Skocz do zawartości

UNNISAT 1500


exmartino
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam ogromną prośbę, mam po babci tuner satelitarny Unnisat 1500 który widać na zdjęciach poniżej, czy ktoś może mi powiedzieć coś więcej na temat tego tunera? bo nigdzie nie umiem zdobyć informacji na jego temat. Ja sam podejrzewam że jest to stary analogowy tuner satelitarny, po podłączeniu nie łapie mi żadnych kanałów przy prawidłowym podłączeniu anteny satelitarnej. Może Wy mi coś poradzicie i powiecie na jego temat? Powinienem chyba złapać na nim choć jakieś kanały FTA!?

 

unisat1.jpg

unisat2.jpg

unisat3.jpg

 

Sam dekoder jest w bardzo dobrym stanie wizualnym, mam nadzieję że technicznym też. Proszę o pomoc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder analogowy odbierze w tej chwili cokolwiek tylko z Astry lub Atlantic Bird-a 3. Jeśli antena jest ustawiona na któregokolwiek z tych satelitów (po stopce widzę, że Astrę masz) to powinien coś odebrać, ale nie wiem, czy obsługuje DiSEqC (w czasach analogu nie było to oczywiste, a tego modelu nie pamiętam). Musisz popatrzeć po ustawieniach. Sprawdź też ustawienia LOF konwertera. Najlepiej byłoby chyba wejść w strojenie i lecieć po całym paśmie w poszukiwaniu czegokolwiek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem jednak w tym że po podłączeniu go prawidłowym (na czincze, oraz euro) jest ciągle śnieg i szum, nie ma żadnego obrazu. Dodam że ten dekoder posiada tylko 70 kanałów, i więcej nie ma.... :roll:

 

Nie wiem może jest niesprawny lub po prostu ja nie umiem się z nim uporać.... :?:

Nie wiem co mam z nim zrobić.... na recykling trochę szkoda ba jak by nie było jest to ZABYTEK :) he he

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mój pierwszy tuner satelitarny , który posiadam do dziś, a ma już 20 lat. Tuner analogowy z pamięcią 136 kanałów podzielonych na dwie grupy. Przełączanie grup odbywa się z pilota. Odbiornik ma szeroką głowice (950-2050) Brak jest sygnału przełączającego konwerter zintegrowany Full Band 22 kHz. Tuner standardowo współpracuje z konwerterem zintegrowanym (równy 10,0) 14/17 Volt. Dla przykładu: jeśli posiadasz oryginalny konwerter do tego tunera ( osobiście posiadam taki) to częstotliwość jest taka sama jak w wykazie kanałów czyli np:

0.900 = 0.900

jeśli posiadasz konwerter typy Full Band (Universal) to częstotliwość wpisuje się np. tak:

0.905 = 1.155 (+ 250 Ghz)

0.714 = 0.964 (+ 250 Ghz)

1.639 = 1.889 (+ 250 Ghz)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...