Skocz do zawartości

Igrzyska Olimpijskie 2012 Londyn w TVP


yogut
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wycięło mi post. Jeszcze raz po krótce. To nie jest tak,ze nie można krytykować Isi, sam to robię i mogę powiedzieć,ze najbardziej zabolał mnie strój sióstr Radwańskich- inni mieli stroje w barwach narodowych. Jednak nie mogę się zgodzić na takie opinie jak M.Plawgo I P.Małachowski,którzy bez ogródek zarzucają jej brak patriotyzmu i twierdzą,że dla niej liczą się tylko pieniądze. Pisząc o Pucharze Federacji dowodzę,że to co mówią Ci Panowie to nieprawda. Takze znając szereg różnych innych wypowiedzi i to jak i w jakim duchu została wychowana wiem,że ojczyzna jest dla niej bardzo ważna i braku patriiotyzmu jej zarzucić nie mogę.Jako jedna z nielicznych płaci podatki w swoim ojczystym kraju,a nie w Monaco czy innym raju podatkowym. I na pewno braku zaangażowania również. A antyolimpijska postawa- przepraszam,ale dla mnie to branie dopingu czy celowe przegranie pojedynku jak azjatyckie badmintonistki

Nie no, oczywiście zarzucanie jej braku patriotyzmu to przegięcie. Podobnie jak czepianie się strojów przez media. Co do reszty Twojej wypowiedzi, to z większością się zgadzam. Jednak trzeba też zrozumieć, szczególnie lekkoatletów, którzy właściwie przygotowują się przede wszystkim do igrzysk. Oni jednak na sport patrzą przez trochę inny pryzmat stąd bierze się krytyka Radwańskiej. Czas zakończyć ten temat bo i tak już czasu się nie cofnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Polska powtórzyła wynik z Pekinu czyli dziesięć medali, to z jednej strony mało, bo było jeszcze kilka szans na medale a z drugiej dużo bo poziom na tych igrzyskach był bardzo wysoki. Dziś jeszcze Marta Walczykiewicz miała szanse na medal w wyścigu kajakowym na 200 m, ale ostatecznie tylko piąte miejsce, a po samym starcie zanosiło się na medal, dalsza cześć dystansu przesądziła o tym, że medalu nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli Polska powtórzyła wynik z Pekinu czyli dziesięć medali, to z jednej strony mało, bo było jeszcze kilka szans na medale a z drugiej dużo bo poziom na tych igrzyskach był bardzo wysoki.

Nie tylko z Pekinu jeszcze z Aten mamy 10 medali. Poziom był wysoki lecz aż tak to nie liczyłem, szkoda zmarnowanych szans medalowych dla nie których zawodników i dyscyplin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wynik gorszy niż z Pekinu, bo w Pekinie było 3 złote , 6 srebrnych i 1 brązowy medal. No i dużo gorsza pozycja medalowa. Ja jestem rozczarowany tymi igrzyskami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do strojów naszych tenisistów, to chciałbym przypomnieć starszym kibicom, a młodych poinformować, że Wojciech Fibak reprezentujący Polskę wraz z Nowickim w meczu o Puchar Davisa w latach siedemdziesiątych (nie pamiętam dokładnie, który to był 76 czy 77), miał na dresie z tyłu napisane Fibak a nie Polska. Aż się, komentujący to spotkanie Bogdan Tomaszewski, zdziwił. Może zdobywanie umiejętności za własne pieniądze upoważnia tenisistów do takiej postawy? :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc znowu 10 medali - przynajmniej utrzymujemy wynik :D. A poważniej to liczyłem na więcej, liczyłem na Isię, siatkarzy, Piotra Małachowskiego, Kszczota i Lewandowskiego, na medale w pływaniu, więcej medali we wiosłach i kajakach. Miało być lepiej a wyszło jak zawsze, a nawet gorzej, bo tych medali z najcenniejszego kruszcu tylko 2 i 2 srebrne. Ale tak poza polskimi występami to igrzyska bardzo udane - wielkie brawa dla Anglików. Koniec właściwie jutro, ale już można powoli podsumowywać. Bohaterowie igrzysk - Usain Bolt i Michael Phelps. Największe polskie rozczarowanie - Agnieszka Radwańska i siatkarze, spora niespodzianka - Fijałek i Prudel w ćwierćfinale siatkówki plażowej (otarli się o półfinał). Nasi bohaterowie - Tomasz Majewski i Adrian Zieliński. Ocena realizacji TVP - 3+/-4 przez reklamy i sporo wpadek oraz mało transmisji live szczególnie na początku oraz Moro-Figurską.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to moje podsumowanie:

Największy polski bohater: Oczywiście gratuluję wszystkim medalistom,ale dla mnie tym największym bohaterem jest Magdalena Fularczyk,która startowała z kontuzją i dzięki swojej heroicznej postawie wraz z J.Michalską zdobyły medal.

Polskie odkrycie: Sylwia Bogacka. To jedyny reprezentant Polski ,który zdobył medal,a na którego nikt nie stawał wcześniej.

Największe rozczarowanie: Postawa polskich szermierzy. Szermierka odkąd pamiętam zawsze dostarczała nam medali ,tym razem były jedynie szybkie porażki w pierwszych rundach ,bez walki i stylu.

Polscy Antybohaterowie: Sylwia Gruchała i Piotr Małachowski. S.Gruchała w ogóle nie przejęła się swoim dramatycznym występem, od początku do końca uśmiechnięta od ucha do ucha, na lotnisku miałem wrażenie jakby wróciła złota medalisrtka igrzysk. A jej wypowiedzi-bez komentarza,a właściwie jeden: " Do końca wierzyliśmy w cuda"-S.Gruchała. P.Małachowski- Złamał kartę olimpijską pojawiając się 3 sierpnia w studiu Eurosportu. Okazał się jedynie mocny w gębie szczując społeczeństwo na Agnieszkę Radwańską jeszcze używając argumentów poniżej pasa i wykazując się kompletną indolencją. Cóż, czasem człowiek myli się w ocenie ludzi. Stracił moją sympatię i szczególnie brak medalu jego mnie nie zmartwił.

Największy pechowiec : Marcin Dołęga-stracił bardzo dużo zdrowia, bardzo dużo sił i energii włożył w przygotowania,chciał zdobyć ten brakujący krążek,wydawało się,że jest 100% faworytem do medalu,jeśli nie do złota,ale znów odezwało się zdrowie.

Kozioł ofiarny polskiej ekipy: Agnieszka Radwańska. Nic nie mam do dodania.

Bohater bez względu na wynik: Natalia Partyka. Ona jest wzorem człowieka i sportowca.

Bohaterowie igrzysk: Phelps i Bolt. Pierwszy został największym sportowcem w historii Igrzysk. Drugi potwierdza swoją dominację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą według mnie odbyło się największe wydarzenie kończących się igrzysk w Londynie. Usain Bolt i spółka z Jamajki w sztafecie 4x100 m osiągnęła niebotyczny wynik 36,84. Warto zapamiętać, bo czegoś takiego prawdopodobnie przez bardzo długie lata więcej nie zobaczymy. Zwłaszcza, że ponoć Usain kończy z bieganiem. Wielka szkoda, bo gdy ten geniusz odejdzie to nic już nie będzie takie samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W finale turnieju siatkarskiego Brazylia mimo, że prowadziła już 2:0 w setach i miała dwie piłki meczowe przegrała po tie-breaku z Rosją 2:3, zloty medal dla Rosji jest absolutnie nie zasłużony, bo mecz wygrała graja praktycznie jednym zawodnikiem, w meczu o trzecie miejsce Włochy pokonały Bułgarię 3:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej emocjonujący był set 3 który podłamał Brazylię, set 5 był popisem Rosjan którzy roznieśli Brazylijczyków. Kto by się spodziewał że Rosjanie zostaną Mistrzami Olimpijskimi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W finale turnieju siatkarskiego Brazylia mimo, że prowadziła już 2:0 w setach i miała dwie piłki meczowe przegrała po tie-breaku z Rosją 2:3, zloty medal dla Rosji jest absolutnie nie zasłużony, bo mecz wygrała graja praktycznie jednym zawodnikiem, w meczu o trzecie miejsce Włochy pokonały Bułgarię 3:1.

 

jest sto sposobów na wyłączenie zawodnika z gry...

ale jak Brazylia tego nie wie to nie zasłużyła na złoty medal..

z tym chyba się zgodzicie....

do tego tak techniczna drużyna!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tytuł w koszykówce obronili Amerykanie, a w ręczną Francuzi. Ostatni medal XXX Letniej Olimpiady w Londynie trafi na Litwę. Czekamy na zakończenie i niestety kończy się już to wspaniałe święto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej emocjonujący był set 3 który podłamał Brazylię, set 5 był popisem Rosjan którzy roznieśli Brazylijczyków. Kto by się spodziewał że Rosjanie zostaną Mistrzami Olimpijskimi.

Świetny mecz.A trener Alekno to trenerski geniusz :) Pokazuje to po raz kolejny.Muserski w ataku to był strzał w "10" i głownie to dzięki tej decyzji Rosjanie zdobyli złoto.

 

Jeśli ktoś się interesuje siatkówką, to chyba pamięta w jaki sposób jego Zenit Kazań wygrał Ligę Mistrzów.Przy piłce meczowej dla Skry Alekno bierze dwa czasy pod rząd, jeden po drugim, a Rosjanie doprowadzili do tie-breaka, który potem wygrali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lista komentatorów i dziennikarzy TVP:

Badminton: Marcin CISOWSKI, Dariusz ZIĘBA (ekspert) [WARSZAWA]

Boks: Janusz PINDERA [LONDYN]

Gimnastyka sportowa, artystyczna: Ireneusz NAWARA [LONDYN]

Jeździectwo: Jarosław IDZI, Paweł WARSZAWSKI (ekspert WKKW), Andrzej HOROSZKO (ekspert ujeżdzanie) [WARSZAWA]

Judo: Bogusław SOLECKI, Wiełsaw BŁACH [LONDYN]

Kajakarstwo: Dariusz SZPAKOWSKI, Grzegorz KOTOWICZ [LONDYN]

Kajakarstwo górskie: Marek JÓŹWIK [LONDYN]

Kolarstwo szosowe: Piotr SOBCZYŃSKI, Krzysztof WYRZYKOWSKI [LONDYN]

Kolarstwo torowe: Krzysztof WYRZYKOWSKI [LONDYN]

Kolarstwo górskie: Krzysztof WYRZYKOWSKI (wyścig kobiet). Sebastian SZCZĘSNY (wyścig mężczyzn) [LONDYN]

Koszykówka: Ryszard ŁABĘDŹ, Piotr SOBCZYŃSKI, Marek RUDZIŃSKI [LONDYN]

Lekkoatletyka: Włodzimierz SZARANOWICZ, Marek JÓŹWIK, Przemysław BABIARZ, Marek RUDZIŃSKI [LONDYN]

Łucznictwo: Hubert MALINOWSKI, Tomasz JASINA [WARSZAWA]

Pięciobój nowoczesny: Jarosław IDZI [WARSZAWA]

Piłka nożna: Michał ZAWACKI [WARSZAWA], Jacek LASKOWSKI, Maciej IWAŃSKI, Jacek JOŃCA [LONDYN]

Piłka ręczna: Michał ZAWACKI [WARSZAWA], Maciej IWAŃSKI [LONDYN]

Piłka wodna: Jarosław IDZI, Łukasz JAROCHOWSKI (ekspert) [WARSZAWA]

Pływanie: Przemysław BABIARZ [LONDYN]

Podnoszenie ciężarów: Sebastian SZCZĘSNY, Adrian ZIELIŃSKI (ekspert kategoria do 105kg) [LONDYN]

Siatkówka: Jacek LASKOWSKI, Piotr DĘBOWSKI, Mariusz SZYSZKO (ekspert) [LONDYN]

Siatkówka plażowa: Bartosz HELLER, Martin OLEJNIK (ekspert tylko finał mężczyzn) [LONDYN], Jarosław MARENDZIAK [WARSZAWA]

Strzelectwo: Jarosław MARENDZIAK [WARSZAWA]

Szermierka: Ryszard ŁABĘDŹ [LONDYN]

Taekwondo: Sebastian SZCZĘSNY [LONDYN]

Tenis ziemny: Jacek JOŃCA, Wojciech FIBAK (ekspert) [LONDYN]

Tenis stołowy: Janusz PINDERA, Jacek JOŃCA [LONDYN]

Triathlon: Piotr SOBCZYŃSKI [LONDYN]

Wioślarstwo: Dariusz SZPAKOWSKI, Bogdan GRYCZUK (ekspert) [LONDYN]

Zapasy: Bogusław SOLECKI [LONDYN]

Żeglarstwo: Waldemar HEFLICH, Dominik ŻYCKI (ekspert) [LONDYN]

Ceremonia otwarcia/zamknięcia: Włodzimierz SZARANOWICZ, Piotr SOBCZYŃSKI, Przemysław BABIARZ [LONDYN]

 

TVP nie pokazywało: hokeja na trawie, skoków do wody, pływania synchronicznego, skoków na trampolinie, kolarstwo - BMX

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Bo Kurzajewski z Chylewską w sobotę zapowiadali ,ze w studiu podczas ceremonii zamknięcia będą T.Majewski,Adrian Zieliński i Z.Noceti-Klepacka. Czy byli?? Bo jak skończyła się ceremonia to nikogo poza prowadzącymi nie było.

Rosja wygrała zasłużenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie gratulacje dla organizatorów za jak na razie najlepsze ceremonie otwarcia i zamknięcia igrzysk, szkoda tylko że TVP znowu transmitowała ceremonie z dźwiękiem słabszym niż na Eurosporcie.

 

dżwięk na Eurosporcie też był fatalny....

po co te symulowane występy zespołów i artystów jak to wszystko jest z pleybeku!!!!! nie trza być znawcą

to jest zwykłe [beep]owanie

a potem się dziwimy że dzwiękowcy nie mogą tego zebrać do kupy!

no bo jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadieżda Ostapczuk została pozbawiona złotego medalu zdobytego w Londynie w konkursie pchnięcia kulą to efekt pozytywnego testy antydopingowego przeprowadzonego 5 sierpnia i dzień po finale. W organizmie Białorusinki wykryto metenolon (lek z rodziny anabolicznych steroidów). W ten sposób złoty medal zdobyła Valerie Adams, srebrny Rosjanka Jewgienia Kołodko a brąz Chinka Gong Lijiao.

Polska w tabeli medalowej razem z Azerbejdżanem zajęła 30 miejsce jest to najgorszy wynik od 1948 r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...