Skocz do zawartości

Radio Złote Przeboje


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

18 godzin temu, wardabydzia napisał(a):

Radio Plus to obecnie mieszanka Złotych Przebojów i Pogody. Myślę że pozostanie tam format taki jaki jest, a Złote Przeboje będą grały format oldies bez utworów "pogodowych".

Pewnie tak będzie od września. Obstawiam że przeboje z okresu po 2010 będą się pojawiały w śladowych ilościach. Chociaż profil tej stacji zawsze był taki, że poszerzali bazę o coraz to nowsze utwory. Więc na logikę powinno być ich więcej, ale z drugie strony one są wszystkie obecne w Radiu Zet

Co ciekawe, utwory powstałe po 2010 roku były grane w dosyć sporej ilości do końca 2019 roku i ponownie zaczęły być grane od marca 2022. W okresie styczeń 2020 - marzec 2022 pojawiały się w śladowych ilościach. Były grane dosłownie pojedyncze utwory z tej dekady

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam nadzieję że od września Alvaro Soler z utworem "Sofia" w końcu wyleci z playlisty, bo inne lepsze utwory tego wokalisty wywalili z playlisty od czerwca, a ta jedna jego najgorsza musiała zostać.☹️

Również do wywalenia jest beznadziejny utwór "Lost on You" żałosnej wokalistki LP.

Zobaczymy jak to rozegrają, ale uważam że nie bez powodu od czerwca zaczęto ograniczać nowości po 2010 roku.

 

Podobny zabieg miał miejsce wiosną w 2018 roku, ale wtedy z playlisty wyleciały głównie polskie utwory z lat 60-tych i 70-tych, które gra obecnie Radio Pogoda. Teraz zrobili podobnie z utworami które puszcza Radio Zet.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2024 o 19:09, wardabydzia napisał(a):

Ja to widzę tak:

 

Radio Pogoda - przeboje lat 50s, 60s, 70s i częściowo 80s z niewielką domieszką 90s

Radio Złote Przeboje - przeboje w śladowej ilości z 70s, najwięcej 80s i 90s oraz 00s

Radio Zet - przeboje w śladowej ilości z 80s, najwięcej 90s, 00s, 2010+ oraz nowości od 2020+

A ja to widzę tak:

 

Radio Pogoda –> 50s-80s

 

Radio Złote Przeboje –> 80s-10s

 

Radio ZET –> 80s-Now

 

Meloradio –> 00s-Now

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Kasia Wilk wróci a załóżmy że Norbert Bieńkowski jednak nie odejdzie z ZP to jest duża szansa że może w końcu odejdzie Tomek Brhel albo Kacper Sosnowski. Co roku na to liczę, ale widać że Brhel ma zbyt mocne plecy że go tam tyle trzymają i w ogóle traktuje to Radio jakby było jego. Pewnie to jakiś kumpel Asi Sołtysiak albo kogoś wyżej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ust mi to wyjąłeś Kubo! Oczywiście Złota 20 powinna zniknąć, bo od paru lat niczym się nie wyróżnia i nie zawiera tematycznych piosenek (w tym i tych spoza playlisty). Głosowanie jest ustawione przez prowadzącego (najpewniej Brhela, który ją prowadzi) i zawsze pojawiają się piosenki według ich stałego schematu, więc nie ma mowy aby w ogóle były brane jakiekolwiek głosy słuchaczy pod uwagę.

Jeśli nawet ta audycja zostanie, to BŁAGAM niech prowadzi ją ktokolwiek inny byle nie Brhel, bo wychodzi mu to wyjątkowo nieudolnie i staje się max oklepane!!😪

 

Co do samego Brhela to może za ostro się wyraziłem. Fakt, Złotą 20-tkę należałoby mu zabrać (a najlepiej wycofać), ale jakieś pasmo bym mu zostawił. Najlepiej jakby był ulokowany na rano albo w południe. Ale na pewno odsunąć go od audycji wieczornych, gdzie odbywają się rozmowy z zaproszonymi gośćmi!! Ten człowiek KOMPLETNIE się do tego nie nadaje! Ciągnie gwiazdy za język, dopytuje, jak leci jakaś piosenka to po jej emisji puszcza fragment wywiadu z gwiazdą, która tą piosenkę śpiewała. No coś okropnego! A już totalnym przegięciem jest dawanie Brhela do prowadzenia wakacyjnego grania w weekendy między 18 a 22 kiedy ludzie chcą się bawić i posłuchać piosenek (w tym i też tych spoza playlisty), a to co chwilę odzywa się Brhel i jeszcze puszcza fragmenty wywiadów gwiazd. No ręce opadają.🫤

 

Kacper Sosnowski to inna sprawa, bo facet ma po prostu beznadziejny głos! O ile Brhel jeszcze może się poszczycić radiowym głosem, tak Sosnowski jak się odezwie to tylko usiąść i zapłakać. A za to co zrobił w Dzień Dziecka to wg mnie dawno powinien wylecieć, tym bardziej że nie pracuje w ZP długo i nie ma takiego bogatego stażu pracy jak choćby Brhel czy LEGENDA tego radia, człowiek najdłużej pracujący - Jerzy Telesiński.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego to kiedyś nie było i do czego to mogliby nie wrócić. Niestety, do obecnego tematu dochodzi jeszcze lokalność🫤 Tak oto w piątki w godzinach 21-22 na falach eteru (może poza Wrocławiem) zamiast muzyki puszczane są wywiady cyklu Cała Muzyka a w sobotę w godz 6-7 rano, 21-22 oraz w niedzielę w godz 6-8.30, 20-22 leci na falach eteru (we większości oddziałów) program Tydzień w Mieście.

Jakby chcieli wrócić do audycji Disco Party w piątki i w soboty albo zrobić Weekend z gwiazdą w sobotę i niedzielę między godz 8 a 18, to na falach eteru byśmy mieli trochę strat.🙁

Na pewno w piątek nie grałoby radio między 21-22, w soboty między 21-22 i w niedzielę między 6-8.30. A w tym czasie mogliby puszczać jakieś perełki które po prostu przez tą lokalność by PRZEPADŁY na eterze!

A dla mnie liczy się to co usłyszę na falach ETERU a nie w internecie, dlatego nałożenie się audycji tematycznych na pasma lokalne w eterze byłyby bez sensu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedynym rozwiązaniem jest ustawienie pasm lokalnych tak by nie psuły one ramówki. W Radiu Rekord jest tak że magazyn reporterski jest od 21 do 22 od poniedziałku do czwartku oraz w weekendowe poranki. Podobnie można by zrobić też w Radiu Złote Przeboje zwłaszcza że chyba i tak nie ma tam programu porannego w soboty i niedziele 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2010 roku odszedł Marek Niedźwiecki, który na liście przebojów miał same nowe nagrania. Później przez parę miesięcy kontynuował jego listę Piotr Sworakowski. Panowie grali aktualne przeboje - jako propozycje do listy wrzucali piosenki wydane w ostatnich tygodniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Kuba z Bydgoszczy napisał(a):

W okresie od sierpnia 2015 gdzieś do stycznia/lutego 2017 w ZP były grane nawet aktualne nowości muzyczne

Pamiętam, tylko z większą przewagą utworów z lat 80 niż teraz piosenek z lat 80 z kilku/kilkunastoletnimi utworami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2024 o 18:30, Kuba z Bydgoszczy napisał(a):

 Mam również cichą nadzieję że po wakacjach nie wróci już Złota 20, bo ta audycje kompletnie nie ma sensu

W jej miejsce powinni zrobić jakiś mix tanecznych utworów znanych ze Złotych Przebojów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2024 o 23:50, radiofan napisał(a):

W jej miejsce powinni zrobić jakiś mix tanecznych utworów znanych ze Złotych Przebojów. 

Na wakacje wprowadzili taneczne pasmo w piątki i soboty, ale znając życie, od wejścia jesiennej ramówki zniknie ono z anteny.

Natomiast myślę, że jest jakaś szansa, że Złota 20 po wakacjach nie wróci, bo od wejścia wakacyjnej ramówki nie ma żadnej listy przebojów na antenie. W poprzednich latach w wakacje zamiast Złotej 20 była emitowana Wakacyjna Lista Przebojów. W tym roku jednak jej nie ma. Więc zobaczymy co będzie po wakacjach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taneczne pasmo z piątku i soboty na lato zapewne zniknie od września, gdyż do playlisty pewnie wejdzie na stałe parę piosenek z tego pasma. Poza tym jak pisałem wyżej od września do czerwca włącznie w piątki, soboty i niedziele wieczorem radio wypełnia lokalne koncesje i jakby nawet dali taneczny program, to większość piosenek na eterze by nie została zagrana (jedynie w internecie albo we Wrocławskim oddziale).

 

Też nienawidzę Złotej20 i co roku liczę że ona zniknie. Jeszcze gdyby prowadził ją kto inny a nie Brhel to jakoś bym to przeżył, ale z Brhelem po prostu się nie da!!☹️

W 2013 roku jak od września wycofano listę przebojów to w piątki między 18-20 leciała audycja "Piątek u Chajzerów" gdzie Zygmunt i Filip Chajzerowie odzywali się co kilka piosenek, a playlista była wypełniona tanecznymi utworami z audycji Disco Party która oficjalnie startowała od godziny 20-tej i trwała aż do 1-szej w nocy. Może pojawi się od września jakaś nowa audycja, pożyjemy, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto tutaj dodać, że zniknięcie listy przebojów od września 2013 było spowodowane tym, że ZP wycofały z playlisty nowości. Ta zmiana nie była wprowadzona beż powodu - postanowili prawdopodobnie konkurować z nowopowstałym wówczas oldiesowym Zet Gold. Nowości wróciły latem 2015, kiedy to Agora postanowiła odróżnić ZP od nowej stacji oldies w swoim portfolio - Radia Pogoda. Wtedy zaszły też czasowe zmiany w playliście Radia Plus, które to postanowiło konkurować z Agorą i Radiem Pogoda - ograniczono tam udział utworów lat 90 na rzecz przebojów "pogodowych" z lat 60 i 70

 

 

Więc ja liczę że wraz z jesiennymi zmianami w playliście (jakiekolwiek one będą) to Złota 20 zniknie. Mam jednak nadzieję że utwory powstałe po 2010 nie znikną z ZP zupełnie. W końcu to też "złote przeboje" i powinno ich trochę być. Powinna moim zdaniem być grana muzyka z różnych dekad

Widać że ZP zupełnie od nowszych utworów nie odchodzą, bo w ostatnią sobotę podczas imprezowego pasma zagrano Eda Sheerana "Photograph" jak i pojawił się również Flo Rida i jego "I don't like it, I love it". Te utwory były grane przez ZP ostatnio latem zeszłego roku, podczas imprezowego pasma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam szybki pomysł na nowy blok/audycję, który mógłby się pojawić jesienią w Złotych Przebojach -czyli "Czarne, ale złote", które konkretuje się na brzmieniach r&b/soul/hip-hop/dancehall/reggae od lat 60. do 2010 (czasami polskie kawałki), głównie spoza playlisty. Blok trwałby 2-3 godziny i byłby od 20:00/21:00
 

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2024 o 16:07, wardabydzia napisał(a):

Podobny zabieg miał miejsce wiosną w 2018 roku, ale wtedy z playlisty wyleciały głównie polskie utwory z lat 60-tych i 70-tych, które gra obecnie Radio Pogoda

Takie "Una Notte Speciale" wyleciały z playlisty w sierpniu 2015 roku. Lepszym rozwiązaniem było by utworzenie bloku z utworami 2010+ i dodanie utworów z internetowego Blue FM.

 

Edytowane przez Mateusz2006
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie martwi że w Złotych Przebojach nie ma w ogóle klasyki Rocka. Takie zespoły jak Dire Straits, Scorpions, Deep Purple, Ac/Dc, R.e.m. Iggy Pop, Suzi Quatro, Pink Floyd, Zz Top nawet Nirvana mogły by się spokojnie pojawić. Bo fanów rocka jest masę co pokazuje że mamy w Polsce aż trzy stacje rockowe w Polsce. Antyradio, Eska ROCK i Rock Radio, ale mają one mniejszy zasięg niż ZP.

 

Mogła by być osobna audycja Złote Przeboje Rocka aby trochę urozmaicić muzykę w tej stacji.  Szkoda że nie ma na to szans. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 14.08.2024 o 21:41, JokerX napisał(a):

Norbert Pieńkowski odchodzi ze Złotych Przebojów. 

Czyli na 99% od września Dobre Popołudnie poprowadzi Małgorzata Kościelniak. Ciekawe czy będą jeszcze jakieś zmiany wśród prowadzących, min. czy powróci Kasia Wilk. Na razie na temat jej ewentualnego powrotu cisza.

Jeżeli chodzi o jesienną ramówkę, to wejdzie pewnie od poniedziałku 2 września. Wtedy będą pewnie też zmiany  w playliście. Mnie bardzo ciekawi jak to rozegrają, od czerwca pousuwali większość współczesnych utworów. Ale ciekawe czy nie ograniczą też nieco lat 80, bo ja mam wrażenie że w Radiu Pogoda pojawią się coraz więcej utworów tej dekady. Regularnie pojawia się znane z anteny ZP "The Winner Takes It All" Abby, a jakiś czas temu w Pogodzie usłyszałem nawet Ryana Parisa i jego "Dolce Vita"

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają jeszcze starsze piosenki Abby które lecą też w Pogodzie jak choćby "Mamma Mia" czy "Waterloo". Ten pierwszy jest bardzo nudny i oklepany i jak wyleci nie będę po nim płakał. Również z 70s puszczają jak dla mnie najgorszą piosenkę Donny Summer "Hot Stuff", która również jest do wywalenia. Zamiast tego oklepańca mogliby znowu puszczać "She Works Hard For The Money" albo "This Time I Know It's For Real".

 

Norbert Bieńkowski teraz poszedł na urlop, a od września będzie można go usłyszeć już w innej stacji, prawdopodobnie w Meloradiu. Gdzieś czytałem że Kasia Wilk również ma tam trafić, więc wątpliwe że wróci do ZP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...