Skocz do zawartości

Radio Złote Przeboje


Frontowiec
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

21 godzin temu, wardabydzia napisał(a):

Na przykład mi. Ja słuchając Złotych Przebojów oczekuję piosenek gatunków disco, euro-disco, italo-disco, euro-dance oraz disco-polo i o żadnym hip-hopie czy soulu nie ma nawet mowy. To nie ten format, to nie ten gust!

Taki format też może wielu słuchaczom się nie podobać. Ale z drugiej strony możnaby było wtedy kombinować z Radiem Pogoda, ale no nazwa Złote Przeboje do Disco Polo nie pasuje. 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież od tego startowali. W 1997 roku skupiali się na latach 60., 70. i 80. Nawet z lat 90. nic nie grali, dopiero po paru latach zaczęli uzupełniać. Czy mam rozumieć politykę tej stacji, że za 30 lat nie będą nic grali z XX wieku i nawet lata 2000-2020 będą miały ciężko, aby przebić się na antenę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, swordfish napisał(a):

za 30 lat nie będą nic grali z XX wieku i nawet lata 2000-2020 będą miały ciężko, aby przebić się na antenę?

Z tymi latami 2000-2020 to przesada. Nawet wątpię że ta stacja będzie za 30 lat istnieć, ale tak, playlista jest aktualizowana o coraz nowsze piosenki tylko nie pamiętam co ile. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, swordfish napisał(a):

Zatem jest szansa, że nadal będą nadawać w 2054 roku

Wiem, że trochę Off-Topic, ale jestem ciekawy jak będzie wyglądać playlista tej stacji w 2054. Typuje, że lata 80, 90 i 2000 przejmie Radio Pogoda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.06.2024 o 09:15, Mati2oo3 napisał(a):

Wiem, że trochę Off-Topic, ale jestem ciekawy jak będzie wyglądać playlista tej stacji w 2054. Typuje, że lata 80, 90 i 2000 przejmie Radio Pogoda.

Tej stacji pewnie już nie będzie wtedy, niestety. Patrząc na to w jakim kierunku idzie społeczeństwo. Co do pogody, oni grają trochę inaczej, mniej dynamicznie. Jak jakaś stacja by z tych dwóch przetrwała, stawiałbym na Złote Przeboje. 

W dniu 8.06.2024 o 07:02, swordfish napisał(a):

Stacja istnieje 27 lat i nie ma zapowiedzi, aby w najbliższym czasie mieli wyłączyć sygnał. Zatem jest szansa, że nadal będą nadawać w 2054 roku.

Ale mamy rok 2024. Coraz mniej ludzi słucha radia, pomyśl co będzie za 30 lat. Życzę stacjom radiowym jak najlepiej, ale raczej myślę że w 2054 będzie ich mało, obym się mylił. Czas pokaże. 

4 minuty temu, radiofan napisał(a):

Jak jakaś stacja by z tych dwóch przetrwała, stawiałbym na Złote Przeboje. 

 

Tu może przesadziłem. Istnieje pogody miałoby sens, zwłaszcza że przyszli seniorzy będą być może szukali takiej oldiesowej stacji, ale większość z tej grupy wiekowej i tak słucha teraz RMF FM... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że wprowadzając zmiany w playliście Radia Złote Przeboje nigdy nie będzie idealnie. Od lat podczas każdej zmiany owszem, dodają coś ciekawego, ale sporo ciekawych piosenek usuwają.

Wyjątek stanowi ostatnia zmiana od września 2023 kiedy to masę piosenek dodali, a usunęli zaledwie kilka. W tym roku od marca do kwietnia zaczęto pomijać niektóre piosenki rzadko grane, ale widzę że od czerwca znowu one są w playliście więc nie jest źle.

 

Brakuje mi jedynie audycji muzycznych (nie mylić z audycjami autorskimi, bo nie to mam na myśli) jakie ma choćby Radio Pogoda w których to pojawiają się piosenki spoza stałej playlisty. W Pogodzie są to piątkowa Potańcówka z Radiem Pogoda oraz weekendowa Aleja Sław. W Złotych Przebojach nic takiego nie ma i przez to czuję niedosyt. Gdyby przywrócili audycję Disco Party vel Dobra Impreza to już by było coś. Może na wakacje w soboty (podobnie jak rok temu) coś podobnego wykombinują. Zawsze to by była jakaś odmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jednorazowo, albo i nie. Może co jakiś czas to zagrają, trzeba obserwować playlistę.

 

Zauważyłem że od czerwca zaprzestano grać sporo nowszych piosenek z lat 2010+: https://malopolskie-media.info/wyloty/zlote-przeboje.html

W zamian dodali starsze utwory, które do tej pory w ZP pojawiały się bardzo rzadko. Myślę że niedługo w ogóle mogą poznikać utwory z lat 2010+ gdyż nie chcą powielać tego co puszcza Radio Zet.

 

Ja to widzę tak:

 

Radio Pogoda - przeboje lat 50s, 60s, 70s i częściowo 80s z niewielką domieszką 90s

Radio Złote Przeboje - przeboje w śladowej ilości z 70s, najwięcej 80s i 90s oraz 00s

Radio Zet - przeboje w śladowej ilości z 80s, najwięcej 90s, 00s, 2010+ oraz nowości od 2020+

Edytowane przez wardabydzia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, wardabydzia napisał(a):

Ja to widzę tak:

 

Radio Pogoda - przeboje lat 50s, 60s, 70s i częściowo 80s z niewielką domieszką 90s

Radio Złote Przeboje - przeboje w śladowej ilości z 70s, najwięcej 80s i 90s oraz 00s

Radio Zet - przeboje w śladowej ilości z 80s, najwięcej 90s, 00s, 2010+ oraz nowości od 2020+

Widzisz dokładnie to tak, jak to teraz wygląda.

Czy złote przeboje grzebały coś przy playliście? Jest chyba więcej starszych utworów i jedna z piosenek, która była puszczana w bardziej rytmicznej wersji leciała dziś w oryginale. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.06.2024 o 19:09, wardabydzia napisał(a):

Jednorazowo, albo i nie. Może co jakiś czas to zagrają, trzeba obserwować playlistę.

 

Zauważyłem że od czerwca zaprzestano grać sporo nowszych piosenek z lat 2010+: https://malopolskie-media.info/wyloty/zlote-przeboje.html

W zamian dodali starsze utwory, które do tej pory w ZP pojawiały się bardzo rzadko. Myślę że niedługo w ogóle mogą poznikać utwory z lat 2010+ gdyż nie chcą powielać tego co puszcza Radio Zet.

 

Ja to widzę tak:

 

Radio Pogoda - przeboje lat 50s, 60s, 70s i częściowo 80s z niewielką domieszką 90s

Radio Złote Przeboje - przeboje w śladowej ilości z 70s, najwięcej 80s i 90s oraz 00s

Radio Zet - przeboje w śladowej ilości z 80s, najwięcej 90s, 00s, 2010+ oraz nowości od 2020+

Ja bym w Radiu Pogoda w całości jednak dał 80s mimo obecności tego rocznika w Radiu Złote Przeboje. Mam tu na myśli odtworzenie pierwotnej formuły tej drugiej stacji w ramach Radia Pogoda. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...