Skocz do zawartości

Pytanie laika - który tuner (Ariva?)


majki_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Przepraszam, jeśli temat istniał, ale naprawdę przeczytałem całą masę tematów - uwierzcie mi, że dla osoby, która nie jest obeznana z tematem, naprawdę nie znalazłem tam informacji, których potrzebowałem. jeśli temat powinien znaleźć się w bardziej ogólnym temacie, bardzo proszę o przeniesienie. Dzięki z góry za cierpliwość.

 

Mieszkam na osiedlu, na którym mamy infrastrukturę (zbiorcze anteny sat). Oprócz kanałów naziemnych darmowych, i FTA, chciałbym pooglądać oczywiście jakąś rozsądną tv satelitarną płatną. Wybór padł na Cyfrę+ (chociaż zaboli brak polsatu sport dla siatkówki). W skrócie wymagania/oczekiwania względem tunera są takie:

- możliwość odbioru DVB-T

- odbiór cyfry+ (i tylko tej, więcej kart wsadzać nie będę, jeden operator to i tak w sam raz, nie spędzam przed TV tyle czasu :) )

- możliwość nagrywania i timeshift

- względnie dobra jakość obrazu przy oglądaniu z projektora HD (140 cali)

 

Pytania dodatkowe:

Czy będę mógł nagrywać jeden program jednocześnie oglądając drugi?

Myślałem o Arivie 120 COMBO (a może po prostu Ariva 100 mi wystarczy?), nie wiem jednak, czy C+ potrzebuje gniazda CI, czy dekoder po prostu czyta kartę?

A może przy takich wymaganiach warto po prostu wziąć dekoder od operatora?

Czy przy dużej wielkości obrazu, straty będa duże (może warto jednak iść w stronę N'ki z kanałami HD?)

 

Będę wdzięczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majki_Ja proponowałbym Ci zakupić fergusona Arive 220 combo ! Możesz włożyć kartę do czytnika i dokupić moduł CAM Polsatu. Wtedy masz 2 platformy i dvb-t na jednym tunerze. A jeśli chcesz tylko CYFRE to polecam ci arive 120 combo ! Jakość porównywalna do dekoderów cyfry, z przewaga na fergusona. Nagrywać w obu możesz na dysku USB (pendrive lub przenośny twardy dysk). A jeśli chodzi o jakość z projektora to wszystko zależy od niego !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam przymierzam się do Arivy 200 Combo ze złączem CI.

 

Z tego co wiem, jest to najnowszy model Fergusona więc może bardziej dopracowany...

 

A swoją drogą bardzo kontrowersyjne opinie są o tych Fergusonach....A nie chciał bym się pakować w jakieś problemy...

 

Dlatego ciekaw jestem innych propozycji - np. od : pitter ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, względnie dobre opinie czytam o tym dekoderze. bogi - miales chyba na mysli Arivę 220 Combo?

 

Nie potrzebuję wodotrysków, z drugiej strony chciałbym mieć coś co działa :) Ariva wydaje się najtańsza z tunerów HD. Jeśli miałbym wydać 1000 zł na sensowniejszy tuner, to szczerze mówiąc chyba lepiej będzie mi kupić jakiś dekoder proponowany przez Cyfrę... ?

 

 

Dodatkowe pytanie - żeby oglądać jeden kanał, równocześnie nagrywając drugi, będę potrzebował dwugłowicowego tunera (czyli combo jak rozumiem)? Czy wtedy dwa kable muszę dociągnąć do tunera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam, nie chciałbym zakładać nowego tematu, więc zapytam się tutaj.

Chciałbym kupić tuner i nie wiem który wybrać.

Ferguson Ariva 102E

Ferguson Ariva 202E

Ferguson ARIVA 210 HD Combo

Ferguson ARIVA 220 HD Combo

 

Na DVB-T mi nie zależy, potrzebuje stabilnego tunera z PVR na którym będę mógł oglądać C+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DVB-T mi nie zależy, potrzebuje stabilnego tunera z PVR na którym będę mógł oglądać C+

Jak Ci nie zależy na DVB-T to wykreśl z listy modele combo.Pozostałe dwa modele są na tym samym procesorze.Stabilność zależy od oprogramowania.A to jest ciągle modyfikowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

102E i 202E to dużo nowsze rozwiązania są na innym procesorze niż pozostałe i

obsługują pełne HD 1080p i divx'y ma też być podobno dodany youtube.

soft był do nich jak narazie tylko jeden ... trudno tu mówić o zmianach jak w starych modelach

jak nie potrzebujesz naziemki to tylko jeden z tych dwóch 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 rok później...

Który tuner wybrać? Zastanawiam się pomiędzy 202E, 250 Combo a @Link200. Bardzo one od siebie się różnią czy softy te różnice niwelują? Dekoder ten będzie mi służył do oglądania nc+ na starej karcie seca na splitterze oraz do kanałów FTA z 13E 19.2E i 28,2E. Czytając satkuriera dowiedziałem się o funkcji Web TV która występuje w modelu 252 Combo. Czy inne modele też ją posiadają? Jak to wygląda czy działa na podobnej zasadzie jak TVN Player? No i jeszcze jak wygląda sprawa z wsparciem technicznym i softami czy starsze modele też mają uaktualnienia? Bo np. @Link200 jest tutaj chyba najstarszym modelem ale sprzętowo za wiele nie odbiega od najnowszych plus ma ciekawe funkcje internetowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gesioo

Jeśli zależy ci na tunerze satelitarnym z dodatkową głowicą cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T MPEG-4 to bierz Arivę 250 Combo.

Jeśli jednak nie potrzebujesz tunera satelitarnego z dodatkową głowicą DVB-T, bo np. masz już w telewizorze to możesz wziąć Arivę 202E. Jest tańsza, a jest to de facto ten sam tuner, co Ariva 250 Combo, tylko bez głowicy DVB-T. Arivy @Link200 nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...