Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Ja ci po prostu mówię że zakupili prawa z myślą o nSport i tam będą te mecze transmitować. Czas reklamowy zapewne sprzedadzą, tak jak to się dzieje przy okazji LM. Tym bardziej że tak jak piszesz, będzie grała Reprezentacja Polski.

 

A tak swoją drogą, walkę Proksy też może mieli w głównym TVN dać? Mecze LM z Arsenalem też dawać do głównego TVN bo Polak gra ;)?

 

Taka jest decyzja stacji że zakupili prawa, które chcą przeznaczyć dla nSport i tyle. Chociaż osobiście nie zdziwiłbym się gdyby np. decydujący mecz Polski poleciał równocześnie np. w bardziej dostępnym TVN Turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ja ci po prostu mówię że zakupili prawa z myślą o nSport i tam będą te mecze transmitować.

Wiem jak sytuacja wygląda i nie musisz mi ciągle tego samego tłumaczyć. Ja ich krytykuję właśnie za to, że kupili prawa do meczów reprezentacji, które będą transmitować na kanale płatnym. Robię to, gdyż inni tego nie robią, a w przypadku Polsatu zawsze znajdzie się wielu chętnych.

A tak swoją drogą, walkę Proksy też może mieli w głównym TVN dać? Mecze LM z Arsenalem też dawać do głównego TVN bo Polak gra ;)?

Mnie nie interesuje Proksa, ani mecz Arsenalu z Polakiem w składzie (nic nawet o tym nie pisałem, więc wyskoczyłeś z tym jak Filip z konopii) tylko mecze kwalifikacyjne reprezentacji Polski do Igrzysk Olimpijskich.

Poza tym czy Polsat pokazywał wszystkie mecze np. Legii i Wisły w LE w otwartej TV? Nie, więc el. IO nie muszą być w TV otwartej.

O właśnie kolego. Polsat zawsze jest krytykowany pomimo tego, że pokazuje wiele meczów w ramach wielu imprez na otwartych kanałach. Ale zawsze Polsatowi trzeba dowalić, gdyż nie pokazał kilku meczów jakiś tam klubów piłkarskich. Ale, że ITI Neoviosion nie pokazuje meczów reprezentacji Polski na kanale otwartym to nie ma problemu, bo kupili takie prawa. I tu nie chodzi tylko ITI Neovision, ale także innych nadawców jak na przykład Telewizja Polska.

To czemu Polsat poskąpił grosza i nie kupił praw?

Gdyż do kwestii kupowania praw podchodzi w rozsądny sposób. A jeżeli te prawa kupił ktoś inny to oczekuję, że pokaże je w taki sposób, jak Polsat czyli przynajmniej większość meczów reprezentacji Polski na kanale ogólnodostępnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel85 a tym razem nie piszesz, że mecze polskich reprezentacji powinny być w otwartej opcji? Na Polsat bluzgałeś że siatki w otwartym nie dają. A tu reprezentacja. I to jeszcze w piłce ręcznej i o Igrzyska. Nsport podbił cenę i pózniej się dziwić, że takie ceny na nasz rynek walą. Polsat nie kupił, bo chcieli zbić cenę. Może nawet byli już dogadani z TVP, że specjalnie nie będą podbijać bo to może mieć bardzo zły wpływ na przyszłe ceny praw. A tu wchodzi sobie ITI, które i tak z rynku się zmywa, i psuje rynek. Powinni chociaż jedno-w mojej opinii decydujące spotkanie z Serbią pokazać w TVN albo chociaż TVN7. Nawet Tvn Turbo jest dużo bardziej dostępne. To jednak gra reprezentacja.

Oj nie dobry ITI Neovision kupił prawa dla swojego kanału i chce na nim je wyemitować (to pewnie ten en samuraj zastraszył Polsat i TVP).

Zresztą z tego co wiem to ITI Neovision nie jest nadawcą żadnego kanału otwartego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ci po prostu mówię że zakupili prawa z myślą o nSport i tam będą te mecze transmitować.

Wiem jak sytuacja wygląda i nie musisz mi ciągle tego samego tłumaczyć. Ja ich krytykuję właśnie za to, że kupili prawa do meczów reprezentacji, które będą transmitować na kanale płatnym. Robię to, gdyż inni tego nie robią, a w przypadku Polsatu zawsze znajdzie się wielu chętnych.

Rozumiem że lubisz sobie pokrytykować dla zasady, ok nie ma sprawy. W takim razie dla odmiany, ja będę krytykował Polsat jak nie zapoda jakiegoś meczu reprezentacji Polski w kanale otwartym ;).

 

A tak na serio. TVN ogólnie sportu nie pokazuje, stąd nie dziwne że będą te mecze transmitować w nSport. Poza tym nikt nie bronił Polsatowi zakupić tych praw i wykonać gest dobrej woli i transmitować te mecze na antenie otwartej. No ale widocznie poskąpili kasy, wykupił prawa ITI i zdecydowali że zadowolą w ten sposób abonentów kanału nSport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel85 a tym razem nie piszesz, że mecze polskich reprezentacji powinny być w otwartej opcji? Na Polsat bluzgałeś że siatki w otwartym nie dają. A tu reprezentacja. I to jeszcze w piłce ręcznej i o Igrzyska. Nsport podbił cenę i pózniej się dziwić, że takie ceny na nasz rynek walą. Polsat nie kupił, bo chcieli zbić cenę. Może nawet byli już dogadani z TVP, że specjalnie nie będą podbijać bo to może mieć bardzo zły wpływ na przyszłe ceny praw. A tu wchodzi sobie ITI, które i tak z rynku się zmywa, i psuje rynek. Powinni chociaż jedno-w mojej opinii decydujące spotkanie z Serbią pokazać w TVN albo chociaż TVN7. Nawet Tvn Turbo jest dużo bardziej dostępne. To jednak gra reprezentacja.

Oj nie dobry ITI Neovision kupił prawa dla swojego kanału i chce na nim je wyemitować (to pewnie ten en samuraj zastraszył Polsat i TVP).

Zresztą z tego co wiem to ITI Neovision nie jest nadawcą żadnego kanału otwartego ;)

 

I tak to niestety jest, kiedy ktoś nie czyta ze zrozumieniem. Chodzi o to, że to taka zagrywka ze strony ITI, że pod koniec ich działalności nagle zaczęło im zależeć na polepszeniu kanału. I dobrze, niech wykupują. Proksa? Nie musi być w otwartym. To ich święte prawo. Ale tu chodzi i kwalifikacje olimpijskie reprezentacji, której losem trochę tam ludzi się interesuje. Więcej niż Proksą czy tam Arsenalem jak już ktoś mówił. Nie wszystko musi i może być w otwartym. Wtedy bez sensu byłyby płatne kanały sportowe. Ale mecze reprezentacji jak najbardziej. Nie wierze, że w tydzień uda im się zwiększyć zasięg. A z reklam troche by zarobili. A tak wszędzie będą mówić "mecze tylko w kodowanej tv, kto do tego dpouścił" itd. Gdzieś czytałem, że właściciel tych praw zażądał mega pieniędzy. I teraz ITI kupiło to i przy następnych prawach sama sobie utrudnia sprawę, bo właściele praw będą narzucać mega kase. No ale co ich to interesuje. Przecież znikają i ich to nie będzie dotyczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze że kupili. Skoro prawa były drogie to nie dziwne że mecze polecą w kanale kodowanym. I nie ma znaczenia czy gra reprezentacja Polski czy FC Pcim Dolny. Swego czasu mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej leciały np. w Canal+ czy Wizji Sport to i teraz nie muszą być w kanale otwartym. To jest biznes tu nie ma sentymentów. Nigdzie nie jest napisane że mecze te muszą być transmitowane w kanale otwartym, wiec dali je do kanału kodowanego i tyle.

 

Jak Polsat taki dobry to mógł zakupić prawa i transmitować w otwartym Polsacie. Ale wcale ich nie zakupili. A tak, dzięki transmisji w nSport te mecze przynajmniej w ogóle w jakiejś telewizji w Polsce będą transmitowane.

 

I nie neguj tak przykładu z walką Proksy bo pamiętam że jak walka Adamka miała polecieć w PPV to też nagle odezwała się lawina krytyki że walka Polaka więc powinna lecieć w telewizji otwartej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dyskusja na poziomie co by było, gdyby babcia miała wąsy nie ma sensu. Prawa kupiło ITI Neovision. ;)

 

Poza tym nikt nie bronił Polsatowi zakupić tych praw i wykonać gest dobrej woli i transmitować te mecze na antenie otwartej.

Ale prawa kupiło ITI Neovision i ich należy krytykować (oczywiście dla zasady ;)), a nie Polsat. Widać, że Polsat odpowiedzialny jest za wszystko. Nawet za to, że ITI Neovision nie zamierza transmitować meczów reprezentacji Polski na otwartym kanale. Ciekawe czemu Pan z natemat.pl nie krytykuje ITI Neovision, a potrafił skrytykować Polsat za nie transmitowane europejskich klubowych pucharów pomimo tego, że transmitowali Final Four na kanale otwartym.

Swego czasu mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej leciały np. w Canal+ czy Wizji Sport to i teraz nie muszą być w kanale otwartym.

Akurat mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach mistrzostw Europy i świata oraz innych oficjalnych rozgrywek muszą być transmitowane na kanale otwartym. Z resztą letnie i zimowe Igrzyska Olimpijskie także muszą być transmitowane na kanale otwartym. Ciekawe jak Międzynarodowy Komitet Olimpijski traktuje kwalifikacje? Czy to nie jest już element samych Igrzysk, jak to jest w przypadku na przykład czwartej rundy eliminacyjnej do piłkarskiej Ligi Mistrzów? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I bardzo dobrze że kupili. Skoro prawa były drogie to nie dziwne że mecze polecą w kanale kodowanym. I nie ma znaczenia czy gra reprezentacja Polski czy FC Pcim Dolny. Swego czasu mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej leciały np. w Canal+ czy Wizji Sport to i teraz nie muszą być w kanale otwartym. To jest biznes tu nie ma sentymentów. Nigdzie nie jest napisane że mecze te muszą być transmitowane w kanale otwartym, wiec dali je do kanału kodowanego i tyle.

 

Jak Polsat taki dobry to mógł zakupić prawa i transmitować w otwartym Polsacie. Ale wcale ich nie zakupili. A tak, dzięki transmisji w nSport te mecze przynajmniej w ogóle w jakiejś telewizji w Polsce będą transmitowane.

 

I nie neguj tak przykładu z walką Proksy bo pamiętam że jak walka Adamka miała polecieć w PPV to też nagle odezwała się lawina krytyki że walka Polaka więc powinna lecieć w telewizji otwartej.

 

@Pawel85 zapamiętam twój post. Zobaczymy co będziesz mówił jak Polsat nie pokaże czegoś co ciebie interesuje w otwartej opcji. Masz oczywistą rację. Biznes jest biznes. Bez sentymentów. Zobaczymy, czy po fuzji klienci też będą bez sentymentów

 

A co do walki adamka, to ta krytyka dotyczyła tego, że nie dość, że płacimy za kanały sportowe, to jeszcze teraz płacić za pojedyncze transmisje. Powtórzę to jeszcze raz. Nie wszystko musi być w otwartej TV. Ale impreza kwalifikacyjna do IO jak najbardziej. Wystarczyły by tylko mecze polaków, może nawet z odtworzenia bądź z lekkim opóźnieniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Wystarczyły by tylko mecze polaków, może nawet z odtworzenia bądź z lekkim opóźnieniem

Aż takim ustępstw to nie róbmy. ;) Wystarczą mecze Polaków na kanale ogólnodostępnym.

 

No bo w poprzednim poście napisałeś tak, że jeśli Polsat by kupił prawa to pewnie mecze byłyby odkodowane.

Napisałem, że oczekuję po ITI Neovision tego co zazwyczaj robi Polsat czyli transmisji wszystkich albo przynajmniej większości meczów.

Bo po TVN`ie jedziesz ostro, a ciekawe jak Polsat by zrobił.

Staram się konstruktywnie krytykować ITI Neovision za to, że nie umożliwi obejrzenia meczów reprezentacji Polski na kanale otwartym. I przyznaję, że spowodowane jest to tym, że zawsze za takie coś jest krytykowany Polsat, a nigdy inni nadawcy, czego przykładem jest turniej kwalifikacyjny reprezentacji Polski w piłce ręcznej do Igrzysk Olimpijskich.

W przypadku, gdy Polsat nie transmitował meczu Wisły Kraków w Lidze Europejskiej na kanale otwartym to na Polsat spłynęła fala krytyki, ale gdy to samo robi ITI Neovision to nikt nie powie złego słowa poza moją skromną osoba. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czemu Pan z natemat.pl nie krytykuje ITI Neovision, a potrafił skrytykować Polsat za nie transmitowane europejskich klubowych pucharów pomimo tego, że transmitowali Final Four na kanale otwartym.

Na temat tej krytyki już się kiedyś wypowiedziałem i napisałem że przecież mecz finałowy leciał w kanale otwartym, więc w sumie nie ma się do czego przyczepić.

 

 

Akurat mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej w ramach mistrzostw Europy i świata oraz innych oficjalnych rozgrywek muszą być transmitowane na kanale otwartym.

Tyle że to się tyczy piłki nożnej a nie ręcznej, a jak podałem w tamtym przykładzie, kiedyś nawet mecze reprezentacji Polski w piłce nożnej potrafiły być transmitowane w kanałach kodowanych.

 

zapamiętam twój post. Zobaczymy co będziesz mówił jak Polsat nie pokaże czegoś co ciebie interesuje w otwartej opcji.

Ależ proszę bardzo. Rozróżnij tylko pełną jadu krytykę typu "ciołki powinni to transmitować w kanale otwartym bo to dobro narodowe" od np. napisania "szkoda że nie zdecydowali się transmitować meczu polskiej drużyny w kanale otwartym, skoro akurat wtedy i tak nic ciekawego tam nie leciało".

 

Masz oczywistą rację. Biznes jest biznes. Bez sentymentów. Zobaczymy, czy po fuzji klienci też będą bez sentymentów

A to już temat na inną dyskusję. Sam zastanawiam się co zrobię po tej fuzji. Na razie mam gwarancję ceny na 18 miesięcy :).

 

Napisałem, że oczekuję po ITI Neovision tego co zazwyczaj robi Polsat czyli transmisji wszystkich albo przynajmniej większości meczów.

Zasadnicza różnica jest taka że Polsat stawia na sport w swojej otwartej antenie. A to F1, a to siatkówka, a to jakieś walki bokserskie czy KSW.

Tymczasem TVN na sport w swojej otwartej antenie nie stawia. Mają natomiast kanał sportowy - nSport - więc to chyba naturalne że wreszcie zaczęli kupować jakieś prawa w kontekście tego właśnie kanału. Bo setna powtórka meczu LM może się już w końcu znudzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, jeżeli chodzi o krytykę Polsatu to najczęściej jest ona właśnie pełna jadu. Konstruktywna krytyka nigdy nie była zła, i jeżeli ktoś racjonalnie argumentuje to i owo to nie mam nic przeciwko temu. Natomiast co do stawiania na sport. Tvn coś będzie musiał zrobić, bo Lm i LE mają u siebie również dla otwartej TV. Nie wierze, że dadzą sublicencję TVP. Inaczej, nie wierze że Tvp przeżywająca takie problemy odkupi te prawa. Więc chcąc nie chcąc jakoś to umieścić gdzieś muszą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Mają natomiast kanał sportowy - nSport - więc to chyba naturalne że wreszcie zaczęli kupować jakieś prawa w kontekście tego właśnie kanału.

Brawa im za to, ale mecze reprezentacji Polski niech transmitują na kanale otwartym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast co do stawiania na sport. Tvn coś będzie musiał zrobić, bo Lm i LE mają u siebie również dla otwartej TV. Nie wierze, że dadzą sublicencję TVP. Inaczej, nie wierze że Tvp przeżywająca takie problemy odkupi te prawa. Więc chcąc nie chcąc jakoś to umieścić gdzieś muszą

A ja myślę że sprzedadzą jednak sublicencje na te prawa. No chyba że myślą o spróbowaniu z transmisjami z LM i LE w TVN7. Może liczą na awans Legii ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego TVN nie jest tak krytykowany jak Polsat?? Bo Polsat nas przyzwyczaił do transmisji meczów siatkówki ,piłki nożnej itp. na swojej antenie.Rozpieścił kibiców i ma troszkę za swoje. TVN nie emituje w ogóle sportu i wszyscy już się do tego przyzwyczaili. U mnie TVN zapłacił za to taką cenę,że właściwie nie oglądam wcale tej stacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają natomiast kanał sportowy - nSport - więc to chyba naturalne że wreszcie zaczęli kupować jakieś prawa w kontekście tego właśnie kanału.

Brawa im za to, ale mecze reprezentacji Polski niech transmitują na kanale otwartym.

Myślę, że takie żale to na nSport@n.pl, a nie tu na forum. Wybacz, ale przeczytałem 3 strony powtarzających się postów, zarówno twoich, jak i Pawla85, który już chyba nie daje sobie z Tobą rady. Po prostu ciężko Ci przetłumaczyć realia - ITI kupuje licencje na potrzeby nSport, nie TVN, więc w czym masz problem? Zaskarż ich albo coś w tym stylu, ale klepiąc jedno i to samo na forum nic nie zmienisz. W TVN sport nie jest przewidziany, to już powiedziano dawno i podejrzewam, że w temacie nic się nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już od dłuższego czasu unikam zarówno Faktów TVN, Wiadomości TVP1, Wydarzeń Polsatu, a Polsat News i TVN 24 wy******** daleko na koniec listy. Jedynie TVP Info jest pod ręką jakby się coś działo (najczęściej są pierwsi w PL na miejscu jakiegoś zdarzenia).

 

Sposób w jaki serwisy informacyjne wymienionych stacji naginają fakty do potrzeb politycznych jest przerażający.

 

PS. Nie, nie mam TV TRWAM na liście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta stacja, jak i każda inna stacja komercyjna, może sobie popierać każdego kogo sobie tylko zapragnie, dopóki nie jest finansowana ze środków publicznych. Każdy powinien raczej o tym wiedzieć. Nie ma czegoś takiego jak media obiektywne i w pełni niezależne. To tylko puste hasła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...