Skocz do zawartości

Echostar DSB 717


andrzej-sk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj przeszukać sieć, transponder, na którym jest ten kanał, przywrócić ustawienia fabryczne, odłącz dekoder od prądu. To wszystko co mi przychodzi do głowy. A wcześniej miałeś ten kanał, czy od samej aktywacji dekodera nie miałeś tego kanału? Jak to nie pomoże to dekoer pod pachę i do serwisu :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Krótka i konkretna sprawa: w piątek zakupiłem dekoder + familijny, w sobote po południu monter podłączył antene (90cm), odpalam tuner echostar 717 oczywiście wcześniej aktywowałem karte, wszystko pięknie działa ale brak paru kanałow komunikat (brak sygnalu) np. E, 2 z 3 discovery, tv polonia, tv kultura, bumerang, jest tego trochę, jakoś sygnału myśle iż dobra górny pasek 99%, dolny ~58%. robie reset do ustawień fabrycznych i wszystko zadziałało sa kanały. ok myśle, niedziela rano odpalam dekoder i kicha znów ich nie ma a sygnał cjagle taki sam, znow reset do domyslnych i jest git, ok caly dzien mnie nie bylo wracam wieczorem są kanały nie zniknely odziwo, ale jest nowa akcja tv reaguje tak jakbym wylaczal dekoder i wlaczal z czestotliwoscja co 3 min. na jego wyswietlaczu zadnych oznak nic nie miga itp.. beda w menu dekodera czy cos.. caly czas tak sie dzieje kabinuje z kablami podlaczam pod rozne eura nic sie nie zmienia mysle uwalil sie telewizor choc z dvd takich akcji nie ma:/, na koniec zrobilem dla swietego spokoju reset do fabrycznych i o dziwo zadzialalo wszystko jest!!! dziala telewizor nie miga co chwila.. kurde pakowac tuner i leciec jutro aby wymienili ? bo na moje oko to raczej uwalony jest???

 

z gory dzieki za szybka odpowiedz ;-)

Pozdrawiam

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zrobie, mam te 10 dni a nie chce pozniej sie bujać z gwarancja, co do sprawdzenia to ciezko bedzie gdyz tuner tak naprawde dziala ok, mam go raptem 2 dni ale jazdy sa po dluzszej jego bezczynnosci czyli po nocy i jak dzis calym dniu nieuzywania. Monter zalatwil wszystko sprawnie, ustawil tez inny tuner na astre na drugim tv, wiec na antenie sa 2 konwertery podwojne kazdy do innego tv, odpuscilem sobie w sumie zabawe z przelacznikami bo tylko hotbird jest mi potrzebny. Co do punktu to zobaczymy bo to maly punkcik i pewnie nie beda mieli jak sprawdzic.

 

Pzdr

Michal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z tym modelem tunera. Dzisiaj w trakcie burzy byl najpierw wylaczony z pilota a później całkiem z gniazdka. Po właczeniu go nie działał głos. W tv posiadam 2 gniazda do podlaczenia kabla i przełożyłem wtyczke w drugie gniazdo. Teraz głos działa ale trzeszczy :/ Ma ktos pojęcie co mogło się stac?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich!

Mam problem, może ktoś miał podobny z tym dekoderem.

Mój magnetowid V280 nagrywa na czarno-biało z tego tunera satelitarnego.

Sprzęt:

Dekoder: oczywiście Echostar DSB-717

Magnetowid: LG V280

TV: Sony KV-21T3K (ale to chyba nieistotne)

Polaczenia:

dekoder -> [euro] -> TV

magnetowid -> [euro] -> dekoder

magnetowid -> [kabel antenowy] - TV

Najpierw mialem magnetowid i TV na zwyklej antenie pokojowej, nagrywanie było ok. Kupilem Cyfrowy Polsat i wyglada to tak, ze program nagrany z satelity jest czarno-bialy (ogladany w tym czasie w TV oczywiscie kolorowy). Pomyslalem, ze to moze wina kabla euro, ale zamienilem je miejscami i jest bez zmian. LG umywa ręce, twierdząc że jest coś nie tak lub coś trzeba przestawić w dekoderze.

Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko mam odpowiednio podłączone.

 

Dodam jeszcze, że np. jak rozłączę połączenie dekoder - TV i puszczę satelitę przez magnetowid to na telewizorze obraz jest również kolorowy, czyli przechodzi przez VCR tunera do magnetowidu i stamtąd zwykłym kablem antenowym do TV i jest kolor. Natomiast gdy próbuję nagrywać, to nagrywa czarno-biały obraz. :/

Magenetowid jest w porządku, gdyż na pokojowej antenie nagrywa na kolorowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sposób na czkawkę i stopklatki w DSB 717. Niestety trzeba tuner rozkręcić na WŁASNĄ ODPOWIEDZIALNOŚĆ. Po dość długim okresie prób, doszedłem do wniosku że wina leży w temperaturze we wnętrzu tunera. Zauważcie, że po zdjęciu obudowy objawy znacznie się zmniejszają. Grzałkami w tunerze są: trafo przetwornicy, głowica, tranzystor przetwornicy, i główny winowajca - procesor. W moim 717 po 30 minutach pracy nie można palca na procesorze utrzymać. Postanowiłem dodać samoprzylepny radiator z wentylatorkiem od chipsetu z komputera (zasilany z zewnątrz starą ładowarką od komórki). Ustawiłem tak aby powietrze chłodziło też głowicę i trafo. 12 voltowy wentylator zasilam napięciem 5v, daje to praktycznie bezgłośną pracę i wystarczające chłodzenie. Wyobraźcie sobie że mam zimnego Echostara po 5 godzinach pracy ! Całkowicie zniknęły objawy czkawki i stopklatek. Tuner działa stabilnie od dwóch tygodni, więc postanowiłem o tym napisać. Problem jest taki, że trzeba go rozmontować i przepada gwarancja. Bardzo należy uważać na wszelkie zwarcia, bo będzie problem - OSTRZEGAM. Ale efekt jest. Pozdrawiam. :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście wszystko mam odpowiednio podłączone.

 

Dodam jeszcze, że np. jak rozłączę połączenie dekoder - TV i puszczę satelitę przez magnetowid to na telewizorze obraz jest również kolorowy, czyli przechodzi przez VCR tunera do magnetowidu i stamtąd zwykłym kablem antenowym do TV i jest kolor. Natomiast gdy próbuję nagrywać, to nagrywa czarno-biały obraz. :/

Magenetowid jest w porządku, gdyż na pokojowej antenie nagrywa na kolorowo.

Czy przy takim pałączeniu - satelita<>euro<>magnetowid<>euro<>telewizor - w telewizorze masz obraz w kolorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

Chcialby zasiegnac Waszej rady - mam dekoder echostar 717 z cyfrowym polsatem, i wczoraj po przyjezdzie do ukochanej polszy ( z obczyzny) natychmiast po podlaczeniu go do instalacji zaczely sie problemy. Polegaja one na tym iz srednio co 2 minuty ogladania nastepuje stop klatka , dekoder sie wylacza , nastepnie sam wlacza i pojawia sie napis load, po minucie obraz wskakuje ponownie i moge sobie poogladac 2 minuty Dodam iz po kazdym restarcie dekoder wstaje na kanale 12 ( polsar sport), nie wazne co sie ogladalo przed... Do tej pory chodzil przez pol roku bez pudla a teraz taki zonk...Robilem juz restart do fabryki i nic, poziom sygnalu na gorny pasku 90 %, na dolnym 54 %...Moze ktos ma podobne doswiadzczenia, lub jakiekolwioek sensowne przemyslenia na ten temat...Czy to ten temat z chlodzeniem ??

 

pozdrawiam

 

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...