Skocz do zawartości

MŚ w hokeju 2011


andi12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mistrzostwa Świata w hokeju rozpoczynają się już jutro na Słowacji. Faworytów do złotego medalu jest jak zawsze kilku : Kanada, USA, Rosja, Szwecja, Finlandia, Czechy. Ja kibicuję Słowakom którzy w ciągu ostatnich lat znacznie obniżyli loty i z reguły kończą występ na ćwierćfinałach, jednak w tym roku grają u siebie i mają większą szansę na medal, jednak głównym faworytem pozostaje Kanada. Transmisję z mistrzostw przeprowadzi Polsat Sport i Polsat Sport Eksta, Sport1, a spotkania reprezentacji Austrii pokaże kanał TW 1 z Astry.

Zachęcam do dyskusji o mistrzostwach i typowania Waszych faworytów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ubiegłoroczni Mistrzowie Świata Czesi przegrali wczoraj sparing z Kanadą 2-4 mimo iż po 2 tercjach przegrywali 0-4. Część strat odrobili w trzeciej tercji. Ten wynik pokazuje, że Kanada nie odpuści Mistrzostw jak w tamtym roku, gdy postawili wszystko na wcześniejszy turniej na IO z bardzo dobrym skutkiem. Dla mnie właśnie Kanada jest faworytem, Czesi powalczą w/g mnie najwyżej o brąz. Układ sił za bardzo się nie zmieni, dla mnie w czwórce: Kanada, Rosja, Czechy oraz także bez odpuszczania jak poprzednio USA. Słowacja może się postarać i być "czarnym koniem" tych mistrzostw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyniki wczorajszych spotkań :

Niemcy - Rosja 2:0 (0:0, 1:0, 1:0)

1:0 - Thomas Greilinger (Constantin Braun) 25'

2:0 - Patrick Reimer 58'

Wielka niespodzianka na samym początku turnieju, Rosjanie oddali więcej strzałów jednak nie potrafili znaleźć sposobu na niemieckiego bramkarza. Zasłużone zwycięstwo Niemców. Rosjanie z taką grą mogą zapomnieć o medalu, z drugiej strony wielu rosyjskich hokeistów grających w NHL na Słowacją nie przyjechało.

Szwajcaria - Francja 1:0 (0:0, 0:0, 0:0, 1:0)

1:0 - Julien Vauvlair (Ivo Ruthemann) 62'

Bardzo wyrównany mecz, obie drużyny oddały w regulaminowym czasie po 30 strzałow i dopiero dogrywka rozstrzygnęła o zwycięstwie w tym spotkaniu. Obie drużyny raczej nie odegrają większej roli w całym turnieju.

Słowacja - Słowenia 3:1 (0:0, 1:1, 2:0)

0:1 - Ales Kranjc (Gregory Kuznik, Tomaz Razingar) 23' 5/4

1:1 - Miroslav Satan (Tomas Surovy) 36'

2:1 - Marcel Hossa (Peter Podhradsky, Richard Zednik) 48'

3:1 - Lubos Bartecko 60'

Nie było widać w tym meczu wielkiej różnicy między obiema zespołami, bardzo ładny 2 gol dla Słowaków strzelony z niebieskiej linii. Prowadzenie objęli Słoweńcy, jednak bardzo dobra gra Słowaków w 3 tercji pozwoliła im odnieść zwycięstwo. Słowacy oddali aż 45 strzałow, a Słoweńcy tylko 15, więc Słoweńcy mieli niewielkie szanse na zwycięstwo w tym meczu.

Białoruś - Kanada 1:4 (1:1, 0:1, 0:2

0:1 - Jordan Eberle (Evander Kane, Mario Scalzo) 2'

1:1 - Andrei Stepanov (Alexander Kulakov, Alexander Kitarov) 20'

1:2 - Jeff Skinner (John Tavares) 31'

1:3 - John Tavares (Jeff Skinner, Luke Schenn) 46'

1:4 - Jordan Eberle (Dion Phaneuf, Mario Scalzo) 49' 5/4

Pewne zwycięstwo Kanady, Białorusini tylko przez 2 tercje prowadzili wyrównaną grę, w trzeciej zagrali już dużo gorzej, czyżby opadli z sił. Zdecydowana przewaga Kanady w liczbie oddanych strzałow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj w chyba najlepszym meczu tych mistrzostw Czechy pokonały Słowację 3:2. Spotkanie pełne dramaturgii i trzymające w napięciu do samego końca. Po dwóch tercjach remis 1:1. W trzeciej Czesi zdobywają szczęśliwego gola (krążek przechodzi po parkanami bramkarza odbija się os słupka i wpada do bramki). Trzeci gol dla Czechów według Mnie nie nie powinien być uznany, w polu bramkowym bramkarz Słowaków był faulowany, jednak sędziowie bramkę uznali. W końcówce meczu Słowacy strzelają kontaktową bramkę, później wycofują bramkarza, jednak Czesi mądrze się bronią i wygrywają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Austria jeżeli się nie mylę wygrała dopiero pierwszy mecz w turnieju, w drugim dzisiejszym meczy Łotwa pokonała Białoruś 6:3. W grupie spadkowej wszystkie drużyny mają po jednym zwycięstwie i jednej porażce, wszystko rozstrzygną jutrzejsze mecze : Białoruś - Słowenia i Łotwa Austria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czechy-Słowacja to rzeczywiście dobry mecz. Ale świetny był też mecz Kanada-Szwajcaria jeszcze w pierwszej rundzie. Mogło podobać się spotkanie Finlandia-Łotwa. Szkoda mi Słowaków. Wolałbym, żeby to oni grali w półfinałach, bo jednak zawsze jest to gospodarz. Turnieje zawsze są barwniejsze właśnie dzięki meczom gospodarzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj rozegrano 2 mecze ćwierćfinałowe : Czechy pokonały drużynę USA 4:0 po bardzo dobrej grze (świetny mecz rozegrał Jagr który zdobył 3 gole, jednego dorzucił Plekanec). Amerykanie zagrali słabo i po raz kolejny w kompromitującym stylu odpadają z mistrzostw. Czesi we wczorajszym meczy zdobywali gole niemal z dziecinną łatwością, z drugiej strony Amerykanie grali brutalnie i Czesi potrafili wykorzystać grę w przewadze.

W drugim meczu ćwierćfinałowym Szwedzi pokonali Niemców 5:2 zdobywając pierwszego gola już po 27 sekundach gry. Szwedzi mieli problemy tylko w końcówce 2 tercji gdzie Niemcy przycisnęli i zdobyli 2 gola, ale i tak drużyna szwedzka wygrała zasłużenie. Dla Niemców to i tak sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stało się to co przypuszczałem z Amerykanami. Po prostu mistrzostwa jak dla mnie rozgrywane są za często, a w dodatku kolidują z NHL. Czesi jednak pełna mobilizacja i mają szansę na finał, a nawet zwycięstwo. Myślę, że finał Kanada-Czechy jest jak najbardziej realny i będzie ciekawie. Szkoda mi Słowaków i tych porażek po meczach pełnych walki.

A propos walk - brutalność w meczach jednak dość duża i niektóre zdarzenia i to co działo się trochę hańbią danych hokeistów. Hokej jest owszem znany z brutalności , ale nikt chyba na siłę nie chce robić z tego areny gladiatorskiej bo nie radzi sobie z presją - przykład USA.

 

EDIT: No i stało się, Kanada też na wakacjach. Przegrali swój mecz ćwierćfinałowy z Rosją 1:2. Trochę kontrowersji nie zabrakło i jeszcze bardziej utwierdziłem się w przekonaniu, że takie mieszanie dalej toczących się rozgrywek NHL czy krótki czas po nich nie służy najlepiej ekipom z Ameryki Płn. Szkoda bo lubię hokeja w ich wykonaniu. I myśli o finale Kanada - Czechy poszły w siną dal... :x We wcześniejszym spotkaniu Finowie ograli pewnie Norwegów 4:1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj spokój z NHL... już od dwóch lat nie są najlepszą hokejową ligą. Poziom w ostatnich latach tam siadł i nie dziwię się że USA i Kanada wyjechali bez medalu z tych mistrzostw... obie te reprezentacje miały skąłdy z NHL... nie liczac bodajże po jednym zawodniku w obu drużynach, tórzy grają w Europie bądź niższych ligach północnoameryańskich.

 

PS. To że w NHL prym wiodą zawodnicy z Europy, świadczy tylko o spadającym poziomie Amerykańskiego i Kanadyjskiego hokeja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NHL to teraz wielki cyrk a nie prawdziwa liga hokejowa, więcej tam bijatyk niż prawdziwego hokeja. Drużyna Amerykańska na tym turnieju już od początku grała słabo, więc nie ma się co dziwić, że odpadli, jak na turniej przyjechali nieprzygotowani. W meczu Kanada - Rosja było kilka kontrowersyjnych sytuacji np. zaraz na początku 3 tercji sędzia nie uznał według mnie prawidłowo strzelonej bramki przez Nikulina. Ja akurat kibicowałem Kanadzie bo nie lubię Rosjan z wiadomych powodów, ale pewnie i tak Rosjanie zdobędą tytuł mistrzowski, chyba, że ich zatrzymają Czesi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesi zagrali najsłabszy mecz w tym turnieju, Szwedzi wygrali zasłużenie, czyżby Czesi opadli z sił na sam koniec turnieju ? Pewnie i przegrają mecz o brąz z Rosją. W meczu finałowym sił wydają się być wyrównany, jednak myślę, że minimalnie wygrają Szwedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zakończyły się MŚ w hokeju na Słowacji. W wielkim finale Finlandia rozgromiła Szwecję aż 6-1, mimo iż po 2 tercjach utrzymywał się wynik 1-1. Przełom, a zarazem pogrom nastąpił w trzeciej tercji gdy Finowie wbili 5 bramek Szwedom. Spotkanie to poprzedził mecz o 3 miejsce w którym Czesi pokonali Rosję po zaciętym meczu 7-4. Uważam, iż Słowacji należą się brawa za organizację tych mistrzostw i walkę ich zawodników mimo, że nie awansowali do czwórki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie się wydaje, że decydująca była bramka na 1:1 strzelona przez Jarkko Immonen strzelona na 7 sekund przed końcem 2 tercji, podłamała ona Szwedów i w trzeciej tercji dali się rozgromić. Mecz Czechy - Rosja bardzo dobry jak za starych dobrych czasów, mnóstwo strzałow i bramek, trochę brutalnej gry i bijatyka której nie mogli opanować sędziowie. Poziom mistrzostw dobry jak i sama organizacja. Niestety polska reprezentacja na razie może tylko pomarzyć o grze w elicie. W następnym sezonie będzie grać w hokejowej trzeciej lidze czyli w Dywizji IB, pocieszający jest tylko fakt, że mistrzostwa w tej dywizji odbędą się w kwietniu 2012 r. w Krynicy. Do dywizji IA która jest zapleczem elity awansuje tylko zwycięzca turnieju. Polacy zagrają z zespołami Korei Południowej, Holandii, Litwy, Rumunii i Australii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...