Skocz do zawartości

Echostar DSB606


Palikot
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Posiadam dekoder Cyfrowego Polsatu DSB 616. W czasie gdy był w stanie czuwania wyłączono w sieci zasilanie. Po ponownym włączeniu prądu dekoder nie załącza się. Świeci się tylko na zielono dioda pod przyciskiem włączania na panelu głównym. Dekoder nie reaguje na żadne polecenia. Czy to oznacza popważną awarię, czy należy poczekac aż pobierze aktualizacje? Dekoder nie reaguje już od kilku godzin po włączeniu prądu.

Proszę o poradę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozwiązanie problemu znajdziesz tutaj https://forum.satkurier.pl/viewtopic.php?f=7&t=8680

Jako, że opisywana porada dotyczy innego modelu, oznaczenia kondensatorów mogą się różnić.

Problem ten, występuje podczas uszkodzenia kondensatorów. Są to kondensatory oznaczone na płycie głównej dekodera jako CP 107 oraz CP 108. Parametry tych kondensatorów to 1000uF, 16V (kondensator elektrolityczny o pojemności tysiąc mikrofaradów, na napięcie szesnaście woltów). Należy wymienić te elementy, aby dekoder odzyskał sprawność.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

mam takie pytanie, dekoder mam dość już stary : Echostar Nagravision DSB 606, kupiłem nowy telewizor i mam pytanie, żeby mieć jakość HD muszę mieć odpowiedni dekoder, ale czy jak go kupię, wsadzę swoją kartę, to czy to mi będzie działać, kolega mówił że nie, ponieważ karta jest splitowana(?) i nie podejdzie do nowego dekodera, trzeba było by go zgłaszać i ogóle korowody...

więc jak to wszystko wygląda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Taka opcja to jest jedynie na allegro, ale z takim dekoderem bez karty to sobie kanałów HD nie pooglądasz jedynie kanały FTA.

Podmień sobie dekoder i tyle, albo podpisz całkiem nową umowę, a starą rozwiąż z tym, że przez jakiś czas będziesz płacił dwa abonamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Niech mi ktos pomoze:

 

mam 2 zestawy cp

 

w jednym pokoju z echostarem 616 i pakiet za 57 zeta

w drugim pokoju z samsungiem s305g z pakietem mini kazdy dekoder ma odzielna antene w innym miejscu na domie

na echostarze nie znajduje mi esp2 z meczami bundesligi m.in. czerwona lapmka sie zapala i zadnego kanalu nie znajduje

 

na samsungu znalazlem ten odpowiedni esp2 polish na odpowiednim trans. tylko jest za kodowany z wiadomych przyczyn.

 

wiec przenioslem dekoder echostara do 2 pokoju podlaczylem zrobilem szukanie i znowu nic mi nie zanalazlo

 

a wiec mam uszkodzony dekoder echostara czy co ??? wina dekodera , anteny , czy jeszcze czegos ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Czy macie tak że lista wam się automatycznie usuwa ? Ja mam taki problem wczoraj gdy oglądałem wieczorem Tv to dekoder mi skasował swoją ulubioną listę 1 i 2.Kiedyś miałem tak też wieczorem gdy usuwali kanał E z listy Cyfrowego Polsat i dali ją na końcową pozycję listy.Czy da się coś zrobić z tym żeby się nie usuwała ta lista ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

W odległych czasach, jak miałem właśnie ten model dekodera, tak średnio ze dwa razy na rok ginęła mi Lista Ulubionych Kanałów. Natomiast Echostar 717 nigdy mi listy nie zgubił. Dziwne, ponieważ i jeden, i drugi dekoder mają takie samo oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Mam problem ponieważ gdy chce ustawić zeza na astre 19.2 (1) to za każdym razem wskakuje nie wiem jakim cudem astra 23.5 raz była astra.Nie chce mi też w tym dekoderze znajdywać kanałów Fta nawet z tamtej satelity i ze zwykłej astry 19.2.Co może być przyczyną?Już 10 razy próbowałem coś zrobić i nie wiem już co.Pomoże ktoś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ogólnie Echostar DSB-606 został uszkodzony przez CP, po zmianie oprogramowania na 120P stwierdziłem że dekoder po wyłączniu z prądu włącza się nawet godzinę, ma problemy z obsługą DiSEqC, proawdopodobnie za jakiś czas CP zabije go jak Thomsona zmuszając Cię do wymiany na nowy a szkoda bo to był dobry dekoder

 

A zeza nie próbujesz ustawić przypadkiem na antenie 60cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Miałem ten tuner przez kilka lat i nie miałem z nim większych problemów. Odbierałem na nim kanały zarówno z Hot Birda 13*E, jak również z Astry 19,2*E. Oprogramowanie 120P ma też Echostar 616 i 717 (bez literki A). Na Echostarze 717 również nie miałem problemów z odbiorem kanałów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...