Skocz do zawartości

Ferguson Ariva 200 Combo


FFan
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam pytanie do użytkowników Arivy 200 HD Combo? (wiem że to nowy tuner na rynku) ale może jednak.

Jak wygląda sprawa sterowania obrotnicą?

Czy ma jakieś zaawansowane funkcje np. ustawienie ograniczników jazdy wschód - zachód? itp.

Coś na wzór jak jest w tunerze GM-9080 HD Combo.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

Mam pytanie do użytkowników Arivy 200 HD Combo? (wiem że to nowy tuner na rynku) ale może jednak.

Jak wygląda sprawa sterowania obrotnicą?

Czy ma jakieś zaawansowane funkcje np. ustawienie ograniczników jazdy wschód - zachód? itp.

Coś na wzór jak jest w tunerze GM-9080 HD Combo.

Pozdrawiam

 

 

Podejrzewam ze nie ma najmniejszego problemu z obrotnicą tak samo jak nie było w ARIVA 200, podejrzewam również że będą tam takie same funkcje. Sam wcześniej miałem A200 + obrotnica i wszystko przebiegało prawidłowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Rossini dziękuję Ci za informację.

 

Koledzy to teraz już ostatnie pytanie jaki tuner wybrać?

 

Waham się pomiędzy GM-9080 a Ariva 200 HD Combo.

 

Przeczytałem już tyle wątków na różnych forach i naprawdę mętlik w głowie to mało powiedziane

co mam teraz.

Ponownie liczę na Waszą pomoc.

Może jedno zdanie pomoże mi podjąć decyzję.

Przepraszam za kłopot i czekam na odpowiedzi.

Pozdrawiam Leszek99

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum . Dekodery marki Ferguson a następnie Ariva testowałem prawie wszystkie. Obecnie posiadam Ariva 200 Combo. Jest to super sprzęt za taką cenę. Odpowiem na pytanie stangmera. Miałem Ariva 200 i dysk pełen nagrań. Po zakupie Ariva 200 Combo i podłączenia dysku wszystkie nagrania z Ariva 200 są uaktualnione i można śmiało oglądać. Nie traci się więc nagrań. To dobra wiadomość. W nowej wersji oprogramowania 2.11B7 zauważyłem trochę opóźnioną fonię ale to tak bardzo nie przeszkadza. Filmy nagrywa dobrze bezproblemowo. Epg też działa dobrze. Jak z telewizją naziemną to dopiero napiszę pod koniec miesiąca bo wtedy zostanie w podlaskim uruchomiona. Posiadam kartę Cyfry oraz TNK działają też bezproblemowo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj nadaje u nas cyfrowa telewizja naziemna . Odbiór na Ariva 200 Combo jest super dobra. Sygnał i jakość powyżej 90%. Nie przecina i nie pisze brak sygnału. Obraz jak też dźwięk jest idealny. Odbieram o dziwo na antenie siatkowej popularnej z włączonym wzmacniaczem a słyszałem że właśnie takie anteny nie będą dobre. Mieszkam około 15 km od Białegostoku. 5 kanałów odbiór idealny. Czekam na lipiec gdzie pojawią się kolejne programy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam pytanie. Jestem uzytkownikiem Ariva 200 Combo i nie wiem czy nie mam uszkodzonej glowicy DVB-T poniewaz mam cały czas parametry siła sygnału 0% jakość 10%

i nie ma znaczenia czy antena jest podpięta czy nie ( zaznaczam ze nie jestem w zasiegu DVB-T). Na mój gust to przynajmniej siła sygnału powinna byc wieksza niz 0%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

No i kupilem ten tunerek w sklepie ze sprzetem satelitarnym, od razu na miejscu zaktualizowano mi do najnowszego softu ze trony Fergusona i mogę potwierdzić ze pod cyfra+ i na splitterku bezprzewodowym divISO chodzi idealnie, z czystym sumieniem polecam wszystkim zastanawiającym sie na nad kupnem Ariva 200 combo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Odys85 ja na twoim miejscu kupiłbym Ariva 200 Combo to najnowszy model tej firmy, grafika ekranowa jest jak dla mnie w HD , ale tego byś musiał dowiedzieć się dzwoniąc na infolinie Ferguson mi się bardzo podoba i jest naprawdę czytelna, jeśli chodzi o Ariva 200 została już wycofana z produkcji , nie będą jej produkować zastąpiła ja właśnie Ariva 200 Combo, natomiast Ariva 100 też już wycofali z produkcji i zastąpi ja Ariva 120 Combo. Jak kupisz nie zapomni zaktualizować soft do najnowszej wersji , do pobrania na stronie producenta. Jeszcze jedno jakbyś chciał podłączyć do niego splitter i by się zacinał obraz, musisz w ustawieniach tunerka ustawić szybkość zegara z 6 MHz na 3,6 MHz wchodzisz w menu, pozniej system, nastepnie inne i na samym dole ustawiasz szybkość zegara i wszystko będzie ślicznie chodzić , nowy soft który wyszedł poprawił jak dla mnie wszystkie błędy dręczące Arive pozdrawiam w razie pytań zapraszam na moje gg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...