Jump to content
emarti

Tanie tunery USB

Recommended Posts

Ogólnie tak, jeśli tylko oryginalny software faktycznie posiada w sobie kodeki MPEG-4 (o ile oryginalny software w ogóle jakiś jest) lub jeśli urządzenie zadziała poprzez sterowniki BDA z inną popularną aplikacją DVB (AltDVB, SmartDVB itp.). Jeśli ani jedno ani drugie nie będzie spełnione, to wtedy faktycznie może być problem, ale z opisu wynika, że soft raczej jest i jest z MPEG-4.

 

Jeśli urządzenie odbiera tylko sygnał DVB-T, to już wystarcza, bo resztą (w tym dekodowaniem obrazu) zajmuje się software.

 

PS: Nie publikujemy linków ;)

Share this post


Link to post
Share on other sites
jeśli tylko oryginalny software faktycznie posiada w sobie kodeki MPEG-4 (o ile oryginalny software w ogóle jakiś jest)

 

Niebardzo rozumiem... To znaczy że w tak tanim urządzeniu może nie być żadnego oprogramowania jednym słowem jest "gołe"? Na moją myśl kupując tuner DVB-T do komputera powinienem dostać pełną możliwość jego odbioru, tak? Obojętnie czy jest to tunerek za 30 zł czy za 130 zł. Ktoś te tanioszki przecież produkuje i dziwie się słowom "o ile oryginalny soft w ogóle jest". Producent by wypuszczał coś bez swojego software? Proszę o jeszcze parę zdań na ten temat. Dzięki!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Aby taki tunerek pracował potrzebuje dwóch rzeczy: sterowników oraz programu odtwarzacza TV. Na zdjęciu jest płyta, więc sterowniki zapewne są, a co do odtwarzacza TV, to trzeba zadać pytanie czy, i jaki jest. Ale nawet gdyby nie było, to można dopasować coś darmowego, jak choćby SplashLite.

 

Ale, generalnie, dwie uwagi:

  1. ja bym się poważnie zastanowił nad kupnem czegoś, co nie dość, że jest kompletnym noneme, to jeszcze nie ma śladu jakichkolwiek informacji o produkcie. Tak, czy inaczej, jeśli kupisz przez "Kup Teraz" (a nie przez licytację!) to masz prawo do zwrotu bez podania przyczyn w ciągu 10 dni, warto o tym pamiętać.
     
  2. tunerki USB mają zwykle dużo mniejsze czułości od normalnych dekoderów i telewizorów, więc do poprawnego odbioru DVB-T na nich potrzebne są zwykle dużo lepsze anteny niż dla dekoderów i telewizorów. Dołączane zaś antenki z pręcika w typowej sytuacji to tylko gadżet i potrzebna jest zwykle dobra antena wewnętrzna (jeśli ma się szczęście) lub normalna instalacja antenowa...

Share this post


Link to post
Share on other sites
Tak, czy inaczej, jeśli kupisz przez "Kup Teraz" (a nie przez licytację!) to masz prawo do zwrotu bez podania przyczyn w ciągu 10 dni, warto o tym pamiętać.
Dla uściślenia: oraz pod warunkiem, że jesteś konsumentem i kupujesz od przedsiębiorcy. Jesli kupisz od osoby prywatnej albo jakiejś "szarej strefy" - prawo to nie ma zastosowania.

 

Nawet jeśli sprzęt jest "no name orginal China" to może być zrobiony na podzespołach, które są używane w "popularnych" produktach i będą funkcjonalnie zbliżone (sterowniki, obsługiwane oprogramowanie). Ale to loteria.

Share this post


Link to post
Share on other sites

To są jakieś odbiorniki nie spełniające standardów urządzenia DVB?

No bo jeżeli nie, to każdy sprzęt będzie dobry(przy odpowiednim sygnale), reszta to kwestia driverów.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Standardy DVB spełnia (zapewne) każdy, problem jest nawet nie tyle z driverami, co z software. Jeśli:

1) Oryginalny software dodawany na płycie (o ile jest jakikolwiek) nie posiada kodeka MPEG-4 dla obrazu

2) Z urządzeniem nie będzie chciał współpracować żaden inny popularny program dla kart DVB

To nawet zgodność ze standardem nic jej nie da, bo nie będzie jak zmusić urządzenie do odczytu obrazu MPEG-4. Jeśli jest oryginalny soft, to kanały oczywiście wyszuka (o ile jest się w zasięgu i ma się odpowiednio przygotowany układ antenowy), ale nie będzie obrazu.

 

Przy "no name" zawsze jest pewne ryzyko, ale wydaje mi się, że na tą chwilę sprzedawane urządzenia są już jednak gotowe na jakąkolwiek obsługę MPEG-4...

Share this post


Link to post
Share on other sites
To są jakieś odbiorniki nie spełniające standardów urządzenia DVB?

No bo jeżeli nie, to każdy sprzęt będzie dobry(przy odpowiednim sygnale), reszta to kwestia driverów.

uzupełniając, w ogólności tuner USB to tylko odbiornik, odbierający sygnał DVB-T i przekazujący odebrany strumień (TS) do peceta, gdzie dopiero programy odtwarzaczy TV dekodują audio, video, EPG, Teletext i inne usługi zawarte w programie. I tu może pojawić się problem kompatybilności softu do sposobu nadawania programów w danym kraju.

 

Tak się zadziało, przykładowo, na koniec zeszłego roku z niektórymi softami dekodującymi, kiedy po zmianie systemu emisji EPG na mux-3, softy zaczęły się po prostu wywalać przy próbie oglądania programów z owego mux-3. Na szczęście takie sytuacje są generalnie wyjątkowe, ale niestety bywają...

 

@ pitter: dzięki za uzupełnienie.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


  • Recently Browsing   0 members

    No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...