Skocz do zawartości
  • 0

Uniwersalny zestaw od odbioru TV satelitarnej


Sky Hunter
 Udostępnij

Pytanie

Witam!

 

Mam ochotę przerzucić się z telewizji kablowej na telewizję satelitarną ale jestem zielony w tym temacie bo nigdy z niej nie korzystałem. Po przeczytaniu wielu stron internetowych poświęconych temu zagadnieniu (w tym i tego forum) doszedłem do wniosku, że najlepiej byłoby gdybym zakupił zestaw uniwersalny, którym mógłbym odbierać dowolną wybraną polską platformę cyfrową oraz kanały FTA w zależności od tego, która z nich ma aktualnie lepszą ofertę programową i cenową. Zdaję sobie sprawę, że takie podejście jest droższe niż umowa promocyjna z jakąś platforma satelitarną ale postanowiłem je ponieść. W związku z tym moje oczekiwania to zestaw dostosowany od odbioru sygnału z satelitów Hotbird i Astra oraz dekoder HD niekoniecznie z opcją PVR i HDD ale posiadający sloty CI i CA. Mam wobec tego następujące pytania:

 

1. Aby móc odbierać sygnał z dwóch satelitów można zastosować konwerter hybrydowy lub metodę "na zeza". Która opcja jest lepsza?

 

2. Nie wiem czy opłaca mi się brać konwerter Twin w takiej sytuacji?

 

3. Czy antena 80 cm zapewni mi dobrą jakość odbioru z tych satelitów? Czy lepiej jest kupić antenę stalową czy aluminiową?

 

4. Jeśli chodzi o sam tuner satelitarny to chciałbym się dowiedzieć czy opcja 1xCI+1xCA jest dużo gorsza niż 2xCI+2XCA jeśli w tym samym czasie korzystałbym tylko z jednej płatnej telewizji (n, PC, C+ - jeszcze nie wybrałem konkretnej platformy)?

 

 

Z góry dziękuję za pomoc i czekam na odpowiedź!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Już Ci dziś odpowiedziałem na to pytanie:

Złączek F powinno być 6: dwie przy konwerterach, dwie wpinane do przełącznika i dwie na kablu do tunera.

 

6 jeśli chcesz podłączyć jeden tuner. Jeśli od razu chcesz podłączyć dwa tunery to potrzebujesz jeszcze jeden przełącznik i kolejnych 6 złączek typu F. Jeśli upierasz się przy przejściówce okiennej to zamiast 6 będzie ich 8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Raczej musi być przejściówka okienna bo montowałbym zestaw na balkonie a nie ma zgody na wiercenie bo budynek był niedawno ocieplany.

 

Chyba wiem skąd to nieporozumienie - nie uściśliłem czy od razu podpinałbym drugi tuner/telewizor czy też nie. Na razie pewnie nie ale rozważmy konfigurację ostateczną. Więc tak:

 

Dwa konwertery TWIN - od każdego idą dwa kable na przemian do każdego z dwóch DiSEqC 2/1. Z każdego z nich idzie jeden kabel do każdego z dwóch tunerów satelitarnych przy telewizorach. Wtedy złączek typu F byłoby według mnie potrzeba 12 sztuk oraz dwie przejściówki okienne. Teraz chyba kombinuję OK?

 

Co do trzeciego konwertera dla Astry 1 to się raczej nie zdecyduję bo przejrzałem tam całą ofertę kanałów FTA i to głównie niemieckojęzyczne a tego języka nie znam. Praktycznie straciłbym tylko TVP Historia ale dla jednego kanału nie ma sensu komplikować tego zestawu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tracisz TVP Info/TVP Warszawa, TVP Historia, TV Trwam oraz niemieckie wersje kanałów, które mają swoje polskie odpowiedniki: Eurosport, MTV, Nickelodeon/Comedy Central. Bardzo dobrze kombinujesz ale jeśli chcesz zachować przejściówki okienne, które Ci odradzam to potrzeba Ci 16 złączek F bo przejściówki z obu stron musisz na coś nakręcić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To znaczy na Hotbirdze 13E są kanały TVP Info, CNN International, Eurosport itp. ale zakodowane przez różne polskie platformy cyfrowe lub są to kanały FTA na Astra2/Eurobird1. Ale ja i tak zakupiłbym pakiet którejś z tych platform więc tak czy siak miałbym te kanały. Z kolei TVN Warszawa i TV Trwam specjalnie mnie nie interesują więc jak wspomniałem jedyna realna strata to TVP Historia ale nie jest to znów aż tak topowy kanał, żebym się nie mógł bez niego obejść. Na razie to wybrałbym ofertę prepaid od CP ale muszę zaczekać aż nowe pakiety jakie są teraz w umowach na czas określony się w niej znajdą i moduł CI stanie się szerzej dostępny.

 

Tak, w istocie przeoczyłem jeszcze złączki do przejściówek okiennych. W sumie byłoby ich docelowo 16 sztuk więc trzeba się rozejrzeć za tańszymi ofertami....zresztą tutaj i tak na razie nic nie zrobię bo to kwestia zakupu drugiego tunera satelitarnego. Grunt, że mam już obraz tego jak mój zestaw ma wyglądać i mogę zacząć działać w tym kierunku po Świętach. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

4. Na własnym tunerze, przy wykorzystaniu modułów oraz kart kodowych od operatorów możesz mieć dostęp co Cyfry+, TNK, TNK HD oraz Cyfrowego Polsatu. "n"-ka jest technicznie niemożliwa.

Proszę nie zapominać o Orange TV (lub inaczej neostrada TP z telewizją)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Owszem ale niestety nie jestem pewien czy telewizję TP można nabyć samodzielnie bez Neostrady. Poza tym dla odbiorców satelitarnych oferta TP pakietów podstawowych M+L dostępnych za 60 zł/m-c jest pozbawiona kilku chyba dość fajnych kanałów: Hallmark, SportKlub, SportKlub+, BBC Entertainmet, BBC Knowlegde, BBC Lifestyle, Cbeebies, National Geographic i Trace TV. Ponadto pakiet kilku kanałów HD trzeba dokupić osobno za 20 zł/m-c co w sumie daje 80 zł/m-c a więc niezbyt się kalkuluje w porównaniu do ofert innych platform cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co prawda nie mam zamiaru agitować za ORange ale parę słów wyjasnienia się należy. Orange daje kartę typu Viaacces, którą można przenosić po urządzeniach do niej dostosowanych. Pitter wymienił tylko głównych graczy niesłusznie pomijając tepsę z pół milionową rzeszą użytkowników.

 

Co do kanałów to Hallmarku już nie ma nigdzie, przekształcony chyba 13th street. National geographic jest tylko w Cyfrze, chyba że myślisz o wersji nat geo wild, które oczywiście jest. Trace TV to chyba też tylko cyfra.

Pakiet M+L w tej chwili kosztuje 40 PLN na miesiąc a przy umowie na 2 lata pierwsze pół roku darmo. Czyli za 30 PLN masz około 70 polskich kanałów, w większości dobrych. Jeśli chodzi o programy przyrodnicze, muzyczne czy dla dzieci to trudno znaleźć lepszą opcję(chyba że kablówka albo IPTV). Za 60 PLN to masz pakiet L+HBO+Orange sport, kolejne 20 to pakiet HD. Czyli za 80 PLN masz wszystko, i tak jak powiedziałem pół roku darmo co daje 60 PLN miesięcznie. A teraz bonusy: do końca marca wszystkie pakiety n (w tym HD) mają być w Orange. Ci co podpiszą umowę będą mieć pewnie to w cenie lub jakąś dopłatą. Czyli masz możliwość, że Sportkluby i BBC będą w Orange. Jeśli nie masz internetu to wg mnie bardzo dobra oferta. Tym bardziej, że Polsat dopomina się by ich pakiet znalazł się w n i Orange.

PS. aktualna lista kanałów w wersji satelitarnej tutaj:

http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358526/P ... 130833.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli TP ma jakieś promocje dla nowych klientów to ceny są niższe - jak podałem te normalne z cennika na ich stronie. http://www.tp.pl/b/binaries/PL/358141/C ... 736590.pdf

 

 

A teraz mam pytanie z innej beczki: do tej pory rozważałem kupno odbiornika satelitarnego w przedziale cenowym Avira 200HD lub Opticum X402p bo jak przeglądałem forum to ci producenci są najbardziej popularni. Jednakże w sklepie Hollex zauważyłem też nieco droższe odbiorniki jak Topfield SBD-2010 i TechniStar S1. Jednak nie wiem czy one są dużo lepsze od tych pierwszych i jak współpracują z kartami i modułami polskich platform cyfrowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Off topic: nigdy nie patrze na cenniki oficjalne tylko promocyjne. Tak jest w TP, tak jest w sieciach komórkowych. Konsultant zawsze chce wcisnąć promocyjną ofertę z obowiązkiem płacenia przez rok dwa czy też nawet 3 lata. I ceny zawsze zniechęcają do umów bezterminowych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...