Skocz do zawartości

Oznakowanie wiekowe programów


qqq_b
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Stare oznaczenia na Polsacie są emitowane tylko w audycjach 4:3, natomiast w 16:9 używają nowych. Szkoda, że to tylko błąd realizatorów i niebawem zapewne go zlikwidują. Ogólnie to po tej wpadce mogę stwierdzić, że poprzednie znaczki zalecenia wiekowego znacznie mniej rozpraszały w oglądaniu programów niż te nowe, oczywiście pod warunkiem odpowiedniego ich narysowania. W przypadku TVP znacznie lepiej prezentują się nowe oznaczenia, ale to tylko dlatego, że stare były niechlujnie zaprojektowane - za duży rozmiar, brak wyciętych cyfr i przezroczystości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żartujecie sobie? .Tyle walki było aby ograniczenia wiekowe były mniej widoczne w czasie nadawania a teraz będziecie zgłaszać .Uważam właśnie ze na tvn ograniczenia wiekowe są jeszcze zbyt jaskrawe i bardzo duże.

Przykład zaśmiecania ekranu, brakuje jeszcze komunikatu u góry ekranu telewizja kolorowa sd - Standard definition

 

TVPJPG_rhxeprr.JPG

 

Niżej link do większego obrazka

http://s3.ifotos.pl/img/TVPJPG_rhxeprr.JPG

 

12 wygląda tak jakby pani miała przeczepione to na kapeluszu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pjacek

A zgłoś sobie. Ciekawe, czy w ogóle zainteresują się Twoją uwagą, bo oznaczenia są te same, tylko w innym kształcie.

 

@Matthías

TVN ma prawidłowe oznaczenia (wg KRRITV).

 

CIEKAWOSTKA

W TVP Polonia zostały przesunięte oznaczenia w lewy górny róg oraz logo w prawy górny róg (zapowiedzi w ten sposób były od dawna emitowane). Brawo!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Brawo po prostu świetnie. Tyle osób wysłało listy, maile w sprawie tych ograniczeń do TVP a ty teraz będziesz zgłaszał. Jak tak lubisz takie kulfony to sobie może przyklej na ekran. I to jest właśnie poronione w tym kraju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według moich wyliczeń oznaczenia [TVN - przypis na podstawie odpowiedzi na post] są za małe.
Dla Ciebie wszystko co robi TVN jest złe, ciągle tylko jedziesz po tej stacji. Akurat oznaczenie TVN na tv 4:3 21 cali ma równo 2 cm, polsat ma większe niż 2 cm, a TVP mniejsze niż 2 cm. Zresztą podawałem już te dane jakiś czas temu w tym wątku.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem po co teraz Ty zaczynasz ciągnąć ten wątek, ale niech Ci będzie.

W pierwszym poście napisałem o TVN i o TVP. Później @Sentence powiedział, że TVN ma prawidłowe oznaczenia to mu odpisałem, że według moich wyliczeń nie ma. Nie był to atak na TVN tylko na tych nadawców, którzy mają nieprawidłowe oznaczenia.

I najważniejsze to wszytko, pisząc prosto, było żartem.

 

Dla Ciebie wszystko co robi TVN jest złe, ciągle tylko jedziesz po tej stacji.

Takie coś mógłbym napisać o Tobie tylko zamieniłbym TVN na Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wypowiedzi z forum tvp .Dotyczą przezroczystości ograniczeń wiekowych i logo

 

Szanowni technicy, graficy itp. w TVP, czy tak trudno jest zrobić przezroczyste logo dla wszystkich kanałów TVP ?

Na telewizorach plazmowych i LCD wyglądają one archaicznie a dodatkowo na plazmach powodują powstawanie powidoków. Dla porównania TVN, Polsat i większość innych stacji na taki pomysł już wpadła.

Pozdrawiam.

 

 

 

 

Odświeżę trochę temat bo nic się nie dzieje w tym temacie. Swoją drogą zaczynam mieć wątpliwości, czy ktokolwiek czyta wysyłane maile do TVP i forum. Ostatnio musiałem zablokować kanały TVP 1 i 2 na swoim telewizorze ze względu na już trudne do usunięcia powidoki logo TVP z mojego ekranu Złość. Niestety z mojego punktu widzenia TVP nie jest telewizją publiczną. Do tego dochodzi frustracja za co mam płacić abonament RTV skoro nie korzystam z usług współfinansowanych z mojej opłaty.

 

 

 

Nie wierzę, że zmniejszenie przezroczystości logo i znaków ograniczeń wiekowych stanowi problem techniczny czy prawny. Po prostu TVP nie ma ochoty być otwartym na prośby swoich abonentów, bo abonent był - jest - i będzie. Więc po co się wysilać!!!?

 

 

 

 

 

 

przydałoby się przeźroczyste ale gorzej,że od niedawna powiększyli znaczek z wiekiem widza,teraz jest prawie dwa razy wyższy w TVP ... w innych zdecydowanie mniejszy, nie znam telewizji w Europie,które emitują takie znaczki...może to tak samo jak z zielonymi strzałkami...że niby Unia...

 

 

 

Dzisiaj rano się obudziłem. Włączam telewizor i z niedowierzaniem patrzę na ekran i widzę pomniejszone oznaczenie wiekowe i PRZEZROCZYSTOŚĆ. Także logo TVP1 i TVP2 jest teraz bardziej przezroczyste. BRAWO TVP!!! 2 lata na to czekaliśmy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogrubiona wypowiedz z forum tvp z 14 września tego roku.Na forum satkuriera też były podobne posty

na stronie 30 tego tematu są zdjęcia i wdać też zmianę na ekranie telewizorów . Logo tvp nie jest tak jaskrawe jak w przeszłości.

zdjęcie kolegi z forum

tvp22.jpg

moje zdjęcie ( miniaturka) , ogromne nieprzezroczyste ograniczenie wiekowe i bardzo jaskrawe logo tvp

TVPJPG_rhxeprr.JPG

i link do obrazka

http://s3.ifotos.pl/img/TVPJPG_rhxeprr.JPG

w przeszłości nie było nawet minimalnej przezroczystości logo i ograniczeń wiekowych . Intensywność świecenia logo tvp bardzo duża.

Niżej zdjęcie.

TVPJPG_rhxanxa.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logo wiekowe pomniejszono i fajnie, ale TVP musi znowu coś s[beep]yć.

Chodzi mi o cięcie starych kultowych filmów i seriali.Z formatu 4/3 jest wycinany jest środek o formacie 16/9.

W wyniku tego mamy wyciętą dużą część obrazu, jest złe kadrowanie, za duże postacie.W telewizorach starego typu na ekranie w miejscu obrazu są czarne pasy.

Zrobiono to na wielu filmach np: Stawka większa niż życie, Kogel mogel, Kariera Nikodema Dyzmy.

Mnie się to osobiście nie podoba, mimo że mam tv 16/9.

Może warto na zwrócić uwagę nadawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...