Skocz do zawartości

Technisat AirStar TeleStick 2 USB


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zainstaluj w komputerze dobre sterowniki obrazu i dźwięku np. K-lite codec i później ponownie uruchom komputer. Następnie włącz program do obsługi karty i w ustawieniach obrazu i dźwięku wybierz nowo zainstalowane sterowniki. Od tego momentu powinno być już dobrze.

 

Do prawidłowego dekodowania fonii AC3 zainstaluj AC3 filter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem kodeki Kaza Lite Mega Pack. Niestety dalej nie działa.

 

Podrzucam Wam jeszcze zrzut z ustawień Wideo oraz Właściwości przykładowego kanału.

Zastanawia mnie jeszcze sprawa podpisania poszczególnych kanałów. W ProgDVB tego nie ma ale w DVBViever TE2 podzielone są na poszczególne grupy: 3 x folder Cyfrowy Polsat oraz jeden INFO TV FM. W każdym z nich kanał jest kodowany, co zresztą widać na załączonym obrazku.

 

Powie mi ktoś jakie wartości wpisać podczas skanowana kanałów aby znaleźć niekodowane programy?

 

709w6b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ale ten screen z Kino Polska znów dotyczy TV mobilnej !!! To nie jest naziemna TV cyfrowa. To co odpaliłeś pewnie jest. Skoryguj antenę bo pewnie z dalszego nadajnika ci odbiera sygnał, ustaw na bliższy i będzie ok.

I jeszcze ten operator Cyfrowy Polsat. To już powinno dać ci do myślenia. Emitel jest operatorem TV cyfrowej nie CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Krakowa. Z tego co udało mi się sprawdzić Chorągwica nadaje na MUX1 (506 MHz), MUX2 (818 MHz), MUX3 (690 MHz). Na wszystkich tych częstotliwościach lekka "lipa". Sygnał na granicy 30%. Jedyna działająca częstotliwość to 674 - 8 MHZ. Na tej częstotliwości sygnał na poziomie 80%, jakość 100%. Skanując znajduje tylko ten nieszczęsny Polsat Cyfrowy.

 

Może moje pytanie będzie na tak niskim poziomie jak obraz na moim laptopie, ale można jakoś zwiększyć rozdzielczość i co z tym "bitrate" bo dla mnie to czarna magia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, za to odpowiada nadawca, dodatkowo fakt, że te kanały Ci działają jest najpewniej chwilowy, bo normalnie są kodowane (to kopie kanałów z MUX1/MUX2 w niskich rozdzielczościach, żeby dało się oglądać na telefonach komórkowych, te kanały nie są przeznaczone do oglądania na TV/komputerze). Jak zakodują znowu, to Ci zgasną. Czas zainteresować się instalacją antenową, bo masz coś poważnie skopane. Jakiej anteny w ogóle używasz? Chyba nie tej miniaturowej z zestawu? Ona się nie nada do odbioru MUX1/2/3. W ogóle jeśli to z niej korzystasz i odbierasz Cyfrowy Polsat/TV Mobilną to cud, chyba pod samym nadajnikiem mieszkasz (TV Mobilna nie nadaje z Chorągwicy, ma kilka nadajników małej mocy w samym Krakowie). W praktyce na antence z zestawu w Krakowie w większości lokalizacji nie działa nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raczej tak, z anten wewnętrznych generalnie nie idzie, musiałbyś mieć świetną lokalizację z widokiem na Chorągwicę, bez przeszkód. Tam widzę jakieś wzmocnienie - masz podkręcone na maxa? Jak się tym bawisz, to coś się zmienia? Możesz spróbować wystawić za okno na moment na próbę (ale poczekaj aż przestanie padać ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się jest regulacja "mocy" :) Podczas kręcenia sygnał się zatraca, obecnie jest ma max'a i tak jak pisałem łapie jedynie częstotliwość 674-8 MHz, gdyż reszta to marne 30%. Widzę, że jesteś z Krakowa to powiem Ci, że mieszkam w okolicach IKEA, z tego co sprawdzałem od nadajnika jest stąd 19,6 km, tyle tylko, że mam blok przed oknem i pewnie dlatego słabo z sygnałem. Nic będę coś kombinował z anteną zewnętrzną bo tak być nie może, a programy, które oferuje TV naziemna zdecydowanie mi wystarczą. Powiedz mi jeszcze czy lepiej kupić antenę kierunkową czy szerokopasmową?

 

Dodano

 

Wszystko już wyjaśnione. Wystawiłem antenę za okno i złapało wszystkie programy, nawet te HD. Troszkę przycina ale zapewne to wina anteny. Pozostało oddać pokojówkę i wystawić za okno antenę zewnętrzną. Tutaj tylko kwestia jaką ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...