Skocz do zawartości

Technisat AirStar TeleStick 2 USB


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

9946.jpg

 

Witam.

 

Może mi ktoś powiedzieć jak poprawnie skonfigurować Technisat AirStar TeleStick 2 USB ?

Zakupiłem to urządzenie pod laptopa i niestety kompletnie go nie widzi.

Sprzęt otrzymałem przed momentem ze sklepu Hollex.pl

 

Aktualne sterowniki pod Windows 7 pobrałem nawet ze strony technisat.pl no i nic.

Laptop mam w miarę nowy bo kupowany pół roku temu.

 

Przekładanie portów USB tzn podpinanie na inne porty ten sam efekt.

Niby wgrało się wszystko. Otwieram DVBViewer ustawienia opcje:

 

REMOTE zaznaczam Skystar USB i nic.

SPRZĘT Terrestrial wciskam skanuj urządzenia i nic.

 

:/

 

Przy wyjmowaniu i wkładaniu urządzenia pod USB słychać sygnał z głośnika.

Charakterystyczne "tydy" ale nic więcej się nie dzieje.

 

Mam nadzieje, że ktoś jeszcze mnie tutaj poratuje.

Może na innym kompie pójdzie.

Jeszcze to sprawdzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Akurat jestem w pracy gdzie sprawdziłem to urządzenie na jednym z 10 stanowisk.

1. Włożyłem TeleSticka

2. Poprosiło o dogranie sterów (zadając pytanie czy ma je wgrać z win czy z płyty - zaznaczając, że z płyty jaką wcześniej włożyłem).

3. Zainstalowało.

4. Potem instalacja DVBViewer TE2 i tam bez problemu wszystko widziało.

 

Produkt z tego co widzę jest więc ok i nie ma powodów by go odsyłać.

Oczywiście jest 10 dni bez podawania przyczyn ale.

Jak działa to go jeszcze przetrawię.

 

Następnie zajrzałem raz jeszcze na forum i tam właśnie przeczytałem odpowiedź od Mr. Orbita.

Na którego chyba zawsze można liczyć i zawsze czymś poratuje. Dzięki wielkie za pomoc.

 

Rzeczywiście. Tak jak podał Mr. Orbita wszedłem w:

1. Panel sterowania.

2. Sprzęt i dźwięki.

3. Na samej górze (pod Urządzenia i drukarki) widnieje tarcza (zabezpieczenie) z napisem: Menedżer urządzeń.

4. Klikamy na w/w Menedżer urządzeń.

5. U mnie w zakładce: Inne urządzenia - znajdował się na liście AirStar TeleStick 2.

 

Jednak oznaczony był (!) czyli, że coś nie do końca poprawnie działało.

 

6. Kliknąłem 2x otwierając nowe okno właściwości. A w nim:

 

Sterowniki tego urządzenia nie są zainstalowane. (Kod 28)

 

Nie został wybrany sterownik dla zestawu lub elementu informacji o urządzeniu.

Aby znaleźć sterownik dla tego urządzenia, kliknij opcję Aktualizuj sterownik.

 

7. Klikamy na aktualizuj sterownik. Akurat pobrałem z technisat.pl sterowniki pod windows 7.

Na stronie dość ciężkie jest same wyszukiwanie produktów najlepiej użyć wyszukiwarki i wpisać telestick - odnajdzie momentalnie.

 

Instalka miała jakieś 40MB niby nie mało ale nie dużo. Całość pobiera się spakowana więc należy ją wyodrębnić na osobny folder.

 

Po wskazaniu (ogólnie) folderu bez problemu zaktualizowało mi sterowniki

a sam produkt został poprawnie znaleziony w programie DVBViewer TE2.

 

Nie wiem tylko w którym teraz miejscu w menedżerze urządzeń znajduje się ten produkt bo pod Inne urządzenia go nie widać.

Musiał się gdzieś przenieść w inne miejsce na liście. Ok widzę. Schował się dokładnie pod tym co pisał Mr. Orbita.

Konkretnie na liście menedżera po poprawnej instalacji powinien być pod: Kontrolery dźwięku, wideo i gier.

 

Co do obsługi pilota poprawnie zainstalowane urządzenie na podczerwień powinno pojawić się na liście pod:

Urządzenia interfejsu HID jako TechniSat AirStar TeleStick 2 IR Receiver.

 

Jeszcze raz dziękuję za pomoc. Co świat by zrobił bez Adminów ?! :jupi:

 

Żadnego kanału dołączoną i zewnętrzną anteną nie udało mi się wyszukać.

Ale popatrzę jeszcze w domu na antenie ze wzmocnieniem sygnału i na wolnym terenie.

Trzeba spenetrować lekko okolicę szczególnie na jakiejś odkrytej przestrzeni.

 

Postaram się podzielić rezultatami. Sorka za tłumaczenie łopatologiczne. :wink: Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
  • 2 tygodnie później...

Mam te urządzenie od 3 dni i pierwsze testy wypadły pozytywnie :)

Instalacja na komp. stacjonarnym (WXP, P4 2,4Ghz) i na netbooku (W7Starter, AMD C-50, 1 GHz, 2 rdzenie) przebiegła bez problemów - wskazywałem katalog "Drivers" z załączonej płytki. Instalacja programu DVB Viewer TE2 (z płytki) też OK - z tego co widziałem po screenach w sieci jest to chyba jakaś inna niż dostępna w sieci wersja, taka dedykowana dla Technisata. Używałem też programu VLC Player, który mimo pewnych niewygód w obsłudze radził sobie lepiej z odbiorem!

Testy przeprowadzałem z użyciem dołączonej do urządzenia antenki pokojowej. Nie zauważyłem oznak przegrzewania się urządzenia - zaledwie ciepły.

Test w oklicach Olsztyna:

Test 1. Odległość od nadajnika (Pieczewo, Mux2, 100kW) około 10km, wysokie drzewa zasłaniają widok na nadajnik. Antena na parapecie przy oknie na 1 piętrze domu. Odbiór na netbooku w zasadzie bezproblemowy, chwilowe zacinki tylko gdy antena leży lub zasłania ją framuga okna.

Testy w Ostródzie:

Test 2. Odległość od nadajnika (Kisielice, Mux2, 100kW) prawie 40km. Antena na parapecie (a właściwie 15cm nad parapetem!) na 2 piętrze domu, okno w kierunku na Kisielice. Na netbooku przy użyciu DVBViewer występują bardzo częste zacinki, właściwie nie da się oglądać, nawet gdy dam antenę na parapet zewnętrzny. Za to VLC Player odtwarza znakomicie, prawie bez zacięć! Na kompie stacjonarnym (przy takim samym ustawieniu anteny) DVBViewer nie daje rady, a VLC bardzo zacina.

Test 3. Odległość od nadajnika (Kisielice, Mux3, 20kW) prawie 40km. Antena na parapecie (a właściwie 15cm nad parapetem!) na 2 piętrze domu, okno w kierunku na Kisielice. Oba programy na obu komputerach ściągają poprawnie dane identyfikacyjne pakietu i programów, ale odtwarzanie obrazu ani dźwięku nie jest możliwe.

 

W sumie - jest dobrze! Polecam!

Może zrobię jeszcze testy z anteną ze wzmacniaczem...

 

Intrygujące jest, że netbook lepiej sobie radzi niż komp. stacjonarny i że VLC jest lepszy niż dedykowany DVBViewerTE :shock: Może ktoś ma jakąś koncepcję na wytłumaczenie tych zjawisk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

C.d.

Test 4. Odległość od nadajnika (Kisielice, Mux3, 20kW albo 50kW - różne dane znalazłem...) prawie 40km. Antena ze wzmacniaczem (starego "analogowego" typu, 2 wąsy i obręcz) na parapecie na 2 piętrze domu, okno w kierunku na Kisielice. Na netbooku VLC odtwarza poprawnie, choć czasami zdarzają się zacięcia, ale tylko przy otwartym oknie. DVBViewer zacina bardzo. Na kompie stacjonarnym brak odbioru.

 

Co do moich zdziwień z poprzedniego posta to dochodzę do wniosku, że mój komp stacjonarny ma zbyt słabą kartę graficzną i stąd te potężne kłopoty z odtwarzaniem.

Pozostaje pytanie dlaczego VLC tak wyraźnie lepiej przetwarza obraz od dedykowanego oprogramowania jakim jest w tym przypadku DVBViewer TE?

 

Chyba można pokusić się o pierwsze podsumowanie - Technisat AirStar TeleStick 2 USB w podstawowych swoich zadaniach spisuje się bardzo dobrze: świetna czułość (i świetnie dopasowana dołączona antenka), dobra jakość obrazu i dźwięku, grzeje się umiarkowanie - polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do moich zdziwień z poprzedniego posta to dochodzę do wniosku, że mój komp stacjonarny ma zbyt słabą kartę graficzną i stąd te potężne kłopoty z odtwarzaniem.

Nie jestem specem ale (zależy jaką masz kartę graficzna w stacjonarnym) być może duża różnice robi UVD3 video decoder który jest w karcie graficznej netbooka i coś pamiętam że niektóre chipsety tunerów ATI (Theater 750 ?) wykorzystywały kartę graficzna właśnie z UVD3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wczorajszego popołudnia dotarł do mnie Technista AirStar TeleStick 2. Zainstalowałem sterowniki oraz dołączone oprogramowanie czyli DVBviewr TE2. Na początku korzystałem z dołączonej antenki, ale później musiałem podłączyć zewnętrzną antenę, gdyż obraz zaczął się ciąć. Od tej pory nie mam problemu z zacinaniem.

Ale niestety mam inny problem. Gdy zamknę DVBviewer i ponownie go włączę to powinien uruchomić się ostatnio oglądany kanał, ale najczęściej dzieje się tak, że DVBviewer uruchomi się, ale kanał nie działa i jest ciemność, po prostu nic nie odbiera. Jedyną metodą na to jest ponowne skanowanie w celu wyszukania kanałów, ale tu pojawia się kolejny problem, gdyż od czasu do czasu pokazuje, że nie ma sygnału (a jest) i nie wyszukuje kanałów, ale za którymś razem łapie sygnał i wyszukuje kanały.

Co może być przyczyną takiego dziwnego zachowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam wrażenie, że ten program DVBviewr TE2 jest bardzo czuły na zakłócenia i stąd ma czasami kłopoty z dekodowaniem co objawia się "ciemnością". Jeśli jesteś dość daleko od nadajnika to może spróbuj jakiegoś innego alternatywnego oprogramowania do odbioru DVB-T?

Ja gdy byłem dość daleko (40km) używałem VLC Playera i nigdy mnie nie zawiódł, ale jest bardzo niewygodny w użytkowaniu do odbioru DVB-T - nie zapamiętuje parametrów przechwytywania sygnału i za każdym razem trzeba je na nowo wskazywać. No i nie ma możliwości sterowania z pilota...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

Mam w planie zakup tego tunera, ale widzę, że w mojej lokalizacji (Toruń) ponad 40km od nadajnika Bydgoszcz może być problem z odbiorem. Stąd moje pytanie, czy w zestawie jest przejściówka na antenę i jaka może zapewnić w miarę solidny odbiór z takiej odległości? Bo nie znam się na tym, a widziałem anteny DVB-T za 50zł...

 

W sklepie oferującym ten tuner widziałem taką antenę w tej cenie:

http://dvbsklep.pl/pl/p/Antena-pokojowa ... cniaczem/7

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę tylko powiedzieć, że przejściówka jest w zestawie.

Co do anteny to czytaj inne wątki, ale na pokojowej z 40km szanse są niewielkie - dużo zależy od konkretnej lokalizacji pomieszczenia w którym będziesz odbierał sygnał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jestem posiadaczem TeleStick 2 USB. Jak na razie jestem zadowolonym uzytkownikiem. Działają mi programy jak na leży nie mam żadnych zakłuceń.

Problem tkwi w wygodzie, a mianowicie nie działa mi pilot do tego urządzenia. Czy nalezy go osobno zainstalować? Jeśli są też potrzebne inne czynności prosiłbym o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas instalacji oprogramowania jest propozycja instalacji także sterowników do obsługi czujnika podczerwieni (pilota) - może pominąłeś? Tak było przynajmniej pod Windows XP... No pamiętaj, że czujnik jest w urządzeniu - pilot musi go widzieć 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Też kupiłem tytułowy tuner. Podłączyłem do laptopa Celeron 1.2 GHz, grafika zintegrowana jakiś stary intel. Oprogramowanie producenta z płyty, sygnał dvb-t pokazuje około połowy skali ale... Wyszukuje wszystkie programy tylko niestety podczas oglądania co kilka sekund rozjeżdza się dźwięk z obrazem, następuje stopklatka, na kilka sekund wraca do normy i znowu... Nie da się tak oglądać niestety...:-( Czy to laptop zbyt wolny czy sygnał za słaby? Oto jest pytanie. Może ktoś ma jakieś doświadczenia w tym temacie albo może pracuje na jakimś alternatywnym do firmowego oprogramowaniu, które np. ma mniejsze wymagania co do mocy komputera i lepiej sprawdza się przy oglądaniu. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli brak obrazu przy Video Mixing Renderer 9, to upewnij się, że masz zainstalowany DirectX 9 w systemie, bo VMR9 jest jego częścią (aczkolwiek wydaje mi się, że jego brak jest mało prawdopodobny - musiałbyś go celowo odinstalować lub mieć zmodyfikowany system, bez update'ów - trudno się uchronić przed instalacją DirectX 9 ;) Instaluje się też chętnie przy grach, więc musiałbyś dokonać sporego wysiłku, aby udało Ci się uniknąć DirectX 9 w systemie ;) Możliwe tylko na WinXP)

 

Co do samego problemu: podejrzewam tak jak @pitter - za słaba maszyna. Stick pochodzi z rynku Niemieckiego, wspiera MPEG-2 i MPEG-4. Wymagania SD są zabrane z Niemieckiej strony, więc zapewne dotyczą jednak bardziej MPEG-2. Może byłoby lepiej, gdyby graficzna była mocniejsza - gdyby na nią zrzucić sprzętowe dekodowanie, to CPU by odsapnął i może udałoby się zmusić to do działania. Jedyny sposób, żeby określić, czy to CPU, czy sygnał to sprawdzenie jakie jest zużycie CPU podczas oglądania (najprościej przez Menedżer zadań). Jak wylatuje do ok. 75%, to wina zbyt słabego hardware. Inny soft można próbować (może SmartDVB?) ale gdy zgrzyt jest na poziomie samego wyświetlania obrazu, to obawiam się, że nie ma co liczyć na zbytnie szaleństwo. Jeśli widziałeś gdzieś aktualizację sterowników do zintegrowanej graficznej - być może także warto rozważyć ich załadowanie - może coś istotnego poprawili i będzie to miało wpływ na działanie całości.

 

Rzuć okiem na obciążenie procesora - to może wiele wyjaśnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi i wskazówki. DirectX zainstalowane na nowo, nowszych sterowników do grafiki brak i mimo, że jest to Celeron 1.3GHz, 512 MB RAMu, to zużycie procesora sięga 100% w czasie oglądania DVB-T:-((( Moim zdaniem jest to nie fair ze strony producenta, który wyraźnie podaje wymagania dla SD i HD a skoro produkt jest na polskim rynku oficjalnie (przetłumaczone programy itd.) to wypadałoby podawać informacje, które będą miały zastosowanie tutaj a nie w Niemczech. Przykra sprawa, bo tuner będzie w takim układzie leżał aż do kupna nowego laptopa kiedyś - kiedy niewiadomo, ponieważ to nie mój laptop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za wszystkie podpowiedzi i wskazówki. DirectX zainstalowane na nowo, nowszych sterowników do grafiki brak i mimo, że jest to Celeron 1.3GHz, 512 MB RAMu, to zużycie procesora sięga 100% w czasie oglądania DVB-T:-((( Moim zdaniem jest to nie fair ze strony producenta, który wyraźnie podaje wymagania dla SD i HD a skoro produkt jest na polskim rynku oficjalnie (przetłumaczone programy itd.) to wypadałoby podawać informacje, które będą miały zastosowanie tutaj a nie w Niemczech.....

Producent podaje:

Minimalne wymagania systemowe

Procesor Intel P3

Taktowanie procesora 1 GHz

DirectX 9

oraz

Wymogi systemowe dla HDTV:

Procesor Intel Pentium 4

Taktowanie procesora 1.8 GHz

 

Celeron+byle karta graficzna wbudowana to jednak nie jest Intel P3.

 

Mam netbooka z C-50, taki nowy wynalazek AMD ze zintegrowaną kartą Radeon HD 6250 i dzięki temu daje radę, choć i tak procesor chodzi na 60-80% mocy. I nie wiem czy da radę z HD :roll:

Popróbuj innych programów (VLC, Splash Lite), ale małe szanse...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Potrzebuje Waszej pomocy. Posiadam tuner DVB-T TechnicSat AirStar Telestick 2.

Wszystko zainstalowałem, podłączyłem antenę i zaczyna się problem. Zainstalowałem kilka programów do odtwarzania telewizji naziemnej i na każdej znajduje programy, aczkolwiek nie ma dźwięku ani obrazu.

 

Sygnał jak i jakość wydaję się OK.

 

141ryaf.jpg

 

Przewertowałem wszystkie możliwe fora, zainstalowałem kilka paczek sterowników obsługujących format MPEG-4 (H.264) i dalej nic.

Proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam,

Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...