Skocz do zawartości

Jakość kanałów w telewizji N.


Robert K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Per Pan, rozregulowany telewizor to raczej ty masz, skoro nie odróżniasz dobrego upscalu (bo jakby nie patrzeć był to dobry, a nawet bardzo dobry upscal) od native HD.

Tymczasem później Ojciec Mateusz i Blondynka, a wiec seriale wyprodukowane w native HD i tak też emitowane w TVP HD, na TVP1 pseudo HD również w upscalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem u mnie na LCD Sharp 32" w 1080i obraz jest lepszy na kanałach sd i hd niż w cyfrowym polsacie. HD kolory są żywsze obraz ostrzejszy szczegółów więcej w sd nie ma pikselozy. Jakość obrazu oceniam 8/10 w n a w polsacie 5/10 to max nie wiem jak z cyfrą bo niestety nie mam porównania.

 

Oczywiście są to tylko moje subiektywne spostrzeżenia nie wszyscy muszą się z nimi zgadzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E tam. Mam podłączone dwa dekodery z CP Echostara 400 i z N Turbo. Obraz na kanałach SD na telewizorze Samsung Le40c650 jest o wiele lepszy na dekoderze CP. Różnicę widać gołym okiem. Porównywałem kanały nadawane z tego samego źródła. Zresztą poszukaj na forum n, a zobaczysz wypowiedzi potwierdzające że w nboxy słabo skalują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie jakość kanałów jest całkiem niezła, tyle że ten TVP1 HD to macie koszmarny... gorzej niż SD. Czy chociaż Wiadomości są lepsze?

TVP1 "HD" to parodia HD, ale akurat od TVP1 SD, choćby dzięki temu że jest nadawany z większym bitrate, jest zdecydowanie lepszej jakości. Zwłaszcza dobre upscale 16:9 świetnie wyglądają. Niejedni pomylili je nawet z native HD czy to na tym forum czy na forum Nki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzych1963
E tam. Mam podłączone dwa dekodery z CP Echostara 400 i z N Turbo. Obraz na kanałach SD na telewizorze Samsung Le40c650 jest o wiele lepszy na dekoderze CP. Różnicę widać gołym okiem. Porównywałem kanały nadawane z tego samego źródła. Zresztą poszukaj na forum n, a zobaczysz wypowiedzi potwierdzające że w nboxy słabo skalują.

No ja bym się z tobą nie zgodził miałem wcześniej echostara 7200 i 400e obraz niezbyt dobrej jakości teraz mam hd 500 i jest obraz lepszy niż w tych echostarach ale lepiej dekoder e-nki sobie radzi obraz żyleta na plazmie panasonica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Nie wiem u mnie na LCD Sharp 32" w 1080i obraz jest lepszy na kanałach sd i hd niż w cyfrowym polsacie. HD kolory są żywsze obraz ostrzejszy szczegółów więcej w sd nie ma pikselozy. Jakość obrazu oceniam 8/10 w n a w polsacie 5/10 to max nie wiem jak z cyfrą bo niestety nie mam porównania.

 

Oczywiście są to tylko moje subiektywne spostrzeżenia nie wszyscy muszą się z nimi zgadzać.

Zgadzam sie z toba kolego, u mnie jest identycznie z jakoscia na Sharpie LCD. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas najwyższy aby N zrobiła coś z jakością kanałów bo tak dłużej być nie może!

No niestety, te cyrki, które są odwalane na TVP1 pseudo HD i BBC Knowledge HD trochę popsuły moje zaufanie do tej platformy. Zwłaszcza zaskoczyło mnie in minus BBC. Kanał BBC HD jest wręcz wzorowy, a tu odwalili takie badziewie. Np. wczoraj Top Gear w 16:9 ściśniętym do 4:3. A to nie pierwszy taki przypadek na tym pseudo kanale.

 

Szkoda też że Sportklub odwala takie badziewie. W Serbii nadają w 16:9, a u nas ani to 4:3 ani letterbox.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja natomiast podczas prezentacji u klienta ADB 2850 i 5800 (tv Sony z górnej półki i na stałe C+ i jej PVR- obraz żyleta) byłem mocno zakłopotany (leciała powtórka LM na nSport HD) jakością obrazu i na razie nie aktywuję swego ADB 5800 z TNK HD (i pewnie pójdzie z domu) bo boję się takiej ściemy z tym nibyHD.

Zasiało to poważne wątpliwości co do jakości tego nkowego hd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tylko Top Gear. 2 czy 3 dni temu jeden odcinek programu "Co nam dała rewolucja przemysłowa" leciał w formacie 16:9 ściśniętym do 4:3, a następujący po nim odcinek już w prawidłowym 16:9. Co gorsza to mój TV nie pozwala z takiego 4:3 zrobić 16:9 bo dla HDMI nie ma opcji rozszerzenia, a w nboxie opcje zmiany obrazu na kanałach HD są zablokowane.

Odnoszę wrażenie, że to wina komputrów jest. Ustawią w takim kompótrze ramówkę na tydzień, nacisną ikonkę GRAJ i już nikt tego nie kontroluje przez cały tydzień.

 

@bat - źle prezentacje zrobiłeś. Nigdy nie pokazuje się ułomności - same atuty należy pokazywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Czy u Was prawidłowo odbiera AXN Crime? U mnie coś w rodzaju ruchu poklatkowego. Inne kanały OK. Kiedyś taki efekt był na AXN SD teraz przeszło na Crime. W ogóle jakość kanałów AXN to jakieś kpiny. Słaba ostrość, rozmazane kolory. To wszystko wyraźnie widoczne na 29'' TV SD. Już nie chcę myśleć jak to wygląda na większych nowoczesnych TV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam.

 

Jak czytam różne fora to zawsze jest tysiące wpisów w stylu "W N jedna wielka pikseloza", "W C+ obraz super a w N wszystko pływa w zupie z pikseli".

Trochę mnie to zdziwiło i wszedłem na KingOfSat żeby sprawdzić z jakich tp. nadają kanały w N i C+. Zgodnie z moimi przypuszczeniami większość kanałów "leci" z tych samych parametrów więc jakość jest identyczna. Czy mam rację ??

 

A może N Turbo Recorder jakoś znacząco pogarsza obraz ??

A może te wszystkie komentarze piszą tylko zazdrośni użytkownicy C+ i CP, żeby oczernić N-kę ??

 

Proszę o wypowiedź kogoś kto posiada Telewizję N i najlepiej dekoder Turbo :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...