Skocz do zawartości

Programy dla kart DVB


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Witam

Proszę o pomoc, Używam do karty SkyStar 2 programu ProgDVB, aby nagrywać teledyski z kanałów muzycznych. Niestety progDVB może nagrywać tylko klipy w jakości MPEG-2 (jakość SVCD, rozmiar pliku 50-100 MB), czy ktoś mógłby polecić program (jeżeli w ogóle taki istnieje) do nagrywania klipów w jakości VOB (pliki około 200-300 MB)

thx

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest zrzut strumienia video+audio z TS do MPEG-2, bez rekompresji - jakość z jaką leci to wszystko z satelity. Nagrywanie w VOB nie polepszy jakości. Poza tym VOB (DVD Video Object) to też MPEG-2 tyle, że w stosunku do VCD/SVCD obraz ma m.in większą rozdzielczość.

Jeśli kanał muzyczny nadaje z rozdzielczością 480x576 to więcej z tego nie wyciśniesz i tak zostanie ci coś co przypomina SVCD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SmartDVB 0.2.0 - są jakieś problemy ze zmianą formatu 16/9 na 4/3? Przykład, TVN Siedem i zmiana formatów film/reklamy, program nie reaguje i pozostaje ciągle przy jednym formacie, pomaga zmiana kanału i powrót.

Ostatnio grzebałem troche w ustawieniach, m.in. kodeków, a nie pamiętam czy wcześniej było dobrze z tymi formatami, czy nie.

 

Teraz zaczęło u mnie radzić sobie ze wszystkimi (chyba) kanałami HD oraz nie ma komedii, że jedne radia działają, a inne nie. Sam nie wiem co dokładnie pomogło. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

SmartDVB 0.2.1 Beta4. Same problemy z tą wersją.

1. Po uruchomieniu zawsze włącza się na kanale TVP2 z Hot Bird (zaznaczone aby uruchamiał się na ostatnio oglądanym).

2. Problemy z DiSEqC. Uruchomi się na tym TVP2 (Hot Bird port 4), przełączenie na Astra 4 (port 1), powrót na Hot Bird... brak sygnału, Astra 4 brak sygnału, DVB-T też niekoniecznie zadziała. Restart, a raczej u[beep]e procesu bo się zawiesi.

Opcja aby "wysyłał komendę przy każdej zmianie transpondera" niczego nie zmienia, dalej zwiechy.

 

Tylko tyle zauważyłem, korzystać z tego się nie da.

 

Na plus: ładne ikonki i obsługa napisów DVB (sprawdzone na TV5).

 

Karta: SkyStar S2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj drobny trick, bo jest zgrzyt z ustawieniami zachowanymi z poprzednich wersji. Przy instalacji beta wprawdzie prosi o odinstalowanie starej wersji, ale zostawia ustawienia - po odinstalowaniu skopiuj je sobie w bezpieczne miejsce i wywal z katalogu użytkownika, żeby program wystartował kompletnie na czysto. Z DiSEqC mogą pomóc dwie rzeczy. W ustawieniach urządzenia może mieć znaczenie zmiana sposobu wstrajania ze Standard na Direct Tuning (po tym restart). W samych ustawieniach programu zmiana na zakładce DiSEqC może pomóc (m.in. Optymalizuj DiSEqC dla SkyStar 2, jako że S2 korzysta z tego samego chipu co starsze 2, Wyślij DiSEqC przy zmianie częstotliwości). Możesz także sprawdzić, czy w Ustawieniach urządzenia SmartDVB poprawnie wykrył Twoją kartę.

 

DVB-T u siebie sprawdzałem na X3M HU2200 (klon Geniatecha) i także jest OK. System Windows 7 x86.

 

Wybór ostatnio oglądanego kanału u mnie działa, to może mieć związek z ustawieniami z 0.2.0, które chyba powodują jakieś problemy w pewnych przypadkach... Ja na starcie zaczynałem od czystej instalacji z usuniętą starą konfiguracją, więc nie badałem tego...

 

To wszystko co mi do głowy przychodzi ;) Jeśli już to robiłeś, no to nie wiem ;)

 

Ale powiem tak, że z programami dla kart DVB to jest loteria. Na jednej konfiguracji działają, na innej nie. Ja mam u siebie nieustanne problemy z ProgDVB i DVBDream, a u niektórych pracują perfekcyjnie. Mi się nie udało dojść, czemu u mnie to działa tak kiepsko. To jest jedna z tajemnic DVB na PC, których nie rozwiązałem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tools - Device settings:

http://imageshack.us/photo/my-images/23 ... ttings.jpg

Tylko tyle. Nie przypominam sobie aby kiedykolwiek były tu dostępne jakieś opcje.

 

Odinstalowałem i zainstalowałem na czysto. Nic to nie zmienia. Dodam, że nawet nie chciał się normalnie zamknąć, klikamy na "krzyżyk" w celu zamknięcia - program nie odpowiada.

Chyba teraz definitywnie się obraził na SkyStar, co przełącze na jakiś kanał "satelitarny": error setting transponder. DVB-T (karta LV5T) działa jak należy. Trzeba chwilę poczekać aż uruchomi DVB-T po przejściu z DVB-S ale nie jest to uciążliwe.

 

Ustawienia DiSEqC - obie opcje zaznaczone.

 

Czas na restart... Smart narozrabiał i teraz nawet Dream ma problem z kartą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa, ty jedziesz po WDM przez skystar.dev, nie BDA (bda.dev) - dlatego masz co innego w Device Settings. No to musi być jakiś błąd w skystar.dev spróbuję zgłosić lub jak chcesz - możesz wrzucić sam na forum smartdvb, że jest zgrzyt na skystar.dev. Z bdas.dev był zgrzyt w beta4, autor wysłał komuś poprawioną wersję, więc może przy skystar.dev jest to samo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już po restarcie.

Wywaliłem pliczek "settings.ini" i uruchomiłem. Konfiguracja od nowa. DVB-S działa, przełącza się między satelitami, DVB-T i z powrotem... ale do czasu, próba przełączenia z DVB-S na DVB-T i program się zamknął.

 

Po uruchomieniu programu nie trzyma się już kurczowo TVP2, teraz nie uruchamia żadnego, wyświetla listę wszystkich transponderów i sobie wybieraj. Po uruchomieniu głośność ustawiona na 0%, mimo, że przy wyjściu było na 100%.

 

Dziwactwo.

 

Chcesz to zgłaszaj. Na forum nie zaglądałem od bardzo dawna., nawet nie mam tam konta.

 

EDIT:

Ponowne uruchomienie programu i znowu same zwiechy, nie można przełączać się między satelitami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą głośnością potwierdzam - zawsze przy czystej konfiguracji ustawia się na 0, co zresztą jak zapomnę, potrafi nieźle zestresować :P

 

Masz coś jak ja z DVBDream - nie chce działać jak powinien nie wiadomo czemu (podejrzewam błąd w skystar.dev). Zobaczymy, czy coś się uda do wersji finalnej zmienić...

 

Dodatkowe info dla osób z Windows Vista/7: po zainstalowaniu program uruchamia się z uprawnieniami admina i zapisuje settings.ini w swojej lokalizacji w Program Files. Po restarcie jeśli uruchomi się go z konta usera - także może się namieszać, bo nie będzie miał uprawnień do zapisu w Program Files - w efekcie zmienianie ustawień nie przyniesie efektów. Po instalacji na Win Vista/7 najlepiej od razu nie uruchamiać programu prosto z instalatora, tylko zakończyć instalację, zamknąć instalator i wystartować program samemu. Także nie testowałem tego dłużej, bo ja podszedłem do tematu inaczej - dałem SmartDVB uprawnienia admina, dzięki temu trzyma wszystkie swoje ustawienia w Program Files i łatwo je usunąć za jednym zamachem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Wybór urządzenia nie jest tam - wejdź w Settings i kliknij na Clear na zakładce General - przy ponownym włączeniu AltDVB pojawi się okno wyboru urządzenia. Jeśli masz w planach częste zmienianie urządzeń - przy starcie AltDVB w oknie wyboru urządzenia zamiast Set Default wybieraj Select (ja tak zawsze robię - wtedy nie zapamiętuje wyboru urządzenia i przy ponownym uruchomieniu AltDVB zawsze jest to okienko :D ) Innej metody na szybką zmianę wybranego urządzenia w locie w AltDVB - nie znam :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...