Skocz do zawartości

CANAL+ W JAKOŚCI HD W CYFRZE+ rewelacja!!!!


szymel222
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Warszawa, 15.11.2006 r.

CANAL+ W JAKOŚCI HD W CYFRZE+

 

W grudniu CANAL+ rozpoczyna emisję w wysokiej rozdzielczości, proponując tym samym po raz pierwszy w Polsce ofertę premium w jakości HD. Na początek w wysokiej rozdzielczości CANAL+ pokaże europejską piłkę nożną oraz hity filmowe, a w przyszłym roku również piłkarską ligę polską.

 

Programy CANAL+ w wysokiej rozdzielczości dostępne będą na antenie CANAL+ Sport HD (w formacie 16/9 z dźwiękiem przesyłanym w standardzie Dolby Digital). Jednocześnie CANAL+ Film od 1 grudnia nadawany będzie w wersji panoramicznej (w formacie 16/9).

 

CYFRA+ oferować będzie HD jako opcję dodatkową dla abonentów CANAL+, bezpłatnie do końca czerwca 2007. Do obioru programów w wysokiej rozdzielczości niezbędny jest przystosowany do tego standardu dekoder. CYFRA+ zaproponuje abonentom nowy dekoder HD (Philips DSR 6201/91), dostępny w ofercie na własność (w cenie 699 zł) lub w dzierżawie (opłata aktywacyjna 299 zł, bez opłaty miesięcznej). Dekodery w punktach sprzedaży dostępne będą w drugim tygodniu grudnia.

 

W wysokiej rozdzielczości CANAL+ pokazywać będzie na żywo spotkania ligi angielskiej i francuskiej (po kilka meczów każdej z tych lig miesięcznie). Pozostałe rozgrywki konwertowane będą do odbioru w tym standardzie. Spośród hitów ligi angielskiej CANAL+ pokaże w HD m.in. mecze Chelsea - Arsenal (10 grudnia) i West Ham United – Manchester United (17 grudnia). W wysokiej rozdzielczości CANAL+ pokaże w grudniu także takie przeboje kinowe jak „Pan i pani Smith”, „Olivier Twist”, „Pan życia i śmierci”, „Miasto gniewu” czy „Gwiezdne Wojny”, w tym najnowszą część sagi „Zemstę Sithów”. Stacja przygotowała specjalny tydzień z filmami HD (26 grudnia – 1 stycznia, codziennie o 21:00). CANAL+ ma także wyłączne prawa do pokazywania rozgrywek Orange Ekstraklasy – w przyszłym roku dzięki inwestycjom w nowoczesny sprzęt (kamery i wozy transmisyjne HD), te transmisje będą realizowane również w wysokiej rozdzielczości.

 

„HD to doskonała jakość i klarowność obrazu, jednak dopiero w połączeniu z wartościowymi treściami gwarantuje widzom najbardziej spektakularne wrażenia. Dlatego wprowadzamy HD w CYFRZE+ zaczynając właśnie od najatrakcyjniejszych i najbardziej oczekiwanych przez abonentów programów premium – oferujemy je jako jedyna platforma w Polsce. W przyszłym roku abonenci mogą liczyć na równie dynamiczny rozwój oferty – zaproponujemy m.in. kolejne kanały w HD, dekodery z twardym dyskiem oraz usługę wideo na żądanie” – powiedział Jacques Aymar de Roquefeuil, Dyrektor Zarządzający CANAL+ Cyfrowy.

 

Wprowadzenie HD wsparte będzie wizerunkową kampanią reklamową, która ruszy pod koniec listopada.

 

CANAL+ Sport HD dostępny będzie na 18 kanale CYFRY+. Nadawany będzie z satelity Hot Bird 7, z transpondera 110 (częstotliwość 10,719 GHz), w formacie MPEG4.

 

Przygotowania do wdrożenia technologii HD CYFRA+ rozpoczęła już jesienią 2005, prowadząc testy standardu MPEG4. Kolejnymi krokami były dostosowanie centrum nadawczego i systemów emisyjnych do potrzeb nowej technologii, pozyskanie dostępnej na rynku zawartości programowej w tym formacie oraz zamówienie dekoderów HD dla abonentów.

 

Dekoder CYFRY+ do odbioru programów w standardzie high definition:

Philips DSR 6201/91

 

* przystosowany do odbioru telewizji wysokiej rozdzielczości (HDTV)

* cyfrowe wyjście audio-wideo (HDMI)

* panoramiczny format obrazu (16/9)

* cyfrowy system dźwięku przestrzennego (Dolby Digital)

* SPDIF, USB 2.0, ETHERNET, DVB-S/S2, MPEG2/MPEG4(H.264) w standardzie

 

HDTV (High Definition Television) – telewizja wysokiej rozdzielczości, czyli format emisji sygnału TV zapewniający obraz wysokiej jakości, o większej liczbie widocznych szczegółów niż w tradycyjnej telewizji (typu SD). Do odbioru konieczny jest telewizor wysokiej rozdzielczości (HD ready / true HD).

 

CANAL+ Cyfrowy Sp. z o.o. to jedna z wiodących spółek na polskim rynku medialnym, operator platformy cyfrowej CYFRA+, a także nadawca kanałów telewizyjnych: CANAL+, CANAL+ Film, CANAL+ Sport, CANAL+ Sport2 oraz ale kino!, ZigZap/HYPER, MiniMini, PLANETE i Kuchnia.tv. CANAL+ Cyfrowy umacnia pozycję lidera na rynku praw telewizyjnych, rozbudowuje bazę abonencką (CYFRA+ dociera do ponad 850 000 gospodarstw domowych) oraz wprowadza usługi w oparciu o nowe technologie, takie jak DSL, mobile TV czy HDTV. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem napisac ze to bardzo ciekawa oferta i sobie uswiadomilem, ze jest 3 razy drozsza od Polsatu i N - przeciez ten dekoder nie ma dysku, a wiec jest tylko do HDTV - aktywacja w C+ kosztuje 299zł, a w N - 99zł. W polsacie za 699zł mamy dysk twardy. Wprawdzie do konca czerwca jest kanal "gratis", ale co potem? 9€ ? No i to jest jeden tylko kanał HD - czyli tyle co i w N [mam swiadomosc, ze tresc bedzie ciekawsza, tyle ze zeby dostac oferte HD musimy zaplacic za tematyczny plus Canal+ = conajmniej 77zł. W N całość kosztuje 77zł]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

I dlatego mysle, ze albo lepiej jest poczekac. Moze jest tez taka opcja ze przez zlacze USB, ktore bedzie mial ten dekoder bedzie mozna podlaczyc w przyszlosci dysk, ale to tylko moje domysly :)

 

Humax HDCI2000 ma miec mozliwosc podlaczenia dysku wlasnie przez taki port.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szymel222, piekne peany na cześć C+, jednak czy aby zasadne?

Konkurencyjność po polsku, czyli wejść z nową ofertą (będąc przymuszony, poprzez wejście na rynek nowej platformy) <- ale droższą!? To ma być konkurencja??!! Widać wyraźnie, że powstanie n telewizji wprowadziło niezłe zamieszanie na rynku mediów, ale gdzie była C+ prez ostatnie kilka lat? Czy chwaląc się, że wprowadza do swojej oferty kanały HD, które były już wcześniej dostepne na rynkach zachodnich, to tak naprawdę się nie błaźni? Proponuje swopim abonentom nową jakość HD (za wyższą cenę)?! Ciekawe jak wielu ludzi ta oferta omami? Dodam, że nie ejstem obecnie w zadnej z konkurencyjnych platform, obserwuję i dopiero sie przymierzam, do kogo dołączyć, ale powoli9 szala zwyciestwa przechyla się w stronę n-ki, nowa mloda TV, która od progu dzialalności proponuje o 200% więcej kanałów HD w swojej ofercie niż konkurencyjne stacje! Po raz kolejny potwierdza się porzekadło, że konkurencja na rynku przyspiesza jego rozwój! Stawiam takie pytanie: C+ i Polsacie, gdzie byliście przez ostatnich kilka lat? Na urlopie? Dopiero teraz zauważacie swoich abonentów?

PS. To mój ierwszy post, więc witam wszystkich! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robard spytam się Ciebie na innym przykładzie -telewizji kolorowej/do której też trzeba było mieć specjalne telewizory jak obecnie do HD/to w USA rozpoczęli nadawanie chyba na początku lat 50 to parafrazując Ciebie można byłoby spytać gdzie wtedy byłaś Polsko i załużmy teoretycznie że jakimś cudem nadaje jak to się mówiło w kolorze to co z tego jak by naród odbierał to na telewizorach "Wisła".Ale jak rynek się zaczął nasycać to i u nas ruszyła. Jak by C+ nic nie robiła w tym kierunku to by napewno nie ruszyła w grudniu.N ruszyła i co cały naród się rzucił do sklepów a no nie bo jest ta bariera odbiorników telewizyjnych i kogo nie stać na wydanie tych kilku tysięcy na zakup takowego nie będzie się zabijał aby pooglądać te kilka programów w nowej technice.A tak propo jestem ciekawy co NSport będzie nadawało jak się skończy LM.Wiem że Cię nie przekonałem ale na tą sprawę trzeba patrzeć pod różnymi kątami i uwarunkowaniami aby widzieć pełny obraz ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie.Pozdrowienia a czas pokaże 'kto będzie na tarczy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poglady ma dobre, bo napisal prawde - NIESTETY! A jesli za prawde maja kogos "zjesc" za to, ze ma wlasne pogladay, to jest to dla mnie wrecz smieszne i chore.

 

Pawelu a gdzie ty byłeś jak do tej pory w żadnej platformy

cyfrowej nie posiadasz .

Nie powiesz mi że z jaja dopiero wyszedłeś.

PS. Nie ma a ocenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@robard, zależy co chcesz oglądać, bo oferte premium ma tylko Cyfra.

 

Pawop, a Ty musisz miec naklejke premium ?

bo takie HBO na ten przyklad to premium jest tylko z naklejki

i ja majac to szczescie/nieszczescie mozliwosc ogladania tego premium , praktycznie go nie ogladalem

poza hbo na stojaka i paroma ( na palcach jednej reki mozna policzyc ) filmami w miesiacu

i takie kanaly swiadcza ze jedna platforma jest fajna a inna be ?

moze zdefiniuj nam premium ? zalezy to od czego ? wszystko powyzej 20 zlotych za kanal jest premium, czy wszystko reklamowane jako premium jest premium ?

 

a moze dla niektorych tvn24 jest premiun ? albo cartoon network :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
Poglady ma dobre, bo napisal prawde - NIESTETY! A jesli za prawde maja kogos "zjesc" za to, ze ma wlasne pogladay, to jest to dla mnie wrecz smieszne i chore.

 

Pawelu a gdzie ty byłeś jak do tej pory w żadnej platformy

cyfrowej nie posiadasz .

Nie powiesz mi że z jaja dopiero wyszedłeś.

PS. Nie ma a ocenia.

 

Ja posiadam CYFRE+, ale chyba czytac nie umiesz - w moim podpisie jest widocznie napisane :lol::lol::lol:

 

PS Naucz sie czytac kolego :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mati29, Ty chyba nie wiesz co to jest Premium, skoro takie głupoty piszesz.

 

mati masz racje pawop tak sie tego premium uczepil ze mysli ze kazdy poleci po cyfre po ma (anty)premium

przyklad tvp sport jakie transmisje i ile dziedzi sportowych za pare zlotych mozna ogladac a C+ Sport za 29 zeta i tylko same mecze footbolu i czasem Nba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981
@Mati29, Ty chyba nie wiesz co to jest Premium, skoro takie głupoty piszesz.

 

mati masz racje pawop tak sie tego premium uczepil ze mysli ze kazdy poleci po cyfre po ma (anty)premium

przyklad tvp sport jakie transmisje i ile dziedzi sportowych za pare zlotych mozna ogladac a C+ Sport za 29 zeta i tylko same mecze footbolu i czasem Nba

 

To mnie rozwaliles. Czlowieku czy kiedys widziales Canal+, czy tylko piszesz tak sobie :lol: TVP Sport i Canal+ Sport to jak niebo i ziemia :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...