Skocz do zawartości

Tuner Pace DSR 2231/91


ace1985
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

1. Tylko Astra + HB

2. Nie

3. Lista kanałów jest jedna, możesz na niej tylko zaznaczyć ulubione kanały i nic więcej

4. Tak, kompozyt to jest standardowe wyjście video Pal, na złączu cinch

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

dziś zakupiłem ten tuner. wszystko ok. tylko mam dwa pytania: czy to normalne, że przy wyłączaniu cały wyświetlacz gaśnie (jakby się resetował) i dopiero po chwili wskakuje godzina? zdarzyło mi się też, że po włączeniu miałem mniejszy obraz - dwa czarne paski po bokach ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy normalne jest, że po wybraniu programów ulubionych, wyłączeniu i włączeniu dekodera, dekoder nie pamięta wybranych programów? (nawet po wciśnięciu X)

 

Druga rzecz... Dekoder przy przełączaniu kanałów lubi się zrestartować (najczęściej po przełączeniu na kanał 92). Wersja oprogramowania 106 (wg strony Cyfry najnowsza). Jest na to jakaś rada czy tylko wymiana?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam w sobote kupiłem ten dekoder a do dzisiaj wymieniłem juz go 2 razy i szykuje się kolejna wymiana. Miałem te same objawy co ty. Normalnie szlak mnie trafia. Jak taki szajs mozna sprzedawać. Jak mają problem z softem to powinni sie wstrzymac ze sprzedażą tego sprzetu. A tak to tylko wku...ją ludzi. W zestawie wziąłem jeszcze mediasat z którym jak na razie nie ma problemu. Mam takie pytanie do ludzi siedzących w temacie czy można wymienić tego PACE na jakiś inny dekoder no chyba że trafie na egzemplarz który się od razu nie zepsuje. Miałem przez ostatnie kilka lat POLSAT i musze powiedzieć ze z ich dekoderami nigdy nie maiłem zadnego problemu (5 sztuk) i nadal działają. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli brales w sobote ten dekoder nie zalapales sie na nowy soft jesli nie masz nowego tu v106 to w ten czwartek od godz 9.00 do piatku godz 9.00 masz czas sciagnac nowy soft, jak ci to nie pomoze moim znajomym pomoglo to wymieniaj dalej i sciagaj ten nowy soft lub jak nie wytrzymiesz nerwowo wymien na Thomsony TS4 jesli spotkasz go na pulce w punkcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli brales w sobote ten dekoder nie zalapales sie na nowy soft jesli nie masz nowego tu v106 to w ten czwartek od godz 9.00 do piatku godz 9.00 masz czas sciagnac nowy soft, jak ci to nie pomoze moim znajomym pomoglo to wymieniaj dalej i sciagaj ten nowy soft lub jak nie wytrzymiesz nerwowo wymien na Thomsony TS4 jesli spotkasz go na pulce w punkcie.

 

Oprogramowanie miałem najnowsze. I tak jak mowisz puściły mi nerwy i wymieniłem na Thomsona. Mam nadzieje ze Thomson pochodzi na tyle zeby mi nerwy przeszły :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Kupilem 2 dekodery tego modelu do multiroom'u. Przy przelaczaniu kanalow resetuje sie czasami. Do tego jak oglada sie film z napisami to czesto jest tak, że niektorych napisow w ogole nie pokaze, a niektore co chwila znikaja z ekranu. Na obu jest to samo. Mam je 2 tygodnie, jednak nie zamierzam na razie wymieniac. Te resetowania da sie przetrzymąc bo sa rzadko ( 3-4 na dzien :P ). Jak sie zrypie calkiem to zamienie. Gwarancja jest na caly okres umowy ( 2 lata ) wiec nie ma co sie wkurzac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może napisz cos wiecej (jaka instalacja itd...), ci co maja splitery może ci cos poradzą. U mnie sie czasem resetuje mimo, iż jest już najaktualniejszy soft, ale działa jako drugi w systemie na multiroomie, wiec to tak nie przeszkadza. Jakość, a szczególnie kolory sa w tum tunku piekne wiec narazie go nie wymieniam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instalacja to standardowa duza czasza z twinem kupiona od cyfry chyba 2 lata temu. Nie bardzo wiem, co wiecej napisac. Dzialalo, a po zmianie dekodera przestalo po prostu. Na Fergusonie wszystko w dalszym ciagu dziala bez zarzutu. Mam 2 karty klicnkie i probowalem roznych kombinacji (wkladanie roznych kart do pace, podlaczanie pace do roznych przewodow antenowych), ale przy wszystkich kombinacjach ferfuson dziala, a pace nie, wiec wina lezy raczej po stronie pace. Karta kliencka splittera po wlozeniu do pace miga zielona lampka (2-3 sekundy swiec, pare-parenascie sekund przerwy i znowu swieci 2-3 sekundy i tak w kolko).

 

Odnosnie jakosci to zmienilem philipsa hd na tego pace i jakosc beznadziejna, nawet na tych samych kanalach sd ;/ co byscie polecili kupic, zeby kanaly sd wygladaly dobrze na 42" lcd?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Kupilem 2 dekodery tego modelu do multiroom'u. Przy przelaczaniu kanalow resetuje sie czasami. Do tego jak oglada sie film z napisami to czesto jest tak, że niektorych napisow w ogole nie pokaze, a niektore co chwila znikaja z ekranu. Na obu jest to samo. Mam je 2 tygodnie, jednak nie zamierzam na razie wymieniac. Te resetowania da sie przetrzymąc bo sa rzadko ( 3-4 na dzien :P ). Jak sie zrypie calkiem to zamienie. Gwarancja jest na caly okres umowy ( 2 lata ) wiec nie ma co sie wkurzac :)

to nie wina dekoderów ale tych modułów multiroomu zmien na karty to nie bedzie ci sie tak zawieszać ja tak zrobiłem i wszystko śmiga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od wczoraj mam ten dekoder i mi się restartuje tylko na dwóch kanałach TCM i Cartoon Network ale tylko wtedy jak przełączam kanały po kolei. Robiłem dziś test zacząłem od kanału nr. 1 i do 47 było wszystko OK jak przełączyłem na 48 czyli TCM restart. Po restarcie przełączałem kanały od 49 do 121 i wszystko było OK potem 122 czyli Cartoon Network i restart. Natomiast jak wybiorę numerycznie kanał 48 lub 122 to wtedy brak restartu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...