Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam, mam problem z dsi83, niedawno przedłużyłem umowę. Miałem 2 pace, które działały bez zarzutu, teraz dostałem nagrywarke philipsa i własnie tego nieszczęsnego sagemcoma. Po podłączeniu wyskakuje mi komunikat "sprawdź ustawienia anteny hotbird".

------------------------------------------------------------------------------

Problem rozwiązany. Zmieniłem kabel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Złapałeś nie tego satelitę co trzeba, na orbicie co kilka stopni powtarzają się satelity z takimi samymi lub zbliżonymi parametrami transponderów i dekoder będzie Ci pokazywał na nich i siłę i jakość sygnału, pozostaję Ci tylko dalsze szukanie 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie co do tego tunera. Mianowice testował go ktoś z przełącznikami diseqc VIPER 4/1 2.0 ?

 

Ja go podłączyłem pierwszy raz, ponieważ na co dzień korzystam z Opticuma 9600mini i mam poziom mocy jak i jakości równy 0 %.

 

 

Ten tuner w ogóle obsługuje DiseqC 2.0 ?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Czy wasze tunery też przy włączaniu się resetują?

Znana przypadłość. Wina softu.

 

podczas przełączania kanałów kanały się jakoś opóźniają albo lecą jak szalone?

Znane. Ten typ tak ma. Wymaga umiejętnej obsługi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie jestem najmocniejszy w te klocki a chciałbym podłączyć nasz sagem pod komputer, mam w karcie graficznej dwa złącza dvi. Moje pytanie jak to zrobić?? Nie wiem czy podłączając kablem hdmi-dvi z dekodera do karty graficznej w komputerze będzie oprócz obrazu również dźwięk, a jeżeli nie to czy można fonie podłączyć dodatkowym kablem typu jack-2xchinch (do sagemcoma lewy i prawy audio, a w komputerze niebieskie wejście liniowe). Czy taka konfiguracja będzie działać?? proszę o pomoc osoby znające się w temacie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta graficzna posiada tylko 2 wyjścia dvi żeby podłączyć zewnętrzne monitory.

Nie sądzę byś miała kartę graficzną z wejściem DVI - HDMI. To nie ten poziom cenowy chyba że ciebie stać.

 

Najprościej jest podłączyć dekoder Sagem bezpośrednio do monitora z wejściem DVI - HDMI. Lepszego rozwiązanie nie widzę.

Jeśli monitor ma głośniki to spokojnie podłączysz przez przejściówkę cinch - jack

 

Tak taka konfiguracja będzie działać tylko po co masz do komputera podłączać sam dźwięk bez obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem tweed77

 

Nie sądzę byś miała kartę graficzną z wejściem DVI - HDMI. To nie ten poziom cenowy chyba że ciebie stać.

 

Ja mam radeona hd 3650 który ma dwa wejścia dvi i wydaje mi się, że nie ma problemu z przesyłem obrazu do komputera kablem hdmi-dvi (hdmi wejście w sagemcomie i dvi złącze w karcie graficznej) tylko (tu moje pytanie) raczej nie będzie dźwięku i chciałbym żebyście poradzili mi jak dołączyć do tego fonie, niestety tweed77 nie mam głośników w monitorze, czytałem gdzieś, że można wykorzystać wejście liniowe (niebieskie) w komputerze i dlatego pytam osoby znające się w temacie czy mogę podłączyć kablem jack-2xchinch wyjście audio hi-fi (sagemcom lewy i prawy audio) z wejście liniowym (komputer niebieskie) żeby uzyskać dźwięk?? czy może jeszcze w jakiś inny sposób??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się chyba pokręciło. Ta karta ma 2 WYJŚCIA a nie wejścia, więc możesz równolegle podłaczyć do komputera 2 monitory (lub monitor + TV). Ta karta o ile pamiętam - bo miałem kiedyś taką kartę - nie ma żadnego wejścia - nawet analogowego.

Jeżeli monitor nie posiada głośników, to wystarczy dokupić najtańsze głośniki komputerowe z własnym wzmacniaczem (a więc praktycznie każde :) ) i podłączyć je pod cinche tunera, gdzie wyprowadzony jest sygnał audio do zewnętrznego wzmacniacza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje następne pytanie dotyczy monitora (Samsung T220), jak pisałem wcześniej nie ma głośników ale ma wejścia d-sub i dvi-d czy pod to wejście dvi-d będę mógł już podłączyć sagemcoma kablem hdmi-dvi żeby otrzymać obraz?? Jeżeli tak (proszę o potwierdzenie bo nie mam doświadczenia i nie wie czy znów się nie myle) to jak otrzymać jeszcze dźwięk skoro monitor nie ma głośników??

 

Jakiego kabla użyć i do jakiego wejścia (pisałem wcześniej o wejściu liniowym niebiskim w komputerze i audio hi-fi w sagemcomie ale jeszcze nie dostałem odpowiedzi)

 

Dziękuje za zainteresowanie tematem i podpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...