Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

 

Mam kilka pytań dotyczących dekodera SAGEMCOM DSI 87 HD, telewizor to Samsung LE40B530. Dekoder jest podpięty przez HDMI, próbowałem też przez Euro. Dekoder dostałem od Cyfry+ w ostatnią sobotę i mam kilka związanych z tym rozczarowań:

 

1. Obraz jest poprzycinany/wyświetlany w pomniejszeniu - przycisk HD który ma powodować zmianę formatu nie wpływa w ogóle na obraz w telewizorze przycisk HD nie zmienia ani trochę formatu. Niektóre kanały (Np TVN HD, TVN7HD) są wyświetlane normalnie przez cały czas, a niektóre (np 13th Street, Comedy Central, TV4) są cały czas przycięte/pomniejszone. Na niektórych kanałach (np. TVP1, TVP2,Polsat) obraz czasami idzie normalnie, czasami jest przycięty/zmniejszony. Przycisk HD nie działa na żadnym z kanałów.

Na Euro wszystkie kanały działają normalnie i zmiana formatu obrazu

Przy podpięciu przez hdmi opcja Autom.Szerokość w ustawieniach telewizora jest nieaktywna.

 

2. Regulacja głośności z pilota dekodera przez HDMI nie działa w ogóle - nieważne czy kanał jest HD czy nie i czy ustawienia dźwięku są Stereo, HDMI, AS3 czy inne - próbowałem ustawień telewizora i nie działa. Przy podłączeniu przez Euro regulacja głośności działa prawidłowo na wszystkich kanałach.

 

Żeby było ciekawie po przepięciu na Euro z HDMI obraz jest czerwony i wraca do normalnego wyświetlania na Euro po restarcie ustawień telewizora przez menu serwisowe. Jak przepnę na HDMI i z powrotem na Euro to znowu konieczny jest restart. Dziwne jest też to że XBox po HDMI nie idzie z dźwiękiem (dotychczas szedł normalnie, ale... na czerwono)

 

Jestem kompletnym laikiem w temacie, czytałem już sporo o różnych ustawieniach i telewizora i dekodera, ale wydaje się to u mnie nie działać... Szlag mnie chce trafić bo zamiast T-Mobile Ekstraklasy w HD przyjdzie reklamować dekoder u dystrybutora Cyfry+, telewizor oddać do serwisu, albo i jedno i drugie (bo szczerze powiedziawszy nie wiem co innego mogę zrobić).

 

Błagam o jakieś pomysły/sugestie

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znacie jakiś sposób na poprawnie działąjący sageMcom DSI87 + telewizor sharp przez kabel hdmi?

 

codziennie dzwonie i pytam o aktualizacje oprogramowania po tym jak ostatnio to zepsuli, natomiast cały czas tylko slysze "prosze o cierpliwosc"

 

ogladanie przez kabel euro to nie to samo jednak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Mam kilka pytań dotyczących dekodera SAGEMCOM DSI 87 HD, telewizor to Samsung LE40B530. Dekoder jest podpięty przez HDMI, próbowałem też przez Euro. Dekoder dostałem od Cyfry+ w ostatnią sobotę i mam kilka związanych z tym rozczarowań:

 

1. Obraz jest poprzycinany/wyświetlany w pomniejszeniu - przycisk HD który ma powodować zmianę formatu nie wpływa w ogóle na obraz w telewizorze przycisk HD nie zmienia ani trochę formatu. Niektóre kanały (Np TVN HD, TVN7HD) są wyświetlane normalnie przez cały czas, a niektóre (np 13th Street, Comedy Central, TV4) są cały czas przycięte/pomniejszone. Na niektórych kanałach (np. TVP1, TVP2,Polsat) obraz czasami idzie normalnie, czasami jest przycięty/zmniejszony. Przycisk HD nie działa na żadnym z kanałów.

Na Euro wszystkie kanały działają normalnie i zmiana formatu obrazu

Przy podpięciu przez hdmi opcja Autom.Szerokość w ustawieniach telewizora jest nieaktywna.

 

2. Regulacja głośności z pilota dekodera przez HDMI nie działa w ogóle - nieważne czy kanał jest HD czy nie i czy ustawienia dźwięku są Stereo, HDMI, AS3 czy inne - próbowałem ustawień telewizora i nie działa. Przy podłączeniu przez Euro regulacja głośności działa prawidłowo na wszystkich kanałach.

 

Żeby było ciekawie po przepięciu na Euro z HDMI obraz jest czerwony i wraca do normalnego wyświetlania na Euro po restarcie ustawień telewizora przez menu serwisowe. Jak przepnę na HDMI i z powrotem na Euro to znowu konieczny jest restart. Dziwne jest też to że XBox po HDMI nie idzie z dźwiękiem (dotychczas szedł normalnie, ale... na czerwono)

 

Jestem kompletnym laikiem w temacie, czytałem już sporo o różnych ustawieniach i telewizora i dekodera, ale wydaje się to u mnie nie działać... Szlag mnie chce trafić bo zamiast T-Mobile Ekstraklasy w HD przyjdzie reklamować dekoder u dystrybutora Cyfry+, telewizor oddać do serwisu, albo i jedno i drugie (bo szczerze powiedziawszy nie wiem co innego mogę zrobić).

 

Błagam o jakieś pomysły/sugestie

 

Pozdrawiam

raczej dekoder i jego soft...czy inne urzadzenia działaja poprawnie na tym kablu HDMI( ps 3 ,xbox 360 lub inny sprzet) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@pf192o, nie musisz wykazywać cierpliwości jeśli Twój Sagemcom jest dzierżawiony a nie kupiony od C+. ;)

 

Jeśli dzierżawisz, to zażądaj wymiany na inny typ dekodera, np. na Philipsa, albo Pace, a jeśli to dekoder kupiony, to zażądaj zadośćuczynienia za opisane przez Ciebie niedogodności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Mam kilka pytań dotyczących dekodera SAGEMCOM DSI 87 HD, telewizor to Samsung LE40B530. Dekoder jest podpięty przez HDMI, próbowałem też przez Euro. Dekoder dostałem od Cyfry+ w ostatnią sobotę i mam kilka związanych z tym rozczarowań:

 

1. Obraz jest poprzycinany/wyświetlany w pomniejszeniu - przycisk HD który ma powodować zmianę formatu nie wpływa w ogóle na obraz w telewizorze przycisk HD nie zmienia ani trochę formatu. Niektóre kanały (Np TVN HD, TVN7HD) są wyświetlane normalnie przez cały czas, a niektóre (np 13th Street, Comedy Central, TV4) są cały czas przycięte/pomniejszone. Na niektórych kanałach (np. TVP1, TVP2,Polsat) obraz czasami idzie normalnie, czasami jest przycięty/zmniejszony. Przycisk HD nie działa na żadnym z kanałów.

Na Euro wszystkie kanały działają normalnie i zmiana formatu obrazu

Przy podpięciu przez hdmi opcja Autom.Szerokość w ustawieniach telewizora jest nieaktywna.

 

2. Regulacja głośności z pilota dekodera przez HDMI nie działa w ogóle - nieważne czy kanał jest HD czy nie i czy ustawienia dźwięku są Stereo, HDMI, AS3 czy inne - próbowałem ustawień telewizora i nie działa. Przy podłączeniu przez Euro regulacja głośności działa prawidłowo na wszystkich kanałach.

 

Żeby było ciekawie po przepięciu na Euro z HDMI obraz jest czerwony i wraca do normalnego wyświetlania na Euro po restarcie ustawień telewizora przez menu serwisowe. Jak przepnę na HDMI i z powrotem na Euro to znowu konieczny jest restart. Dziwne jest też to że XBox po HDMI nie idzie z dźwiękiem (dotychczas szedł normalnie, ale... na czerwono)

 

Jestem kompletnym laikiem w temacie, czytałem już sporo o różnych ustawieniach i telewizora i dekodera, ale wydaje się to u mnie nie działać... Szlag mnie chce trafić bo zamiast T-Mobile Ekstraklasy w HD przyjdzie reklamować dekoder u dystrybutora Cyfry+, telewizor oddać do serwisu, albo i jedno i drugie (bo szczerze powiedziawszy nie wiem co innego mogę zrobić).

 

Błagam o jakieś pomysły/sugestie

 

Pozdrawiam

 

1. Róże kanały nadają w różnych formatach, przykłady które podałeś tvn hd i tvn7hd nadają cały czas w 16:9 natomiast comedy central, tv4, 13th street idzie cały czas w 4:3 dlatego wyświetlany jest z czarnymi pasami po bokach(bo chyba o to Ci chodzi) z kolei Polsat raz nadaje w 16:9 a raz w 4:3 stąd raz masz normalny a raz przycięty. Po wciśnięciu przycisku hd pojawia się informacja z wybraną opcją? (zoom, normalny itp.)

 

2. Co do dźwięku u mnie pomogło przestawienie z AC3 na Stereo, ale z tego co piszesz już to zrobiłeś więc pomysłu nie mam;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

caleb_king - spróbuj na kabelku HDMI lepszej jakości niż ten który jest w pudełku z dekoderem . Ja mam samsunga 32 calowego i współpraca dekodera w moim tv jest prawidłowa . Tylko zauważyłem że na kablu z pozłacanymi koncówkami jakość obrazu jest trochę lepsza i mniej słychać takie dwięki jakby pstrykania w tv .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem. Wyjąłem dzisiaj kartę z Sagecoma i przez kilkadziesiąt minut oglądałem coś na dekoderze Strong. Teraz próbowałem wrócić do Sagecoma i po włączeniu tunera pojawia się napis: "boot", ale dalej wyskakuje coś takiego: "00" na zmianę z "0P" a później 01 - 1P bodajże. Nawet bez karty tuner zaczął się tak zachowywać. Nie mogę uruchomić Cyfry. Czyżby jakaś zmiana i Cyfra przypisała się do jednego tunera? Nie wiem co robić? Jechać jutro do punktu Cyfry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej dekoder i jego soft...czy inne urzadzenia działaja poprawnie na tym kablu HDMI( ps 3 ,xbox 360 lub inny sprzet) ?

 

XBox idzie przez ten sam kabel i pokazuje barwy prawidłowo, format obrazu też jest ok, ale nie ma dźwięku...

 

Czy w razie problemu z softem da się go jakoś nadpisać? (próbowałem już aktualizacji oprogramowania - efekt: 'Oprogramowanie nie jest dostępne", restart dekodera też nic nie daje)

 

Dzięki

caleb_king - spróbuj na kabelku HDMI lepszej jakości niż ten który jest w pudełku z dekoderem . Ja mam samsunga 32 calowego i współpraca dekodera w moim tv jest prawidłowa . Tylko zauważyłem że na kablu z pozłacanymi koncówkami jakość obrazu jest trochę lepsza i mniej słychać takie dwięki jakby pstrykania w tv .

 

Oki, to już jakiś trop, i tak zdziwiłem się że dają kabel HDMI z dekoderem...

 

Dzieki bardzo za wszystkie opinie, jak/jeśli rozwiążę ten problem to dam znać czy coś pomogło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Róże kanały nadają w różnych formatach, przykłady które podałeś tvn hd i tvn7hd nadają cały czas w 16:9 natomiast comedy central, tv4, 13th street idzie cały czas w 4:3 dlatego wyświetlany jest z czarnymi pasami po bokach(bo chyba o to Ci chodzi) z kolei Polsat raz nadaje w 16:9 a raz w 4:3 stąd raz masz normalny a raz przycięty. Po wciśnięciu przycisku hd pojawia się informacja z wybraną opcją? (zoom, normalny itp.)

 

2. Co do dźwięku u mnie pomogło przestawienie z AC3 na Stereo, ale z tego co piszesz już to zrobiłeś więc pomysłu nie mam;)

 

1. Tak, pojawia się taka informacja, ale tak jak już pisałem, zero wizualnego efektu. Chodzi mi o to, że przez Euro telewizor sam się jakoś potrafi dopasować a przez HDMI jakoś nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@caleb_king

 

Po podłączeniu kablem euro , ustawienia dźwięku nie grają żadnej roli ( są nie aktywne - zmiana ustawień dźwięku działa tylko przy podłączeniu kablem HDMI ) , obraz robi się czerwony - jeżeli masz dobry kabel euro ( wszystkie stopki podłączone ) to ustawiasz w ustawieniach wyjście na RGB i wtedy nie masz kłopotów z czerwonym obrazem , jeżeli kabel euro przeciętny - ustawiasz wyjście PAL . Brak głosu przez HDMI - uszkodzony kabel .

Jeżeli zmieniasz wyjścia sygnału z tunera ( z HDMI na euro ) to pamiętaj o zmianie wejścia sygnału w telewizorze - jeżeli kabel euro to w telewizorze ustawiasz AV , jeżeli kabel HDMI to w telewizorze ustawiasz wejście na HDMI .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porady potrzebuję. Odbieram teraz Cyfrę na tytułowym sagemcomie i noszę się z zamiarem kupna nowego tv. Bardzo napaliłem się na Toshibę TL838, ale na hdtv.pl doczytałem, że niestety sagemcom z tym właśnie telewizorem powoduje przycinanie ekranu i na nic przydaje się zmienianie ustawień, wielkośc czasz itp. Więc Toshibę oddalam.

 

Moje kolejne cele to:

Samsung UE 32 D6510

Philips 32 PFL 7606K

 

Być może gdzieś na 224 stronach tego wątku coś o tych telewizorach było... Ale jeśli ktoś może podpowiedzieć, czy te tv nie tną na sagemcomie to wdzięczny będe bardzo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Model TL 838 to jeden z najlepszych w cenie do 3 000 PLN.

Toshiba i Philips robia najlepsze telewizory wiec chcac naprawde dobry obraz to nalezy wybierac modele tych firm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LG to wg mnie dobry kompromis między ceną i jakością. Ja korzystam z modelu 37LV4500 i z podłączonym sagemcomem nie mam problemów. Właściwie nawet trochę dziwi mnie fakt, że z niektórymi telewizorami mogą dziać się takie cuda, w końcu i tak większość korzysta z podzespołów tych samym producentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model TL 838 to jeden z najlepszych w cenie do 3 000 PLN.

 

to wiem, ale przycinanie obrazu jakos mi się nie widzi. Dlatego zapytałem o te dwa pozostałe modele. Ale nie chcę porady który jest lepszy, potrzebuję tylko wiedzieć, czy obraz się zacina używając Sagemcoma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Dochodza algorytmy gdzie Toshiba, Sharp i Philips sa najlepsi.

 

Problem wspomniany na hdtv.com.pl jest spowodowany wada osprzetu lub slabym sygnalem.

Ja smialo bralbym TL 838 ale nie 32 tylko 40 cali bo cena prawie taka sama.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...