Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam jeszcze małe pytanie. Kupiłem sobie do tego Sagema pendrive'a 16GB i przed aktualizacją zajętość dysku była 1% przy braku nagrań. Po aktualizacji gdy także na pendrive nie ma nic nagrane to zajętość dysku jest 42%. Chciałem nagrać wczoraj jeden mecz w HD, ale urwało się 15 minut przed końcem. Sformatowałem raz jeszcze pamięć, ale dalej jest 42% zajęte.

 

Dodatkowo strasznie ciężko się przewija nagrania. Trzymam chwilę przycisk przewijania to przewija się x16, ale jak chcę, żeby było x64 to przewijanie w ogóle się wyłącza. Albo obejrzałem coś kiedyś do ok. połowy i chciałem kontynuować, ale dla tego dekodera chyba kontynuuj jest równoznaczne z odtwórz od początku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

 

Mam dość dziwny problem, mianowicie po ostatniej aktualizacji oprogramowania mój dekoder Sagem COM nie współpracuje z telewizorem marki SHARP.

 

Problem występuje tylko przy próbie podłączenia przez kabel HDMI - wtedy telewizor w ogóle nie reaguje, natomiast dekoder jest załączony, można wejść w MENU (wnioskuje po napisie na wyświetlaczu).

 

Ten sam telewizor, z tym samym kablem antenowym, hdmi odbiera telewizję N, więc problem po stronie kabli, sprzętu można wyeliminować.

Żeby było ciekawiej, podpinając dekoder Sagem COM do telewizora marki Samsung przez kabel HDMI wszystko śmiga aż miło.

Dodatkowo mój SHARP współgra również z dekoderem Sagem COM poprzez kabel EURO.

 

Wgrywałem od nowa soft, przywracałem ustawienia fabryczne, próbowałem zmieniać rozdzielczość - wszystko na nic.

 

Jakieś sugestie? na infolinii rozkładają ręce. Czy coś takiego w ogóle można reklamować u nich?

 

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem z Sharpem po aktualizacji sagemcoma. Trzeba przy każdym włączaniu tv ręcznie włączać obraz w menu. Da się coś z tym zrobić, czy pozostaje tylko czekać na kolejną aktualizację? Po kolejnej aktualizacji naprawią problem z Sharpami, ale schrzanią znów coś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bardzo chciałem obejrzeć pewien film, a miałem jeszcze trochę pracy gdy się zaczął. Włączyłem timeshift, poszedłem zrobić to co miałem, wracam za 10 minut wciskam play i oglądam. Myślę sobie, że nawet fajnie to działa. Oglądałem z 20-30 minut i dek się zawiesił :( brak reakcji na cokolwiek. Musiałem mu wyłączyć zasilanie i włączyć od nowa. Maksymalne rozczarowanie. Straciłem w ten sposób 15 minut filmu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jeszcze małe pytanie. Kupiłem sobie do tego Sagema pendrive'a 16GB i przed aktualizacją zajętość dysku była 1% przy braku nagrań. Po aktualizacji gdy także na pendrive nie ma nic nagrane to zajętość dysku jest 42%. Chciałem nagrać wczoraj jeden mecz w HD, ale urwało się 15 minut przed końcem. Sformatowałem raz jeszcze pamięć, ale dalej jest 42% zajęte.

 

Mam taką samą sytuację. Rozumiem, że przed aktualizacją nie było tego problemu? Niestety wcześniej nie sprawdzałem. Poza tym na szybkim wydawałoby się pendrivie Goodram Edge 16GB pikselują się i zacinają nagrania z większości stacji HD. Mogę zapytać jakiego masz pendrivea?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi raz już miałem taki objaw że po wyciszeniu dźwięku na jakiś czas pilotem od tunera (klawisz C) nie mogę go przywrócić (ani klawisz C ani V+ nic nie daje). Pomaga jedynie przełączenie kanału. Kolejna "nowość" w nowym sofcie :/

A tak swoją drogą to mogliby coś zrobić z tym oznaczeniem wyciszonego dźwięku, nie musi przecież się wyświetlać wtedy cały pasek zajmując dużą część ekranu, wystarczyłby jakiś mały znak wyciszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłby mi ktoś zaproponować jakiś dysk zewnętrzny(np, podajac link do allegro) który będzie działał z tym dekoderem? Chodzi mi o jak najzwyklejszy, bo tylko byłby on do współpracy z dekoderem.

 

Ja mam LG 750GB, chodzi u mnie bezproblemowo (i nagrywanie i timeshift)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@strusy4: Dokładnie tego samego co Ty - Emtec 16GB.

 

@lawrence: Właśnie rzecz w tym, że wcześniej przy braku jakichkolwiek nagrań zajęte było 1%, zaś teraz 42% i koniec. Oglądałem teraz mecz Liverpool - Tottenham z C+ Sport HD i początek na chwilę zatrzymałem (kilka minut), po włączeniu także miałem pikselozę i zacinanie.

 

Jak mojego pena formatowałem na komputerze to pojemność była 14,4GB, więc łatwo policzyć, że 42% to 6GB, więc zostaje 8 na nagrania. Być może rzeczywiście te 42% to time-shift, tylko zastanawiające, że wcześniej tego nie było, a ponadto gdzieś obiło mi się o uszy, że Sagem bierze chyba 4GB na time-shift. Zresztą sam time-shift działa obecnie fatalnie, używałem dziś pierwszy raz po aktualizacji. Przewinąć coś gdziekolwiek graniczy z cudem. Jak się włączy x4 tak gdy nacisnę >> raz jeszcze tak włącza się PLAY zamiast x16 (w drugą stronę to samo). Czasem z kolei przewijam, przewijam, naciskam PLAY, chcę jeszcze kawałek przewinąć to mam obraz "na żywo"... Jednym słowem dramat. Na pasku raz mi się pokazuje, że jest opóźnienie obrazu o 14 minut, przewijam do przodu, a na pasku jest opóźnienie o 30 minut, zaraz jest "na żywo"...

 

Niech ci specjaliści z Cyfry zrobią choć w 1/4 oprogramowanie tak dobre na swoje dekodery jak ma N, a ja już będę w 7 niebie, bo dekodery Cyfry w końcu zaczną działać.

Na razie jedyną pozytywną rzeczą jaką do nowej platformy może wnieść Cyfra są kanały własne (głównie C+), bo z całą resztą Cyfra jest sto lat za murzynami i najlepiej niech cała reszta będzie z N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, czy mógłby mi ktoś zaproponować jakiś dysk zewnętrzny(np, podajac link do allegro) który będzie działał z tym dekoderem? Chodzi mi o jak najzwyklejszy, bo tylko byłby on do współpracy z dekoderem.

 

Ja testowo żeby nie wpadać zbytnio w koszty wyciągnąłem z komputera zapasowy dysk 3,5" ata 80gb, do tego dokupiłem obudowę dysku medion ( do nabycia na allegro za 5 zł + 7zł wysyłka). Do tego stary zasilacz 12V 1,5A i kabel usb do ładowania pada od konsoli PS3. Taka konfiguracja działa i na razie tak zostawiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Witam, jestem nowym abonentem C+, od pewnego czasu mam pewien problem. Posiadam dwa telewizory i multiroom. Po włączeniu dekodera mam problem z uruchomieniem niektórych kanałów tj. np TVP 1, TVP 2, Canal + Film, Canal + Gol czy Eurosport 2. Po kilkukrotnym przełączeniu na inne działające kanały te wspomniane również zaczynają działać poprawnie aczkolwiek muszę się z tym długo męczyć, a czasem nawet nie udaje się ich włączyć i nie działają. Pokazuje się wówczas komunikat o braku sygnału oraz żeby sprawdzić antenę. Nie pomaga również wyłączenie dekodera z gniazdka. Dodam również że, po podłączeniu jednego dekodera siła sygnału to około 77%, a jakość sygnały 75%, natomiast gdy podłączam drugi dekoder to siła sygnału wynosi około 82%, a jakość 75%, ale na obu dekoderach występuje opisany wcześniej problem. Na drugim telewizorze wszystko ok. Oba telewizory podłączone są nowym kablem antenowym. Antena była ustawiana przez pracownika Cyfry. W czym tkwi problem? "

 

również mam ten sam problem :/ plus niebieski obraz na całą matryce telewizora przy strasznie powolnym włączaniu się dekodera :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...