Skocz do zawartości

BOX+ (Sagemcom DSI83/DSI87)


frantic85
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, a ja mam takie pytanie , troszke z "innej beczki" :) , a mianowicie jesli zakupiłbym ten dekoder na allegro ( własciciel pisze o 2 letniej gwarancji) , to przy usterce udaje sie do pierwszego lepszego punktu c+ i mi naprawiaja lub wydaja nowego jesli uszkodzenie było by poważne ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dziś byłem wymenic owego coma,babuska zapytała co jest wiec odp brak zasilenia nie działa,(tylko ja wiedziałem że zasilacz padł i czekałem co zrobi,byłem przygotowany że cały sprzęt mi wymieni) a ona wymienię tylko dekoder odrazu zareagowałem że zasilacz padł no to zasilacz wymienię,to jak to jest,już nie wymieniają całego sprzętu? :shock::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Na moim Sagemie HD zauważyłem na kanałach Eurosport i Universal takie zakłócenia w odbiorze w postaci chwilowej pikselozy lub czegoś w tym rodzaju. Występuje to tak średnio raz na 10 minut na tych kanałach. Na innych programach tego na razie nie przyuważyłem. Co może być powodem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Mnie również same dekodery wymieniali. Spisałem na wszelki wypadek nr seryjne pozostałych, żebym przypadkiem tego samego bubla nie dostał. Kto wie co z nimi robią.

Jak to co z nimi robia,wyrzucają na śmieci!Bo do czego to się więcej nadaje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Na moim Sagemie HD zauważyłem na kanałach Eurosport i Universal takie zakłócenia w odbiorze w postaci chwilowej pikselozy lub czegoś w tym rodzaju. Występuje to tak średnio raz na 10 minut na tych kanałach. Na innych programach tego na razie nie przyuważyłem. Co może być powodem?

 

Pikseloza czy też artefakty są przeważnie spowodowane nie najlepszym ustawieniem anteny lub złą pogodą. Jeśli jednak to się zdarza tylko i wyłącznie na tych kanałach i bez względu na pore dnia i nocy, to ciężko zgadywać co może być problemem..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Będę przedłużał umowę z cyferką i waham się jaki wziąć dekoder: strong 6880 czy sagemcom. Dotychczas używałem philipsa hd (bez dysku) i byłem zadowolony. Rodzice również sobie dawali z nim radę. Bieżący wątek też przeczytałem i wiem, że aktualizacje oprogramowania zlikwidowały większość bolączek. Część problemów widzę, że nadal się pojawia jak np "strzelanie" przy zmianie kanałów.

Chciałbym się dowiedzieć czy menu sagemcom wizualnie jest podobne do mediasatowego, a w szczególności czy epg działa tak jak w philipsie i czy wygląda tak samo?

 

Dodatkowo jeszcze kwestia podłączenia dekodera z innymi sprzętami. TV pójdzie po HDMI a czy magnetowid nie będzie robił problemów jak się go podłączy do wyjścia TV? (niestety sagemcom ma tylko jedno wyjście).

 

Chciałbym się dowiedzieć jak się pracuje z sagemcomem w porównaniu do philipsa: czy się zawiesza, jak szybko zmienia kanały i inne ciekawostki których nie ma w instrukcji.

 

Z góry dziękuję za wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

arasel -dzięki.

A jak działa i prezentuje się funkcja "pilot"?

 

Proszę bardzo, wygląda tak (tylko u mnie nie jest transparentny, ale może to kwestia ustawień - nie wiem, bo mi pasuje tak jak jest.):

 

111trnb.jpg

 

Na działanie również narzekać nie mogę. Ja jestem zadowolony z tego tunera i gdybym miał wybierać raz jeszcze, to wziąłbym bez wahania. Nie mam z nim problemów, o których możesz poczytać choćby w tym temacie - chociaż to loteria i możesz się trafić gorszy egzemplarz. Wizualnie i gabarytowo mi pasuje. Ma oczywiście drobne wady np. szybkość działania czy czas uruchamiania, ale nie jest to nic czego nie można przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko. Na moim Sagemie HD zauważyłem na kanałach Eurosport i Universal takie zakłócenia w odbiorze w postaci chwilowej pikselozy lub czegoś w tym rodzaju. Występuje to tak średnio raz na 10 minut na tych kanałach. Na innych programach tego na razie nie przyuważyłem. Co może być powodem?

 

Pikseloza czy też artefakty są przeważnie spowodowane nie najlepszym ustawieniem anteny lub złą pogodą. Jeśli jednak to się zdarza tylko i wyłącznie na tych kanałach i bez względu na pore dnia i nocy, to ciężko zgadywać co może być problemem..

 

No jeszcze raz się skupiłem na tym problemie i nie mam pojęcia o co chodzi. Oglądam większość kanałów przez dłuższy czas bez zakłóceń, a wystarczy na chwilę włączyć na Eurosport, Universal i już są problemy techniczne. Ktoś ma pomysł co to jest? Aha, i jeszcze chciałem się zapytać, bo to dziś mi się drugi raz już zdarzyło, mianowicie oglądam sobie normalnie i nagle na chwilę czarny obraz i pojawia się napis HDMI 1, czyli jakby tracił telewizor połączenie z dekoderem na kilka sekund?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka razy konsultanci dzwonili do mnie w sprawie wykupienia za atrakcyjną cenę 149 PLN, omawianego szeroko dekodera w tym wątku. Waham się, po przeczytaniu kilkunastu powyższych postów, z których wynika, że używanie dekodera kosztuje więcej zdrowia, niż pożytku. Mam pytanie, czy jeżeli wykupiony dekoder na własność zacznie szwankować, to wymienią mi na inny/e/ ? Może będę miał szczęście i trafi mi się dekoder z gwarancją używalności na dłuższy czas ? Mnie zastanawia także, dlaczego z taką ochotą Cyfra + namawia swoich abonentów do masowego szturmu na APS -y. Cena też jest podejrzanie niska. Jeżeli moje podejrzenia są nieuzasadnione, proszę mnie wyprowadzić z błędu.

Może magazyny są przepełnione i chcą się pozbyć zalegającego towaru ?

Niech ktoś mnie przekona, że warto wykupić dekoder Sagem DSI87 (HD).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Propozycję wymiany tego złomu na jakikolwiek inny model wysłałem już w lutum... (podobno) NIE MA TAKIEJ MOZLIWOŚCI. Skoro tak - w ślad za tym poszło wypowiedzienie umowy, bo na tym nic się nie daje oglądać, bez ciągłych 'twardych' restartów i innych 'atrakcji'. Więc jak szukach problemów... kup sobie to 'cudo' na własność ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem z czym masz taki problem, posiadam dwa takie urządzenia, dwie karty - legalny multiroom, żadnych twardych resetów, czy innych atrakcji, fakt uruchamia się dosyć długo ale znośnie, może raz się zwiesił jak za późno był włączony telewizor (problem hdcp fioletowy ekran- nawet moje dzieciaczki nauczyły się włączać najpierw TV), fakt zdarzają się trzaski przy przełączaniu, szczególnie jak za bardzo ściszony jest głos w dekoderze, a tv ustawiony głośno, epg poprawili chociaż dalej jest mułowato w porównaniu np. z n-ką.

 

Ja każdemu polecę te dekodery, za takie pieniądze są warte swojej ceny, jeszcze tylko niech USB zadziała i wyszukiwanie kanałów z obsługą innych satelit niż HB i Astra.

 

Pozdrawiam

 

PS. mnie w lutym sprzedali po 1zł dla nowego abonenta +99 aktywacja/szt.

Mnie zastanawia także, dlaczego z taką ochotą Cyfra + namawia swoich abonentów do masowego szturmu na APS -y. Cena też jest podejrzanie niska. Jeżeli moje podejrzenia są nieuzasadnione, proszę mnie wyprowadzić z błędu.

Może magazyny są przepełnione i chcą się pozbyć zalegającego towaru ?

Może chcą więcej HD kontentu oferować bo po co dublować kanały SD i HD i/albo ograniczyć podział kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Będę przedłużał umowę z cyferką i waham się jaki wziąć dekoder: strong 6880 czy sagemcom. Dotychczas używałem philipsa hd (bez dysku) i byłem zadowolony. Rodzice również sobie dawali z nim radę. Bieżący wątek też przeczytałem i wiem, że aktualizacje oprogramowania zlikwidowały większość bolączek. Część problemów widzę, że nadal się pojawia jak np "strzelanie" przy zmianie kanałów.

Chciałbym się dowiedzieć czy menu sagemcom wizualnie jest podobne do mediasatowego, a w szczególności czy epg działa tak jak w philipsie i czy wygląda tak samo?

 

Dodatkowo jeszcze kwestia podłączenia dekodera z innymi sprzętami. TV pójdzie po HDMI a czy magnetowid nie będzie robił problemów jak się go podłączy do wyjścia TV? (niestety sagemcom ma tylko jedno wyjście).

 

Chciałbym się dowiedzieć jak się pracuje z sagemcomem w porównaniu do philipsa: czy się zawiesza, jak szybko zmienia kanały i inne ciekawostki których nie ma w instrukcji.

 

Z góry dziękuję za wypowiedzi.

Zastanawiasz się między zwykłą cyfrówką a dekoderem HD - jeśli nie masz splitera to zdecydowanie bierz HD. Dekoder jest niewielkich rozmiarów, mniejszy od Thomsona. Moje osob iste zdanie - chociaż dużo większy to zdecydowanie wolę Philipsa HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy dekoder - najpierw info że antena nie jest podłączona poprawnie (sprawdź satelite czy podobnie) - choć jest wyciągnięta z działającego innego dekoderapo i ten działa dobrze. Po ponownym włączeniu zasilania na wywietlaczu INIT i albo czerwona dioda a czasem zielona i ciągle napis INIT. Jest jakaś szansa na reset (czy coś podobnego) czy tylko gwarancja - wymiana ?Nie wiem nawet czy nowa karta (multiroom) ma uprawnienia już bo dekoder wyświelta INIT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt odpalił po przerwie - zaktywował kartę i działa ...max 2minuty a potem się zawiesza (stop klatka na ekranie) i nie reaguje na pilota. Kilka razy sprawdzałem ta sama sytuacja - boot - init - włącza się program i działa 30s-do 2 minut max a potem się zawiesza. Sprawdzane na 2 tv (jeden na scart - jeden na hdmi) i to samo. Jutro idę do punktu go reklamować niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...