Skocz do zawartości

Wyjasnienie - dlaczego n koduje kanaly FTA


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość PawelU1981

Taki tekst znalazlem sobie na forum platformy n:

 

"Dlaczego kodujecie TVP Kulturę, która jest FTA?

 

Kanałem FTA jest kanał nadawany bez kodowania przez nadawcę lub jego podwykonanwcę na danym satelicie. N musi retransmitować kanał z satelity Astra. Ponosi przy tym znaczące koszty techniczne dlatego nie może udostępnić kanału jako sygnału FTA."

 

To jest prawdziwa masakra, zeby nie powiedziec, ze wrecz oklamywanie abobnentow. Kanal ten jest dostepny FTA zarowno na Hot Birdzie jak i na Astrze wiec o co im chodzi, z tymi kosztami :lol: Nabijanie abonentow w butelke i tyle :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

No niestety takie jest zycie. Moze dla nich transponder inny niz platformy n to juz jest inny satelita i wzrost kosztow, bo musza ten kanal doslac do n boxa z innej czestotliwosci :lol::lol::lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I gdzie sa głoszące o idealnej platformie, nie nabijaniu klientów itd. N nabija klientów jak każda platformy czy wogóle firma. Gdzie są ci wierzący, że w końcu klient będzie najważniejszy. Nigdy tak nie bedzie bo najważniejszy jest zysk. A takie tłumaczenie porostu to tylko potwierdzają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiocze juz tam na N-ke,ale zrobili kardynalny blad idac w niska cene.Jakosc jest duzo wyzsza,choc jak chcialo tu wielu oferta beznadziejna.Nabili nas w butelke o tyle,ze nadal nie ma kanalu filmowego w HD,a oferta sportowa jest mizerna i co wiecej nie wyglada na to by chcieli ja rozszerzac.Chocby Puchar Ligi wzial Polsat Sport-to jakas kpina z kanalu sportowego N-ki.Dla mnie pozostalo jedno super rozwiazanie:Zejsc w N do pakietu Przyroda i Sport(no moze jeszcze jak sie cos ruszy to filmy)48 zlwezme Cyfre tematyczny z multiplexem za 76zl-35% upustu,czyli 50 zl i za 100 zl mam obie platformy z dobra oferta i kilkoma kanalami w HD.Idealnie sie one zreszta uzupelniaja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grupa ITI jest bardzo chciwa na pieniądze. Przekonałem się o tym gdy zostały zakodowane dwa najważniejsze "ich" programy. Podobnie będzie z nową platformą, aż w głowie się nie mieści że ze swoich dekoderów nie dają dostępu do kanałów za które i tak nie trzeba płacić. Ale to jest właśnie kraj Polska i każdy chce się jakoś wzbogacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Trudno sie mowi, w sumie wiemy jak jest, a i tak to kupujemy. Sami dajemy sie nabijac w butelke, a ktos na tym zarabia. Moze jakby ludzie byli madrzejsi to nie dawaliby sie tak robic w balona :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

No niestety nie jest lekko ale mysle ze n-ka narazie uczy sie bycia platforma i trzeba im dac szanse, chociaz niestety faktem jest, ze ich stosunek do klienta jest raczej bierny i wykazuje, ze maja w nosie klienta!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie tylko czy to, że kanały FTA są kodowane robi abonentom jakąś różnicę. Poza dłuższym zaskokiem kanału oczywiście. Mam wykupione wszystkie pakiety więc nie mogę stwierdzić na 100%, że nie mam dostępu do kanałów FTA w niewykupionych pakietach ale z postów na różnych forach wiem, że np.: Viva czy 4funtv są dla wszystkich. Z kanałami publicznej może byc inaczej. Nie przeczę. Nie wiadomo jaka umowa wiąże N z TVP. bornek i ekipa są nieobliczalni w wielu aspektach. Jeśli więc są kodowane tylko dla samego kodowania( wiem, mały bezsens) ale dostępne dla wszystkich abonentów to co za różnica?Aha, taka pewnie, że właściciele Humaxów HDCI2000 nie moga ich podejżeć. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Nie bede sie wypowiadal na temat inteligencji i nabijania postow (bo to jest moim zdaniem chec prowokowania klutni!). Chodzi mi o wyjasnienie sprawy i dowiedzenie sie jak jest. To nie ja lamentowalem, ze n koduje kanaly FTA tylko ludzie na tym i innym forum. Jednoznacznej odpowiedzi nikt nie dawal wiec temat drazylem. I nie chodzilo mi o wszystkie kanaly FTA a o kanaly polskie FTA :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest kodowane czy nie to chyba nikomu różnicy nie robi ?

Narazie Kultura jest retransmintowana przez cyfre+ więc naprawde nie ma sprawy.

 

Co do wyjaśnienia tajemnicy to może być nią dziwna forma umowy z TVP, a może poprostu za dużo rzeczy nad którymi technicy muszą się obecnie martwić i to się jeszcze zmieni, prawa autorskie to następne cuda, tvp może mieć wykupione prawa na nadawanie w MPEG2 nie 4, tak jak z tvn analogowym, nie musza płacić dodatkowo za nadawanie na europe.

 

Ale możliwe jest też bardziej prozaiczne wyjaśnienie, wystarczy zastanowić się skąd n'ka bierze źródło sygnału ?

 

Zakładam iż jest sygnał w MPEG2 nadawany przez TVP z któregoś satelity, więc teraz n'ka musi go zdekodwać i zakodować do MPEG4 co jak wiadomo na jakość za dobrze nie wpływa, więc po co mają się tym chwialić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakośc tej niesczęsnej TVPKultury jest w N lepsza niż wersji MPEG2 z HotBirda. Nieznacznie, ale jest lepiej. Z tego wynika, że biorą sygnał pewnie z Astry( bo tam TVP nadaje lepiej). Możliwe, że umowa z TVP ma jakąś dziwną klauzurę. Ale bardziej prawdopodobne jest, że nadawana TVPKultura i inne polskie FTA z transpondera N są kodowane "z rozpędu" by nie mieszać za bardzo na transponderze, skoro kanałów jest płatna i kodowana. Ale jak to jest naprawdę to wie tylko ITI i TVP.

To powyższe nie zmienia faktu, ze abonentom N nie robi to róznicy i tylko posiadacze innych dekoderów DVB-S2 m.in. Humaxów :wink: nie mają do nich dostępu.[/url]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...