Skocz do zawartości
  • 0

PROSZĘ O POMOC w sprawie splitera, a routera d-link


DorotaB
 Udostępnij

Pytanie

Witam

 

Byłabym bardzo wdzięczna za wszelką pomoc i dokładne wytłumaczenie jeśli mój problem będzie można rozwiązać.

 

Posiadam cyfrę + , dekoder Philips PVR. Antena ta mniejsza chyba 60 cm średnicy. Chciałabym kupić spliter bezprzewodowy i tuner jakiś np Philips 6010, aby oglądać inne programy cyfry niezależnie w drugim telewizorze Samsung LE37C550 ( ma takie wejście na kartę cyfry czy czegość) , chodzi o to też aby sploiter, aby nie był za drogi.Przewodowe odpadają ponieważ nie mam jak przeciągnąć kabla , a nie zrobię tego przez pół domu i to przez środek. Spliter musiałby mieć dobry zasięg ponieważ musi sygnał przejść przez 2 ściany w bloku , bo po prostej to tylko jakieś 5m Wiem, że za darmo nic nie ma, ale może nie zawsze najdroższe oznacza najlepsze. Jest jeszcze jednak drugi problem na, który nie potrafię znaleść odpowiedzi. Najważniejszę jednak kwestią powstrzymującą mnie przed kupieniem splitera i rozpoczęciem jakichkolwiek działań jest internet.

W domu korzystam z neostrady i łączę się z netem za pomocą routera D-Link 624, który jest w odległości około 1,5 m od dekodera Philipsa. Tutaj jest właśnie mój problem, czy spliter i router nie będą nawzajem siębie blokować i zakłócać sygnału?

Reszta jakichkolwiek pytań postawię i będę prosiła o pomoc jeśli, ktoś będzie w stanie mi w 100% odpowiedzieć na to pytanie dotyczące zakłoceń lub ich braku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Jeśli chodzi o dobór splittera bezprzewodowego to radzę naprawdę (mam w domu już jakiś czas) wydać troszkę więcej kasy na CLONE+ (koszt to 500zł za splitter + 2 karty bezprzewodowe) - działa do 150m więc 2 ściany nie będą problemem. Są co prawda tańsze możliwości o których niestety nie mogę się wypowiedzieć osobiście bo nie testowałem - ale czytałem opinie internautów z innych forów internetowych i nie polecali specjalnie lub miewali z nimi problemy. Ja wydałem troszkę więcej i złego słowa na chwilę obecną o CLONE+ powiedzieć nie mogę, wszystko mi działa bez żadnego problemu.

 

Jeśli chodzi o zakłócenia neo i telewizji to nie dam 100% pewności ale wydaje mi się, że te 2 sygnały nie mają ze sobą nic wspólnego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

a jeśli jednak wziąć przewodowy to jakie firmy, jaki kabel - kocentyrczny zy telefoniczny i trzeba coś przerabiać? Rozumiem, że jesli potrzebuję podpiąc drugi tuner to potrzeba mi konwerter typu twin i wystarczy. Co z tymi kablami telefonicznymi, bo czytalam coś o 2 i 4 zyłowych, tylko jaki wybrać, a dwa potem niektorzy piszą , że trzeba coś przerabiać w tych kablekach.

Juz zaczelam sie zastanawiac na ta oferta multiroom, bo boje sie ze ze spliterem przewodowym sobie nie poradze z podłączeniem, chyba, że to nie jest takie trudne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

nie powiem ci jak to technicznie wygląda bo jak już wcześniej wspomniałem używam bezprzewodowego i całe podłączenie zajęło mi 3 min :) a może i mniej....zaznaczę tylko że do każdego dekodera musisz mieć podpięte kable z anteny satelitarnej (jeden lub dwa - jak kto woli - chociaż w PVR powinny być 2 dla jego wykorzystania)...

 

Jeśli chodzi o przewody telefoniczne to służą tylko i wyłączenie do wysyłania uprawnień z twojej karty abonenckiej na clony kart w dekoderach - także przewód musi być podpięty do karty która jest włożona do dekodera (ile ma mieć żył i jaki dokładnie przewód - pewnie opisane jest w instrukcji - myślę również że w sklepie gdzie będziesz kupować doradzą bez problemu)...

 

Oferta multiroom też nie jest złym wyjściem - ale czy lepszym... cóż dla każdego coś miłego.

 

Proponuje również zadzwonić na infolinię CLONE+ i zapytać o te zakłócenia z routerem - ale nie sądzę żeby coś się działo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W piątek będę miała test najlepszy bo zdecydowałam się na Clona. Ponoć one jak i inne splitery SAT działają na innej częstotliwości niż ta z routera 2,4 Ghz. Muszę dokupić tylko konwerter typu twin, ponieważ kiedyś jeszcze jak miałam przed cyfrą wizję czy coś tam to był pojedynczy i tak mi podłączono już ten PVR. Może dlatego tam mam , że nagrywając coś nie zawsze chce mi wejsc inny program cyfry , chociaż jeśli dobrze pamiętam facet montujacy wtedy uprzedzał mnie o tym, jednak nie wspominał o konwerterze typu Twin tylko ze czasza jest za mała bo 60 cm, a moze jedno i drugie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To prawda mając jeden kabel nie będziesz mogła jednocześnie nagrywać i odbierać różnych programów. Uruchomi ci się tylko ten program oglądany który jest na tym samym transporderze kanału nagrywanego. Żeby móc niezależni nagrywać i oglądać dowolne kanały musisz mieć TWINA z którego będą podpięte 2 kable do dekodera PVR.

 

Czy czasza jest za mała mając 60cm na TWIN nie jestem w stanie powiedzieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Już wiem wszystko router nie zakłoca sygnału. Mam clone + i jest OK, trochę pogorszył się syngał w drugim pokoju i mam pytanie czy to może być wina długości przewodu koncentrycznego, który ma ponad 30 m długości, bo tyle wyszło, żeby dostać się do drugiego pokoju i nie ma możliwości skrócić. Kupiłam konwerter twin firmy napisane na pudełku jest tak : MAXIMUM XO-12 # 5552 digital technologyi później Universal Twin LNB. CO mogę kupić , zrobić, aby polepszyć obraz w tym telewizorze z tunerem do którego był użyty taki kawał kabla.

Jeśli chodzi o działanie clone + to rzeczywiście polecam. Dowiedziałam się też że polska firma wypuściła tunery, ale nie HD, na bazie linuxa kosztują ok 170 zł i można na nich nagrywać , więc całkiem dobra oferta, no i są podobno zdecydowanie szybsze iż wszystkie PVR, nie wieszają się itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Na spadek sygnału w drugim pokoju rzeczywiście może mieć wpływ długość kabla ale powód może być jeszcze jeden. Nie zawsze na obu wyjściach konwertera jest podawany taki sam sygnał. Zdarza się, że z jednego wyjścia sygnał jest silniejszy a z drugiego słabszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Obraz jest gorszy jakościowo, nie tnie, nie brakuje kanałów tylko czystośc obrazu jest gorsza. Tam gdzie jest gorsza jest tuner Sagem SD i jest on podłączony ponad 30 m kablem, ten tuner do którego jest od czasy wykorzystane max 3m kabla ma tuner Philips PVR.

Zadam od razu jeszcze jedno pytanie, co sądzicie o tych tunerach polskich na bazie linuxa, koszt 169 zł i mają możliwośc podłączenia twardego dysku, USB , laptopa czy komputera, aby nagrać coś co chcemy. Czy ktoś z Was już je używa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Gorsza jakość o której piszesz nie jest spowodowana gorszym sygnałem z anteny satelitarnej czy dłuższym kablem. Powód według mnie jest banalny: Sagem SD jest marnym dekoderem i tak już ma, że wyświetla obraz w gorszej jakości. To dekoder wycofany z Francji. Jest stary i może mieć nawet 15 lat (10 to na pewno). Francuzi sprzedając go w Polsce za 1 grosz pozbyli się u siebie kosztów utylizacji tego złomu. Przyczyną może być jeszcze jakość kabli, które łączą Sagema z telewizorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Muszę pożyczyć od kogoś tuner inny lepszy i sprawdzić różnicę czy w ogóle będzie, a jeśli tak to może skuszę się na tego z linuxem i mozliwością nagrywania przez USB. Kable są użyte te same do obydwu tunerów, ale nie wiem czy to ma wtedy jakąś zależność. Czy wielkość czasy 60 cm też nie jest jakąś tam przeszkodą, czy raczej nie powina?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeśli problemem byłaby antena to występowałyby zacięcia lub zanik kanałów. Jeśli masz dwa dekodery to nie musisz pożyczać. Zamień je na chwile miejscami i będziesz miała 100% pewności.

Co sądzicie o tych tunerach polskich na bazie linuxa, koszt 169 zł i mają możliwośc podłączenia twardego dysku, USB , laptopa czy komputera, aby nagrać coś co chcemy.

Nie miałem styczności z takimi tunerami ale to, że mają USB raczej nie oznacza, że można podłączyć do nich laptopa czy komputer. USB w tunerach satelitarnych służy do aktualizacji oprogramowania i list kanałów. Jeśli tuner taki jest PVR to można też podłączyć dysk twardy lub pendrive'a na którym będzie można nagrywać. Komputer podłącza się przez złącze RS232 ale wtedy można dokonywać tylko aktualizacji oprogramowania lub listy kanałów a to i tak można zrobić przez USB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Masz rację zamienię je , ale muszę poczekać ze 2 tyg jak się remonty mi skończą. Dowiadywałam się więcej o tym tunerze na linuksie po 169 zł i faktycznie jest na USB na pena lub twardy dysk zewnętrzyny i wtedy można nagrywać, ja tylko nie rozumiem jak, pewnie na pilocie jest jakiś przycisk record, chyba muszę przejechać się do tego sklepu i zerknąć dokładnie na niego, jak kogoś interesuje, a pozwolą to zrobie fotki, żeby było wiadomo jak wygląda i może ktoś jakies wady znajdzie.

Dzisiaj jest duży wiatr i widzę, że chyba trzeba będzie przyszłościowo już nie ze względu na programy HD, ale na stabilność obrazu zmienić czaszę z 60 na 80 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dzisiaj jest duży wiatr i widzę, że chyba trzeba będzie przyszłościowo już nie ze względu na programy HD, ale na stabilność obrazu zmienić czaszę z 60 na 80 cm.

Wymianę anteny popieram ale nie ze względu na wiatr tylko ogólnie... im większa tym lepsza. Jeśli 80 cm antena będzie niestabilnie zamocowana to też będzie nią chmajtać i odbiór kanałów będzie zanikał. Są też anteny, które mimo solidnego zamocowania mają chybotliwy wysięgnik do konwertera. Sam rozmiar anteny ma tu drugorzędne znaczenie ale im większa tym lepsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Możesz podać nazwę tego tunera?

LINBOX

 

Obraz dzisiaj nie tyle uciekał, ale jakby czasem wycinało 2 sekundy albo coś koło tego, ale obraz był ten sam, po wypowiadanych słowach było słychać, że coś z obrazem nie tam. Sprawdzałam czy to tylko na jednym programie, ale na wszystkich HBO, może mogłam sprawdzić na innych, bo możę całe HBO w tym czasie przez jakąś godzinkę z częstotliwością co 15-20 minut tak robiło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

tu chyba nie można linków podawać, ale jak sie nie mylę to ten model 7816 CR USB PVR lub Linbox 7817 CR USB PVR czarny

ale zapytam jeszcze o ten 5558 bo wart zainteresowania chyba jest jak sadzisz? W hd nie chce mam jeden i wystarczy mi a przepłacać, zanim u nas za darmo cyfra zrobi HD to tunery HD tez beda o 1/2 tańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Linbox ma tylko dwa modele na Linux (te co podałem wcześniej), pozostałe modele nie są oparte na tym systemie.

Wejdź do działu tunerów satelitarnych na forum i poczytaj, w prawdzie niewiele ale jakiś zarys można mieć. Jak spodobał Ci się Linbox, to rozważ model F16, prosty i tani, około 150 zł.

Tunery z oprogramowaniem Linux są dla bardziej obeznanych w technice "sat" oraz systemach komputerowych (ale zazwyczaj dostajemy tuner już gotowy do użytku, późniejsze aktualizacje tunera wymagają wiedzy).

 

Skoro wątek o routerze, to rozważ także tuner ze złączem Ethernet, z możliwością podpięcia internetu. Tylko, że troche drożej wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ethernet mam wejście w TV Samsung LE37C550 jak dobrze pamiętam, a czy model F16 bo widzę , że nie ma wejście euro, to czym podłącza się do telewizora tzn jakim kablem i które to wyjście w tunerze?

A jesli chodzi o F14 lub Linbox 7817 to czy kiedy w 2012 wejsdzie telewizja cyfrowa to nie będzie żaden z nich miał kłopotów z przekazywaniem?

Ciekawe czy one obsługują karty np clone + czy tylko orginały, ale ten droższy chyba tak z tego co czytam, napisane jest oprócz kart np cyfry +, karty xxx, więc jest to raczej jednoznaczne, ale co z tym drugim tańszym F16?

Mało też jest info w F16 , czy można nagrywać na twardy czy tylko pen będzie widział, bo w tym 7817 napisane jest tak jak dla mojej bardzo małej wiedzy i zrozumiale, że obsłuży on zewnętrzny twardy dysk.

Może Ty jako , że się znasz na tych rzeczach będziesz mi umiał odpowiedzieć na te pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Ethernet mam wejście w TV Samsung LE37C550 jak dobrze pamiętam, a czy model F16 bo widzę , że nie ma wejście euro, to czym podłącza się do telewizora tzn jakim kablem i które to wyjście w tunerze?
F16 to prosty tuner, nie ma Ethernet ale Euro przecież posiada.

 

A jesli chodzi o F14 lub Linbox 7817 to czy kiedy w 2012 wejsdzie telewizja cyfrowa to nie będzie żaden z nich miał kłopotów z przekazywaniem?
Żaden... żaden nie potrafi odbierać DVB-T, żaden z rodziny Linbox. Do odbioru satelitarnego i naziemnego służą tunery Combo, ceny około 500 zł.

 

Ciekawe czy one obsługują karty np clone + czy tylko orginały, ale ten droższy chyba tak z tego co czytam, napisane jest oprócz kart np cyfry +, karty xxx,

(...)

Mało też jest info w F16 , czy można nagrywać na twardy czy tylko pen będzie widział, bo w tym 7817 napisane jest tak

Wszystkie te tunery są do siebie zbliżone, wszystkie obsługują takie same karty, systemy kodowania, ta sama Chińszczyzna. Jak tuner ma USB i jest "PVR ready" to będzie nagrywał i na penie, i na dysku. F16 ma dodatkowo możliwość odtwarzania plików Xvid.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...