Skocz do zawartości

Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

idiotyzmem jest przechodzenie na sama nagre jesli w kolo az chuczy od plotek ze niedlugo nagra bedzie w [beep].(za friko)

szczegolnie ze seca ma sie dobrze.

ja rozumie ze cyfra szuka kasy bo czekaja ja wydatki (ekstraklasa) ale trzeba to robic z glowa a nie wykosic ludzi co im najwiecej placa..

nie rozumie dlaczego nie wymysla np.czegos takiego ze daja mozliwosc ogladania na prywatnych spliterach za powiedzmy 20 zl wiecej co miesiac a nie ich badziewny multirom z wyciaganiem karty co 6 godz:(

tak i oni byliby zadowoleni (dodatkowa kasa) i klient jakos by to przezyl bo na Cyfra na 4 tv w domu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seca jako seca już nie istnieje od wielu lat, prawa do systemu Seca przejeła Nagra i praktycznie nie ma czegoś takiego jak my to nazywamy Seca :-) Skończyła się gwarancja i wsparcie Nagry na tą wersje systemu i C+ zakupiła prawa do nowej wersji która już jest testowana przecież i o której tu piszemy :-) Gdyby zostawili starą wersje bez wsparcia to mogłaby się zrobić dziurawa jak ser szwajcarski ;-)

 

A w necie o wielu rzeczach głośno i nic z tego nie wynika 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o tym kazdy chyba wie:)

chodzi o to ze seca na spliterach chula a narga nie

i jesli nie dadza legalnej mozliwosci ogladania na spliterach w calym domu (np.4 tv) to sie na tym przejda:)

powiedz mi jeszcze jedno..czy nowy klient ktory bierze sobie multipakiet (tylko C+) ma mozliwosc zakupu modulu a jesli tak to za ile?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@hanys Szczerzę wątpię w jakiś duży odpływ klientów z powodu parowania kart i braku możliwości używania spliterów. Po pierwsze nie ma konkurencji na rynku u której można te urządzenia używać, po drugie obecne ceny proponowanych pakietów wcale nie są takie wyższe od cen konkurencji. (trzeba jeszcze wziąć pod uwagę iż cyfra ma największą ofertę programową z wszystkich platform). Po trzecie tylko [beep]l płaci obecnie pełną kwotę 170zł za pełny pakiet Cyfry! Już od kilku lat są proponowane zniżki dla wszystkich osób, którym kończy się umowa, więc pełny pakiet można spokojnie mieć za 120zł a to już jest podobna cena do konkurencji. - n-ka i polsat ma za 99zł, ale nie ma u nich paczki Canal+ i Orange sport

 

p.s. Poza tym z tego co słyszałem trwają pracę nad nową wersją multiroomu w cyfrze, która będzie bardziej przyjazna dla abonenta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie dlatego C+ sprzedaje moduły tylko po 49 zł i nie będzie problemu na własnych dekoderach :-)

 

Czyli, jak rozumiem, jeśli CYFRA+ przejdzie już zupełnie na tę Nagrę (CAID 1813) wyłączając jednocześnie obecny system Seca to na tym oryginalnym module CAM od CYFRY+ nadal będę mógł oglądać jej kanały? Co wówczas z modułem? Zostanie wymieniony przez CYFRĘ+ na nowy czy przeprogramowany? Bo 31 października br. dołączyłem sobie jedną opcję HD (National Geo HD) i się zastanawiam, czy już dziś nie jechać za tym modułem... :roll: A nie chciałbym sytuacji takiej, że na dniach kupię ten moduł, a potem okaże się, że po wyłączeniu obecnego systemu Seca moduł ten stanie się bezużyteczny... :/ Aha, i jeszcze jedno małe pytanko. Czy moduł ten od CYFRY+ działa prawidłowo z tunerem Ferguson AF-7318UCI?

 

Bardzo proszę o odpowiedź na powyższe pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego myślicie ze zmiana systemu kodowania nastąpi od tak , przecież to nie jest takie proste , nowsze dekodery posiadają juz czytniki pvr albo pace do obsługi nagry a co z resztą pioniery strongi philipsy ile sprzedano ich na własność aby wprowadzić nowy system nie wystarczy ich wymienić kart , kazdy dekoder musi dostać nowy soft aby to odczytał .Moduły cam tak samo są pod seca z nakładka nagry to ten sam problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

już tam tęgie głowy od Kudelskiego myślą jak to zrobić by operator nie stracił. A @ cyfratv tłumaczy (a widać to gołym okiem laika) , że wymiana będzie i raczej to nieuniknione

a, że może przy okazji być trochę dymu, no cóż - pójdziecie z tym do sądu??

@dog500- sądzisz , że z tego tytułu (sprzedaż dekodera na własność) operator bedzie do końca świata myślał o tej grupie odbiorców. Gwarancja na tuner się skończyła, a jak ktoś jeszcze tej staroci używa to pewnie do końca umowy mu podmienią.

Patrz jak to robi CP. Koniec gwarancji na tuner i bujaj się bracie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja korzystam obecnie z modułu Aston 2.20. Czy w przypadku (wg mnie nieuniknionej) wymiany kart, ten moduł będę mógł dalej wykorzystywać do odbioru kanałów Cyfry+, zarówno SD jak i HD? Zapłaciłem za ten moduł ponad 400 zł w 2009 roku i nie uśmiecha mi się uznanie go za bezużyteczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. zamierzam kupic splitter i nie jestem pewny czy wymiana systemu dotknie uzytkowników splitterów

Na moje rozumowianie to wczesniejsza wymiana kart zmienila system na SECA4/Nagra wewnątrz kart, ale 'zewnętrznie' tzn dla dekodera i splitera one ciągle sa kartami SECA - obeszlo sie wtedy bez wymiany dekoderow czy softu.

 

Czy moze ktos potwierdzic informacje że zapowiadana zmiana systemu kodowania wplynie jakos na splittery ? nie chcę wyrzucac pieniedzy w błoto...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy moze ktos potwierdzic informacje że zapowiadana zmiana systemu kodowania wplynie jakos na splittery ?

 

kto to wie? jakbym wiedział wcześniej,że wpłynie to na spliter to pozbyłbym się kłopotu i sprzedałbym Tobie swój spliter w promocji żeby nie być w plecy :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiałem dziś dość długo na ten temat z infolinią C+ oraz dystrybutorem. Wiem, wiem... infolinia to wątpliwe źródło informacji ale chyba miałem szczęście bo trafiłem na "kumatego" konsultanta, który jaką taką wiedzę miał. Oto informacje jakie uzyskałem:

1. Jeśli ktoś ma moduł od C+ kupiony później niż dwa lata temu i ma problem z odbiorem kanałów HD np. HBO gdzie co pół godziny przycina dźwięk - to ma problem. Modułu nie wymienią i nie kupi nowego. Moduł można nabyć tylko raz w trakcie trwania umowy.

2. Zmiany systemu kodowania "w całosci nie będzie" będzie "system połączony z obecnie stosowanym" właśnie po to. żeby starsze tunery dały radę. (Nota bene czy teraz już nie mamy nagra tunelowanego w seca??)

3. Splitery ponoć mają działać, ale tylko te 'lepsze" np. Clone. Wynalazki "na PIC" - nie.

4. Nowy CAID pojawił się rzekomo w wyniku nacisków Polsatu (?? - ani konsultatn ani dystrybutor nie chciał powiedzieć więcej). Jego celem jest u[beep]e piracko przerobionych tunerów (której platformy??). Jest to podobno owe "połączenie starego systemu z nowym"

5. Moduły Aston mają działać. Podobno ich producent jako jedyny ma autoryzację od C+ (chyba francuskiej spółki matki?)

 

I tyle. Sami ocencie przydatność tych informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, zasugerowałem się tym, ze niektórzy piszą samo clone bez + , a problem z co najmniej kilku czytanych postów na różnych forach dotyczył clone+ na cam HD w fergusonie HF 8900 lub 8800.

Być może te osoby miały jakieś starsze oprogramowanie w splitterze, ale sygnału nie maja na Camie, a na czytniku -jest - działają resztki testowe C+ ( resztki które chodzą na HF w czytniku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak dla jasności, clone+ czy jakikolwiek RFLink jak na razie nie będzie działał napewno na tunerach Fergusona HF8900/8800, na innych powinien działać( możliwe że była konieczność wymiany oprogramowania tunera, PODKREŚLAM, tunera a nie splitera} i wszystko jak na razie jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2. Zmiany systemu kodowania "w całosci nie będzie" będzie "system połączony z obecnie stosowanym" właśnie po to. żeby starsze tunery dały radę. (Nota bene czy teraz już nie mamy nagra tunelowanego w seca??)

3. Splitery ponoć mają działać, ale tylko te 'lepsze" np. Clone. Wynalazki "na PIC" - nie.

4. Nowy CAID pojawił się rzekomo w wyniku nacisków Polsatu (?? - ani konsultatn ani dystrybutor nie chciał powiedzieć więcej). Jego celem jest u[beep]e piracko przerobionych tunerów (której platformy??). Jest to podobno owe "połączenie starego systemu z nowym"

5. Moduły Aston mają działać. Podobno ich producent jako jedyny ma autoryzację od C+ (chyba francuskiej spółki matki?)

Przepraszam, ale takich bzdur dawno nie słyszałem.

Odp.2. Nie będzie już systemu Mediaguard (CAID 0100), tylko Nagravision (CAID 1813)

Odp.3. A czym się różnią te lepsze wynalazki, bo zasada działania jest taka sama jak we wszystkich, tylko inne oprogramowanie oraz większy zasięg.

Odp.4. U czyli, we Francji nowy CAID 1811 też się pojawił w wyniku nacisku Polsatu, i też jego celem było u[beep]e piracko przerobionych tunerów. :sciana::sciana::sciana:

Tak, jak napisał cyfra.tv, zostaje tylko jeden system i będzie to Nagravision, oraz tak jak piszą na forach francuskich, nowe karty pojawiły się, aby powstrzymać splitery, sharing i nie musi, to być przez sparowanie karty z tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...