Skocz do zawartości

Kodowanie CAID 1813 przy kanałach z pakietu Cyfry


Satellite
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest skala dzielenia sie cyfra z sasiadem za pomoca splitera? Ja sam osobiscie uzywam go do wlasnych potrzeb domowych. Zwykly kablowy na atmelu. Tak zeby byla mozliwosc ogladania niezaleznie roznych programow wedle potrzeby. Zawsze zostaje multiroom ktory jednak kosztuje. Ale co z wlasnym dekoderami jesli zmienia system kodowania na nagre? Tutaj moze byc najwiekszy problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety spliterki nie są oficjalną usługą C+ więc trzeba sobie radzić samemu ;-)

 

Nastąpi trochę zmian ale ani Wy, ani ja ani ktokolwiek poza właścicielami firmy nie ma na to wpływu :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mieszane uczucia do całej tej sytuacji.

Mam jednak pytanie, którego wcześniej chyba nikt nie zadał. Posiadam aktualnie moduł CAM o numerze seryjnym do 486000400099. Kupiłem go jakiś czas temu i po sprawdzeniu później nigdy nie używałem. Obecnie zainstalowałem go w Fergusonie 8800 i mam mały problem. Pomijam fakt, że działa wolno.

Obraz zacina się co jakiś czas lub wyskakują kwadraty podobnie jak ma to miejsce w przypadku słabego sygnału. Myślałem, że pomoże aktualizacja ale jej nie mogę przeprowadzić bo te moduły nie maja już możliwości aktualizacji. Pan z BOK najpierw poradził, że muszę go sobie zaktualizować. Później po konsultacji z innym pracownikiem BOK stwierdził, że muszę jednać kupić nowy CAM. Nie wiem jednak czy jeżeli jestem już posiadaczem jednego (chyba niesprawnego modułu) to czy mogę go wymienić lub kupić drugi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra+ chyba wie co robi wprowadzając Nagrę i wszystko dobrze sobie policzyli, zyski i straty, oczywiście na początku mogą wiele stracić, czyli abonentów, ale i tak z czasem powinno wszystko wrócić do stanu wyjściowego.

Ciekawe ile abonentów ma własny sprzęt do odbioru Cyfry+.

 

Co by się działo, to ja zostaje dalej z nimi. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość PawelU1981

Jeśli moduły CI będą działać to nic nie stracą. No chyba, że ktoś nie ogarnia, że gniazda CI w tunerze są po to by w nie włożyć moduł CAM np. Cyfry+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co niektórzy na jednej aukcji sprzedają około 30 sztuk spliterów.

 

Dokładnie tak jest. I dystrybutorzy autoryzowani Cyfry splitery sprzedają. W moim mieście u dystrybutorów Cyfry+ splitery leżą na jednej półce z tunerami Cyfry.

Więc stracą wszyscy.

I sama Cyfra.

Ja osobiście płacę im 150 zł/miesięcznie za pełny pakiet. W efekcie w moim gospodarstwie domowym , dzięki spliterowi mam możliwośc oglądania pełnej opcji C+ na czterech tunerach.

Kiedy coś wykombinują, to uciekam do konkurencji. Coś kwotowo zbliżonego, 3x50 zł wezmę i mam gdzieś Cyfrę z ich multiroomem.Co prawda jedno z moich dzieci straci możliwośc oglądania "satelity" w swoim pokoju, ale trudno.

Tyle na tym zyskają, oby nie było później tak, jak z LOTTO:

http://finanse.wp.pl/kat,9231,title,Wie ... caid=1b2b2 :jupi:

 

Straty będą większe niż zysk przez błędną politykę i chęc łatwego zarobku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strat C+ może nie miec ponieważ może wprowadzic darmowy multiroom albo za przysłowiowa złotówkę. Splitery posiadaja głównie Ci abonenci co odbieraja na min. 3-4 odbiornikach programy lub nielegalnie udostępniaja sygnał sąsiadowi. Nie sądze aby wszystkie telewizory pracowały w jednym czasie naraz, a wtedy wystarczy im multiroom. Sąsiad przyzwyczajony do programów z satelity (jak klient do zakupu w promocji w markecie) zapewne kupi dla siebie abnonanent tej czy innej platformy. Globalnie straty będą mniejsze niż zyski. Najgorzej na tej sytuacji straca posiadacze odbiorników FTA bez gniazd CI na moduł CAM, ale jak widac Cyfra sprzedaje juz swoje dekodery w swoich Centrach (na tej samej zasadzie co CAM) dla obecnych abonentów za niewielkie pieniadze.

Podsumowując: Nie martwmy się o cyfrę, martwmy sie o siebie, oni zapewne juz to skalkulowali i wiedza co robią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie sądzę, żeby teraz sprzedawali ludziom firmowe moduły "CI", tak jak piszecie po 49 złotych, żeby za chwilę sprzedawać nowe, albo robić masową akcję "parowania" ich z kartami.

 

Może się skończyć wymianą kart na takie w "Nagravision", ale nie "parowane" (takie chyba też są, bo o ile się nie mylę jest "soft" do mojego "splittera" "smartWi", obsługujący "Nagravision" - acha i ja rozdzielam "Cyfrę" przez "smartWi" tylko na dwa tunery, mój i w pokoju rodziców, więc protestuję przeciw pisaniu, że jeśli ktoś używa innych "splitterów", niż "firmowy" od "Cyfry" to raczej robi coś nielegalnie, bo u mnie tak NIE JEST !)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja tez nie wierze w przejscie na sama nagre.

jesli by cos takiego chcieli zrobić to po prostu zrobili by wymiane kart wszystkim co juz nie raz przechodzilismy.

a co do spilterow..kolega ma na 4 pokoje.. -placi im prawie 170zl...jak mu spliter padnie to wezmie sobie N i PC..duzo taniej a i oferta jako taka..

nie wierze ze w cyfrze siedza [beep]le i beda wojowac z ludzmi ktorzy placa im tyle kasy bo sie przelicza i to bardzo

mysle ze skonczy sie na parowaniu kart z nowymi dekoderami PVR by nie tracili sprzetu a reszta zostanie po staremu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...