Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Anteny zbiorcze w czasach PRL miały za zadanie ściągać i rozprowadzać po sieci dane kanały i żeby nie było zakłóceń zakładano filtry na dane kanały. U mnie w bloku były na K06 , K08, K21. Więc odbierałem TVP1 i TVP2, resztę musiałem ściągać pokojówką do czasu pojawienia się PTK, bo nie było możliwości oglądania TVP Katowice, Polsatu i wtedy jeszcze Wisły (teraz TVN). Masz możliwość zamontowania jakieś anteny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za jakiś czas mają nam zmieniać antenę na cyfrową, ale ntc chcę sobie wyszukać wcześniej.

 

Nie ma czegoś takiego jak "antena cyfrowa". Do tv cyfrowej pasuje stara antena, chyba że to strasznie słaba instalacja i analog ledwo odbierało, to wtedy oczywiste, że trzeba wymienić antenę na nową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Prokuratura zbada okoliczności przyznawania koncesji DVB-T

 

Prokuratura będzie musiała ponownie zbadać okoliczności przyznawania koncesji na nadawanie w naziemnej telewizji cyfrowej (NTC) - zdecydował w czwartek, 20 grudnia 2012 roku Sąd Rejonowy dla Warszawy Woli. Sąd zdecydował, że prokuratorzy muszą prześledzić działania Agnieszki Ogrodowczyk, która pełniła funkcję dyrektora Departamentu Koncesyjnego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT).

 

Lidia Kochanowicz, prezes Fundacji Lux Veritatis, nadawcy TV Trwam, powiedziała, iż 31 marca ubiegłego roku, podczas trwania procesu koncesyjnego na rozszerzenie koncesji na wejście na MUX 1, firma Stavka, nadawca kanału TTV, została wezwana o uzupełnienie wniosku koncesyjnego o dwa dokumenty. Pierwszym dokumentem była promesa banku, drugim dokumentem było wykazanie posiadania zabezpieczenia dla tego ewentualnego kredytu. Lidia Kochanowicz dodała, że, jak wynika z akt sprawy - wniosku koncesyjnego, pani Agnieszka Ogrodowczyk, która pełniła funkcję dyrektora Departamentu Koncesyjnego Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji (KRRiT) nie mogła wiedzieć o tym, że firma Stavka takie dokumenty posiada oraz, że takie dokumenty złoży.

 

Prokurator wydał jednak wtedy decyzję o odmowie postępowania, co zostało zaskarżone przez Fundację Lux Veritatis.

 

Źródło: https://satkurier.pl/news/81148/prokurat ... dvb-t.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ciekawe czy w wyniku takiego postępowania wyrzucą z multipleksu takie śmiecie jak ATM Rozrywka czy w zasadzie nic się nie zmieni :(

Tak swoją drogą mam pytanie a mianowicie jakie są główne obiekty nadawcze rejonów z wyłączenia analogu zaplanowanego na 19 marca - moim zdaniem być może tam staną nowe nadajniki MUX3 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@moreblack - pamiętasz sytuację z radiem Blue FM które straciło koncesję na rzecz Eski? Sprawa wyglądała podobnie. Pozwolenie zostało wydane nie zgodnie z prawem, ale już samo w sobie jest zgodne z prawem i nowa rozgłośnia może spokojnie nadawać, nie martwiąc się, że im ta koncesja zostanie odebrana, a to było w 2002 roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tymczasem jednak pojawi się multipleks lokalny:https://satkurier.pl/news/82615/uke-pracuje-nad-mux-ami-dla-lokalnych-nadawcow.html

Ja bym na miejscu UKE wygospodarował na ten cel częstotliwości z puli GE06 nie zaplanowane dla docelowych przekazów od 1 do 6 włączając w to kanały z puli dywidendy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...