Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie samym TVP człowiek żyje, a przede wszystkim starsi ludzie. Dziś po tygodniu zmiany w kujawsko pomorskim moja daleka starsza ciocia ok. lat 90 (jeszcze w pełni sprawna) poszła do Media Expert po tuner DVB-T2. Powiedziała, że w zeszłym tygodniu poszła na Pocztę Polską o dofinansowanie na sprzęt. Powiedziała, że "nagle zniknął mi Polsat i TVN i musiałam kupić nowy dekoder". A jednak pomimo wszystkiego informacje w telewizji na temat zmiany mogą sobie lecieć, ale starszy człowiek, który mieszka sam obudzi się po fakcie. Na szczęście pomogła jej Poczta Polska, bo od nikogo innego nie dowiedziała się o zmianach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://m.wirtualnemedia_pl/m/artykul/jak-odbierac-dvb-t2-hevc-mux-1-mux-2-mux-8-lista-kanalow-ogladalnosc-pierwszy-etap-analiza
 

W województwie Dolnośląskim i Lubuskim po przejściu na DVB-T2 kanały z mux 1 i mux 2 zmniejszyły oglądalność a kanaly mux 3 i mux 8 nadające w DVB-T zwiększyły. Ciekawe jest to, że widownia MUX 1 spadła o 14% ( z 13,2 tys. do 11,4 tys. widzów) a widownia MUX 2 spadła aż o 45% ( z 48,6 tys. do 26,8 tys. widzów). Spadek o prawie połowę oglądalności MUX 2 w porównaniu do MUX 1 potwierdza to, co niektóre osoby na forum pisały, czyli, że dużo osób nie może wyszukać kanałów z MUX 2.

  • Lubię to 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Zeusek napisał:

Wybierałeś ręcznie określony kanał tzn. MUX 4 ?

Tak ręcznie i automatycznie zmieniałem na region Niemcy i Słowacja ale nic to nie dało widocznie ten kanał wydarzenia24 używa jakiś inny kodek niż HEVC który ten telewizor niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, amstat napisał:

U mnie tv Telefunken odbiera wszystkie kanały także MUX-5 z tvp dokument natomiast MUX-4 mobilny w ogóle czarny ekran a na tej samej antenie w dekoderze za 100zl i w box od canal+ działa kanał wydarzenia 24.

Może ten TV nie odbiera w 10- bit.

Edytowane przez Kiler
Usunięto odniesienie do usuniętego postu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, amstat napisał:

Tak ręcznie i automatycznie zmieniałem na region Niemcy i Słowacja ale nic to nie dało widocznie ten kanał wydarzenia24 używa jakiś inny kodek niż HEVC który ten telewizor niema.

Używa dokładnie takiego samego kodeka.

Czy gdy wyszukujesz ręcznie częstotliwość (kanał) na którym nadaje MUX4 masz wskazania poziomu i jakości sygnału na tym telewizorze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na MUX4 jest jeden niekodowany. Więc nie powinno być problemu żeby go znalazł.

Widzę że robiłeś test ze zmianą np. na Niemcy czy Słowację ustawień telewizora i przeszukania pasma. Tam powinien Ci odszukać MUX.

Albo producent coś źle w sofcie zorganizował, albo inna możliwość MUX jest zbyt słaby, lub przesterowany w Twojej instalacji. Niektóre odbiorniki wówczas tak reagują że go nie widzą.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dvbtowiec napisał:

Albo producent coś źle w sofcie zorganizował

Nie wiem z jaką flagą nadawany jest Wydarzenia 24.:?: Jeżeli jako kodowany (tak jak reszta kanałów mux-4), to niektóre odbiorniki mogą nie dopisać tego kanału do listy. Miałem tak na Panasonicu i na Sharp-ie, gdy Polsat News był przez pewien czas nadawany w formie niekodowanej. A telewizory innych firm nie miały z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co kupiłem antenę logarytmiczną która ktoś mi tu polecał i zero sygnału kompletnie pusto i gdzie te mapki  z pokryciem sygnału? Co mi z tego że ktoś tam twierdzi że mamy pokrycie sygnałem jak go nie odbieram 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Mateusz2006 napisał:

Wieszakowa bym powiedział 

Antena DVB-T Uni Line LOG 560HVD Emme Esse to wieszak? A o takiej pisalem jak.sie nie wie o czym pisze to lepiej nic nie pisac

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Arczi13 napisał:

Antena DVB-T Uni Line LOG 560HVD Emme Esse to wieszak? A o takiej pisalem jak.sie nie wie o czym pisze to lepiej nic nie pisac

Nie jestem pewien czy to dobra antena. Ona odbiera w dwóch polaryzacjach UHF polaryzacja pozioma, VHF polaryzacja pionowa. Nic niema na temat pasam w jakich odbiera. Dane dotyczą tylko kanałów od 5-60. Zależy który MUX u ciebie jaką ma polaryzację i częstotliwość mogą być kłopoty z odbiorem. Ja ciągnę z nadajnika PKiN w W-wie z odległości ok.30 km. Wszystkie MUX polaryzacja pozioma. Mam dwie anteny: siatkowa i kierunkowa galaxy combo ze wzmacniaczem. Z obydwu anten mam bardzo dobry odbiór. Anteny na dachu budynku 3 piętrowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Janio napisał:

Ona odbiera w dwóch polaryzacjach UHF polaryzacja pozioma, VHF polaryzacja pionowa

Część VHF można zamontować w poziomie lub w pionie - w zależności jaka jest potrzeba.

 

10 minut temu, Janio napisał:

Nic niema na temat pasam w jakich odbiera

Tutaj masz parametry > https://www.emmeesse.it/en/antennas/log-periodic-pre-mounted-antennas/silver-series/560hvd

 

19 minut temu, Janio napisał:

Ja ciągnę z nadajnika PKiN w W-wie z odległości ok.30 km. Wszystkie MUX polaryzacja pozioma. Mam dwie anteny: siatkowa i kierunkowa galaxy combo ze wzmacniaczem. Z obydwu anten mam bardzo dobry odbiór. Anteny na dachu budynku 3 piętrowego.

Po raz kolejny powtarzam - nie ma sensu porównywać dwóch różnych lokalizacji i o kompletnie innych lokalnych warunkach odbioru. Gdyby @Arczi13 zamontował tę Emme Esse na dachu, najprawdopodobniej także miały bezproblemowy odbiór.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...