Skocz do zawartości

Naziemna telewizja cyfrowa


mpotasznik
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

29 minut temu, WinExpert napisał:

A ktoś wie czy DVB-T2 HEVC mogłoby też działać na VHF? Może by MUX 8 też mogli przełączyć?

Może i prawdopodobnie będzie działał. Miał przejść na DVB-T2 HEVC w drugim etapie.
W między czasie pojawił się pomysł KRRiT aby go przenieść na pasmo UHF, ale decyzje żadne nie zapadły. Trwają konsultacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, źle to napisałem :)

drugi etap - czytaj w drugiej kolejności po wszystkich przełączeniach pasma UHF.

Data tego przełączenia nie została określona, ale Emitel informował że MUX8 przejdzie na HEVC.

Tutaj już nie ma musika i goniących terminów, bo to pasmo VHF, dlatego zapewne Emitel zostawił sobie ten MUX na sam koniec, bo i tak dużo pracy mają w paśmie UHF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MUX8 przejdzie na HEVC... stając się MUX5.

Swoją drogą czy wszystkie kanały idą z pełna mocą? Zauważyłem na „Chorągwicy" MUX2 i MUX3 (k. 22 i 23) mają problemy z uzyskaniem 100 siły sygnału o jakości już nie wspominając. 

Tynczasem właśnie ustawiałem i rodziny i sąsiada stacje. Zameldowało się ich 31 + oczywiście śmieci w postaci Hbb i MUX4 które to musiałem usunąć. 

 

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Poland napisał:

MUX8 przejdzie na HEVC... stając się MUX5.

 

To nie jest przesądzone żadną decyzją administracyjną. Jesteśmy na etapie pomysłu KRRiT do konsultacji . UKE sygnalizowało że to nie takie proste i do dziś żadnej decyzji w tej sprawie nie wydało.

Edytowane przez dvbtowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Razem z MUX 4 dzisiaj telewizor znalazł 42 stacje. MUX 8 nie odbieram. 42 - tu trzeba odliczyć zakodowane na MUX 4 by osiągnąć normalne stacje.

Nadal nie są ukryte kanały kodowane, a RMF jest telewizją 😆

 

 

W tych 42 stacjach oczywiście MUX testowego TVP nie ma.

Na Emimapsach nadal to:

Screenshot_2022-05-23-13-39-06-024_pl.em

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Zeusek napisał:

Dopisek w logu HD obecnie nie ma sensu... powinien być raczej dopisek SD :D

Zgadza się. We współczesnym świecie, powinien być wymóg, iż kanały nadające w SD powinny mieć w swoim logotypie dopisek "SD".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

albo komunikat Oglądasz kanał w gorszej jakości obrazu. Zapraszamy do odbioru naszej stacji w wyższej jakości - więcej na naszej stronie internetowej: (adres strony)

Niektórym to nie przeszkadza że SD, ale warto uświadomić widzów że nie warto się męczyć z niską jakością, a na pewno taki dopisek będzie podstawą by odrzucać roszczenia widzów SD odnośnie jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno byłby to swego rodzaju "znaczek wstydu", który może niektórych chociaż mobilizowałby do zmiany sposobu emisji, choćby w standardzie HD a'la MWE (Adventure), a nie tak jak teraz takie Tele 5 co chwali się 20-leciem istnienia, a oczy jak bolały od oglądania, tak bolą nadal.

 

A i oprócz konieczności umieszczania w logotypie informacji o nadawaniu w SD, powinien być jeszcze zakaz (nie powinno wydawać się zgody) uruchamiania nowych kanałów telewizyjnych nadających w rozdzielczości 720x576.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypominam pytanie bo chyba nikt nie zauważył ;)

 

Jest jakaś lista identyfikatorów nadajników, jakichś oznaczeń aby rozpoznać z jakiego nadajnika TV/tuner złapał sygnał?

Jestem w takiej lokalizacji i tak mam ustawioną antenę/y, że TV może złapać to co nadawane jest z kierunku łódzkiego jak i z Zygier, a jak wiadomo z jednego i drugiego punktu nadawczego MUXy nadawane są na tych samych częstotliwościach. W nocy wyszukało mi wszystkie MUXy jakie mogę złapać i wszystkie mają jakość/siła 100/100 po przełączeniu na nowe częstotliwości.

 

Teraz zastanawiam się czy TV złapał mi Zygry (mimo anteny trochę bokiem) bo mocniejszy sygnał, czy jednak to Dąbrowa bo jakby nie patrzeć, aż tak słabych mocy to ona nie ma  ?

Edytowane przez grzesk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety muszę odlecić Opticum Red Nytro Box... Kupiliśmy go do kineskopowego w 2020 jak ćwierkali już o nowym standardzie ale jeszcze wszystko grało w DVB-T AVC, i już wtedy były na nim problemy z odbiorem, jednak jakoś potem znikły. W październiku 2020 się skończył żywot staruszka z 1993 (telewizora) i wymieniliśmy na nowy już z tunerem DVB-T2 HEVC, i dekoder nie był potrzebny. Dzisiaj rano odezwał się znajomy ojca że ma niewspierany telewizor, a ojciec zaproponował by od nas Nytro Boxa odkupił. Sprawdziłem pod 3 instalacjami (właściwie jedną trudno nazwać instalacją - kawałek kabelka koncentrycznego :) ) i koszmar...

 

Antena siatkowa rodziców:

-MUX 1: odbierał, ale co włączenie kanału się ścinał i była zawiecha

-MUX 2: to samo co MUX 1

-MUX 3: nie odbierał, a jak już złapał to się zawiesił

-MUX 4: brak odbioru

Porównanie: LG 32LK510VBPLD: MUX 1,2,3,4 odbierają bez problemu

 

Kabelek koncentryczny:

-MUX 1: megaściny

-MUX 2: coś tam wykryło ale bez jakości, nie dało się odbierać

-MUX 3: nie działał

-MUX 4: brak odbioru

Porównanie: LG 43LH510V:

-MUX 1: działa bez problemu

-MUX 2: coś tam łapało, ale słabo, pewnie przez niską moc, a w końcu to kabelek

-MUX 3: brak odbioru

-MUX 4: coś tam łapie

 

Antena pokojowa - teleskopowa babci:

-MUX 1: ściny w [beep]

-MUX 2: ściny w [beep]

-MUX 3: najlepiej działał ale też się niekiedy ciął

-MUX 4: coś tam odbierał, ale się cięło

Porównanie: Toshiba (nie znam dokładnego modelu)

MUX 1,2,3,4,8 działały bez problemu

 

Jeśli chodzi o odtwarzanie multimediów - jak ktoś chce multimedia HEVC odtwarzać to tylko na HDMI, na SCART raz się odtworzą, raz się dekoder zawiesi...

 

Jeżeli szukacie dekodera to wybierzecie inny niż Nytro Box, dzisiaj bardzo się na nim zawiodłem. Klient nadal chciał to wydałem, powiedział że chce go przez Euro podpiąć to niech se podpina ale powiedziałem że ja mu gwarancji poprawnego działania tej kupy badziewia nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...