Skocz do zawartości

Topfield TF7700HSCI


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie chce się narażać Adminowi, ale powiedzmy sobie smutną prawdę. Na dziś ten odbiornik to kosztowny badziew. Z odbiornikiem źle działają moduły CAM Polsatu, Cyfry (za to część winy ponosi Cyfra, ale tylko część) oraz jak widać Trex. Tak naprawdę jedyny działający sprawnie moduł CI to Aston, ale to raczej kompromituje Topfielda, a nie powód do chwały Astona. Obecny soft ma kompletnie zepsutą obsługę wyjść analogowych (smutne dla tych co używają nagrywarek) oraz błędy w obsłudze DiSEqC i USALS, Dodajmy wieszanie się odbiornika przy przychodzeniu z na kanały SD z HD, które w obecnej wersji softu pojawia się już nie tylko przy zmianie satelity z użyciem DiSEqC, ale również i bez tego. Mamy też brak wsparcia dla EPG MediaSatu (a zapowiadano, że będzie) i wydawanie upgradu softu raz na kwartał. Taka smutna rzeczywistość. Pozdrawiam innych użytkowników... Już sie nie denerwuje - smutno mi. Wygląda z tym odbiornikiem tak jak z pamiętnym Kissem DP-600. Taki potencjał, tylko softu nie udało się producentowi nigdy napisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błędy w obsłudze DiSEqC i USALS rozwiązuje (podobno) właśnie 57 (tyle napisali w uwagach).

 

Posiadaczy odbiorników z loaderem 2.30 informuję, aby nie aktualizowali oprogramowania do jakiejkolwiek innej wersji niż 7.00.21 z końca grudnia 2006, bo stracą polskie znaki w EPG. Brak możliwości zmiany loadera to dla mnie jakaś pranoja... W efekcie kto zakupił odbiornik pod koniec ubiegłego roku jest przyblokowany na etapie 7.00.21, który jest ostatnim softem "europejskim" z polskimi znakami w EPG (nie wiem jak 7.00.57, czy polskie znaki wróciły, czy też nadal ich brak - sprawdzimy to przy okazji)

 

Na pocieszenie @kkuba powiem, że na każdego HD byś narzekał, bo każdy ma jakieś większe lub mniejsze niedoróbki w sofcie - niestety nie ma ideału.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce się narażać Adminowi, ale powiedzmy sobie smutną prawdę. Na dziś ten odbiornik to kosztowny badziew. Z odbiornikiem źle działają moduły CAM Polsatu, Cyfry (za to część winy ponosi Cyfra, ale tylko część) oraz jak widać Trex. Tak naprawdę jedyny działający sprawnie moduł CI to Aston, ale to raczej kompromituje Topfielda, a nie powód do chwały Astona. Obecny soft ma kompletnie zepsutą obsługę wyjść analogowych (smutne dla tych co używają nagrywarek) oraz błędy w obsłudze DiSEqC i USALS, Dodajmy wieszanie się odbiornika przy przychodzeniu z na kanały SD z HD, które w obecnej wersji softu pojawia się już nie tylko przy zmianie satelity z użyciem DiSEqC, ale również i bez tego. Mamy też brak wsparcia dla EPG MediaSatu (a zapowiadano, że będzie) i wydawanie upgradu softu raz na kwartał. Taka smutna rzeczywistość. Pozdrawiam innych użytkowników... Już sie nie denerwuje - smutno mi. Wygląda z tym odbiornikiem tak jak z pamiętnym Kissem DP-600. Taki potencjał, tylko softu nie udało się producentowi nigdy napisać...

 

 

Używam Topfielda z System 23322, LV L1,02 DV v1,3,8 wraz z obrotnicą i nie mam powodu by narzekać na sprzęcik co prawda do oglądania kanałów HD używam diablo ala żadnych zawiech nie stwierdziłem. Pod tunek mam podpięte na raz zwykły tv przez euro jaki LCD przez componenta. Topfield doskonale ustawia obrotnicę także na D+ sygnał jest na obu paska na full. To samo jest z premiere czy Hotbirdem. Na obrotnicy wisi antenka 105 więc sygnał jest naprawdę mocny na wszystkich zapisanych w nim satelitach. Tunek to jeszcze nie wszystko to właściwie dopiero początek zabawy

pozdro k.stefan

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To masz szczęście. Akurat z Twoją obrotnicą i modułem CI działa. Znam też inne kombinacje sprzętu w których ten dekoder również działa. Ale to jakby nie zmienia istoty problemu. Funkcjonalność taka sobie, a co gorsza z tym dekoderem jest w tej chwili jak w starym dowcipie o komputerach: Wszystko działa dobrze jak masz dwie stacje dysków i nazywasz się John. :)

BTW z rzeczy, które mnie rozwalają w tym dekoderze to listy ulubionych. Wszystko cudownie, tylko dlaczego na liście ulubionych programy maja nr z listy głównej. To taki ewenement na skalę światową (a przeszło przez moje ręce już sporo dekoderów). I tak mam listę ulubionych, ale muszę sortować listę główną. Inaczej to mam MiniMini na pozycji 39 mimo, że ulubione mają np. trzy pozycje. :)

Z sprzętowych śmiesznostek to jak się ma dekoder z ustawionym wyjściem HDMI to nie ma sygnału RGB na złączach SCART. Zresztą razi uboga funkcjonalność ustawień obrazu. Po prostu ich nie ma. Również terminala HDMI nie da się konfigurować nawet w zakresie przesyłanego typu koloru. W większości sprzętu można przecież ustawiać matrycę kolorów czy uwydatnienie sygnału (terminologia - tłumaczenie - z menu Sharpa) - można, ale nie w tym dekoderze.

Nie zapominajcie też ile ten dekoder się bootuje - jak moje stare Atari.

To wszystko bynajmniej nie dyskredytuje tego dekodera. Są ewidentne zalety jak np. szybkość przełączania kanałów czy stabilność jak skała - zawiesić go nie sposób (moduły CI w niego włożone to już co innego).

Ale to mocno podważa cenę za jaką jest sprzedawany i ocenę, że to jest hig-end. No tak średnio... Co gorsza przyznaje to z bólem, ale jest w tej chwili przepaść oddziela og od Humaxa. Może coś zmieni nowy soft.

Nawet mnie zapewniał Topfield, że znają sprawę i rozwiążą problemy z modułami CI i wieszaniem się DiSEqC. To na pewno pierwszy krok, ale w tle jeszcze są szumne zapowiedzi obsługi EPG MediaSat (A to żadne cudo, wbrew pozorom zaimplementował to nawet Ferguson, nie mówiąc już o np. Inverto), czego oczywiście nigdy nie zrobiono. Etc. Etc..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To ja dodam jeszcze jeden mankament o którym na PW pisałem już z kolegą a mianowicie problem z przesyłaniem audio przez Topfielda z urządzenia podłączonego do gniazda SCART VCR. Usterka występouje nie tylko u mnie bo potwierdził mi ją też kolega Pawelu1981.

Sposób na to aby audio jednak było przesyłane to włączyć urządzenie podłączone za Topfieldem do VCR gniazda i włączyć Topfielda a następnie na pilocie Topka klawisz TV/SAT.

I będzie działać prawdopodobnie do następnego zaniku prądu albo i nie ale to muszę jeszcze sprawdzić.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie [beep]ne rozwiązanie jeśli chodzi o listy ulubione stosuje równiez Humax.Nie wiem czy w modelu HD zmieniono tą funkcję ale w serii 5x00 na listach ulubionych równiez kanały miały numery jak na liście glównej.

Ponieważ nie było możliwości ustawienia "poruszania się" tylko po liście ulubionej fukcjonalnośc takich list ulubionych jest żadna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajcie też ile ten dekoder się bootuje - jak moje stare Atari.
Co gorsza przyznaje to z bólem, ale jest w tej chwili przepaść oddziela og od Humaxa.

 

Poczytaj tematy o Humaxie, nie jest wcale tak kolorowo (szczególnie zwróć uwagę na informacje o bootowaniu po wgraniu 1.00.13). Zwykle najłatwiej narzeka się na to, co się ma.

Idealny odbiornik HD niestety nie istnieje. Wszyscy producenci wzmagają się z jakimiś mniejszymi, lub większymi problemami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Topfielda od paru dni z modułem Cyfry+. Moje spostrzeżenia:

- nie wyłączam go wcale, bo po jakimś czasie po włączeniu zanika obraz - "kanał nie nadaje lub jest zablokowany", a po wejściu do menu w dostępie warunkowym "Initializing" i pomaga tylko wyjęcie modułu i ponowne włożenie (czasami kilka razy)

- mam ustawioną informację o kanale na 5s, z czego zaraz po przełączeniu przez przeciętnie 2s (czyli te najbardziej istotne) wyświetlane są informacje o programie jaki leciał na tym kanale wtedy gdy poprzednio był włączony - jeśli było to 3h temu to informacja dotyczy programu sprzed 3h (pomaga tylko wyłączenie dekodera, wtedy odświeża wszystko, ale..... patrz wyżej)

- poprzednio miałem starego philipsa 3 po wizji, niestety ale prędkość przełączania kanałów była u niego szybsza; przy jakości w Topfieldzie ustawionej na auto jakość kanałów w SD była lepsza (sic!) pomaga tylko ustawienie na stałe 1080i, wtedy nie obserwuję różnic w jakości...

- nadal nie mam informacji o kanałach: CN, NG HD, HBO Comedy, TVN Style, i parę pomniejszych; myślałem że była to kwestia mojego starego philipsa, a tu mam dokładnie to samo, wszyscy tak macie?

- EPG w większości kanałów pokazuje tylko bieżący program i następny, wyjątkiem jest bodajże tylko pakiet AXN, gdzie EPG jest na cały dzień

Z grubsza to tyle, zastanawiając się nad zakupem Topfielda czy Humaxa wybrałem co wybrałem, głównie ze względu na wygląd i rozmiary. Generalnie nie żałuję, za wyjątkiem 2 rzeczy: częstego komunikatu "kanał nie nadaje lub jest zakodowany" jeśłi wyłączyłem dekoder np. rano, a wieczorem włączam i najbardziej denerwującego wolnego odświeżania informacji o kanale podczas przełączania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko odpowiedzi:

 

1) Z modułem Cyfry+ tak się dzieje na wszystkich trzech odbiornikach HD

2) Jaka wersja oprogramowania?

3) Jakość SD będzie lepsza na starszych odbiornikach - "nie HD". Sprzęty HD bezlitośnie uwypuklają wady SD

4) Na części kanałów EPG jest nadawane tylko w standardzie MediaHighway, wykorzystywanym przez Canal+ w różnych krajach. Topfield czyta tylko DVB. Humax i Feruson radzą sobie z tym lepiej, ale także nie badałem dokładnie, czy na tych konkretnych kanałach EPG jest (są one dosyłane z innych częstotliwości dla Cyfry+, więc ogólnie sprawiają problemy)

5) Także wina braku MediaHighway - na AXN EPG jest, bo jest pobierane od Cyfrowego Polsatu, który emituje EPG w standardzie DVB, czyli po normalnemu. Cyfra+ po DVB puszcza ogrniczony zakres, ale jeśli będziesz oglądać coś z 10.892H, to po kilku chwilach powino dociągnąć więcej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym zapytać użytkowników Topfielda,czy wykupione kanały HD Cyfry + są dekodowane w uniwersalnych modułach CI np. T-Rex, Diablo,Reality Cam , czy tylko w modułach Aston.Nawiązując do dyskusji na temat Topfielda

,to myślę ,że jest to odbiornik,który ma najlepszy tuner-w czystej postaci a posiadam Humaxa i Fergusona, ale interface użytkownika jak każdy z nich nie zadowalający.Mogliby programiści podpatrzyć np. grupę ToH piszącą oprogramowanie do Humaxa 5400.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejne sprostowanie. Nie jest prawdziwe uogólnienie, że kanały SD wyglądają lepiej na starych odbiornikach satelitarnych. To dość złożona kwestia jakości scalerów w dekoderze i telewizorze. Bo przy ustawieniu upscalingu do 1080i obraz, jest aż dwa razy jest konwertowany (chyba, że masz telewizor Full HD). Topfield ma zresztą nie najgorszy scaler, więc winą za pogorszenie jakości obrazu obarczyłbym raczej telewizor. Być może 720p lepiej pójdzie - trzeba to sobie eksperymentalnie sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od dzielników i rozdzielczości matrycy. Im bardzije równe cyfry dzielników tym z reguły jest lepiej na ekranie. Inaczej to wychodzi na WXGA, inaczej XGA a jeszcze inaczej na PAL/WGA. Wiele zależy też od jakości scalera telewizora. Np. na Pioneerze skalowanie przez dekoder to porażka, ale już na części telewizorów Sony jest inaczej. Czasami skalowanie sygnału PAL do wielkości matrycy po prostu kiepsko telewizorowi wychodzi, ale już skalowanie 1080i do np. WXGA znakomicie. Wtedy lepiej skalować w dekoderze (bo on to lepiej robi). Podtrzymuje, że nie da się uogólnić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

A propos wyjścia VCR - to chyba kolejna porażka Topfielda 7700. Sygnał kompozytowy na VCR (i brak innego do wyboru) przy nagrywaniu daje zupełnie marne efekty podczas odtwarzania materiału. Przydałoby się chociaż s-video. Ten odbiornik nie zasługuje na miano high-endowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Może się to komuś przyda. Zadałem sobie trud i przetestowałem wersję 39 i 48 softu (o nowszym, ani widu, ani słychu). A tu niespodzianka, bo jednak wersja 48 niesie w sobie pewną nowość. Panowie zdołali usunąć bug w skalowaniu obrazu SD po HDMI. Jak może pamiętacie w wersji 39 po wybraniu jako rodzaju ekranu 16/9 całkowicie przestawało działać skalowanie SD, wręcz opcja konwersji obrazu 4/3 była nieaktywna. Otóż w sofcie 48, znów wszystko działa (o ile pamiętam w sofcie 31 było dobrze – ale on się już niestety generalnie wiesza z kartą Cyfry), Na pytanie więc czy czekając na jakiś realny update warto instalować wersje softu 48 odpowiedź jest zakasująca – warto... A swoją drogą ciekawe czy się doczekamy czy też zostawią nas z tymi wszystkimi problemami.

Przy okazji. Farsę ze złączem VCR da się obejść. Łączymy telewizor po HDMI, a nagrywarkę wpinamy do gniazda SCART TV. Oczywiście jako typu sygnału nie ustawimy RGB, ale wtedy można wybrać S-Video.

Nawiasem mówiąc z tym dekoderem to już zaczyna być jakaś groteska. Np. problem z Canal+ Film i modułem CAM Cyfry jest znany producentowi od 2 miesięcy. Wieszanie się dekodera przy przełączaniu DiseqC i stacjach HD od co najmniej kwietnia. Kłopoty z jakością obrazu na łączach SD też co najmniej od kwietna. I nic...

Ostatni update softu czerwiec – nic realnie nie wnosi. Pozdrowienia dla Producenta i Dystrybutora. Tu już rok mija jak zapowiadano szumnie dostosowanie odbiornika do potrzeb polskiego rynku (to był poprzedni Sat-Krak). O MediaHighway to już chyba nawet sami przedstawiciele zapomnieli...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W międzyczasie... Z ciekawostek odnośnie wersji 48. Po trafieniu na kanał z dźwiękiem w Dolby Ditigal - np NG HD, dźwięk jest tylko na wyjściu cyfrowym, a nie ma go na analogowym. Swoja drogą zabawnie się im generują błędy. Właściwie nie było wersji firmware bez jakiś byków i co wersja to innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwiek analogowy jest, tylko trzeba przestawic w menu PCM a nie Bitestream.

Nowa wersja 058, na moje oczy ma lepszy obraz po HDMI na kanałach SD, dziła też poprawnie Auto skalowanie... teraz brakuje tylko wersji z PL EPG dla Cyfry+.... czekamy....?

Przydała by się obsługa przez USB np. odgrywania mp3, nie mówiąc już o możliwości nagrywania programów na HDD np.2,5" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Jest nowy soft polski na Topfieldzie ver.62. Ktoś go wgrywał już? Co nowego słychać?

 

Dotarłem do domu i popatrzyłem. Na pierwszy rzut oka poprawiony obraz po HDMI na kanałach SD, trochę lepsza współpraca z karatami SCM. Przynajmniej na razie zniknął mi efekt chwilowego wieszania się po przejściu z kanału kodowanego w Seca HD na a SD. Probowano też poprawić błąd w obsłudze DiSEqC i HD. Teraz jest śmieszny objaw bo po przejściu z Astry na HotBirda jest dobrze, a w drugą nie. Tyle na gorąco.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...