Skocz do zawartości

Topfield TF7700HSCI


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

.

Witam,

mam tego Topka (z C+) od prawie dwóch lat i spotkała mnie niemiła niespodzianka.

Otóż po wyłaczeniu tego dekodera nie moge go właczyc. Pojawia sie tylko kod L233 i za chwile zegar pokazuje 00.00

Ktos ma jakies sugestie?

 

Witam,

 

To mój pierwszy post na tym forum i witam wszystkich.

Używam TF od ponad 2 lat i - poza znanymi problemami z HDD - jest to idealny sprzęt. Wpisałem post wyżej - bo miałem taki sam problem kilka miesięcy temu. Jest to znany na forum niemieckim problem z kondensatorami. Trzeba wymienić - ja zapłaciłem za te operacje w sumie niecałe 40 PLN :) Nie wiem czy masz dostęp do forum HDTVPolska - tam w zakładce o tunerach wszystko opisałem. Gdyby nie oto rozwiązanie : wymiana następujących kondensatorów :

 

"Dokładnie chodzi o następujące elementy kondensatorów (dla zainteresowanych):

 

C7, C9, C11, C12

 

C9 3300uF 10V 105 Grad max

C7 3300uF 10V 105 Grad max

C11 1500uF 10V 105 Grad max

C12 1500uF 10V 105 Grad max "

 

i to już. Znajdziesz je w sklepach z urządzeniami do PC.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

czy ktoś ma podobny problem mój tuner od około miesiąca nie odkodowuje nat geo wild hd , mam moduł od cyfry+ ( w nim karta od splitera) jeśli przełożę go do slotu ci arivy 200 i wyciągnę kartę od splitera z kieszeni arivy (by nie chodziły obie karty) to program jest odkodowany tak samo oczywiście jak na innych arivach z samymi kartami

podejrzewam że jest to wina oprogramowania topfielda a nie modułu gdyż ten program byłby zakodowany także na arivie (z modułem) . Kłopoty zaczęły się od momentu jak pojawił się na tym samym transporderze (n) nat geo wild hd pl .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytałem o to w wątku Moduł CAM TnK HD (tutaj - dział TNK) ale nikt nie potrafił udzielić odpowiedzi.

U mnie na zwykłej TNK (SD) nie działa poprawnie EPG z transponderów eNki, na TNK HD zapewne będzie tak samo. (Z pozostałych transponderów jest OK.) Jak już wytestujesz daj znać czy faktycznie tak jest.

 

edit:

Dzięki @treviso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Stale mnie nurtuje sprawa EPG dla TVN, może byśmy zrobili nalot telefoniczny na PROFAN i wymusili aktualizacje softu do naszych odbiorników (Ferguson potrafił wypuścić aktualizacje). Może koreańczycy by udostępnili kody źródłowe do tego odbiornika, mamy przecież bardzo zdolnych programistów - tuner przecież jest bardzo dobry , ale softy do bani. Pozdrawiam wszystkich posiadaczy TF 7700 HSCI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czarno to widzę. Telefonowanie kosztuje. Więcej chętnych znalazłoby się do wysłania e-maila. Ale e-maila z kolei Profanowi łatwiej zignorować. Poza tym ten model został zastąpiony nowszym, i nie jest już w sprzedaży. Sprzedanych egzemplarzy też zapewne nie było miliony. Reasumując: dla Profanu i Koreańczynów dużo zachodu, mało korzyści.

Widzę, że jesteś bardziej w temacie serwisu 7700HSCI niż ja, ja mam 7700HSCI od niedawna. Możesz sklecić jakiś e-mail podparty faktami i argumentami? Delkaruję się wysłać, jeśli takowy, sensowny e-mail powstanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

Niedawno nabyłem TF7700HSCi i chcę do niego dokupić dysk zewnetrzny na USB. W związku z tym miałbym pytania do bardziej doswiadczonych uzytkowników:

Czy dysk 1TB zadziała? Jakiej maksymalnej wielkości dysk zadziała?

Jesli nie zadziała 1TB to moze po podzieleniu na dwie partycje po 500GB zadziała? Jesli ktos testowal to proszę o inforamcję.

Czy mozliwe jest podłączenie dwóch urządzeń USB (np pendrive oraz HDD) poprzez hub USB? Czy to zadziała?

 

Jakiej firmy dyski i jaki model najlepiej współpracują z tym tunerem?

 

Z góry dziękuje za odpowiedz.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Ja kupiłem ostatnio w Carrefourze dysk 250 GB oznaczony jako WD Elements z myślą o innym tunerze ale z ciekawości podpiąłem go do topka (do tej pory topek nie widział mi żadnego dysku USB). Ku mojemu zdumieniu ten dysk był rozpoznany bez jakiegokolwiek problemu. Ale żeby nie było tak różowo - nagrywa tylko ... kanały sd - czyli tak jak to miało miejsce z penami. O ile że nie nagrywa kanałów HD w przypadku pena to mnie nie zaskakiwało - peny zwykle są wolne - to sytuacja z HDD mnie zaskoczyła. W ogóle jest tak jakoś dziwnie - bo ikonka nagrywania się pokazuje, kontrolka HDD błyska - czyli dane do dysku docierają - ale jak nagrywanie się skończy to niestety nie ma nic na dysku - tak jakby tuner nie przeprowadzał finalizacji nagrania (?). Czy ktoś ma może doświadczenie w nagrywaniu kanałów HD z tego tunera?

Aha - i jeszcze jedno - nie wiem czy ma to jakieś znaczenie - przeformatowałem ten dysk z NTFSu na FAT32, gdyż mam wrażenie że na tunerze z którego normalnie korzystam FAT się lepiej spisuje a i mój telewizor nagrywa na dyskach sformatowanych w FAT a na NTFS już nie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę już sobie odpowiedziałem :)

Nie wiem czy to skutek zmianu softu na starszy niż miałem (?) - ale w każdym razie nagrywa mi również HD :) Może to też efekt tego że nagrywam materiały dłuższe niż 1min - bo gdzieś się doczytałem że to też ma znaczenie. W każdym razie działa. Czy ktoś ma może namiary na jakiś soft z polskimi literami na EPG ? Ja wczytałem soft ze strony http://www.topfield.co.kr/eng/download/ ... te&pidx=81 id 23022 z 16 marca 2009. Jest tam jakiś soft z 2010 r ale bez opisu że dla PVR Ready - to się go bałem wczytać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 3 miesiące temu...

Czy w tym tunerze działa przelotka?

Dzisiaj chciałem podłączyć 2 tuner (sagemcoma). Podpiąłem go do LNB out i .... komunikat brak sygnału. Myślałem że to problem kabelka, ale jak włączyłem Topka, to sygnał się odnalazł. Czyli wynikałoby z tego że topek nie przepuszcza sygnału do konwertera jak jest wyłączony (?!?! - oczywiście z pilota - nie z sieci - bo wtedy oczywiste że nie ma sygału) . Nigdzie nie znalazłem opcji związanej z przelotką - a więc - czy ona działa ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Firma Topfield ma dziwną filozofię dotyczącą przelotek, w tych odbiornikach przelotka działa tylko wtedy gdy odbiornik jest włączony,, gdy jest w standby - trybie czuwania przelotka nie działa - wiem bo sam kiedyś miałem 7700HSCI i tak było i nie jest to uszkodzenie sprzętu, ten typ tak ma - dziwne ale prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was dwa pytania z kategorii "Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie":

1) Do czego służą i jak się ich używa te dwa "paski" czerwony i zielony?

2) Jak pozbyć się tych "pasków" z ekranu a jednocześnie mieć napisy?

m37704is.jpg

Świeci się to g. bez przerwy, nawet jak nie wyświetlają się żadne napisy. Jakoś na innych programach jest normalniej, z TVP zawsze jest pod górkę. :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam wszystkich forumowiczów.

Chciałbym przedstawić problem z którym się borykam od dłuższego czasu. Jestem abonentem Cyfry+ w swoim pakiecie posiadam kanały HD, niestety na każdym z nich występuje objaw szatkowania obrazu. Posiadam odbiornik Topfield 7700 HSCI z oprogramowaniem PVR Ready, moduł C+HD (aktualizacja 4) oraz AstonCrypy 2,26, konwerter Monoblock Golden Interstar GI-205 Platinum, antena Triax TD 78. Uważam że antenę mam ustawioną dobrze, na kanałach Animal Planet HD, MTV HD, TVN HD, Nat Geo Wilde HD pozim sygnału wynosi 99% i jakość 98% przy kiepskiej pogodzie, niestety na pozostałych kanałach HD poziom wynosi 99% a jakość 0% chociaż każdy z nich poprawnie jest dekodowany. Jakikolwiek ruch anteną (góra-dół, lewo-prawo) powoduje spadek poziomu sygnału na mierniku DSM 31. Na wymieniony mierniku udało mi się osiągnąć poziom 73%. na kanale Ale Kino HD. Jedynym problemem o którym wcześniej pisałem jest objaw szatkowania obrazu. Może ktoś wie o co tutaj chodzi, dlaczego objaw ten występuje na wszystkich kanałach HD i jak mam sobie z tym poradzić?

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@adamd - opisywane problemy nie wskazują jasno na przyczynę. Na wstępie nie próbuj z modułem CANAL+ HD, bo nawet aktualizacja 4 może w pewnych przypadkach powodować zgrzyty. AstonCrypt v2.26 jest do dalszych eksperymentów pewniejszy. Czy szatkowanie obrazu występuje na absolutnie wszystkich kanałach HD, w tym MTV Live HD? Szczególnie ten jeden może być istotny, bo jego odbiór jest najłatwiejszy. Dodatkowo byłoby wskazane, aby sprawdzić odbiornik pod inną instalację, co pozwoli wykluczyć jego uszkodzenie. Niektóre modele Topfielda dodatkowo wymagały dokładnego wprowadzenia parametrów technicznych dla transponderów DVB-S2 (zwłaszcza FEC), bo mimo, że można było wybrać FEC Auto i kanały się wyszukiwały, to na koniec odbiór nie był poprawny. Dopiero skasowanie kanałów i wyszukanie ich od nowa po sprawdzeniu poprawności kompletu parametrów usuwał problem. Niestety nie pamiętam, czy to dotyczyło TF7700HSCI. Na pewno jest tak przy 2401CI+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

@Mr.Orbita, dziękuję za zainteresowanie tematem. Niestety objaw ten występuje na każdym kanale HD nadawanym z Cyfry+ i nie jest on regularny, z tym że na każdym kanale występuje z inną częstotliwością. Czasami bez większych problemów oglądam jakiś kanał HD i szatkowanie jest sporadyczne (2 do 3 przycięć w ciągu 10/15 minut) a czasami jest tak że w ciągu 1 minuty przytnie 2 do 3 razy. Ciekawostką jest fakt że z Astry, Austriacki kanał Servus TV HD Oesterreic odbiera bez najmniejszych problemów (konwerter Monoblock). Jeżeli chodzi o FEC to nigdy nie wybieram opcji Auto, zawsze wybieram odpowiedni parametr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam problem ze swoim topkiem -nagrywam dziś film z canal plus hd zapach kobiety na pendrive 16 Gb i chcąc go później oglądnąć idzie z pare minut i się tuner wyłacza i znowu włącza i tak w koło.

Dodam ,żę jest to nie pierwszy taki przypadek z nagrywaniem z canal hd.

Mam topfilelda z modułem cyfry hd starszy model aktualizacja 4 .

Dodam ,że w drugim ci jest moduł n na kartę i jak nagrywałem na tą samą pamięć koncert noworoczny z tvp hd nie było żadnych problemów z odtworzeniem.

Proszę o jakąś radę bo mnie żona powi... jak nie obejrzy tego filmu !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...