Skocz do zawartości
  • 0

Który dekoder lepszy Ferguson Ariva 200 czy Opticum HD X403p


StiffeR
 Udostępnij

Pytanie

Witam

mam zamiar zakupić na własność dekoder który jest lepszy Ferguson Ariva 200 czy Opticum HD X403p na razie używam nbox recorder ale planuje zmienić chce mieć więcej możliwości :) właśnie się zastanawiam czy telewizja Cyfra + albo Telewizja na Kartę podobno w fergusonie za pomocą pen driva można puszczać mp3 i zdjęcia oglądać a czy za pomocą opticum tez ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Radzę przejrzeć podstawowe wątki o tych dwóch tunerach, zapoznać się z problemami, z jakimi borykają się ich użytkownicy i podjąć decyzję.

:arrow:Ariva 200

:arrow:Opticum HD X403p/402p

Oba bez problemu nadadzą się do odbioru i Cyfry+, i TnK. Te same możliwości - na Opticum X403p również można odpalać mp3 i zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z tego co widziałem na podstawie instrukcji to żaden z tych dwóch wymienionych przez Ciebie dekoderów nie umożliwia nagrywania i jednoczesnego oglądania innego kanału (brak 2 wejść LNB - jest jedno wejście i jedno wyjście - no chyba, że jest jakiś soft, który to zmienia), więc jeśli Ci na tym zależy (mnie by zależało bardzo) to radziłbym Ci poszukać czegoś innego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@RafiX - Niekonieczne z tego samego TP, wystarczy że zgadza się pasmo (dolne/górne) i polaryzacja (pionowa/pozioma).

@Tomo21 - tylko że dekodery z dwom wejściami LNB są relatywnie drogie, a tutaj autor wątku raczej woli coś tańszego, sądząc po dekoderach o które pyta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Można nagrywać i jednocześnie oglądać inny kanał, ale pod warunkiem, że jest to stacja nadawana z tego samego transpondera co kanał nagrywany.

I to jeszcze jest nie do końca prawda jeśli chodzi o Arivę ;)

 

Nagrywając kanał kodowany nie da się zmienić kanału na żaden inny , bo jest zaraz komunikat - czy zakończyć nagrywanie - jak tak to możemy zmienić, jak nie to wracamy do tego samego kanału.

Nagrywając kanał niekodowany możemy zmienić na kodowany lub fta z tego samego tr.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
@RafiX - Niekonieczne z tego samego TP, wystarczy że zgadza się pasmo (dolne/górne) i polaryzacja (pionowa/pozioma).
Zależy jaki masz tuner na myśli. W tym wątku jest mowa tylko o dwóch modelach. Jeśli chodzi o X403p to jest prawda, co napisałem. No chyba, że wchodzi tu w grę oprogramowanie, z jakiego korzystamy. Tego nie wiem bo nie testowałem. Jeśli chodzi o Arivę 200, to @FFan bardziej uściślił moją wypowiedź ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...