Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mam podobny problem jak wyzej tzn. wczoraj zakupilem ze znajomymi tuner SAGEM ESI-88 (oczywiscie dla nich). W domu posiadam ten sam tuner i skonfigurowalem go u nich tak jak moj - sygnal jest itp. W punkcie sprzedazy babka podlaczala tuner i okazalo sie ze nie reaguje na pilota nastepnie zresetowala go i po 2 resetach zaskoczyl i dzialal. Podlaczylem go nastepnie u znajomych i porazka na calej linii. Pilot raz dziala a raz nie. Probowalem tego samego pilota z mojego zestawu i rowniez tuner nie reaguje. Przyciski na panelu czolowym i tuner dzialaja - nic sie nie zawiesza. Nie wiem co jest czy nie dziala jakis uklad czy sensor odpowiedzialny za odbieranie sygnaly z pilota ? Dzwonilem do sklepu w ktorym zakupilem tuner oczywiscie babka o inteligencji na bardzo niskim poziomie zaczela sie wykrecac i mowic ze moze mam za mala antene zle ustawiona itp ... Antene mam 120cm i wszystko pieknie ustawione miernikiem zreszta sygnal i kanaly dzialaly wiec nie widze tutaj zadnego zwiazku. Nie chce mi wymienic tunera na inny i nie mam pojecia co zrobic ... to ze miala go w sklepie podlaczyla na chwile i pilot dzialal jest dla niej wyznacznikiem ze sprzet jest sprawny ... zenada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problem z tym dekoderem.

Po wyłączeniu go w tryb czuwania na dłuższy okres (np.na noc) na drugi dzień rano

włącza się około 4 - 5 minut (tradycyjnie szybko migająca dioda oraz napis INIT) ,

następnie na wyświetlaczu dekodera pojawia się nazwa stacji TV a na ekranie telewizora widać informację o braku sygnału. :?:

Pomaga przejście w stan głębokiego czuwania czyli dłuższe przytrzymanie przycisku power na przednim panelu.

Po tej operacji wszystko wraca do normalnego stanu.

Nie zauważyłem jak na razie problemów z pilotem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te same problemy czyli rano INT ze 3 min na wyswietlaczu migajaca dioda i wolno zmienia stacje jak juz uda mu sie wystartowac,natomiast bez HDD nawet rano jest ok.Moze przy starcie sprawdza indeksy dysku tj masz np nagrany film z hbo ktory do 5-go maja znajdowal sie na innej pozycji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem jak wyzej tzn. wczoraj zakupilem ze znajomymi tuner SAGEM ESI-88 (oczywiscie dla nich). W domu posiadam ten sam tuner i skonfigurowalem go u nich tak jak moj - sygnal jest itp. W punkcie sprzedazy babka podlaczala tuner i okazalo sie ze nie reaguje na pilota nastepnie zresetowala go i po 2 resetach zaskoczyl i dzialal. Podlaczylem go nastepnie u znajomych i porazka na calej linii. Pilot raz dziala a raz nie. Probowalem tego samego pilota z mojego zestawu i rowniez tuner nie reaguje. Przyciski na panelu czolowym i tuner dzialaja - nic sie nie zawiesza. Nie wiem co jest czy nie dziala jakis uklad czy sensor odpowiedzialny za odbieranie sygnaly z pilota ? Dzwonilem do sklepu w ktorym zakupilem tuner oczywiscie babka o inteligencji na bardzo niskim poziomie zaczela sie wykrecac i mowic ze moze mam za mala antene zle ustawiona itp ... Antene mam 120cm i wszystko pieknie ustawione miernikiem zreszta sygnal i kanaly dzialaly wiec nie widze tutaj zadnego zwiazku. Nie chce mi wymienic tunera na inny i nie mam pojecia co zrobic ... to ze miala go w sklepie podlaczyla na chwile i pilot dzialal jest dla niej wyznacznikiem ze sprzet jest sprawny ... zenada

 

Skoro dekoder/pilot już fiksował w sklepie to po jaką ch :censored: brałeś ten egzemplarz :?: trzeba było zaraz poprosić o inną sztukę a jak by babka miała wąty to po prostu zmienić salon.

Jeżeli ma awarię pilota to żadnej łaski nie powinna robić tylko przyjąć dekoder do reklamacji i jeśli nie idzie zamienić wydać dekoder zastępczy na czas naprawy.

Gdzie Wy żyjecie :?: gdzie się jeszcze takie mendy za ladą trafiają :?: by nie dbać o SWOJEGO klienta :!::?:

Ja miałem identyczny problem z poprzednim dekoderem - pojechałem do sklepu cała operacja trwała 5 min. dostałem zastępczy a że coś mieli problemy z serwisem po tygodniu dostałem nówkę bo tu jest konkurencja ( na miejscu mam dwa salony a w odległości 15 km chyba z 10 ) i jak mi diler podpadnie to już mnie nie zobaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problem z tym dekoderem.

Po wyłączeniu go w tryb czuwania na dłuższy okres (np.na noc) na drugi dzień rano

włącza się około 4 - 5 minut (tradycyjnie szybko migająca dioda oraz napis INIT) ,

następnie na wyświetlaczu dekodera pojawia się nazwa stacji TV a na ekranie telewizora widać informację o braku sygnału. :?:

Pomaga przejście w stan głębokiego czuwania czyli dłuższe przytrzymanie przycisku power na przednim panelu.

Po tej operacji wszystko wraca do normalnego stanu.

Nie zauważyłem jak na razie problemów z pilotem.

 

ja mam dokładnie taki sam problem jak kolega ;/ teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem biorąc Sagemcoma bo zachciało mi się dysku z nagrywarką, czy może lepiej byłoby gdybym wziął HD 5000

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam dokładnie taki sam problem jak kolega ;/ teraz się zastanawiam czy dobrze zrobiłem biorąc Sagemcoma bo zachciało mi się dysku z nagrywarką, czy może lepiej byłoby gdybym wziął HD 5000

 

ja dziś zrobiłem kolejną próbę- po zmianie kolejności włączania dekoder ->TV która jednak zawiodła- a mianowicie jak rano wstałem odpaliłem na 10,15 sek. sam dekoder i załapał bez najmniejszego problemu, Poszedłem do pracy i po poludniu przy uruchomieniu już nie było problemu z brakiem sygnału, długim uruchamianiem. Z tego wynika, że jak dłużej dekoder nie jest włączony to są problemy z uruchomieniem...(ja tak miałem jak dekoder wyłączałem ok.23.00 a włączałem drugiego dnia ok 16.00. Teraz czas kiedy dekoder nie był włączony to ok. 8 godzin w nocy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć

ja zauważyłem że u mnie problem sprawia tvp historia. mam swoją listę ulubionych i jak miałem tvp historia na niej to zawsze rano po włączeniu był brak syganału na wszystkich kanałach. wykasowałem go ze swojej listy i od 3 dni problemu tego nie ma. dekoder rano włącza się normalnie tak jak kiedyś.

jeżeli ktoś ma swoją listę to niech to sprawdzi. ewentualnie zrobi swoją listę bez tvp historia. pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam problem z tym dekoderem.

Po wyłączeniu go w tryb czuwania na dłuższy okres (np.na noc) na drugi dzień rano

włącza się około 4 - 5 minut (tradycyjnie szybko migająca dioda oraz napis INIT) ,

następnie na wyświetlaczu dekodera pojawia się nazwa stacji TV a na ekranie telewizora widać informację o braku sygnału. :?:

Pomaga przejście w stan głębokiego czuwania czyli dłuższe przytrzymanie przycisku power na przednim panelu.

Po tej operacji wszystko wraca do normalnego stanu.

Nie zauważyłem jak na razie problemów z pilotem.

Mam to samo, z tym że ja odłączam od prądu oraz wyciągam na chwilę dysk i kartę (na wszelki wypadek). Po tej operacji tuner wraca do normy. Przed zmianą kanałów nie miałem takich problemów. Stand-by w dalszym ciągu ma problem współpracy z TV Panasonic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to chyba nie przez listę, mi zaczął tak wariować miesiąc po zakupie, dysk chodzi na okrągło i to dość głośno, prawdopodobnie zmieniły się ustawienia Acoustic Management dysku i stąd głośna ale wydajniejsza i bardziej energożerna praca, tylko po co wydajność dysku używanego do zapisu filmów 4MBit/sek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kanale 310 CP jest Polskie Radio. Jak dostać się do pozostałych ścieżek audio? Tylko Jedynka (PR 1) jest możliwa w odbiorze. Na moich starych dekoderach - Echostar DSB616 i Samsung S305 przejście do innych scieżek audio działa bez problemu? A może jakoś można? Próbowałem w ustawieniach dekodera... jak ktoś zna rozwiązanie to proszę o jego przedstawienie.

 

Pozdawiam wszystkich forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Mam podobny problem jak wyzej tzn. wczoraj zakupilem ze znajomymi tuner SAGEM ESI-88 (oczywiscie dla nich). W domu posiadam ten sam tuner i skonfigurowalem go u nich tak jak moj - sygnal jest itp. W punkcie sprzedazy babka podlaczala tuner i okazalo sie ze nie reaguje na pilota nastepnie zresetowala go i po 2 resetach zaskoczyl i dzialal. Podlaczylem go nastepnie u znajomych i porazka na calej linii. Pilot raz dziala a raz nie. Probowalem tego samego pilota z mojego zestawu i rowniez tuner nie reaguje. Przyciski na panelu czolowym i tuner dzialaja - nic sie nie zawiesza. Nie wiem co jest czy nie dziala jakis uklad czy sensor odpowiedzialny za odbieranie sygnaly z pilota ? Dzwonilem do sklepu w ktorym zakupilem tuner oczywiscie babka o inteligencji na bardzo niskim poziomie zaczela sie wykrecac i mowic ze moze mam za mala antene zle ustawiona itp ... Antene mam 120cm i wszystko pieknie ustawione miernikiem zreszta sygnal i kanaly dzialaly wiec nie widze tutaj zadnego zwiazku. Nie chce mi wymienic tunera na inny i nie mam pojecia co zrobic ... to ze miala go w sklepie podlaczyla na chwile i pilot dzialal jest dla niej wyznacznikiem ze sprzet jest sprawny ... zenada

 

 

 

Podłączę się do tego... u mnie przez kilka tygodni był spokój, z dnia na dzień zaczęły się problemy z pilotem. Objawia się to tak:

 

Włączam dekoder ( z trybu stand by, przyciskiem na dekoderze ), pilot kilka razy przełączy, podgłośni, ściszy i.... potem zero reakcji. Wyciągam więc baterie, po chwili wkładam, znów ze dwa razy przełączy kanał i znów przestaje działać. Przyciski programów na panelu przednim działają więc to raczej nie dekoder. Sprawdzałem nawet już pilota aparatem w telefonie, jak działa to widać ładne modulowane błyski, kiedy przestaje przełączać to w aparacie nie pokazuje się nic, tak jakby pilot był "martwy"... i znów: wyciągam baterie, zadziała ze dwa razy i znów przestaje... kupić nowy pilot czy co? :/

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...