Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągle do poprawy wyświetlacz który lubi wyświetlać co mu się podoba + ucięta długa nazwa kanałów, no i dla mnie ten dekoder jest "przymulony". Wczoraj miałem okazję oglądać ligę światową na nboxie i jego szybkość działania jest porównywalna do badziewia Mini od CP który nie ma nic więc szybko działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz, ja popieram Twoją chęć walki z wielkimi firmami, bo im się wydaje że mogą robić co chcą. Jeżeli chodzi o ilość wymian to masz rację, ale żeby iść do sądu to wypadałoby przynajmniej przeczytać umowę którą podpisałeś. Gdybyś to zrobił to byś wiedział, że dekoder po rozwiązaniu umowy (nie ważne kiedy i z jakiego powodu) musisz dostarczyć/wysłać na Łubinową do CP. Dlatego trochę mnie to rozbawiło, że chcesz nieść dekoder do APSu i mają wziąć bo tak chesz.

Ja też pracuję w APS i zdarzają się tacy pieniacze. Możesz zostawić dekoder w APS i pójść, potwierdzenia nie dostaniesz, więc dekoder cały czas będzie figurował w systemie, że jest u Ciebie i to Ciebie będą ścigać o jego zwrot jak coś. A jak pracownika wkur.... to na drugi dzień już Ci powie, że nic nie przynosiłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle do poprawy wyświetlacz który lubi wyświetlać co mu się podoba + ucięta długa nazwa kanałów, no i dla mnie ten dekoder jest "przymulony". Wczoraj miałem okazję oglądać ligę światową na nboxie i jego szybkość działania jest porównywalna do badziewia Mini od CP który nie ma nic więc szybko działa.

To znaczy, że jak to jest szybszy? Liga światowa była wyświetlana w przyspieszonym tempie? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jezeli chodzi o kwestie wyjscia cyfrowego dzwieku, to nie ma problemu z konwersja sygnalu z elektrycznego na optyczny, mozna za 52zl kupic konwerter np tutaj:

http://www.xsonic.pl/konwerter-sygnalu- ... -5991.html

Sam taki uzywam juz pol roku laczac dekoderem przewodem optycznym z kinem domowym i nie ma zadnych problemow z dzwiekiem (dziala rowniez DD 5.1).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak DD dziala, przynajmniej z tydzien temu sprawdzalem i bylo ok. Na poczatku lutego jak zaczalem korzystac z tego dekodera to napewno nie dzialalo, ale pozniej ktorys update softu to naprawil. Natomiast widze ze TVN troche zmienil podejscie, dotyczy to tylko niektorych filmow ale standardowo idzie sciezka stereo (dzwiek z polskim lektorem) a jak przelacze klawiszem dzwiek na DD to tam czesto jest sciezka dzwiekowa originalna no i dzialaja napisy oddzielnie wlaczane/wylaczane, wreszcie cos co powinno byc standardem na kazdym kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To znaczy, że jak to jest szybszy? Liga światowa była wyświetlana w przyspieszonym tempie? :lol:

Jak dekoder może nieustannie przyspieszać tempo wyświetlanego obrazu?. Każdy racjonalnie myślący człowiek wie co jest na myśli, mówiąc o szybkości działania dekodera :curious:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa sprawa. Przedostatnia aktualizacja usunęła u mnie wszelkie problemy. Natomiast ostatni flash spowodował, iż po przejściu w stan głębokiego stand-by na wyświetlacza jest tradycyjny "init" a próba ponownego włączenia kończy się resetem z kabla. Dla mojego tunera krok wstecz lub jak kto woli "Powrót do przeszłości" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku jest poprawa znaczna. Rano tuner się uruchamia, init mógłby przyspieszyć (trwa 9 sekund). Najważniejsze, że nie ma problemów z listą ulubionych. Wcześniej były z tym problemy. Dla mnie prawidłowe działanie listy ulubionych rekompensuje wszelkie inne trudności.

 

Jedyny błąd jaki zauważyłem to podczas ręcznego wyszukiwania tuner nie pokazuje poziomu sygnału, ale wyszukuje kanały i normalnie dodaje do listy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iż po przejściu w stan głębokiego stand-by na wyświetlacza jest tradycyjny "init" a próba ponownego włączenia kończy się resetem z kabla.

A jak go usypiasz? Wcześniej pisałem, że taka sytuacja występuje jak się próbuje uśpić wyłączony pilotem dekoder. Dekoder ma być włączony i wtedy należy go usypiac przyciskiem Power w dekoderze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle do poprawy wyświetlacz który lubi wyświetlać co mu się podoba + ucięta długa nazwa kanałów, no i dla mnie ten dekoder jest "przymulony". Wczoraj miałem okazję oglądać ligę światową na nboxie i jego szybkość działania jest porównywalna do badziewia Mini od CP który nie ma nic więc szybko działa.

To znaczy, że jak to jest szybszy? Liga światowa była wyświetlana w przyspieszonym tempie? :lol:

 

@mentoris

Wyjąłeś mi to z ust :smile: głupszego opisu działania trudno tu ze świecą szukać :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciągle do poprawy wyświetlacz który lubi wyświetlać co mu się podoba + ucięta długa nazwa kanałów, no i dla mnie ten dekoder jest "przymulony". Wczoraj miałem okazję oglądać ligę światową na nboxie i jego szybkość działania jest porównywalna do badziewia Mini od CP który nie ma nic więc szybko działa.

To znaczy, że jak to jest szybszy? Liga światowa była wyświetlana w przyspieszonym tempie? :lol:

 

@mentoris

Wyjąłeś mi to z ust :smile: głupszego opisu działania trudno tu ze świecą szukać :mrgreen:

Dla panów trzeba bardziej opisowo to wyjaśnić. Mówiąc o szybkości działania dekodera prawie każdy już wie co jest na myśli, ale jak się szuka igły w stogu siana... :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

iż po przejściu w stan głębokiego stand-by na wyświetlacza jest tradycyjny "init" a próba ponownego włączenia kończy się resetem z kabla.

A jak go usypiasz? Wcześniej pisałem, że taka sytuacja występuje jak się próbuje uśpić wyłączony pilotem dekoder. Dekoder ma być włączony i wtedy należy go usypiac przyciskiem Power w dekoderze.

Przed chwilą przetestowałem, i faktycznie po wyeliminowaniu z tej zabawy pilota tuner daje się załączyć. Dzięki :)

 

Ciągle do poprawy wyświetlacz który lubi wyświetlać co mu się podoba + ucięta długa nazwa kanałów, no i dla mnie ten dekoder jest "przymulony". Wczoraj miałem okazję oglądać ligę światową na nboxie i jego szybkość działania jest porównywalna do badziewia Mini od CP który nie ma nic więc szybko działa.
To udowadnia że czarne jest czarne a białe jest białe :) Ludzie nie czytaj tego co piszą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i 6 dekoder wygląda ze jednak będzie działał prawidłowo, wszystkie poprzednie 5 dekoderów miały IMEI zaczynający się od 510 ten 6 ma od 610 czyżby wyszła cala seria wadliwych dekoderów

 

Witaj.Myślę że nie w tym rzecz.Ja mam sagemcoma z IMEI zaczynającego się od cyfr 510 i nie mam z nim żadnych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder ma być włączony i wtedy należy go usypiac przyciskiem Power w dekoderze.

Kolego próbowałem oglądając TV uśpić dekoder, przytrzymałem przycisk na obudowie(w czasie gdy dekoder był załączony) i znowu zawias! Tylko, że zamiast init wyświetla się godzina (ciągle ta sama, np. przez pięć minut wyświetla 20:30), a dekodera nie da załączyć ani pilotem, ani na obudowie, pomaga tylko wtyczka. Czy możesz mi opisać krok po kroku (jak małemu dziecku), jak ty wprowadzasz ESI-88 w stan głębokiego uśpienia- czyli taki gdzie wyświetlacz świeci bardzo ciemno i nie słuchać dysku twardego i pobór energii oscyluje wokół 1W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i 6 dekoder wygląda ze jednak będzie działał prawidłowo, wszystkie poprzednie 5 dekoderów miały IMEI zaczynający się od 510 ten 6 ma od 610 czyżby wyszła cala seria wadliwych dekoderów

 

Witaj.Myślę że nie w tym rzecz.Ja mam sagemcoma z IMEI zaczynającego się od cyfr 510 i nie mam z nim żadnych problemów.

 

 

Tak tylko glosno myslalem skoro ostatni mial IMEI zaczynajacy sie od 510 i nawet na najnowszym oprogramowaniu wieszal sie ( wystarczylo 3-4 godzinna przerwa w ogladaniu ) a nowy prznioslem wczoraj po pracy sie zalczyl 9 godzin przerwy dzisiaj rano bez zawachania znow sie zalczyl po 3-4 sek INIT to wlasnie ierwsza mysl ktora mi sie nasunela.

W dziale technicznym probowano mi nawet w mowic ze mam ch.... telewizor to im odpowiedzialem ze powinni sprzedawac te dekodery z telewizorami w komplecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder ma być włączony i wtedy należy go usypiac przyciskiem Power w dekoderze.

Kolego próbowałem oglądając TV uśpić dekoder, przytrzymałem przycisk na obudowie(w czasie gdy dekoder był załączony) i znowu zawias! Tylko, że zamiast init wyświetla się godzina (ciągle ta sama, np. przez pięć minut wyświetla 20:30), a dekodera nie da załączyć ani pilotem, ani na obudowie, pomaga tylko wtyczka. Czy możesz mi opisać krok po kroku (jak małemu dziecku), jak ty wprowadzasz ESI-88 w stan głębokiego uśpienia- czyli taki gdzie wyświetlacz świeci bardzo ciemno i nie słuchać dysku twardego i pobór energii oscyluje wokół 1W.

Próbowałeś przywrócić ustawienia fabryczne ? Jeśli to nie pomoże to zostaje chyba wymiana dekodera w APSie. Z drugiej strony, ostatnio coś z tym wybudzaniem jest nie tak. U znajomego jak nie było z tym problemu, tak po ostatniej aktualizacji problem się pojawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...