Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze

W dniu 19 marca br. podpisałem umowę z CP ma pakiet Premium z dekoderem PVR Sagem i niestety ale działa mi tylko 99% kanałów niedziałają mi następujące kanały:

- Nicelodeon

- MTVNHD

- VH1 europen

 

Cześć kolego,

niestety problem z tą wiązką częstotliwości jest dosyć powszechny. U mnie występuje to na dekoderze Cyfry+ i Nki.

Ten kanały które napisałeś występują na jednej częstotliwości. Jest wśród nich również np. Comedy central i VIVA.

Sam nie wiem w czym jest dokładnie problem ale albo coś interferuje albo trzeba mieć super ustawioną antenę. Ponieważ u mnie antena była ustawiana kilka razy i teraz jest żyleta a dużo ludzi ma z tym problem domyślam się że problem jest dużo bardziej zaawansowany.

oczywiście jak zgłosisz sprawę do Polsatu to oni powiedzą że po ich stronie jest ok. co zresztą udowodnią podłączając dekoder w innym miejscu i pokazując że te kanały działają.

Gdybyś znalazł rozwiązanie problemu daj proszę znać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz to tak dla porównania...

Ja wydałem na instalację 1000 zł. Mam konwerter octo na 4 PVRy razem z sąsiadem na 80 cm antenie. Specjalnie zapłaciliśmy za lepszej jakości kable, grube i dobrze ekranowane. Jakość 100% siła 88% i nie działa.

Co więcej w 3 sąsiednich budynkach jest dokładnie ten sam problem a instalacje są inne i w dodatku montowane przez innych instalatorów. Aha jest też grupa sąsiadów wśród nas która już tego problemu nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może za dobre kable, za dobry konwenter i za dokładnie ustawiona antena :? Ja mam antenę 60 cm. ustawioną "jako-tako" ( jakość/moc 60-70) zwyczajny kabel i żadnych problemów z tymi kanałami tak na poprzednim dekoderze jak obecnym.

Tak trochę żartując może warto w Waszym przypadku zastosować metodę jaką ostatnio dostawali abonenci N-ki iść do anteny i poszarpać nią trochę a także konwerterem :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no może i to dobra rada. Ale co powiesz na to że 3 sąsiadów na budynkach które są w promieniu 50m od mojego ma dokładnie ten sam problem mimo zupełnie innych i niezależnych instalacji?? To aż trudno uwierzyć że to coś anteną bo na 8 mieszkań które sprawdzaliśmy w 4 ten problem występuje. Oczywiście w każdym gdzie problem był byli już instalatorzy i poprawiali co potrafili.

 

hehe od siebie dodam że był też u mnie instalator który mądrował się że to na pewno źle ustawiona antena i w jego historii nigdy się coś takiego nie zdarzyło i że w ogóle to jak mu dam szansę to on to na bank poprawi. I co... i siedział 2 godziny i nic nie poprawił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PILOT UNIWERSALNY

Mam do was pytanie z innej beczki. Chciałem założyc inny temat, ale pomyślałem, że tyczy to się wszystkich posiadaczy dekoderów. Chodzi mi o piloty uniwersalne od LOGITECHU. Ja i mój kolega mamy ten sam model pilotu uniwersalnego, ale mam problem z instalacją, w ogóle dekoder nie reaguje. Pilot jest ok, (harmony650). Nie wiem dlaczego tak się dzieje bo stary sprzęt np. magnetowid 15 letni od JVC da się obsłużyc tym cackiem, a szkoda, żeby pilot leżał w szafce.

 

PS:kolega ma ten sam problem, tylko, że ma Echosia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś na forum już bylo o tym.Oto co znalazłem:

1 >> Ja używam pilota uniwersalnego Logitech Harmony One. Jest w tym pilocie tylko jedna niedogodność żeby działał potrzeba zarejestrować polecenia w trybie RAW z oryginalnego pilota.

 

2>> Ja mam pilota Logitech Harmony 585 i już od kilku miesięcy używam go z Sagemem. Powiem nieskromnie że chyba byłem jednym z pierwszych którzy sparowali go z tym dekoderem. Ale wszystko odbyło się przez kontakt z supportem Logitecha. Chłopaki naprawdę się spisali. Na początku też nie chciało mi działać. Zarejestrowałem kody tzw. surowe, oni ściągnęli je z mojego konta i przesłali do techników do Kanady. Zaczęło działać z małymi błędami, ale po kilku jeszcze poprawkach zaczęło funkcjonować ok. Także wszystkim użytkownikom pilotów Harmony polecam kontakt z polskim supportem Logitecha.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ cube

 

A nie masz w okolicy jakiejs uczelni, szkoly etc na ktorej zamontowany jest jakis dosc mocny nadajnik radiowy do internetu? W mojej okolicy jest jedno nefralgiczne osiedle w okolicy uszelni, ktora rozsyla internet i wszelkie anteny sat na tym osiedlu praktycznie nie maja szans

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mają pozwolenie? do 120mW nie trzeba mieć pozwolenia na sieć bezprzewodową ale powyżej jest to nielegalne bez zezwolenia, prawdopodobnie problem wynika z pracą konwerterów, być może wpadają w rezonans pod wpływem fal elektromagnetycznych na 2,7GHz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiepska antena Wifi może zakłócać pracę konwertera. Osobiście miałem przypadek, że na maszcie antenowym, który klientowi montowałem zamontowano antenę kliencką Wifi. Skutek: internet działał, transponder CP z kanałami Polsatu nie był odbierany. Po wyłączeniu "internetu" sygnał z anteny wrócił. Magicy od internetu wymienili antenę metoda prób i błędów i obecnie u klienta działa i internet i CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak was ale mnie już wkurzają te ciągłe rozjeżdżania się listy ulubionych a dokładniej pozycji poszczególnych kanałów szczególnie po usunięciu jednego z nich. Dlatego chciałbym się zapytać czy jest jaka kolwiek szansa na naprawienie tego problemu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...