Skocz do zawartości

Sagem ESI-88


Xenomorph
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Owszem, jeżeli chce się zgrać nagrania, to trzeba się podłączyć do stacjonarnej nagrywarki (przez euro).

Ale:

1) Na twardym dysku tunera nagrywa się po prostu strumień danych - nie ma rekompresji, przejścia przez analog itp., więc jakość jest zdecydowanie wyższa. Zachowane są różne ścieżki dźwiękowe (w tym 5.1), napisy itp. (o ile są nadawane). No i jest możliwość nagrywania programów w HD.

2) Nastawienie nagrania w stacjonarnej nagrywarce to sporo manipulowania pilotem. Na tunerze wybierasz program z EPG, naciskasz REC i tyle.

3) Spróbuj na swoim zestawie nagrywać jeden program z tunera sat i jednocześnie oglądać drugi. Na ESI nie ma z tym problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale jak wszystko dziala to w czym problem? Jak widac 60 % wystarcza, wiec chcialem pomoc koledze cp3, a wiadomo ze panujaca pogoda nie zacheca do zabawy w idealne ustawianie anteny.

 

Nie ma problemu, problem byłby gdyby nie działało, ja widziałem że przy 45% siły sygnału i jakości 60% też wszystko działa, łącznie z HD, ale można ustawić 70% i nawet przy złej pogodzie, gdy i tak trzeba coś ustawiać lepiej ustawić dokładniej.

 

Natomiast mankamentem ESI-88 jest brak mozliwości zgrania audycji na dysk komputera. Nie wiem jakby to było gdybyśmy robili obraz całego dysku, potem można by go wgrać na dysk dekodera na powrót.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niektórzy pisali, że wymiana tunera oznacza utratę nagrań. To by sugerowało, że informacja o plikach jest przechowywana gdzieś w samym tunerze, a nie na twardym dysku. W przypadku nagrywarek DVD jest podobnie (tzn. jak się wyciągnie dysk, to nagrań wprost się nie da uzyskać), ale tam wymiana dysku nie skutkuje utratą dostępu do zapisanych danych. W każdym razie tak było z nagrywarkami LG i Manty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie możliwe, dysk jest widoczny zawsze bo jest to zwykły dysk komputerowy, wystarczy poleceniem dd w linuksie zrzucić całość do pliku, edytor dysku też pownien pokazać jego zawartość, ciekawe co byłoby w środku takiego pliku, będzie szyfrowane czy nie? jak sądzicie?

 

z nagrywarkami manty było tak że nie było w ogóle systemu plików a nagrywarka zapisywała informację o nagraniach w różnych miejscach, wystarczyło trochę pokombinowac i można było znaleźc gdzie zaczyna i kończy się nagranie

 

wątpie żeby informacje o nagraniach były zapisywane w pamięci dekdoera, pewnie są na dysku a format nagrania wygląda na czysty TS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można go sformatować bo kupuje się go na własność. Po rozwiązaniu umowy dysk pozostaje a zwrócić należy dekoder z kartą, pilotem, kablem HDMI i zasilaczem. Ale na czas wykorzystywania go w dekoderze w celu nagrywania programów odebranych za pomocą dekodera nie może być możliwości wyciągniecia treści (szczególnie chodzi o HD) z dysku. Póki co skutecznie zablokowano tą możliwość a sposób zabezpieczenia jest znany producentowi i operatorowi. A z tego co nieoficjalnie wiem, to chodzi właśnie o system plików plus zabezpieczenie przed podłączaniem dysku do innego dekodera, stąd brak widocznej partycji dysku dekodera na komputerze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak widocznej partycji to standard, urządzenia AV korzystające z dysków twardych nigdy nie używają tabeli MBR, zawsze używają całego dysku, operator pewnie nie wie jak zabezpieczono dysk ale miejmy nadzieję że ktoś to złami i będzie można zgrywać nagrane audycje z dysku twardego a może nawet wgrywać swoje filmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich serdecznie,

 

powiedzcie mi czy wartości siły sygnału 60% i 64% oraz jakość sygnału określona jako "wysoka jakość sygnału" to dobre wartości dla anteny 90cm oraz konwertera GOLDEN INTERSTAR QUAD, przewód RG6-U lub grubszy o ile dobrze pamiętam.

 

trochę mnie mylą wartości siły sygnału...na innych dekoderach wygląda to imho lepiej aczkolwiek na starym SD Mini jest 100% i 66-70% (zarówno na antenie 60cm i 90cm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest z ta sila sygnalu? Ze na dekoderze SD pokazuje 100 % a na ESI-88 60 %? Tak z ciekawosci pytam : P

 

Wyniki pomiaru mocy oraz BER w dekoderze podawane są w procentach co wymaga przyjęcia jakiegoś poziomu odniesienia oznaczającego 100%. W różnych dekoderach odniesienie to może być inne. Aby można było porównać parametry signału należy podawać wyniki pomiarów w jednostkach bezwzględnych, jakimi dla sygnału satelitarnego będą dBm, ewentualnie mW dla siły sygnału, oraz liczba bez jednostki (bit/bit) dla jakości sygnału (BER).

 

Podobnie jak koledzy, na Echostarze DVR-747 miałem ok 80/60, teraz na sagemcomie mam 63 i wszystko chodzi ładnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tych procentów nie ma się co przywiązywać, w jednym dekoderze znaczą coś zupelnie innego niż w innym, siłę sygnału łatwo zmierzyć i podać wartość w mW lub dBm, jakość sygnału zależy od dwóch czynników BER czyli stopy błędów oznaczającej ilość błędów w transmisji, 1 oznacza same błędy a normalnie ta wartość jest 1.0e-3, czyli 0.001, czyli na 1000 bitów jeden jest błedny, a może być nawet 0.0e0 czyli bezbłędnie, drugi jest SnR czyli stosunek sygnału do szumu i tutaj ten parametr jest zależny od wielu czynników jak jakość konwertera, ułożenie na zezie, nakierowanie anteny na satelitę, jakości kabla, warunki pogodowe itd.

 

Natomiast producenci nigdzie nie pisza co znaczy u nich 100% a zreszta nawet jakby pisali i tak nikt nie mialby czasu tego wszystkiego porównywać. ESI-88 ma dobrą głowicę i dzięki temu nawet przy niskich parametrach oferuje dobrą jakość obrazu a nie komunikat BRAK SYGNAŁU.

 

Reasumując mając jakośc 50% i sygnał 50% powinno działać ale z doświadczenia wiemy że te parametry na antenach mogą być dużo wyższe przy dobrze ustawionej czaszy. Wydaje mi sie że producenci dzielą to mniej więcej na trzy lub cztery przedzialy i sygnał/jakośc poniżej 30% oznacza problemy z odbiorem, po środku mozliwośc odbioru a powyżej 60% dobre warunki odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) a może być nawet 0.0e0 czyli bezbłędnie (...)

 

Raczej chyba nie :) Każda transmisja cyfrowa ma jakiś BER, nawet transmisje, w których medium przesyłowym jest światłowód. Nie wspominając już o radiodyfuzji. Mnie zawsze uczyli, że bezbłędna transmisja jest w telekomunikacji nierealizowalna technicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak widac wielu uzytkownikow tego dekodera ma sile sygnalu okolo 60 %. Czyli ten dekoder ma dosc wysoki poziom odniesienia. Ciekawe czy jest ktos kto ma ten parametr powyzej 80 % : )

Ale ostatnio mialem watpliwosci bo pewnego dnia mialem pewne zaklocenia na kanale Polsat HD. Takie krotkie i sporadyczne, ale jednak. A na innych kanalach idealnie. Moze to w Polsacie byly jakies problemy techniczne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...