Skocz do zawartości

Zmiany w ofercie (kanałach C+)-czy można wypowiedzieć umowę?


t_gal
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

C+ nie wydał żadnej informacji odnośnie możliwości wypowiedzenia z powodu Club TV/CBS Drama i pewnie nie wyda.

A argumentów raczej nie ma żadnych.

Zatem @selko o jakich argumentach mówisz? Chcesz odwieść innych od wysyłania wypowiedzeń które raczej zostaną uznane przez C+?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na co Ty liczysz ? że Cyfra powie Ci: "tak proszę pana, można wypowiedzieć umowę i zachęcamy do tego' ? ;]

ktoś już nawet opisywał sytuację, że twierdzili że nie można wypowiedzieć umowy jak zmienili kanał sportklub+ na fight bodajże, a po wysłaniu zerwania nagle dzwonili i proponowali nowe warunki.

po co ta debata. jak się nie uda to będzie to koszt znaczka. straszna strata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

1. w którym dniu powstała ewentualna możliwość wysłania wypowiedzenia?

2. ile jest czasu na wyrażenie swojej chęci zerwania umowy?

3. ile i od kiedy się liczy czas do skutku w postaci zaprzestania obowiązku opłacania abonamentu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale na co Ty liczysz ? że Cyfra powie Ci: "tak proszę pana, można wypowiedzieć umowę i zachęcamy do tego' ? ;]

ktoś już nawet opisywał sytuację, że twierdzili że nie można wypowiedzieć umowy jak zmienili kanał sportklub+ na fight bodajże, a po wysłaniu zerwania nagle dzwonili i proponowali nowe warunki.

po co ta debata. jak się nie uda to będzie to koszt znaczka. straszna strata

 

Uważam, że po poważna firma i napisali by tak proszę Pana zgodnie z punktem ... można rozwiązać umowę.

 

Rozwiązywałem umowę już dwa razy w podobny sposób i zawsze tak było.

 

Jeśli okaże się, że jednak można mimo tego co pisali zmienie o nich zdanie :] tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem co za hart ducha w szukaniu w całym dziury aby tylko zerwać umowę.Niektórzy to by mogli napisać doktorat z art.7 par 1 i ilu prawników ho! ho!Może da się zerwać i założyć nową i parę zł. zaoszczędzić.Po pierwsze sprawa była już wcześniej wałkowana i przez SK i inne media.Jedyną opcją pozwalającą na zerwanie byłoby zastąpienie ZR przez CBS Action.Ale do tego nie doszło bo nadają oba programy co doprowadza niektórych do wściekłości.Ale są tacy ludzie ,którzy za parę złotych by gonili ...... z gór nad morze.Ale i tak najpóźniej w marcu wszyscy będziemy mogli zerwać umowę gdy nie zaakceptujemy nowego regulaminu związanego z fuzją n-ki i C+ o czym pisze na tym forum/dział fuzji nc+/Cyfra.TV

przez cyfra.tv » So gru 08, 2012 4:09 pm

 

Nikt nie zostanie na starych pakietach bo po prostu stara oferta programowa zostanie zlikwidowana, bedą nowe regulaminy i pakietyzacja ale szczegóły dopiero w przyszłym roku Juz niedługo w tych samych punktach bedzie mozna kupic i Cyfrę+ i N-ke

I o co tu kruszyć kopie i strzelać z armaty do muchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną opcją pozwalającą na zerwanie byłoby zastąpienie ZR przez CBS Action.

Wkrótce się o tym przekonamy. Gdy pojawią się oficjalne odpowiedzi na wypowiedzenia wysłane przez niektórych abonentów.

Tymczasem stwierdzenie, że innej opcji nie ma, jest nieco wątpliwe. Chociaż i stwierdzenie przeciwne również jest wątpliwe.

Ale i tak najpóźniej w marcu wszyscy będziemy mogli zerwać umowę gdy nie zaakceptujemy nowego regulaminu związanego z fuzją n-ki i C+ o czym pisze na tym forum/dział fuzji nc+/Cyfra.TV przez cyfra.tv

Skąd wiadomo, że najpóźniej w marcu?

I skąd wiadomo, że dotychczasowi abonenci też otrzymają nowy regulamin do akceptacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I skąd wiadomo, że dotychczasowi abonenci też otrzymają nowy regulamin do akceptacji?

 

Mnie osobiście też nie wydaje się, iż będą chcieli nowy regulamin wcisnąć dla wszystkich abonentów i totalnie przetasować wszystkie pakiety. Gdyby tak miało być to by dawno wstrzymali długoterminowe umowy z tzw. prezentami, gdzie abonenci muszą pospłacać w ratach sprzęt który dostali w "prezencie". Cyfra już w przeszłości udowodniła, iż zmieniała regulamin wszystkim abonentom oprócz tych, którzy mieli umowy z tv - tak aby ktoś nie mógł uciec z tv nie spłacając go. Multirooma też zaczęli wpychać jako osobną umowę, aby zmiana cen multirooma nie mogła być powodem wypowiedzenia całej umowy, co najwyżej by abonent mógł zrezygnować z samego MR.

 

Podejrzewam, że przy fuzji nie będzie inaczej (przynajmniej dla umów ze sprzętem). Zostaną stare pakiety, regulaminy i cenniki utrzymywane do czasu gdy Cyfra wyliczy, iż wszystkie "prezenty" zostały spłacone i nie stracą na tym, albo po prostu pokończą się takie terminowe umowy. A jak abonent z prezentem od Cyfry będzie chciał coś więcej niż kanały, które miał przed fuzją, to będzie musiał wyrazić zgodę na nowe warunki bez zrywania umowy terminowej, albo nowe kanały będzie mógł sobie zamawiać jako opcje dodatkowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyraziłem się faktycznie nieprecyzyjnie, Multiroom jest opcją dodatkową - nie jest częścią nierozłączną/integralną umowy. Więc w przypadku zmian w cenie MR, można zrezygnować tylko z tej usługi a nie całej umowy.

W styczniu tak właśnie zostałem zrobiony w balona przez Cyfrę podpisałem umowę gdzie miała być określona cena za pakiet i MR. Zdecydowałem się na konkretną cenę łączną za wszystkie usługi i taką prawidłową cenę miałem w symulacji kosztów na cały okres umowy załączoną. Nagle okazuje się, że podpisując umowę niby potwierdziłem, że wyrażam zgodę na nową cenę pakietu bodajże od marca o czym zostałem niby poinformowany na osobnej kartce załączonej do umowy (choć nic takiego nie otrzymałem) a załączony cennik do umowy miał ceny niższe pokrywające się z załączoną pierwotnie symulacją opłat. Jeszcze później wyszła na jaw podwyżka ceny Multiroom, o której wcześniej też nikt nie raczył mnie poinformować.Na pisemną reklamację, uzyskałem jedynie parafrazując stwierdzenie, że jak nie podoba mi się nowa cena MR to mogę iść drugą kartę zdać do dystrybutora :x I co z tego, że wybierając pakiet i MR - decydowałem się na konkretną ofertę w konkretnej cenie z możliwością odbioru oferty na dwóch tv w domu? :/

Tutaj niektórzy się burzą jak to abonenci chcą oszukać Cyfrę+, a jak nazwać sytuację w jakiej postawiła Cyfra wiele osób, które podpisywały umowę na początku tego roku? Dlatego mam nadzieję, że tym którzy wysłali wypowiedzenia tytułem Club TV/CBS Drama się uda. Jest to dokładnie ta sama sytuacja co w styczniu tylko, że teraz poszkodowana będzie Cyfra a nie abonenci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ncplus było już o tym w poprzednich postach. Masz zgodnie z regulaminem Art.7 §1 miesiąc na nie wyrażenie zgody na zmiany w ofercie programowej liczony od momentu wystąpienia takowej zmiany. Umowa w takim przypadku wygasa z końcem miesiąca w którym Cyfra otrzyma od Ciebie list z wypowiedzeniem z ww. powodu. Czy w tym konkretnym przypadku z CBS Drama/Club TV uda się rozwiązać umowę w oparciu o ten zapis regulaminowy to już odrębna kwestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cyfra cos kręci. dzwoniłem dziś z zapytaniem czy moje wypowiedzenie dotarła było to ok. 15

Dowiedziałem się że zarejestrowali wypowiedzenie ale jest ono zablokowane i nic więcej mi nie może powiedzieć.

Pytam się czy mogę wypowiedzieć czy nie, on znowu że w systemie jest blokada i muszę czekać na decyzje czy dalsze informacje. A pytanie kiedy doszło powiedział że w czwartek było w systemie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem pewien czy większość z Was dobrze interpretuje ten art.7. Pisze w nim, że przy każdej zmianie liczby kanałów lub ich rodzaju w danym pakiecie można wypowiadać umowę. Ale problem w tym, że zapis tego artykułu na tym nie kończy się. W dalszej części jest konkretnie napisane o liczbach ujemnych a więc wymienione tylko przypadki zmniejszania kanałów w pakiecie. Tak więc przy wzroście liczy kanałów w danym pakiecie dodanych z N-ki nie będzie prawa do wypowiadania umów. Tak dwukrotnie otrzymałem odpowiedź z BOKu. Ci co liczą na "drapane" biorąc teraz umowy 18 miesięczne mogą się przeliczyć o ile liczą na wypowiedzenia w przypadku przejęcia Nki a kanały w pakietach wzrosną, a cyfra swego, żadnego kanału w zamówionym pakiecie nie zlikwiduje. Może bez obaw zmienić nazwy pakietów, dodać nowe.

Generalnie - czy sądzicie, że Cyfra postradała zmysły i zafunduje po przejęciu Nki wszystkim jak leci możliwość wypowiadania umów?. W gorszej sytuacji /lub lepszej/ będą abonenci Nki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...