Skocz do zawartości

FEC 5/6


slivkam
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zapowiadana zmiana FEC z 3/4 na 5/6 nie spowoduje zaników sygnału na powizyjnych antenach?

Czy czeka mnie wymiana na większą antenę?

Po styczniowej zmianie transpondera z których nadawame są TVN Warszawa i Religia TV na częstotliwość 11508, polarzyację V, FEC 5/6 symbol rate 27500 na tych kanałach mam sieczkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zapowiadana zmiana FEC z 3/4 na 5/6 nie spowoduje zaników sygnału na powizyjnych antenach?

Czy czeka mnie wymiana na większą antenę?

Po styczniowej zmianie transpondera z których nadawame są TVN Warszawa i Religia TV na częstotliwość 11508, polarzyację V, FEC 5/6 symbol rate 27500 na tych kanałach mam sieczkę.

Im większy FEC tym gorsza jakość odbioru programów przeważnie podczas niesprzyjających warunków atmosferycznych. Tak jak napisał poprzednik - antena min. 80 cm polepszy jakość odbioru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak już jest wątek nt. zmiany FEC na różnorakich tp., warto byłoby napisać które z dekoderów C+ mają AUTO FEC tj. nie będą wymagały reinstalki po zmianie w/w parametru

 

POSIADAJĄCE AUTO FEC :

 

- Pace DSR 2221/91

- Pace DSR 2231/91

- Philips HD DSR 6201/91

- Philips HD PVR 7201/91

- Strong SRT 6860 / 6880

- Sagem [ wszystkie modele ]

 

Dekodery bez AUTO FEC - wymagające przeinstalowania

 

- Pionieer BCT 1330 / 1430 / 1530 / 1630 / 1730

- Pace Gold Box

- Pace CP 3000P

- Kenwood DTF-1 / DTF-2

- Sony TS1A / TS5A

- Thompson S4850

- Thompson TS3P / TS4P

- Philips DSR 3201/91

- Philips DSX

- Pace HD PVR DSR 7241/91

 

dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proponuję zbytnio się nie martwić, jeśli zmienią fec, z pewnością od razu pojawi się z automatu po włączeniu tunera komunikat że jest lista do załadowania kanałów która będzie taka sama jak dotychczas ale będzie miała parametry kanałów z nowym fec a jeśli nie to chyba większość potrafi znaleźć w menu wyszukiwanie kanałów i pociągnie zaktualizowane parametry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam Philipsa, który jak podają nie będzie odbierał sygnału po zmianie FEC. Cyfra proponuje mi wypożyczenie innego dekodera za 10zl miesięcznie. Czy naprawdę nie ma nic tańszego? Z drugiej strony to nie moja wina ze zmieniają FEC. Moze moge i mam prawo na podstawiego tego rozwiązać umowę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Philipsa, który jak podają nie będzie odbierał sygnału po zmianie FEC. Cyfra proponuje mi wypożyczenie innego dekodera za 10zl miesięcznie. Czy naprawdę nie ma nic tańszego? Z drugiej strony to nie moja wina ze zmieniają FEC. Moze moge i mam prawo na podstawiego tego rozwiązać umowę?

Jaki to Phil ????? Jesli odbierasz kanal TVN Warszawa bez zaciec to kanaly z C+ beda ci dzialac bez problemu , jesli zacina ci na tym kanale to niestety zmiana tunera ......

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Philipsa, który jak podają nie będzie odbierał sygnału po zmianie FEC. Cyfra proponuje mi wypożyczenie innego dekodera za 10zl miesięcznie. Czy naprawdę nie ma nic tańszego? Z drugiej strony to nie moja wina ze zmieniają FEC. Moze moge i mam prawo na podstawiego tego rozwiązać umowę?

Jaki to Phil ????? Jesli odbierasz kanal TVN Warszawa bez zaciec to kanaly z C+ beda ci dzialac bez problemu , jesli zacina ci na tym kanale to niestety zmiana tunera ......

Mam 3010. Tak naprawdę to od paru dni w ogóle nie czyta mi karty( sprawdzałem jest sprawna), nie mogę wejść w menu a na ekranie jest napis włącz kartę klucz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...