Skocz do zawartości

Dekoder HD5000


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zasilacz 5000 ma większą wydajność i lepszą konstrukcje niż Mini i F300.

 

W pudełku z HD 5000 jest ten sam zasilacz (Wattac Electronics), który od jakiegoś już czasu można znaleźć w pudełkach z F300.

 

A mi podoba się rozwiązanie z listą ulubionych, mam nadzieję że w następnych aktualizacjach pozostałych dekoderów też to wprowadzą.

Lepsze rozwiązanie niż narzucenie list od numeru 200.

 

Moment, czy to znaczy, że CP wprowadziło dekoder w którym MOŻNA robić własne listy??? Myślałem że już żadna platforma tego nie zrobi....

 

Jak już pisałem - można, niemniej jednak 4 pozycje są sztywne.

 

Dekoder posiada wyświetlacz podobny do tego z F300, można ustawić jego jasność w trybie pracy i standby, włączyć/wyłączyć wyświetlanie zegara.

Jak z szybkością działania? Ile czasu mija od wciśnięcia ON na pilocie do pojawienia się wizji?

 

Przy uruchamianiu z czuwania - ~3s. Przy uruchamianiu po odłączonym zasilaniu - ~10s.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te cztery pozycje można naprawdę przeżyć - zresztą zajmują je kanały dla abonentów. Więc kanały typu tvp1, puls, viva, kanały hd ułożymy sobie jak chcemy. Ja np. wole mieć wszystkie sportowe (SD i HD obok siebie). Dla mnie grafika ekranowa jest ładna (parę lat patrzenia na grafikę Echostara robi swoje :D). I w przyszłości będzie można podłączyć pena pod USB i podłączyć dekoder do internetu (łączę ethernet, chociaż może ono służyć do dysku sieciowego a nie internetu....). Jak dla mnie 1. udany dekoder od CPT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz 5000 ma większą wydajność i lepszą konstrukcje niż Mini i F300.

 

W pudełku z HD 5000 jest ten sam zasilacz (Wattac Electronics), który od jakiegoś już czasu można znaleźć w pudełkach z F300.

Zwróc uwagę na wydajność prądową zasilacza F300 i HD 5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilacze HD 5000 i te z F300 są takie same. W obu przypadkach jest to model Wattac Electronics BA0281ZI-120-A01 - parametry mają identyczne. Ale mniejsza o to, bo wchodzimy w szczegóły, a ja pisząc, że w HD 5000 sposób zasilania został tak samo rozwiązany jak w pozostałych dekoderach CPT, miałem na myśli po prostu to, że został zastosowany zasilacz zewnętrzny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

mam pytanie do tych, którzy posiadają ten dekoder, czy można równolegle oglądać obraz na dwóch odbiornikach, przez HDMI i SCART?

Mimo, iż ten dekoder jest powszechnie dostępny we Wrocławiu, nie ma o nim nawet wzmianki na stronie CP, nie mówiąc już o instrukcji do pobrania.

Dodatkowe pytanie, czy działa na nim EPG, jeden ze sprzedawców, który miał podłączony ten dekoder wcześniej, stwierdził, że nie.

Ponieważ zepsuł mi się dekoder SD, stoję przed dylematem, który nowy dekoder HD wybrać.

Bardziej niż własna lista programów (brak w ECHOSTAR) interesuje mnie jakość programów przede wszystkim SD przez HDMI oraz wrażliwość na słaby sygnał z anteny.

Czy brać nowość POLSAT HD5000, ECHOSTAR HDS400E a może SAMSUNG-DSB370G (wiem gdzie jeszcze jest)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś ma już ten dekoder i może napisać jak się sprawuje? Niedługo będę brał umowę z CP i mam do wyboru dekoder (SD nie biorę pod uwagę) - HD5000 od CPT i Echostar DSB 7200 lub HDS 400E. Zależy mi głównie na własnej liście kanałów, bo ten [beep] który ma CP na liście głównej jest nie do zniesienia. Samsunga nie mam mozliwosci skołować, a na echostarach z listy nici. Jak jakość obrazu w porównaniu z echosiami? Czytałem też że HD5000 ma porty Ethernet i USB, jak wyjdzie soft który je obsłuży to może być ciekawie. Jak się sprawuje EPG w HD5000? Ktoś tu pisał że nie mógł go znaleźć :lol2:

Aha, jeszcze jedno - wyjaśni ktoś jak to jest z listą kanałów? Orion, pisałeś że nie można ruszyć numerów, czyli nie ustawię sobie Polsatu na 3, bo zawsze będzie miał numer 1? :o Może ktoś to potwierdzić? jaktro pisał co innego:

Każda z list ulubionych jest oddzielną listą zaczynająca się od numeru 1. Po wyłączeniu i włączeniu dekodera, dekoder pamięta ostatnio włączoną listę (główną CP/którąś z ulubionych). Na listach ulubionych są 4 pozycje sztywne - 16, 21, 50, 74 - kanały dla Abonentów.
Wyjaśni ktoś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lukas876, mi sie zdaje, z tego co pisal jaktro, ze mozna ustawic tvp1 na 1 pozycje. Zobacz, ze wg niego listy zaczynaja sie od numeru 1 czyli powinno byc tak jak mowie. Podowjna numeracja nie wchodzi w gre przeciec. No ale wole sie upewnic, wiec czekam az ktos potwierdzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś pokazał się nowy soft, zobaczymy co się zmieniło.Jedną rzeczą, która mnie wkurza w tym dekoderze jest układ klawiszy na pilocie i zbyt mały rozmiar samych przycisków.

Nie no ja wiem... pilot jest super extra hiper wypas... ma tylko wkurzający układ klawiszy i wkurzająco małe przyciski (czyli wszystko funkcjonalne co posiada normalny pilot) :lol2:

 

Chłopie nazwij go tak jak trzeba było go nazwać... jak się sprzeczaliśmy... Pilot do niego to BADZIEWIE :lol2: i kropka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Herman, odwal sie od tego pilota, bo w ręku go nie miałeś, a opinie na odleglosc wydac potrafi kazdy :lol2: Jak taki madry jestes, to odzpowiedz na nasze pytania odnoscnie listy kanalow :lol2: Tyle ze nie odpowiesz, bo dekodera na oczy nie widziales chyba ze na zdjeciu :lol2:

 

Moze ktos jeszcze powie, ile ten cud techniki kosztuuje przy umowie na 13 miesiecy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powtórzę - na dzień dzisiejszy wygląda to tak: list ulubionych jest osiem (gwiazdka, pies, mrówka, słoń, królik, motyl, koliber, delfin). Każda z nich zaczyna się od pozycji 1. Na każdej z nich 4 kanały są sztywne (16, 21, 50, 74), których nie da się modyfikować. Pozostałe pozycje na każdej z list można ułożyć wg. własnego uznania, dodawać kanały w dowolnej kolejności bądź je usuwać.

 

Wczorajsze oprogramowanie (1.4.1.1) przede wszystkim poprawia kilka błędów pierwszej wersji oprogramowania oraz stabilizuje dekoder:

- poprawia błąd komunikatu "Brak sygnały z anteny. Sprawdź połączenie lub konfigurację dekodera."

- likwiduje błąd występujący przy automatycznym wyszukaniu kanałów z satelity Hot Bird.

- poprawia działanie EPG

- wprowadza poprawki w funkcji kontroli rodzicielskiej

- wprowadza automatyczną aktualizację listy kanałów

 

W tej chwili najkrótszą umową jest umowa 15 miesięczna - dekoder przy pakiecie Familijnym+Relax Mix (możliwość downgrade'u do Familijnego) kosztuje 99zł, przy pakiecie Familijnym+Super Film (możliwość downgrade'u do Familijnego+Relax Mix+HBO bądź Familijnego+HBO) - 1zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry [oma250]... 8 postów masz na krzyż i już fikasz do starszyzny... :) Przepracowane kilka lat w CP... miałem styczność z ich dekoderami więc twoje uwagi są zbędne. Fakt że na oczy go nie widziałem ale jak już [Orion] narzeka na pilota to to aż strach pomyśleć jaki jest naprawdę :lol2:

 

Aaaaaaaa... jeszcze coś... teraz pisałem tylko o pilocie... a jeszcze wcześniej o grafice ekranowej czy jest dostosowana do HD czy nie... do samego dekodera się nie czepiam bo nie widziałem a skomentuje jak wpadnie w moje ręce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...