Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś spotkał się z takim problemem, dekoder jak w tytule był ok. 2 tygodni odłączony od anteny i prądu.

Po ponownym uruchomieniu chce formatować dysk mimo że ten już wcześniej był używany i są na nim nagrania.

Jak to rozwiązać, nie chcę tracić nagrań?

Próbowałem uruchamiać go i z podłączonym i odłączonym dyskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor LG z funkcją telewizora, który ma sobie gniazdko "scart" oraz gniazdka "composit" na audio i video. Nie ma natomiast HDMI.

 

To żaden monitor Full HD jak nie ma złącza HDMI. Będziesz miał obraz podstawowej jakości i dźwięk na głośniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam monitor LG z funkcją telewizora, który ma sobie gniazdko "scart" oraz gniazdka "composit" na audio i video. Nie ma natomiast HDMI.

 

To żaden monitor Full HD jak nie ma złącza HDMI. Będziesz miał obraz podstawowej jakości i dźwięk na głośniki.

Ale mam tam na monitorze złącza na 3 czincze "RGB", a na monitorze pisze z przodu "HDready"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mam tam na monitorze złącza na 3 czincze "RGB", a na monitorze pisze z przodu "HDready"

HD Ready a Full HD to zasadnicza różnica, @CSA dobrze pisze. Proponuję zapoznać się dokładnie ze specyfikacją monitora i zobaczyć, jaką maksymalnie rozdzielczość może wyświetlić z wykorzystaniem wejścia component. Może się okazać, że to będzie i tak zwykłe 576p.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam podłączyć to w ten sposób że do dekodera podłączę kablem "mieszanym" - Kabel EURO-4xRCA (Composite video + audio) IN-OUT

Czyli z wyjścia Scart pójdą do monitora 2 kable na sygnał Video a do głośników także 2 kable na audio.

 

Czy będzie to działać że będę miał na monitorze obraz Ful HD oraz dźwięk w głośnikach?

 

1) Jak podłączysz się do 2850 kablem Euro to nie będziesz miał żadnego HD, bo przez EURO idzie tylko sygnał SD.

 

2) Jeżeli korzystasz z EURO to najlepszą jakość sygnału uzyskasz w trybie RGB (* 2), a tym kablem uruchomisz tylko CVBS (* 1).

 

3) Ogólnie tak jak napisałeś powinno działać, ale będziesz miał najgorszą jakość obrazu z oferowanych.

 

Moje propozycje:

 

- jeżeli ten monitor ma DVI, to poszukaj przejściówki HDMI -> DVI (tylko obraz) i ... tutaj jestem pewny tylko na 90%: kiedy obraz z ADB idzie po HDMI, to przez EURO obraz nie jest przesyłany, ale dźwięk ciągle tam jest i możesz wspomnianego kabla użyć do podłączenia głośników (IMO: z 5.1 i tak zostanie tylko 2.1)

 

- jeżeli monitor ma głośniki to zwykłym kablem EURO powinien być odbierany zarówno obraz jak i dźwięk i po przełączeniu na RGB powinno być znośnie (to nie to co HDMI...)

 

- przydałby się kabel, który ma na jednym końcu EURO a na drugim EURO + 2 x RCA (cinch) wyprowadzone z kanałów audio L i R, wtedy sygnał obrazu puszczasz przez EURO po RGB a dźwięk podłączasz do zestawu 5.1, z lutownicą w ręce zrobienie takiego kabla to kilka minut, ale na szybko w sklepach nic nie znalazłem

 

PS. Gdybyś podał model monitora to byłoby łatwiej coś doradzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś mi odpowie i wytłumaczy co ma wspólnego sygnał z satelity i odtwarzany na film z dysku na tym dekoderze?

 

Dlaczego pytam. Wczoraj oglądałem film nagrany kilka dni temu z TVP HD. W pewnym momencie obraz zaczął mi się kratkować. Pomyślałem dysk mi siada lub jest problem z jego zasilaniem (zasilany tylko z USB) ale tu akurat było wszystko OK. Wyłączyłem film i widzę ciemność na każdym kanale. Okazało się, że w okół mojej miejscowości porządnie się zachmurzyło (ciemne, grube burzowe chmury). U mnie był spokój ale w odległości kilkudziesięciu km pogoda była nieciekawa. Jak chmury za parę minut przeszły, sygnał z satelity się ustabilizował kanały się pojawiły i co najlepsze odtwarzany film przestał się kratkować i działał OK.

 

Dziwi mnie dlaczego brak sygnału miał wpływa na odtwarzany film.

Zastanawiałem się czy dekoder nie wyrabiał i moc obliczeniowa do odtwarzania została zjedzona przez jakaś korekcję błędów jak sygnał się pogorszył. Hmm, ciekawe i troche denerwujące...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak samo jak będziesz odbieral naziemna i będą chmury to też będzie brak sygnąlu gdyż ponieważ tuner ten ma swojego rodzaju ograniczenia. Brak dostępu do satelity hotbird i tvner nie działa posportu a materiał na dysku jest również kodowany w conax więc później przy odtwarzaniu potrzebny jest sygnąl żeby ponownie go rozkodowac a swoją droga gdy antena jest dobrej jakości i precyzyjnie ustawiona przy dobrej jakości konwenterze 0,1db to nie powinno się nic dziać. Jeszcze nigdy mi się nie zdarzył żaden zanik sygnąlu przy antenie 60cm co z tego że ktoś ma większa jak może mieć większy błąd ustawienia a przy dużej antenie oto nie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwierz mi to były wyjątkowo paskudne chmury! Normalnie nic się nie dzieje, może być ulewa, śnieżyca i sygnał jest OK. Antena jest dobrze ustawiona. Już więcej z nie da się z nij wycisnąć bo na prawie każdym TP jest 100/100 jakość i sygnał. Tutaj chmury były bardzo grube, ciemne i ciągle w nich się błyskało. Nie wiem tylko jak wysoko sięgały ale musiały nieźle sygnał zakłócać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można zresetować dekodera(2850st). Postępowałem zgodnie z instrukcją: viewtopic.php?f=103&t=17784. Gdy wciskam reset wyskakuje mi czerwone okienko a w nim: Cannot reset! 1 errors detected! I nic się dalej nie dzieje. Po wyłączeniu z gniazdka i ponownym włączeniu pokazuje się znowu okno zatytuowane Production screen. Proszę o pomoc :cry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zauwazylem iz po dodaniu kanalow telewizji naziemnej z mux2 na ktorakolwiek z wlasnych list kanalow ulubionych automatycznie sa one blokowane... Czy tak zachowuje sie standardowo ten dekoder w stosunku do polskich kanalow telewizji naziemnej?- kanaly z bialoruskiego muxa dzialaja bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...