Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Zakupiłem ADB 2850ST w N-ce i po początkowych zachwytach koparka mi opadła.. Chciałem przesłać sygnał na inny TV poprzez transmiter i zonk, złącze euro nie działa gdy podłaczone jest HDMI. :/ To już w zwykłym dekoderze od cyfrowego polsatu były 2 eurozłacza, jedno mogłem podłaczyć pd transmiter, drugie pod TV i gitara, widać że ITI zmusza wręcz to zakupu multiroomów. :/

 

A może jest jakiś sposób, żeby oglądać sygnał z tego dekodera na 2 TV? Na jednym z HDMI, na drugim z EURO? Może jakaś rozdzielacz sygnału z HDMI + kabel z jednej strony HDMI z drugiej SCART?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam otóż dzisiaj przeżyłem nie małe zaskoczenie a dokładniej będąc w punkcie N chciałem rzetelnie dopytać się co i jak na temat oferty tnk hd gościa który wydawało by się powinien znać się na rzeczy... ale do konkretów pytając się o doładowania gość stwierdził że po 3 mca-ch korzystana z full pakietu jezeli chce się miec pakiet premium hd trzeba co miesiac doladowywac go za te 19.90 PLN i ze pakietu Premium HD nie mozna doladowac sobie dajmy na to dowolnie jak sie chce np.na 3 mce razem z pakietem domowym HD... Albo gosc kompletnie urwal sie z choinki albo moze sie cos zmienilo i ma racje ale nie wydaje mi sie ... byc moze jest tak ze n ladnie naciaga na poczatku klientow a pozniej jak chce sie miec full oferte to płać i płacz ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nasunelo mi sie jeszcze jedno pytanie -dokladnie chodzi raz jeszcze o kanaly FTA sledzilem wasze powyzsze posty, inne fora i nie doszukalem sie nigdzie tego wątku- a chodzi mi konkretnie o to co nasza "N" robi z kanalami FTA... Okazuje się bowiem że jak posiadamy tzw"podstawowy pakiet"to wówczas mamy zablokowane przez tnk darmowe kanaly FTA, dodatkowo to wlasnie N-ka wybiera sobie, które kanaly FTA beda dopuszczone do nas przez satelite?? wiec nie ma pełnego "Free to Air" jak to jest czy ktos orientuje sie w tym temacie ? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok dzieki kolego. A tak się zastanawiam jeszcze pomiędzy oferta Cyfry+ na kartę moim zdaniem nie jest głupia- bo np. jest tam canal+ i inne ciekawe pr. mankamentem jest jedynie to że wszystkie kanaly ida w SD a nie HD. I cena za pakiet premium na pół roku wynosi 489zl z dekoderem za 99zl co myslicie o tej ofercie? a moze ktos ma ? Pzdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość Anonymous

W związku z faktem, że za kilkanaście dni ma ruszyć MUX 2 ze Św. Krzyża mam pytanie: Czy do tunera ADB 2850ST mogę spokojnie podłączyć zwykłą antenę siatkową ze wzmacniaczem i zasilaczem, czy kupić jednak jakąś lepszą. Czy ta będzie dobra: http://www.hollex.pl/anteny-tv-naziemne ... git-max-hd? Drugie pytanie: Jak rozdzielić sygnał z jednej anteny, żeby szedł do tunera DVB-T i do zwykłego gniazda antenowego w TV, żeby odbierać kanały analogowe TVP 1, TVP 2, TVP Info? Pytam bo jeszcze MUX z kanałami TVP ze Św. Krzyża nie będzie nadawał. No właśnie, a gdzie będą kanały TVP i kiedy będą dostępne cyfrowo z tego nadajnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz podłączyć zwykła antenę siatkową.

Ja korzystam właśnie ze starej anteny siatkowej i radzi sobie dobrze.

Jak nie będzie Cię zadowalał sygnał to wtedy można próbować kupić inny sprzęt, ale na razie potestuj z sprzętem który posiadasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozdzielić sygnał z jednej anteny, żeby szedł do tunera DVB-T i do zwykłego gniazda antenowego w TV, żeby odbierać kanały analogowe TVP 1, TVP 2, TVP Info?

 

Zwykły trójnik wystarczy, zakładam że nie będziesz oglądał jednocześnie TV analogowej i cyfrowej. Będzie potrzebował trójnik, kawałek kabla. Wtyczkę od zasilacza i kabel do TV wtykasz w trójnik, trójnik w dekoder ADB.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Chcę przede wszystkim oglądać analogowo regionalne wydanie TVP Info. Rozumiem, że jak będę oglądał kanały analogowe, to wtedy tuner musi być wyłączony? Czy ten trójnik to może coś takiego jak uniwersalny sumator sygnału RTV?

witam mam pytanie do bardziej zorientowanych niz ja w jaki sposob mozna usunac niechciane kanaly z listy wszystkich programow w adb2850?

Tylko poprzez przywrócenie ustawień domyślnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozdzielić sygnał z jednej anteny, żeby szedł do tunera DVB-T i do zwykłego gniazda antenowego w TV, żeby odbierać kanały analogowe TVP 1, TVP 2, TVP Info?

 

Zwykły trójnik wystarczy, zakładam że nie będziesz oglądał jednocześnie TV analogowej i cyfrowej. Będzie potrzebował trójnik, kawałek kabla. Wtyczkę od zasilacza i kabel do TV wtykasz w trójnik, trójnik w dekoder ADB.

 

No nie wiem mam kiepskie doświadczenia z trójnikiem jeśli chodzi o nagrywanie . Zasilacz anteny powodował u mnie po 2-3 miesiącach jakieś zwarcie i nie mogłem nic nagrać .

Niby nagrywało ale potem nic nie nagrało ( komunikat stale o braku sygnału) .

Może wina starej anteny siatkowej , nie wiem . :cry::?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poszukaj Axing BVE 20-01, tylko nie BVE 2-01 bo to wersja bez power passa i wtedy musiałbyś podać zasilanie od strony anteny a nie od strony odbiorników. Chociaż w sumie to i tak możesz tak zrobić, bo masz wszystko w jednym miejscu.

 

ew. to http://telmal.pl/splitter-2way-5-2450-m ... -pass.html nie wiem czy w hollexie to mają

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Antena: http://www.dipol.com.pl/antena_telewizy ... A1910R.htm

Wzmacniacz: http://www.dipol.com.pl/wzmacniacz_ante ... _B1019.htm

 

Wzmacniacz ma dwa wyjścia. Taka konfiguracja całkiem dobrze ściąga sygnał ze Skrzycznego - MUX-2, 1,25kW - z odległości ponad 85 km. Poza tym Wręczycę (jest zupełnie z drugiej strony) i jakieś MUXy od południowych sąsiadów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam i bardzo proszę o pomoc.

 

Mam trochę nietypowy problem z wyborem połączenia audio/video z tunerem TNK. Więc chciałem się upewnić czy będzie to działać.

 

Mam monitor LG z funkcją telewizora, który ma sobie gniazdko "scart" oraz gniazdka "composit" na audio i video. Nie ma natomiast HDMI.

Mam zestaw głośników 5.1 które ma w sobie gniazdka tylko typu "composit".

 

Zamierzam kupić zestaw TNK HD z dekoderem HD 2850ST.

Zamierzam podłączyć to w ten sposób że do dekodera podłączę kablem "mieszanym" - Kabel EURO-4xRCA (Composite video + audio) IN-OUT

Czyli z wyjścia Scart pójdą do monitora 2 kable na sygnał Video a do głośników także 2 kable na audio.

 

Czy będzie to działać że będę miał na monitorze obraz Ful HD oraz dźwięk w głośnikach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...