Skocz do zawartości

Dekoder ADB 2850ST TNK HD


Rekomendowane odpowiedzi

Nie rozumiem tylko po co go wyłączać?

Dyski 2,5" są zasilane bezpośrednio z USB, a specyfikacja tego złącza przewiduje maksymalny pobór prądu 500mA, co przy 5V daje 2,5W - maksymalnie!

1000W kosztuje niecałe 0,50 zł, więc oszczędność żadna. A i dla dysku lepiej się kręcić ciągle, bo do tego został stworzony, niż stawać i startować, bo to mu najbardziej szkodzi. Swoją drogą już lepiej wyłączać z gniazdka dekoder na noc, bo załączony pobiera 18W, a wyłączony (czerwona dioda) 16W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tu powiem więcej:

Producenci obecnych dysków twardych podają czas MTBF (średni czas między awariami) na min. 0,6 - 2 mln. godz. Ale, ilość ich uruchomień na ok. 100 000.

Wynika z tego, że dysk z MTBF na poziomie 600 000 godzin powinien bez awarii pracować ok. 68 lat. Tak samo wpłynie na niego uruchamianie 4 razy dzienni, natomiast częstsze uruchamianie już zdecydowanie skraca średni czas jego żywotności. Np. ustawianie "oszczędnego" zatrzymywania dysków co 1 godzinę skróci jego żywotność do niewielu ponad 11 lat. :smile: I tak są to czasy, którymi nie ma się co przejmować. Oczywiście wiele zależy od rączek, które dany dysk składały, ale jak się coś na początku nie wysypie to prędzej zmienisz dekoder...

Aha i na koniec zasadnicze znaczenie ma dbanie o dysk. Wiadomo, wstrząsy przy pracy szkodzą najbardziej, ułożenie dysku "bokiem" skraca żywotność o 30%, a "do góry nogami" o 50%. Najgorzej dyski znoszą ułożenie pod kątem 45%, bo tu ok. 75% żywotności może zostać utracone i takiego ułożenia producenci zdecydowanie odradzają. Myślę, że pomogłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, według jakiego systemu jest mierzona pojemność dysku. Dla przykładu Windows podaje, że dysk mający mieć teoretycznie 500 GB ma de facto 465,76 GB. Tymczasem Mac od Apple podaje, że taki dysk ma 500,02 GB. Wszystko wynika z przeliczania bajtów na kilobajty i dalej na megabajty i gigabajty. Innymi słowy 1024 bajty = 1 kilobajt według Windowsa, 1000 bajtów = 1 kilobajt według Maca.

Podsumowując, byłbym ostrożny przy podłączaniu dysku 80 GB. Zainteresowałbym się dyskiem 120 GB lub większym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ryzyko jest duże.Mój twardziel właśnie 80GB został odrzucony.Prawdopodobnie bo ma tylko 79,5GB.

 

Skądże znowu, ma 80GB czyli 80 miliardów bajtów, tylko ze dekoder ADB wymaga 80GiB czyli 80x2^30 bajtów a to jest jakieś 83 miliardy bajtów

 

co do monitora LG na 80% będzie działał, najlepiej sprawdzić w sklepie który Ci ten dekoder sprzedaje, po prostu podjedź z monitorem i niech podłączą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Interesuje mnie kwestia napisów. Ponoć TVN i TV7 w DVB-T nadają napisy i oryginalną ścieżkę dźwiękową bez lektora. Czy udało się to komuś ustawić na tym dekoderze? U mnie jak wchodzę w ustawienia przyciskiem OPT to mam tylko do wyboru język polski albo null (jeśli dobrze pamiętam), ale dźwięk idzie cały czas z lektorem i choć mam w opcji napisy ustawione "Polskie" to żadne napisy mi się nie wyświetlają. Co i jak trzeba ustawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy może ktoś wie czy ten dysk będzie się nadawał do dekodera o którym jest ten temat? TOSHIBA 250GB USB 2,5" STOR.E ALU2

 

Testowałem ten dysk z tym dekoderem, działał, z tym, że na głównym HBO HD mimo dobrego sygnału na wskaźnikach od czasu do czasu szatkował obraz, ale nie twierdzę, że to wina dysku (już prędzej instalacji antenowej), bo pozostałe kanały chodziły bez zastrzeżeń. Dysk nawet fajny, ale prawdopodobnie 250 gb ma bufor tylko 2 Mb i Toshiba już tę pojemność wycofała z oferty. W miniony weekend wyprzedawali je w sklepie nie dla idiotów po 119 zł. prosto z palety ;) Aha i nie ma opcji oszczędzania energii, tzn nie zatrzymuje się po wyłączeniu dekodera, ale to akurat drobiazg. Ma dość krótki kabelek USB, i jest bardzo cichy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

czy ktos probowal wsadzic do teog dekodera kartę TNK SD ? pytam bo trafilem na mozliwosc zakupu dekoderow 2850ST bez kart - zablokowanych przez nadawcę

zalezy mi wlasciwie tylko na ogladaniu programow z DVB-T, a do tego wazna karta TNK HD niby nie jest potrzebna. czy posiadacze mogliby sprawdzic czy dzialaja programy nadawane przez dvb-t bez karty TNK HD ?

 

będę wdzieczny za odpowiedz :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Interesuje mnie kwestia napisów. Ponoć TVN i TV7 w DVB-T nadają napisy i oryginalną ścieżkę dźwiękową bez lektora. Czy udało się to komuś ustawić na tym dekoderze? U mnie jak wchodzę w ustawienia przyciskiem OPT to mam tylko do wyboru język polski albo null (jeśli dobrze pamiętam), ale dźwięk idzie cały czas z lektorem i choć mam w opcji napisy ustawione "Polskie" to żadne napisy mi się nie wyświetlają. Co i jak trzeba ustawić?

 

Tak, nadają. Zarówno w DVB-T z naziemnej jak i w DVB-S z talerza i bez problemu działa ta opcja na 2850ST. Problem w tym, że to dotyczy na razie tylko kilku programów - w TVN piątek 20:00 i w TVN7 niedziela 20:00 - tylko o tych wiem, że tak są nadawane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy ktos probowal wsadzic do teog dekodera kartę TNK SD ?
Jakbyś poczytał to byś wiedział, że karty są parowane z tunerami i inna karta w danym tunerze nie zadziała.

 

trafilem na mozliwosc zakupu dekoderow 2850ST bez kart - zablokowanych przez nadawcę
Odradzam nabywanie "trefnego" towaru nieznanego pochodzenia.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie zastanawia mnie czy to na pewno ADB 2850ST z TnK HD czy przypadkiem nie są to dekodery z n-ki od multiroomu, dekoder ADB 2850ST ma to do siebie że jest na własność (poza kartą) i mozna uzyskać [beep]likat (kopię) karty za 99zł, kradzione z nki takiej opcji raczej nie mają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie- od wczoraj wieczora [22.kwietnia 2011] obserwuję mega desynchronizację dźwięku i obrazu tylko na kanale FILMBOX HD.

Tak na oko dźwięk idzie ok 2 sek za obrazem. Czy Ktoś może zaobserwował podobne zjawisko?

Po przełączeniu ścieżki dźwiękowej na czeską [ czy jaka tam była] jest to samo. Wł/wył DD oczywiście nic nie daje, podobnie jak skakanie po kanałach, czy ponowne uruchamianie dekodera.

 

wczoraj efekt był minimalny- dziś jakby się powiększył.

 

pozdrawiam serdecznie

elgato

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...