Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam TNK HD, dekoder na własność ITI 5800s BSKA.

Dekoder wczoraj mi się zepsuł, a kartę mam doładowaną jeszcze na 6 miesięcy. Gwarancja mi się skończyła 2 miesiące temu, więc zakładam, że naprawa tego dekodera będzie dość droga. Czy jest jakiś sposób żeby "odzyskać" pieniądze z doładowania? Czy można je odzyskać bezpośrednio? A może przelać na inne konto? A może jest jakiś sposób żeby uruchomić tę kartę w innym dekoderze?

 

Będę wdzięczna za wszelkie wskazówki! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie skreślaj od razu dekodera. Być może poszły kondensatory, co w przypadku odnawianych egzemplarzy tego sprzętu jest dość powszechne.

 

Zamiast [beep]emu serwisowi N, daj go najpierw jakiemuś (nie)znajomemu elektronikowi, niech go rozkręci i sprawdzi. Może się okazać, że naprawa wcale nie będzie taka droga. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie chodzi o to, że on się włącza... ale tak strasznie buczy i pokazuje się tylko ten startowy ekran "n", chwile się wyświetla i się restartuje i znów ekran "n" i w kółko to samo. Najgorsze jest to buczenie, jakby zaraz miał wybuchnąć :D

A co do drugiego pytania? czy jest jakaś możliwość wykorzystania doładowanych środków?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli strasznie buczy/piszczy to zapewne kondensatory. Staraj się go nie włączać, bo uszkodzenie może stać się znacznie większe. Wizyta u elektronika i wymiana, nie powinno być drogo. (na necie widzę, że wymiana 4x470 i 1x1500 to max 20 zł)

 

Po wymianie wszystko powinno działać jak wcześniej, łącznie z doładowanymi środkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doładowana karta TNK HD powinna dekodować na dowolnym tunerze z czytnikiem conax lub uniwersalnym (Fergusony, Opticumy itd.) kanały z oferty SMART HD, które w znacznej części są wspólne z ofertą TNK HD, chyba poza Eurosportem, który i tak obecnie jest dostępny w wersji FTA z Hot Birda na częstotliwości 11642 H (z resztą Eurosport 2 też).

Sprawdzone rownież przeze mnie z kartą "n" abonamentową, która też jest sparowana z tunerem.

Jest na tym forum watek na ten temat w dziale "Telewizja n" chyba pod tytułem: karta n w innym dekoderze /czy tunerze/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stacje które będą na Kartach N (TNK HD i N na kartę 0B01) działać na każdym odbiorniku To kolejno, TVP1 HD i SD,TVP2 HD i SD,TVP INFO,TVP SPORT,TVP Seriale, TVN HD i SD,TVN Siedem HD i SD, TVN 24 HD i SD,TVN Turbo SD,TVN Meteo,TVN Style SD,TVN CNBC, Polsat HD i SD, Polsat2,Polsat Sport News,TV4,TV6,Religia TV, N Sport SD,TTV, Orange Sport, Disney Chanel,Kino Polska,AXN, Discovery Chanel te stacje należą do oferty Smart HD i nie są parowane z kartami, w TNK HD nie zadziałają Polsat HD,Polsat2 i TV6 bo ich tam nie ma, ale na Kartach zwykłej N w Abonamencie będą chodziły i każdy kolejny kanał który pojawi się w Smart HD oznacza że zdjęto z niego parowanie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem Twojego posta

stacje które będą na Kartach N (TNK HD i N na kartę 0B01) działać na każdym odbiorniku To kolejno, (...) Polsat HD i SD, Polsat2,(...),TV6

To powyżej sugeruje że podajesz wykaz dla TNK HD, ale zaraz piszesz

w TNK HD nie zadziałają Polsat HD,Polsat2 i TV6 bo ich tam nie ma

To trochę jakby sprzeczność

ale na Kartach zwykłej N w Abonamencie będą chodziły

u mnie na Komfort HD nie chodzi kilka kanałów z Twojej listy (ale te trzy akurat chodzą :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesiadłem się wczoraj z N-ki na kartę (dekoder mój własny) na abonament za 33 zł. wyslałem zamówienie za 15 minut dostałem potwierdzenie na maila po czym mogłem już oglądać nowe programy :D .

Dzisiaj miła pani z N-ki dzwoni do mnie informując mnie że ponieważ figuruję w Centralnym Rejestrze Dłużników więc nie mogę dostać dekodera który zamówiłem wczoraj...hihi

po pierwsze nie figuruję w/w rejestrze a po drugie nie zamawiałem żadnego dekodera bo mam go na własność i wypełniłem zamówienie na przejście z N-ki na kartę na abonament.

Myślałem , że po niemiłych wspomnieniach z poprzednich lat kiedy byłem abonentem coś się zmieniło na lepsze a jednak nie , jednym słowem bajzel na kółkach i to jeszcze drewnianych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po zmianie oprogramowania w dekoderach ADB 2850 nie da się oglądać kanałów!Przejście z jednego kanału na drugi to KOSZMAR-długie przerwy zanim załapie!Oczywiście najpierw jest uwaga,że tuner żle podłączony!Mam podłączone inne tunery na 100 % a ten z tnk HD to po zmianie softu straszny niewypał!Tego nie da się używać i dlatego przestanę doładowywać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam Wszystkich i bardzo proszę Zorientowanych o pomoc .Po roku nie opłacania TNK HD doładowałem kartę tydzień temu i przepisowo odpaliły mi płatne kanały,a do tzw. niepłatnych(TVP1 HD,TVP2 HD,TVN HD,TVN7 HD,T TV,Religia TV) nie mam dostępu.Sprawdzałem na stronie internetowej N-ki i tam pisze,że nie mam uprawnień,więc jakim prawem oglądam ich płatne kanały? Jeśli Ktoś miał podobny problem,lub wie jak temu zaradzić to wdzięczny będę za wszelkie wskazówki.Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...