Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

gdzieś czytałem ... bo może to spalić całą instalację.

 

Mało powiedziane... wywoła to taką reakcję łańcuchową że Ziemia wypadnie z orbity ;)

 

A tak na poważnie, to instalację satelitarną montuje się zachowując szereg zasad. Podstawową zasadą przy instalacjach satelitarnych jest, że nie stosuje się na kablu antenowym żadnych rozdzielaczy. W uproszczeniu to jeden tuner powinien łączyć się tylko i wyłącznie bezpośrednio do własnej anteny, a właściwie to do konwertera zabudowanego na antenie ! Można mieć jedną czaszę anteny i podłączyć do niej więcej odbiorników stosując odpowiedni konwerter. Są konwertery dla 1, 2, 4 i 8 odbiorników. Każdy łączy się własnym kablem. Jest tak dlatego że tuner poprzez kabel antenowy zasila konwerter i wysyła do niego sygnały sterujące przez co do tunera podawany jest odpowiedni sygnał odbieranego sygnału z satelity.

Więc jeśli chcesz używać drugi dekoder, powinieneś zmienić konwerter na podwójny tzw. TWIN i osobnym kablem podłączyć tuner TnK HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby coś bylo wiadomo, to pewnie ktoś by już o tym napisał bez ponagleń ze strony niektórych userów :wink:

 

Niektórzy userzy trochę się po prostu dziwią, że wrzesień za pasem, a tu o tym komercyjnym starcie "TNK HD" i ewentualnie modułach "CI" cisza :D ...

 

Chyba trzeba się udać na przeszpiegi na forum "Nki" i tam Pana Berezowskiego "przycisnąć" (jak czegoś się dowiem to dam znać :D ) :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby coś bylo wiadomo, to pewnie ktoś by już o tym napisał bez ponagleń ze strony niektórych userów :wink:

 

Niektórzy userzy trochę się po prostu dziwią, że wrzesień za pasem, a tu o tym komercyjnym starcie "TNK HD" i ewentualnie modułach "CI" cisza :D ...

 

Chyba trzeba się udać na przeszpiegi na forum "Nki" i tam Pana Berezowskiego "przycisnąć" (jak czegoś się dowiem to dam znać :D ) :D ...

 

Znalazłem tam dwa posty które odzwierciedlają problem tylko n-ka jak widać to olewa.

Post numer 1:

 

Na wstępie obecność Tomasza Berezowskiego w tym miejscu była:

Ostatnio Aktywny: 2010-06-14 22:27 niesamowite,piszecie sami ze sobą,temat jak i osoba jest raz na jakiś czas o ile jeszcze zechce coś z łaski swojej odpisywać a ludzie mają konkretne oczekiwania a głownego zainteresowanego brak....

 

Dalej,presja na udostępnienie modułów pod TNK HD oraz n i oczekiwanie związku z tym są ogromne,tu kompletnie osoba władna tych decyzji idzie w zaparte a wszyscy czekają na to,bo po co komu magazyn sprzętu w domu skoro jak Polsat Cyfrowy w cywilizowany sposób dawno rozwiązał problem poprzez dostępnośći do swojej oferty za pomocą modułów CAM.

Nie wspomne o Cyfrze+ tam wolny wybór Moduły,same karty,a n cofa się do średniowiecza oj panowie nauczcie się wysłuchiwać oczekiwań potencjalnych nowych klientów.

 

Co do parowania też ironia nfilm HD1,2(Filmy marne),MGM HD(Słabe),nSport HD(Jeden plus Liga mistrzów),TVN HD(Można się obejść),TVN HD+1(To już tylko dla spóżnialskich)

Pozostała część nie wspomne o typu Wojna i Pokój też parowanie i inne,reszta kanałów jest na sąsiednich platformach typu Cyfra plus to co wymieniłem pod kątem parowania to 20% jest w n reszta jest na innych paltormach w opcji nie parowanej gdzie tu logika zero.

A zasłanianie się kontentem HD nic tu nie wniesie.

 

Zakupić abonament tylko dla nfilm HD1,2 MGM HD nSport HD TVN HD gdzie nie uraczy się modułu a już parowanie to jakiś żart,wszystko pozostałe jest na konkurencyjnej platformie bez problemu w opcji samej karty.

 

Moje osobiste zdanie czy bedzie krytyka czy nie tego co napisałem.Platfromie n nie zależy na potencjalnych klientach posiadających własne odbiorniki HD w opcjach modułu lub zdjęcia parowania.

 

Śmiem stwierdzić iż blokada tych nowych opcji(Moduł oraz zdjęcie parowania) to umowa między ADB Polska Sp. z o.o dostawcy nboxów a Platformą n.

 

Post numer 2:

 

Dalej już paru moich znajomych oraz ja osobiście pisząc na nkontakt@n.pl z konkretnymi pytaniami i sugestiami otrzymało gotowe formułki:

 

Witam serdecznie,

 

Dziękuję Panu za uwagi. Wszystkie opinie są gromadzone i analizowane.

Telewizja nowej generacji n jest świadoma faktu, że nasi Abonenci

posiadają indywidualne, niejednokrotnie ściśle sprofilowane

zainteresowania i pasje, oczekują realizacji różnego rodzaju projektów

oraz dostępu do nowych funkcji sprzętowych i programowych. Sugestie

naszych Abonentów pozwalają te oczekiwania wyraźnie określić, są

istotną wskazówką, jak jest oceniana oferta telewizji i jej

dotychczasowe inicjatywy. Klienci telewizji n są, więc Partnerami w

dialogu, współautorami koncepcji, które staramy się dla ich zadowolenia

jak najszybciej wdrażać. Mam nadzieję, że kierunek, w którym rozwija

się telewizja nowej generacji n, oceniony zostanie przez Pana, jako

właściwy i oczekiwany.

W nawiązaniu do Pana maila zapewniam, iż priorytetem telewizji nowej

generacji n jest stałe rozszerzanie i uatrakcyjnianie oferty. Cel ten

telewizja nowej generacji n zamierza osiągnąć również wzbogacając

listę dostępnych programów, podnosząc, jakość już nadawanych, a

także oferując nowe usługi. Natomiast decyzje o dołączeniu nowych

programów są podejmowane na najwyższym szczeblu menadżerskim.

W momencie uzyskania potwierdzonych informacji poinformujemy naszych

Abonentów o wszelkich zmianach za pośrednictwem środków masowego

przekazu, strony internetowej www.n.pl oraz Centrum Abonenta, czynnego

całą dobę.

 

 

Naprawde ręce opadają,osoby które to czytają z korespondencji e-mail nie mają nic do powiedzenia poprostu wklejają gotowe formułki jak powyżej.Opamiętajcie się w tym n i zacznijcie traktować ludzi jako przyszłych poważnych klientów a nie jak ciemnogród.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz CAŁKOWITĄ rację Franko. "N" to niby platforma "nowej generacji", dla pasjonatów nowych technologii, a UPARCIE stosuje rozwiązania jakby z "poprzedniej epoki" działania pozostałych polskich platform !

 

Pewnie podnieca ich w tym to, że wzorują się niby na takich gigantach jak "Sky UK", bo tam też chyba tunery są tylko wypożyczane, a karta jest "parowana", ale różnica polega na tym, że "Sky UK" (dokładnie to "Sky Digital", chyba, że coś się ostatnio zmieniło?) jest JEDYNĄ płatną platformą satelitarną w całej Wielkiej Brytanii i ma do swojej dyspozycji w zasadzie całą pozycję orbitalną, więc z góry wiadomo, że ludzie, którym nie wystarcza darmowy pakiet kanałów (właśnie, tam jakoś nie mieli z tym kłopotu, a u nas zarządy "TVP" po Piotrze Farfale ciągle się zasłaniają prawami do emisji itp., a tam po prostu "BBC" podjęło decyzję, że się odkodowuje i jakoś chyba nikt ich z tytułu naruszenia praw emisyjnych do sądu nie podał, a przecież idąc tokiem argumentacji "TVP" właściciele "kontentu" powinni z chwilą odkodowania zażądać miliardowych odszkodowań i to w funtach :D! ) staną się jej abonentami, na co "Nka" (nie)stety liczyć nie może !

 

Dopóki Pan Berezowski i Telenbach nie pojmą tej "drobnej" różnicy pomiędzy "Nką", a "Sky Digital" (Panu Telenbachowi może być szczególnie trudno, bo przecież przyszedł ze "Sky", tylko niemieckiego, który też chyba ostatnio po[beep]ada i pewnie dlatego go porzucił :D ... ) ich platforma, mimo wydawałoby się przebłysków geniuszu w postaci "TNK SD" pozostanie tą trzecią...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Był gdzieś tu w tym dziale link do starego artykułu na wikipedi o tnk hd gdzie była lista którą kiedyś zapisałem sobie na kompie :)

 

Informacje i rozrywka

L.p. Nazwa

1 TVP 1

2 TVP 2

3 TVN HD

4 TVN HD+1

5 TVP HD

6 TVN24

7 TVN CNBC Biznes

8 TV4

9 TVN Siedem

10 TV Puls

11 BBC HD

12 TVN Style

13 TVN Warszawa

14 TVN

15 TVN Meteo

16 Religia.tv

17 TVP Info

18 TVS

 

Film

L.p. Nazwa

19 Kino Polska

20 MGM HD

21 AXN

22 Filmbox HD

23 Wojna i Pokój

 

Przyroda

L.p. Nazwa

24 Discovery HD Showcase

25 Discovery Channel

26 Nat Geo Wild HD

27 Animal Planet HD

 

Sport

L.p. Nazwa

28 TVN Turbo

29 nSport HD

30 nSport SD

31 Eurosport HD

32 Eurosport SD

33 TVP Sport

 

Dzieci

L.p. Nazwa

34 Disney Channel

35 Disney XD

36 Da Vinci Learning

 

Muzyka

L.p. Nazwa

37 MTVNHD

38 Eska TV

39 VIVA Polska

40 Rebel:tv

41 4fun.tv

 

Polskie FTA

L.p. Nazwa

42 TVP Kultura

43 TVP Polonia

44 Mango 24

150 Tele 5

151 TV Biznes

152 Polonia 1/Top Shop

153 ITV/Ezo TV

154 Edusat

155 Wedding TV

506 TV Trwam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja aktywowałem sms.pół godziny i miałem uruchomione.Nie trzeba włączać na jakieś programy.Po aktywacji jak włączysz dekoder będzie po prostu odbiór programu.Warunek na początek przed wszystkim antena ustawiona na hotbird.Dostajesz w pudełku kartę i dekoder.Na karcie jest numer.Pod numer 725727272 wysyłasz sms z numerem z karty i tyle.Można odczekać trochę czasu i później włączyć dekoder.Dają 48 godz.ale po pół godz lub godzinie powinno być już aktywowane.Później dostatniesz sms z numerem swojego konta,na ktore będziesz wpłacał opłaty za pakiet.Zależy kiedy kupisz zestaw,bo od września będzie można przez internet podobno.Ja myślę,że sms szybszy sposób.Poza tym w pudełku masz dużą kartkę-instrukcję jak aktywować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

dzisiaj po 19 wylaczyli mi karte ,mialem informacje iz karta jest wazna do 31.08.2010 i ze jak przeleje w poniedzialek kase to akurat wystarczy ale niestety kupujac 27.05 licza 31 dni kazdy miesiac i akurat dzisiaj wylaczyli.Szkoda ze nie maja platnosci paypall i trzeba czekac do poniedzialku az dojdzie do nich kasa,zalatwili mnie na cacy a wlasciwie sam sie zalatwilem ech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już, zgłupiałem, powiedzcie mi, jak to sie liczy.

 

1) kupiłem i aktywowalem n-ke 11 sierpnia. W opcjach dekodera, ja wejde na opcje karty, pokazuje mi ze TERMIN AUTORYZACJI to 31.08.2010. Moze mi ktos powiedzec co to znaczy i jak to ma sie do tego że mam 3 m-ce za free ?

 

2) dalej, to jak to sie liczy, od konkretnego dnia (11 sierpnia i 3 miesiące czyli do 11 listopada ?) czy do pelnego miesiąca (do 1 listopada a okres od 11-31 sierpnia traktują jako miesiąc ?)

 

3) jest mozliwosc gdzies sprawdzania czy trzeba poprostu sie pilnowac i tydzien wczesniej wpłacac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie ok bez regulacji, z tym że przy fatalnej pogodzie dla kanałów HD najlepiej żeby była to antena około 80 cm. Choć może się zdarzyć że trzeba będzie lekko obrócić konwerter (skew) bo kanały HD muszą mieć dość precyzyjnie ustawioną antenę. Ale jeśli ktoś zrobił to odpowiednio przy wcześniejszym montażu to tylko kabel przełożysz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...