Skocz do zawartości

Telewizja na Kartę HD


Rekomendowane odpowiedzi

Oferta programowa bardzo kiepska jak za 40 zł. a tunerek beznadziejny .

Mało kanałów filmowych, muzycznych, dla dzieci czy sportowych.

Co z tego że jest tam 10 kanałów HD na których niema co oglądać.

Gdyby jeszcze właścicielem TnK HD była jakaś normalna, licząca się ze swoimi

klientami firma to można by liczyć na jakiś rozwój oferty programowej TnK HD,

ale ze strony ITI można się spodziewać tylko tego że wypną się na użytkowników

TnK HD tak samo jak wypięli się na tych ze zwykłej TnK.

Oferta programowa TnK HD wygląda tak jakby z oferty n-ki wyłuskać większość rodzynków, a pozostawić tylko badziew

firmowany przez TVN plus 3-4 rodzynki.

A 40 zł za 4 rodzynki (wartościowe programy) to stanowczo za dużo i to czyni z TnK HD telewizję dla naiwnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krito, skoro nie masz dekodera TnK HD to po co piszesz że jest beznadziejny, poza tym mam wrażenie że oferte porównujesz z SuperFilmem albo pakietem Prestiżowym, porównaj z podstawowym pre-paid albo z familijnym pre-paid, droższe o 3 złote a nie dają kanałów HD w ogóle a co do reszty to też jakoś wielkiej różnicy nie widać a jak już to na korzyść TnK

 

na TnK się nikt nie wypiął, kto przed 31 marca zapłacił za rok ma 10zł za miesiąc, daje któryś operator więcej w tej cenie? Wątpię. Jesli ktos planował płacić co miesiąc to będzie zawiedziony ale Ci którzy traktowali ofertę serio na pewno nie są rozczarowani

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja juz sie napalilem na tnk hd, bylem gotow nawet kupic dekoder, programy by mi pasowały, ale po przeliczeniu wszystkiego, moim zdaniem baedziej opłaca sie brac n-ke, a to dlatego ze za 400 zł mamy 6,5 miesiaca wszystkie kanaly (jest ich 3 razy wiecej, niz w tnk hd) i umowe na 13 mc, mam tnk sd i do wczoraj bylem zadowolony, ale jak sie dowiedzialem ze cena podskoczyla to juz mniej, i tego obawiam sie rownież po tnk hd, jak to juz wielu ludzi pisalo za rok, połtora dadza nowy kanał lub pakiet i znow bedzie podwyżka,, ktos pisal ze ludzie to by chciali zeby im dano dekoder za darmo pol roku gratis itp, w innych platformach z regóły dekoder jest gratis. Zniżek przy doladowaniu na wiecej miesiecy w tnk hd tez nie ma kolejny minus. o ile na poczatku tnk sd byla dobra oferta to teraz juz tak nie jest.Ja kupilem tnk połtora roku temu to jakos przezyje, ale pomyscie sobie o ludziach ktorzy kupili to niedługo przed kwietniem z 3 mc pakietem gratisowym,.Moim zdaniem powinni zrobic tak ze za kazdy nowy kanał mozna było by sobie dokupic (doładować) , (tak jak teraz zrobili w tnk hd, chcesz wiecej płacisz wiecej, i nikt do nicze3go nie zmusza) a tak to nie daja ludziom wyboru, i teraz najwazniejsze , jaka ja mam pewność ze za rok nie zostanie wprowadzona znowu podwyżka, skoro raz to zrobili to mogą i 2,a moze beda juz obowiazkowe 2 pakiety . Reasumując musiałby byc spelnione 2 warunki zebym wziol tnk hd :

1 . w kazdym momencie mozna by było oddac dekoder i odzyskac pieniadze za niego( oczywisie sprawny, takie rozwiazanie gwarantowało by dalej ze nie trzeba podpisywac zadnej umowy, a tym samym bawic sie w zaswiadczenia o zarobkach)

2. koszt dekodera oscylował by w granicach 150 -200 zł( kupilem 1,5 temu tnk sd, i jak bym mial z nij rezygnowac to nie szkoda by mi było wydanej kasy na dekoder )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja juz sie napalilem na tnk hd, bylem gotow nawet kupic dekoder, programy by mi pasowały, ale po przeliczeniu wszystkiego, moim zdaniem baedziej opłaca sie brac n-ke, a to dlatego ze za 400 zł mamy 6,5 miesiaca wszystkie kanaly (jest ich 3 razy wiecej, niz w tnk hd) i umowe na 13 mc,

Tylko musisz doliczyć do n jeszcze 48 zł za aktywację białego n-box'a lub 99 zł za rekorder. Jak podzielisz przez 13 miesięcy to wychodzi parę złotych miesięcznie więcej. Do tego dla zainteresowanych Polsatem i znajdujących się w zasięgu DVB-T 129 zł za tuner na USB.

jaka ja mam pewność ze za rok nie zostanie wprowadzona znowu podwyżka, skoro raz to zrobili to mogą i 2,a moze beda juz obowiazkowe 2 pakiety.

Trudno przewidzieć co zrobią w przyszłości, ale jest rynek i konkurencja, która ogranicza apetyt sprzedawcy usług. Jeżeli wprowadzą dodatkowe pakiety - a chyba w taką stronę to zmierza, to będzie nieźle. Jak przesadzą z wysokością opłat, to interes stanie się dla nich nieopłacalny.

Reasumując musiałby byc spelnione 2 warunki zebym wziol tnk hd :

1 . w kazdym momencie mozna by było oddac dekoder i odzyskac pieniadze za niego( oczywisie sprawny, takie rozwiazanie gwarantowało by dalej ze nie trzeba podpisywac zadnej umowy, a tym samym bawic sie w zaswiadczenia o zarobkach)

Cały pomysł telewizji na kartę oparty jest na zasadach podobnych do telefonii. Żaden operator, nie zwróci ci pieniędzy za sprawny telefon. Telefon jest twój i robisz z nim co chcesz. Różnica jest jedynie taka, że TNK zakłada coś w rodzaju simlock na konkretną kartę. U nas żaden telekom tego nie stosował, choć telefony mają taką możliwość. Tym bardziej, że jako użytkownik TNK HD jesteś w pełni anonimowy.

Poza tym, podpisywałem dwie umowy z N i nigdy nikt nie chciał ode mnie żadnych zaświadczeń.

2. koszt dekodera oscylował by w granicach 150 -200 zł( kupilem 1,5 temu tnk sd, i jak bym mial z nij rezygnowac to nie szkoda by mi było wydanej kasy na dekoder )

Oficjalnie dekoder kosztuje 299, na Allegro dostaniesz za 279. Czy to aż taka różnica, za znacznie lepszy dekoder niż np. Technisat? Do tego prawdopodobnie będzie można go wykorzystać jako klienta nMultiroom, której to usługi zasad niestety jeszcze nie znamy.

 

A teraz trochę z innej beczki. Aktywowałem wczoraj kartę TNK HD. Trwało to niecałe 20 minut od wysłania SMS'a. Nie robiłem wcześniej akutalizacji oprogramowania, więc na początku miałem stare oprgramowanie Osmosys, jak w białym n-box'ie. I jedna rzecz była ciekawa. Tuner odbierał wtedy komplet kanałów z pakietu Informacja i rozrywka N, za to wszystkie inne kanały były zablokowane (np. Eurosport, czy TVN Turbo). Układ kanałów był identyczny, jak w N i można było nawet oglądać FoxLife HD. Po aktualizacji układ kanałów się zmienił i odpowiada już dokładnie ofercie TNK. Dekoder działa sprawnie, wygląd menu zbliżony do turbo-rekordera. Kanały DVB-T oczywiście na pozycjach powyżej 1000. EPG dostosowane do oferty TNK. Zarówne przed, jak i po aktualizacji jest dostęp do ustawień Multiroom.

 

Czekam do teraz do września na PVR i multiroom, bo chciałbym się dobrać do zasobów mojego turbo-rekordera. Jeżeli nie przegną z ceną mają we mnie wiernego klienta. Bo jeżeli tak to TNK HD zastąpi TNK SD w kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Ja mam tym razem pytanie odnośnie tajemniczych kart i modułów TNK HD:

 

01. Czy aby zakupić dany moduł trzeba będzie zarejestrować się w systemie TNK HD tak jak w Cyfrowym Polsacie ?

02. Czy dany moduł będzie na stałe sparowany z karta czy też karta będzie oferowana osobno ?

03. Czy oferta TNK HD będzie jeszcze poszerzana na jakieś dodatkowe pakiety ?

04. Dlaczego nie ma darmowego pakietu startowego: TVP1, TVP2, TVP INFO, TVN - wzorem zwykłej TNK ?

05. Dlaczego zwykła oferta TNK została w tyle względem nowej oferty TNK HD i czy do SD dojdą brakujące kanały ?

06. Czy odbiór DVB-T ( zakładam gdy będzie DVB-T w całej Polsce ) będzie w dekoderach w pełni darmowy ?

 

Dziękuję za wszelkie informacje. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad 1. Wystarczy wysłać sms z aktywacją. Nigdzie nie musisz podawać swoich danych.

Ad 2. Nie wiadomo - SK kiedyś podał że we wrześniu jest szansa na moduł.

Ad 3. Raczej nie - najwyżej dojdą kiedyś jakieś kanały.

Ad 4. Bo te kanały są za darmo w DVB-T.

Ad 5. Bo teraz będą się skupić głównie na rozwoju bardziej dochodowej TnK HD - TnK pójdzie w odstawkę, oferta raczej nie będzie poszerzana, ale nie jest to wykluczone.

Ad 6. Tak - kanały będą się meldowały na pozycjach od 1000 w górę, tak jak zostaną wyszukane w muxach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

01. Czy aby zakupić dany moduł trzeba będzie zarejestrować się w systemie TNK HD tak jak w Cyfrowym Polsacie ?

02. Czy dany moduł będzie na stałe sparowany z karta czy też karta będzie oferowana osobno ?

TNK HD obecnie nie oferuje modułów.

 

03. Czy oferta TNK HD będzie jeszcze poszerzana na jakieś dodatkowe pakiety ?

Nic na razie na ten temat nie wiadomo, być może wprowadzą coś w wrześniu,

 

04. Dlaczego nie ma darmowego pakietu startowego: TVP1, TVP2, TVP INFO, TVN - wzorem zwykłej TNK ?

Obecnie TNK HD jest w fazie wprowadzania na rynek, więc nie musieli od razu robić darmowych kanałów po wygaśnięciu kart, ponieważ doładowania zaczną się dopiero w drugiej połowie sierpnia. Osoby znajdujące się w zasięgu DVB-T zawsze będą mogły je odbierać za darmo.

 

05. Dlaczego zwykła oferta TNK została w tyle względem nowej oferty TNK HD i czy do SD dojdą brakujące kanały ?

Nie została w tyle, tylko to jest całkiem inna oferta, która jest kierowana dla całkiem innych użytkowników.

Dodanie brakujących kanałów w TNK SD spowodowałoby najprawdopodobniej wzrost ceny do poziomu pakietu domowego HD.

 

06. Czy odbiór DVB-T ( zakładam gdy będzie DVB-T w całej Polsce ) będzie w dekoderach w pełni darmowy ?

Tak, odbiór DVB-T jest darmowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to wielka szkoda że wątek został zdominowany przez kilku fanatyków TnK HD którzy

pospieszyli się z zakupem niesprawdzonego towaru i nie potrafią się przyznać do błędu lub

jeszcze do nich nie dotarło że popełnili błąd.

Przede wszystkim TnK ani TnK HD nie jest platformą z którą można by wiązać jakiekolwiek plany na przyszłość.

To taki chwilowy kaprys kierownictwa ITI które wszelkimi sposobami szuka środków na ratowanie

deficytowej n-ki.

Co do oferty programowej to chyba małpa umiałaby policzyć że w TnK HD za 35 kanałów z których 30 procent to

marne kanały z paczki TVN lub nawet kanały dublujące się trzeba zapłacić 40 zł miesięcznie.

Natomiast w n-ce za 75 kanałów płaci się 54 zł.

Czyli do tych 40 złotych które musimy płacić za 35 kanałów w TnK HD dopłacamy 14 zł. za które dostajemy

dodatkowe 40 kanałów, a wśród nich między innymi cała paczka AXN, Universal czy Eurosport 2.

No chyba rachunek jest prosty skoro nawet małpka sobie z nim poradziła. :lol2:

Choć ja osobiście gdybym miał komuś polecić jakąś ofertę programową za około 50 zł, to zdecydowanie najlepszym wyborem

byłby pakiet komfortowy z cyfry który można mieć w promocji za 45 zł i który to według mnie nawet bez opcji HD jest zdecydowanie ciekawszy

od n-ki.

 

przez CSA »

Kanały HD: MGM, NAT GEO WILD, ANIMAL, EUROSPORT, DISCOVERY, MTV, BBC i FILMBOX to najlepsze kanały w Polsce,

brakuje tylko samego NAT GEO, HBO i CINEMAX, żeby mieć mega wypas w HD.

 

Taaak.

I pewnie do pełni szczęścia brakował by ci jeszcze tylko CANAL+ . :lol2:

A policz sobie ile musiałbyś płacić za ofertę premium której ci braknie, jeżeli za kanały śmieciowe

które obecnie masz w ofercie TnK HD płacisz potrójną lub poczwórną ich wartość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krito właśnie zapomniałem o Canal+ HD :mrgreen:

 

Nie wydaje mi się żeby osoby kupujące dekodery TnK HD popełniły błąd, mają dekoder chcą to płacą i oglądają niezłe kanały. TnK nie byla robiona dla ludzi którzy chcą mieć wszystko. A dla ludzi którzy chcą mieć dobry wybór kanałów ale nie zaeży im na każdym kanale na wszystkich transponderach świata. Poza tym należy zauważyć że różnica między koniecznym do opłacania 54zł a możliwym do opłacania 40zł jest w dłuższym okresie spora, poza tym nie możemy czasowo zawiesić świadczenia usługi. W przypadku N dolicz jeszcze aktywację (ja płaciłem za 99zł a drugie tyle musiałbym zapłacić za tuner DVB-T).

 

Mimo wszystko najlepszą ofertą jakość do ceny pozostaje TnK SD opłacana na rok lub dwa lata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mają dekoder chcą to płacą i oglądają niezłe kanały

 

Zobaczymy jakie będą mieli nerwobóle jak za rok będzie podwyżka i to jest bardziej niż pewne jeden i drugi pojdzie w górę osobno po 5 zł i będzie 50 zł i super dekoder za 400 w którym nic nie zobaczymy jak nie opłacimy no chyba że będzie cyfrowa telewizja naziemna to ok w 2016 roku coś zobaczą daj Boże . I nie gadajcie że mają klientów z TNK SD w [beep]ie bo MAJĄ już kilkanaście dni za nami jak ogłosili tnk hd i nikt z Cyfrowego Domu nie wypowiedział się co z TNK SD to niech się :censored: no wiecie co . Mam doładowaną telewizje do kwietnia 2011 roku i podziękuje im jeśli dalej będą mnie uważać za idiotę .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krito jak dotychczas ten wątek zdominowany jest raczej przez osoby, które negatywnie patrzą na ofertę TNK HD. Nie wiem jakie Ty masz promocje Cyfry obecnie, ale ja widzę, że na ten miesiąc w promocji pakiet komfortowy kosztuje w zależności od wyboru 69,80 zł lub 63,90 zł. Na tej też podstawie mogę stwierdzić, że 19,90 zł za paczkę 10 kanałów HD to cena bardzo dobra przy braku umowy. W tej samej promocji Cyfry możesz dorzucić pakiet HD MIX po 17,43 zł lub 12,45 zł (tylko przez 6 msc). Warto zaznaczyć, że pakiet HD MIX posiada 8 kanałów a nie 10 jak TNK HD. Są tam kanały: FoxLife HD, BBC HD, Eurosport HD, Eurosport 2 HD, National Geographics, Nat Geo Wild, Animal Planet, MTVN. Czy naprawdę taki pakiet jest o wiele lepszym rozwiązaniem od pakietu TNK HD za 40 zł gdzie HD kosztuje 19,90? Warto dodać, że pakiet HD MIX Cyfry aby mieć, trzeba kupić pakiet Powitalny za 39,90 wtedy masz MIX HD za 17,43 na 18 msc lub za 19,90 a pakiet HD MIX za 12,45 zł ale tylko na 6 msc a później dostajesz cenę: 24,90 zł. Można jeszcze do tego dodać wszystkie, że pakiet z Canal+ FILM HD, SPORT HD oraz HBO HD kosztuje w tych promocjach 6,30 lub 4,50 (tylko 6 msc). Tak więc w pewnym sensie oferty są w miarę porównywalne, ale tak Cyfra w tej promocji ma drożej. Nie wspomnę już o klientach, którzy nie posiadają już umowy i za kanał HD po 5 lub 6 zł za jedną sztukę! Oczywiście zaraz ktoś napisze, że każdy rozsądny klient biegnie do sklepu, rezygnuje z Cyfry i zaraz podpisuje umowę, ale nie byłby tego taki pewien, że wszyscy klienci tak robią. Oczywiście pewna wymiana jest, ale bez przesady. A co oferuje Cyfra dla stałego klienta który ma powiedzmy 8 - 10 lat Cyfrę? Obniżenie abonamentu o 20 zł przez pewien okres i tyle. Nie wspomnę już o Polsacie, który umożliwia zmianę pakietu z Familijnego na Mini przy podpisaniu umowy (inaczej się nie da), ale jak już się podpisze, to nie ma możliwości przejścia na pakiet ponownie Familijny! Takie informacje pochodzą z ich infolinii. Tak więc nie można robić tak jak w TNK HD, że dany pakiet włączać lub wyłączać.

 

Kanały HD, które oferuje TNK HD na pewno są dobrymi kanałami. Nie każdy lubi Animal Planet, Discovery czy MGM, ale to wszystko kwestia gustu. Nikt nigdy nie trafi w 100 procentach do klienta. Stąd Polsat Familijny ma bardzo duże wzięcie, ponieważ posiadają dużą mieszankę kanałów i trafiają tym do ludzi. Samochody też są różnych marek, a nie każdy kupuje tylko dany model, co inni. Te oferty platform cyfrowych ogólnie są bardzo porównywalne, ruchy cen są małe zrównoważone, aby nie przedobrzyć. Nikt nie da 100 kanałów za 40 zł, bo to nie realne. To są firmy, chcą zarabiać, a jeżeli ktoś chce kanały dawać za darmo, to proszę bardzo takie utworzyć, tylko ludzie na tym skorzystają, ale ciekawe kto to sfinansuje?

 

@Aifam a co według Ciebie powinni powiedzieć właściciele ITI? TNK SD przecież działa funkcjonuje i nikt tutaj nic nie musi dopowiadać. Masz za 10 zł lub za 13 (jak kto płacił) pakiet miesięcznie 17 programów, powiedz mi kto Tobie da tyle programów za taką cenę? Możę Cyfra da powitalny za 19,90 gdzie masz chyba około 15 kanałów (nie liczę tych FTA które dają). TNK SD to bardzo korzystna oferta, która działa i nie wymaga tutaj żadnych obecnie zmian. Cenowo jest najlepszą ofertą na rynku. Wersja TNK HD faktycznie ma wystartować 1 września, więc poczekajmy na oficjalne informacje, co po tym czasie będzie się działo, ale raczej będzie to oferta, która wprowadzi TNK w przyszłość, a wersja SD za parę lat skończyłaby się raz na zawsze, bo kanały SD z czasem odejdą w przeszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TNK SD jak i HD jest dla ludzi takich jak ja! Takich którzy nie siedzą często przed telewizorem. Czasem wyjadą na jakiś czas poza rejon zamieszkania. Tacy którzy nie chcą być związani umową i nie chcą płacić co miesiąc skoro i tak nie będą oglądać. Mi akurat paczka z tnk sd odpowiada. Nie jestem wymagający. MŚ będę miał? Będę miał. LM miałem ?Miałem. Czasem jakiś serial zahaczę(ale to częściej już w sieci,bo nasze stacje nie emitują tychże seriali jeszcze bądź już). Przede wszystkim BRAK UMOWY spowodował to,ze wziąłem TNK dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@GroM - nie wiem po co przepisywałeś tu całą zawartość strony promocyjnej cyfry - przecież wystarczyło

podać linka i kogo by to interesowało to by sobie zajrzał. :lol2:

Szczególnie że ja nikogo nie namawiałem na ofertę cyfry ani n-ki tylko próbowałem zobrazować w miarę inteligentnym ludziom

którzy będą to czytać jak kiepska i droga jest oferta programowa TnK HD i jak bardzo niewielkim kosztem można mieć ofertę

o wiele, wiele lepszą. Proponuję ci żebyś przejrzał mój post jeszcze raz to może więcej z niego zrozumiesz.

Co do cyfry to oprócz promocji standardowych dostępnych na ich stronie można skorzystać również z niestandardowej, indywidualnie

wynegocjowanej i cena 45 zł za pakiet komfortowy jest osiągalna.

No ale zostawmy już cyfrę której ten wątek nie dotyczy i żeby wszystko pozostało w rodzinie skupmy się na porównaniu oferty programowej

TnK HD z ofertą n-ki.

Jak ktoś ma kiepską wyobraźnie to może sobie zrobić taką bardzo prostą pomoc naukową.

Należy zrobić dwie listy.

Na jednej liście można sobie wypisać 35 programów z oferty TnK HD i napisać cenę 40 zł.

Na drugiej liście należy napisać pozostałe 40 kanałów z oferty n-ki oraz cenę 14 zł.

Następnie obie listy kładziemy na stole i medytujemy nad nimi, medytujemy tak długo aż doznamy olśnienia i będziemy w stanie dostrzec sytuację

gdy ktoś próbuje z nas robić balona. :lol2::lol2::lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

@krito Twoja pseudo analiza rozbawiał mnie do łez.

Jak już coś porównujesz to rób to solidnie.

Różnica programowa pomiędzy n a TNK HD jest taka:

FoxLive HD, FilmBOX, Universal, Sci-Fi, Comedy Central, AXN SCI-FI, AXN CRIME, TCM, Discovery Historia, Discovery World, TVP Historia, EuroSport2HD, ESPN, SportCklub, SportClub+, Baby TV, JimJAm, CN, Boomerang, Kids, Nickelodeon, Discovery Traveel & Living, MTV, MTV Rock, Vh1, ID.

 

Po pierwsze, jak widać różnica wynosi max 26 kanałów a nie jak napisałeś 40.

Po drugie, cena 54zł w n jest ceną promocyjną, po 13 miesiącach opłata wzrasta do 80zł (czy warto płacić taką kasę za te kilka kanałów więcej?)

Po trzecie, ciągle piszesz o ilości kanałów. Ja osobiście wolę jakość a nie ilość. Dla tych co lubią dużo i tanio jest CP.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co bym chciał wiedzieć od Cyfrowego Domu ?? np jakie mają plany z TNK SD czemu nie zrobili dla nas chociażby dodatkowych pakietów ?? przecież z tej paczki tnk hd z pakietu domowego jest kilka nowych kanałów . Ale czekaj wiem nie zrobią tego bo TNK HD nikt by nie kupił oprócz 12 kanałów hd nic to nie ma wspólnego z telewizja na karte hd w takim znaczeniu że tam więcej kanałów SD niż HD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytania odnośnie radia internetowego w TNK HD.

Czy działa to tak samo jak w n'ce?

Czy można dodawać własne stacje (AAC+, MP3), czy jest identyczna lista jak w N?

Teraz pytanie, czy będzie to działało jak nie doładujemy konta?

 

Przyznam, że od jakiegoś czasu szukam ustrojstwa, które jest w stanie ominąć konieczność włączania komputera do słuchania radia internetowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznijmy od tego, że obecnie TNK HD jest w okresie próbnym. Pełna oferta będzie przedstawiona we wrześniu i może wtedy ulec modyfikacji.

Ja cały czas mam wrażenie, że została ona przygotowana na kolanie, byle zdążyć przed mundialem i nałapać klientów na TVP HD bez zobowiązań, głównie klientów konkurencji. Wszędzie widzimy logo n - na karcie abonenckiej, w menu dekodera, itp. Aż się dziwię, że cały ten produkt został ochrzczony jako TNK i jest sprzedawany przez Cyfrowy Dom, zamiast nazywać się n na kartę i być sprzedawanym przez ITI.

 

Sama oferta jest dosyć specyficzna, tzn. kierowana do określonych odbiorców. Ja to kupiłem, bo w domu są trzy telewizory, każdy bez DVB-T, a ponieważ TV analogowa nie wystarcza, to trzeba coś do tych telewizorów podłączyć. Zaznaczam, że znajduję się w zasięgu DVB-T. I tak, do 40" LCD jest podłączony turbo-rekorder z pakietem FULL (bezterminowym) i tunerem DVB-T na USB. Do małego LCD w kuchni jest podłączony Technisat S2CD Plus z TNK SD opłaconym na razie do kwietnia przyszłego roku. Polsat i lokalne TVP Info niestety tylko z analogu. Zastanawiałem się co podłączyć do trzeciego, zwykłego CRT 21". Zdecydowałem się już na Wielką rewolucję w n (wszystkie pakiety za 48 miesięcznie), ale odrzucili moje zamówienie, bo miałem jeszcze przez 3 dni aktywną drugą umowę. A Wszystkie pakiety za 54 to już jest 6 zł więcej na miesiąc. Przez miesiąc używałem Cyfrowego Polsatu w prepaid, czyli pakiet familijny za 42.80) na Samsungu H370, ale jakoś do ich oferty nie mogę się przekonać. Zresztą przez ten miesiąc kilka razy musiałem wznawiać uprawnienia, bo nagle w tajemniczy sposób znikały.

Moja preferowana oferta miała za zadanie umożliwić mi oglądanie podstawowych programów (1,2,TVN,TVN24,Polsat) plus programów z pakietu TVN, czegoś dokumentalnego i Eurosportu. To ostatnie eliminuje niestety wiele tańszych ofert, w szczególności TNK SD. I już byłem skłonny jednak kupić Wszystkie pakiety w n, gdy ukazało się TNK HD.

 

Dlaczego się zdecydowałem:

1. Za 19.90 mam niezły zestaw programów z Eurosportem

2. Na HD mi specjalnie nie zależy, bo telewizor póki co, jest SD.

3. Mogę w dowolnym momencie przestać płacić - zostaje mi DVB-T i FTA.

4. Podobają mi się n-box'y - to jest już trzeci z kolei, którego używam.

5. Od września, jak podłączę sobie dysk (tego mam pod dostatkiem) będzie możliwość nagrywania.

6. Jak ITI nie zaszaleje, to ten n-box będzie klientem multiroom dla turbo. Pytanie jak to będzie z kosztami.

7. Jak mi się znudzi, to zastąpi TNK SD w kuchni. Doładowałem za 120 na rok, ale na dwa lata z góry nie zamierzam.

8. Doposażenie n-ki do lepszego poziomu byłoby kosztowne - tuner DVB-T, upgrade do turbo - ponad 250 zł do tego 99 zł aktywacja. I wymiana konwertera na quad + dodatkowy kabel.

 

Zaznaczam, że nie twierdzę, że TNK HD to najlepsza oferta na rynku. Każdemu wedle potrzeb. Mi akurat odpowiada. TNK HD nie kupi raczej ktoś liczący każdą złotówkę, dla takich ludzi jest TNK SD bądź Cyfrowy Polsat mini. ITI najwyraźniej liczy, że na razie zestaw startowy kupią ludzie zamożni, mający telewizory HD i oferty konkurencyjne do n, chcący oglądać mundial w HD. A może potem zaczną doładowywać regularnie. Po drugie tacy, którzy chcą mieć kanały HD za względnie niewielkie pieniądze. Reszty dowiemy się we wrześniu.

 

Co do sprzedaży? Jak mam być szczery nie widziałem jeszcze zestawów w sklepie. Byłem w ciągu ostatniego tygodnia w Media Markt (jedyny ślad TNK HD to ulotki umieszczone przy zestawach TNK SD), Euro RTV czy w marketach sprzedających normalnie TNK SD. Mijałem parę APS n-ki i nigdzie też nie było śladu. Podobno są reklamy w telewizji, ale nie udało mi się na nie natrafić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Krito Ty na czerwono to se chałupę wymaluj najlepiej.............. jak ci się nudzi :/

 

Nie macie innych problemów życiowych? A mnie się TNK HD podoba... Jako HD FAN tego mi brakowało :!: Czy wy macie czas oglądać tą całą śmire w jakości VHS w tych platformach? Pracowałem prawie dwa lata w CP... i ludzie pytali się o 4 kanały... tylko 4 :!: Czy jest Polsat i TVN... czy są Discovery... i Kanał Disneya dla dzieci... i dekoder sprzedany. Dla mnie super oferta i mam nadzieję że kanałów HD będzie więcej z czasem - nawet za dopłatą. Fakt to 400 zł trochę drogo zważywszy że gwarancja jest tylko na 2 lata :/ Tu jest dla mnie jedyny plus dekodera wypożyczonego. TNK HD to super oferta podstawowych kanałów... plus 11 kanałów HD (nie licze śmiry TVN HD +1).

 

A co do różnicy 40zł za TNK HD a 54 z N'ke full... to jest 35% ceny więcej... nie chce płacić za śmire w VHS... chce płacic za HD :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3. Mogę w dowolnym momencie przestać płacić - zostaje mi DVB-T i FTA.

 

Obawiam się że na DVB-T poczekasz jeszcze z 4-5 lat więc nie ma co brać pod uwagę że to jest u mnie w woj lubelskim ma być w 2016 roku więc na pewno nie tylko ja mam gdzieś DVB-T bo niczego nie zobaczę przez kilka lat a FTA to co tam jest ? Polonia ? tele5? puls ? i kupisz do tego dekoder hd ?? niech w końcu zrobią 2gi pakiet w tnk sd . Jestem pewny że ITI nie poda wyników sprzedaży tnk hd albo poda wspólne tnk sd i hd bo nie zanosi się na kilometrowe kolejki po dekodery za 400 zł z 2letnią gwarancją z parowanymi kartami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...