Skocz do zawartości

Oprogramowanie 1.05B6 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie czyli jest gdzieś problem, ponieważ ja jak wcześniej napisałem ma problem z zacięciami na 10719. Zawiozłem nawet arive do sklepu w którym dokonałem zakupu i oni wgrali mi najnowsze oprogramowanie wraz z listą cyfry+z strony producenta. Moja propozycja jest aby znaleźć przyczynę tego, że niektórzy mają pewne problemy a nie prowadzić jałową dyskusję całkiem o niczym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brain pisze - Nikt was Panowie mądrale nie obrażał więc i wy zachowajcie minimum kultury, chyba że was na to nie stać.... 1.05B6 naprawdę działa stabilnie i nic się na nim nie tnie, a wymyślanie innych od troli tego nie zmieni. Ze wszystkich postów wynika, że rzeczywiście część ludzi ma problem z przełączaniem na radio/equalizer ... ale tu potwierdzają się opinie kilku użytkowników, że tak się dzieje przy wgraniu starej listy. Część ma też problemy z restartami ale dotyczy to głównie wersji edukacyjnej, na której coś skopcili - więc do oryginału od producenta nie ma się co czepiać. Jak już to pisać konkretnie co i w jakiej kolejności nie działa wtedy inni mogą pomóc... a wasze posty nie dość, że nic nie wnoszą to jeszcze obrażają innych... żenada Panowie ręce opadają...

 

Fakt forum jest nie po to abyśmy się nawzajem obrażali ale po to aby sobie pomagać.

Wracając do sedna sprawy to znaczy niedoróbek w sofcie 1.05B6 chociażby ten restart przy przełączaniu między TV/R gdy włączony jest radio equalizer. Trzy dni do tyłu z nim się uporałem i dziś się znów pojawił jak przeskanowałem transponder TVP z astry 10,862 aby go zaktualizować po poprawkach jakie zostały dokonane dziś w nocy. Zauważyłem że ten restart występuje u mnie jak po przełączeniu TV/R pojawi się plansza z programem z tego transpondera czyli jedynka , dwójka czy też trójka. Więc z listy kanałów radiowych wywaliłem wszystkie programy z tego transpondera i ponownie wszystko wróciło do normy - działa jak należy. Ta usterka nie zmienia jednak mojej opinii że ten soft na arivie 200 z kartą TNK jak do tej pory jest najlepszy , choć na pewno wymaga jeszcze poprawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet nie zdajesz sobie Panie Kolego sprawy, że mogłeś trafić w sedno tarczy, właściwie u mnie też kanały radia publicznego są z satelity Astra w paczce z TVP. Może to być przyczyną restartów po przełączeniu TV/R. Wracając do moich testów z procedurą programowania tunera, mogłem jeszcze sprawdzić w którym momencie następuje "głupawka" tego tunera. Tzn po przeszukaniu transpondera i zapamiętaniu kanałów dokonać podglądu kanałów i przełączyć TV/R, i tak krok po kroku, może wyjdzie na jaw w którym momencie powstaje ten restart. Jak będę miał czas jeszcze pomęczę Arivkę.

Fakt jest że w każdym sofcie przełączenie tunera na "jakiś" kanał o określonych parametrach powoduje restart odbiornika, tak mam i na sofcie 1.4B7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się skuszę/zaryzykuję (niepotrzebne skreślić) i potestuję w końcu ten nowy beta-soft... ;)

Mam tylko pytanie - czy wyłączenie w nim MediaHigway oznacza że na kanałach Cyfry+ jest jeszcze gorsze EPG niż było w 1.05B1 czy też serwis MediaHigway to miało być polepszenie EPG które nie wyszło i 1.05B6 ma porównywalne EPG z 1.05B1 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Testy potwierdzają przypuszczenia kacper0058, po włączeniu dowolnego programu radiowego z listy, który pochodzi z satelity Astra 19,2 st. E, częstotliwość 10,862GHz wówczas następuje albo zablokowanie albo restart tunera.

Niedowiarkom proponuję sprawdzić w swoich niezawodnych arivach czy czasem ten problem nie występuje.

Pozdrawiam, szczególnie Kolegę kacper0058.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może i ja się skuszę/zaryzykuję (niepotrzebne skreślić) i potestuję w końcu ten nowy beta-soft... ;)

Mam tylko pytanie - czy wyłączenie w nim MediaHigway oznacza że na kanałach Cyfry+ jest jeszcze gorsze EPG niż było w 1.05B1 czy też serwis MediaHigway to miało być polepszenie EPG które nie wyszło i 1.05B6 ma porównywalne EPG z 1.05B1 ?

 

Teoretycznie tak, a w praktyce dalej działa EPG na cały tydzień, nie wiem skąd dekoder bierze dane. System MediaHigWay nie był wogóle potrzebny i nie wiem po co wogóle go tam zamieszczali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

a Ja chcialbym sie dowiedziec jak wyszykac albo raczej skad wziasc parametry zeby recznie wyszukac poszczegolne kanaly ,ktorych moja ariva 100 e nie chce wyszukac i nie wiem czemu (jestem abonentem cyfry i wiem ,ze kanaly hd trzeba recznie wyszukac to juz wyczytalem ), ale nie rozumiem dlaczego wciaz nie mam poszczegolnych kanalow : discovery, nat geog wild , espn classic , extreem sports , disney xd i moze jeszcze jakies o ,ktorych nie wiem ale w sumie nic poza tymi mnie nie interesuje .

prosze administratora zeby jak moze przeniosl to pytanko pod temat o arivie 100 e i przepraszam za blad za bardzo sie rozpedzilem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wchodzisz do menu Installation i potem do Lista Transponderów. Tam wybierasz częstotliwość transpondera (z Hotbirda oczywiście), na którym ma być brakujący program i naciskasz "szukaj" (niebieski klawisz na pilocie). Wyskoczy okienko, gdzie trzeba zaznaczyć jeśli jest inaczej, opcje: "tylko niekodowane" na "nie", "szukanie kanałow" na "tv", "szukaj sieci" na "nie" i potem nacisnąć na klawisz OK. Powinno wyszukać wszystkie programy jakie są na transponderze i dodać je automatycznie na koniec listy kanałow, niezależnie od tego czy karta Cyfry jest aktywna czy nie. Jeśli na końcu listy nie ma dodanych nowych programów, to jest tylko jedna możliwość: te programy muszą już być gdzieś na liście, zostały wcześniej zaprogramowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciagnac dalej ten watek wszystkie kanaly wkoncu mi wskoczyly w pewien ladny dzien a pisze o tym gdyz zastanawiam sie czy to moze byc zalezne od pogody bo one teraz te kanaly z tego transpordera (Hotbird 8 (13.0E) - 12188.00 V - Txp: 74 - Beam: HB8 Europe DVB-S (QPSK) - 27500 3/4 (38.5 Mbps) - NID:113 - TID:7400) , one raz sa a pozniej znkaja i pokazuje sie informacja ze sa zakodowane a dzieje sie pewnie tak bo sila i jakosc spada odpowiednio z 95% na 45% i z 75% na 10 % i to pewnie jest przyczyna ale dzieje sie to tak tylko na tym konkretnym transponderze z reszta kanalow jest wszystko ok .Pogoda w anglii teraz ladna i dziwil bym sie jak to by sie dzialo w deszczowy wietrzny dzien ale to sie dzieje o roznych godzinach i w ladna pogode wiec nie wiem gdzie jest przyczyna moze ktos mial juz taki problem a moze to wina dekodera .Wydaje mi sie to bardzo dziwne , nie wiem co o tym myslec nie jestem calkowitym laikiem w tych sprawach ale zadnym specem znowu to tez nie ale to wydaje mi sie bardzo dziwne .Jesli ktos wie co moze byc tego przyczyna to prosze o jakies info .DZIEKI I POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raz sa a pozniej znkaja i pokazuje sie informacja ze sa zakodowane a dzieje sie pewnie tak bo sila i jakosc spada odpowiednio z 95% na 45% i z 75% na 10 % i to pewnie jest przyczyna ale dzieje sie to tak tylko na tym konkretnym transponderze z reszta kanalow jest wszystko ok .Pogoda w anglii teraz ladna

To zjawisko, o którym piszesz, niestety nie zależy od pogody w Anglii lecz w Polsce. TP 12188 należy chyba do Polsatu, a on ma stację uplink w Warszawie, wobec czego wystarczy, że będzie akurat tam burza (w ostatnim tygodniu tak się działo kilkukrotnie, wczoraj wieczorem również) i sygnał spadnie tak, że odbiór będzie zerowy. Najpierw "lecą" kanały HD, poprzez SD w mpeg4 a na końcu SD w mpeg2. Tak, ze gdy zdarzy się tak podobnie, nim zaczniesz kombinować z tunerem, sprawdź radarową mapę pogody w PL.

 

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...