Skocz do zawartości

Oprogramowanie 1.05B6 dla 200 / 100 / 100E


brain
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kolego MarekBogdanKaszynski czy mógłbyś sprawdzić na swojej arivie 200 ten restart przy TV/Radio. Wejdż w menu i w opcjach inne włącz radio equalizer bo tylko wówczas występuje ten restart u mnie. Dopiero przy włączonej tej opcji użyj przycisku TV/Radio na pilocie. Swoją drogą to dziwne że u jednych jest ten restart a u innych wszystko działa OK. Bez włączonej tej opcji u mnie tuner też przełącza TV/Radio bez problemów na tym sofcie.

Ustawione mam "radio equalizer" na włączone i właściwie nigdy tej funkcji nie wyłączałem.

Również nie występują u mnie restarty jak u innych użytkowników co 3 godziny.

Jest to wszystko tak dziwne jak cała Ariva, dla mnie osobiście jest dziwne że odbiornik od czasu swojej premiery na rynku co chwilę ma poprawiany soft, który niekiedy przynosi więcej szkody niż pożytku - ale to już inny temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w końcu udało mi się usunąć tą usterkę z restartem przy włączaniu TV/Radio z funkcją radio equalizera. Przyczyna okazała się dość banalna a mianowicie moja lista kanałów którą utworzyłem na sofcie 1.04B7 i zgrałem na pendrivea. Przy aktualizacji kolejnego softu wgrywałem ją do arivy 200. Przy sofcie 1.05B1 wszystko działało jak należy za to już przy następnym 1.05B5 i 1.05B6 zaczął się ten problem. Więc przywróciłem ustawienia fabryczne które usunęły mi wszystkie programy , na nowo ustawiłem parametry i także włączyłem radio equalizer przeskanowałem obie satelity z wyszukaniem wszystkich kanałów. Zadziałało nie ma już restartu. Jednak to dziwne bo wcześniej już próbowałem tak robić z tą małą różnicą że wyszukałem tylko kanały z kilku transponderów i wówczas po przełączeniu na TV/Radio dostał takiej zwiechy że musiałem go reanimować przez RS232. Teraz zejdzie mi ze dwie godziny posortować jak i usunąć te śmieciowe kanały.

Dzięki wszystkim za rady te trafione jak i chybione. :brawo:

Jeszcze dwa słowa do kolegi igorelectronics ja nie podważam twoich słów co do tego że u Ciebie tuner nie resetuje , tylko nie zgadzam się z niektórymi stwierdzeniami w których z pewną nutką ironii próbujesz pouczać tak jak z tym wgrywaniem softu z odpowiedniego poziomu. :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego MarekBogdanKaszynski ja gdy kupowałem swoją arive miała soft 1.04B7 i wgraną listę kanałów C+. Z uwagi na to że w tym czasie miałem tylko kartę TNK to tą listę tylko zmodyfikowałem nie usuwałem, wywaliłem z listy kanały nie potrzebne a ściągnąłem kanały z transponderów gdzie było TNK plus niektóre ciekawe z astry RTL , Eurosport i tym podobne które da się oglądać. I to może był mój błąd trzeba było wszystkie usunąć i na nowo wgrać, ustawić listę i dopiero zgrać na pendrivea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym że od początku:

1. Kupiłem Arivę 200 z softem 1.4B5 i pierwszego dnia zmieniłem na aktualny 1.4B7.

2. W związku z tym, że i tak po aktualizacji softu oraz ustawieniach fabrycznych listę programów straciłem - rzecz oczywista, przeszukałem wybrane transpondery i poukładałem własną listę kanałów.

3. Lista była oczywiście modernizowana (kanały dodawałem, usuwałem, zmieniałem nazwy itp) ale praktycznie pochodzi z softu 1.4B7 i "śmigała" na nowszych softach tak w ramach testu i problemów nie miałem jak u Ciebie przy najnowszym 1.5B6.

Z tego właśnie moje zdziwienie ale skoro Piszesz, że lista fabryczna została zmodernizowana dla potrzeb TNK być może jest to jakaś przyczyna takiego a nie innego zachowania tunera.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:brawo:

dokładnie - zawsze wgrywam soft , ustawienia fabryczne i skanuję niebo lub podpieram się aktualną lista producenta

i nie ma żadnych problemów !!!

 

Podsumowując wasze wywody .... czasem się niektórym zrestartuje .... na FTA ??

Ja jakoś i tego nie zaobserwowałem.

 

Innych poważniejszych problemów z nowym softem nie ma :brawo: czyli, coby nie biadolić mamy duży postęp !!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To w takim razie dodam łyżkę dziegciu bo za słodko ten soft wygląda. W dalszym ciągu jest skopana funkcja związana z opcją "kanał startowy". Przy uruchomieniu tej funkcji (u mnie na TVP1) odbiornik załącza się na TVP1, pokazuje że programy są na liście "FAV 1" ale nic bardziej mylnego, gdyż jest to lista główna "wszystkie". Wyłączenie funkcji "kanał startowy" nie powoduje takich niespodzianek, tyle że po co taka funkcja skoro nie działa poprawnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam kanał startowy zawsze włączał odbiornik na danym kanale i zawsze na liście wszystkie! Nigdy nie było inaczej więc trudno uznać to za problem raczej tak to sobie wymyślono i tak już zostanie :)

 

Póki co zaryzykuję, że 1.05B6 jest najstabilniejszy ze wszystkich jakie powstały ... :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co pamiętam kanał startowy zawsze włączał odbiornik na danym kanale i zawsze na liście wszystkie! Nigdy nie było inaczej więc trudno uznać to za problem raczej tak to sobie wymyślono i tak już zostanie :)

 

Nieprawda. Opcja ta została skopana w sofcie 1.04b8. wcześniej działało to jak trzeba.

 

Póki co zaryzykuję, że 1.05B6 jest najstabilniejszy ze wszystkich jakie powstały ... :brawo:

 

Jeżeli mówi o stabliności to się z Tobą zgadzam. Wyraźnie widać przyśpieszenie podczas uruchamiania, jako lokalny klient [beep] teź szybciej załapuje. Wcześniej było tak, że po włączeniu tunera pojawiał się napis "zakodowane" a za chwilę obraz. Teraz łapie od razu. Nie zauważyłem też żadnych resetów. Możliwe, że resety zdarzają się z kartą cyfry w slocie. W tej chwili jednak tego nie mogę sprawdzić ;) bo kartę mam wsadzoną w terminal, który działa jako lokalny serwer dla dwóch A100.

 

Soft zawsze wgrywam jako całość, potem wgrywam po usb userdb z kopii (soft 1.05b1 zgrany po rs), wpisuję jedynie ustawienia dla sharingu, (reszta ustawień i lista kanałów jest ładnie przywracana automatycznie) i to wszystko. Dodam jeszcze, że listę kanałów mam swoją własną, zrobioną na kompie.

 

Z starych niepoprawionych błędów oprócz tego kanału startowego pozostał zwis tunera po wyłączeniu go pilotem w trakcie odtwarzania filmu z napędu podpiętego pod usb. Pomaga jedynie reset wyłącznikiem z tyłu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyłem trochę swoją Arivę i wyszło szydło z wora. Przy przełączeniu radio/TV zaczął cykliczne restarty aż mnie zirytował i wgrałem przez rs232 z powrotem ten sam soft i układam z powrotem listę kanałów na tym oprogramowaniu. A wyglądało to tak, że po włączeniu listy kanałów TV na "wszystkie" i przełączenie na R i także na listę "wszystkie" nastąpiła wówczas ta "głupawka". Czyli w pewnych okolicznościach przyrody restarty takie zaczęły występować.

Już poukładałem kanały w komputerku, wgrałem listę do tunera i gra wszystko. Przełączam na radio i jest OK. Podkusiło mnie by zrobić (z poziomu tunera) listę ulubionych kanałów radiowych i tu niespodzianka, włączam na kanały TV lista nr.1 -działa. Przełączam na radio - lista nr.1 - zobaczyłem tylko połowę equalizera i napis "radio parlament" powstała zwiecha :evil: . Restarty w koło Wojtek i w efekcie pomogło w momencie włączenia (napis stil???) naciśnięcie TV/RADIO aby załączył się tuner na TV i wgrać inne oprogramowanie. Ponownie wgrane 1.4B7 i na tym koniec eksperymentów na dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam taki problem. Mam dysk Samsung S2, na nim nagrane na Arivie 98 programów. Po wgraniu 1.05.B6 Ariva widzi tylko pierwsze 63 programy. Nie daję się też już nic dograć. Dodatkowo nie działa time shift ani nagrywanie z ręki (wyskakuje "disk error"). Wgrałem 1.05.B1 i wszystko z dyskiem ok, znów widzę 98 nagranych programów oraz działa time shift i nagrywanie. Nie wiem, czy to kwestia tego konkretnego dysku, być może gdybym go sformatował, wszystko byłoby ok, ale szkoda mi nagranych audycji. Dziwne to, wygląda na to, że jest jakieś ograniczenie na liczbę (miejsce) na dysku albo coś takiego lub tuner źle odczytuje wolne miejsce na dysku i wydaje mu się, że dysk jest zapełniony. Trochę szkoda, bo poza tym najnowszy sof działał ok, bez restartów i zawieszania, a dodatkowo zadziałał mi Nat Geo Wild HD (wcześniej musiałem wyjąć moduł tnk).

 

 

Pozdrawiam,

Vochomurka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyłem trochę swoją Arivę i wyszło szydło z wora. Przy przełączeniu radio/TV zaczął cykliczne restarty .....

Przełączam na radio - lista nr.1 - zobaczyłem tylko połowę equalizera i napis "radio parlament" powstała zwiecha ........

 

Miałem dokładnie tak samo i jak już wcześniej pisałem o tym problemie pozbyłem się go w następujący sposób :

- przy tym sofcie który szwankował (robił restarty przy przełączaniu TV/R) przywróciłem na początek ustawienia fabryczne i nic więcej

- następnie jeszcze raz wgrałem soft 1.05B6 i ponownie użyłem funkcji ustawienia fabryczne

- w ustawieniach dodałem satelity , włączyłem diseqC, ustawiłem porty na LNB

- włączyłem funkcje wyszukiwania programów na wszystkie satelity (wyszukiwałem wszystkie kanały kodowane i niekodowane TV jak i radio, a to dla tego że wcześniej przy tych usterkach próbowałem wyszukać tylko te programy które mnie interesowały i wówczas po użyciu klawisza TV/R zrobił zwiechę jak u Ciebie)

- następnie włączyłem pozostałe funkcje które według mnie są przydatna podczas pracy tunera ; kanał startowy, zegar, radio equalizer

- sprawdziłem przełączanie TV/R z włączonym radio equalizerem było wszystko OK

- póżniej na tunerze posortowałem jak i wywaliłem kanały moim zdaniem zbędne.

Dwa dni tuner śmiga jak należy i muszę szczerze przyznać że ta wersja softu 1.05B6 na mojej arivie 200 z kartą TNK w porównaniu do wszystkich poprzednich softów jakie miałem wgrane sprawuje się najlepiej.

W moim przypadku sprawdziły się też informacje zawarte na stronie www fergusona że listy programów tworzone na wcześniejszych softach i wgrywane do nowych softów mogą mieć wpływ na wadliwe działanie tego sprzętu. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem sprawdzić o co chodzi z tymi restatami na kanałach radio. Wgramłem z posiomu userdb kilka list znalezionych w internecie. I rzeczywiści na niektórych (zobionych na starych softach) efekt taki występował. Potwierdzam zatem to co napisał kacper0058:

... sprawdziły się też informacje zawarte na stronie www fergusona że listy programów tworzone na wcześniejszych softach i wgrywane do nowych softów mogą mieć wpływ na wadliwe działanie tego sprzętu...

 

Poza tym jak narazie brak zastrzeżeń co do wersji 1.05B6 :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety na 1.05B6 są restarty i to na różnych kanałach, nawet np. na TVP Info, czy TVN24, na którym się to wcześniej mi nigdy nie zdarzało. Dzieje po 4-5 minutach na danym kanale. Instalacją antenowa 3 miesiące, na 100% sprawna. Miałem możliwość sprawdzenia tego na trzech różnych lokalizacja antenowych (antena 85 cm, 125 cm i 180 cm) z dwoma różnym Ariva 200 i efekt niestety taki sam. Lista zrobiona bezpośrednio po wgraniu czystego softu, a więc wykluczam błędy z listami dogranymi po załadowaniu softu a zrobionym wcześniej. Po załadowaniu softu 1.04B8 wszystko śmiga ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety na 1.05B6 są restarty i to na różnych kanałach, nawet np. na TVP Info, czy TVN24, na którym się to wcześniej mi nigdy nie zdarzało. Dzieje po 4-5 minutach na danym kanale.

 

 

Oj oj !!! Admin cię zaraz pogoni - zgadza się soft 1.05B6_patch czyli wersja edukacyjna ma problemy z restartami ... chłopaki coś za dużo nagrzebali dodając GBOX. Soft oficjalny ze strony producent a NIE ma takich problemów !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie niestety na 1.05B6 są restarty i to na różnych kanałach, nawet np. na TVP Info, czy TVN24, na którym się to wcześniej mi nigdy nie zdarzało. Dzieje po 4-5 minutach na danym kanale.

 

 

Oj oj !!! Admin cię zaraz pogoni - zgadza się soft 1.05B6_patch czyli wersja edukacyjna ma problemy z restartami ... chłopaki coś za dużo nagrzebali dodając GBOX. Soft oficjalny ze strony producent a NIE ma takich problemów !!!

 

A co ja mam wgrane ? Ja nie mam patcha tylko oryginalny soft z strony producenta http://www.ferguson-digital.eu/pl/pobie ... .05B6.zip/ Żadnego patcha w ogóle nie wgrywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomęczyłem trochę swoją Arivę i wyszło szydło z wora. Przy przełączeniu radio/TV zaczął cykliczne restarty .....

Przełączam na radio - lista nr.1 - zobaczyłem tylko połowę equalizera i napis "radio parlament" powstała zwiecha ........

 

Miałem dokładnie tak samo i jak już wcześniej pisałem o tym problemie pozbyłem się go w następujący sposób :

- przy tym sofcie który szwankował (robił restarty przy przełączaniu TV/R) przywróciłem na początek ustawienia fabryczne i nic więcej

- następnie jeszcze raz wgrałem soft 1.05B6 i ponownie użyłem funkcji ustawienia fabryczne

- w ustawieniach dodałem satelity , włączyłem diseqC, ustawiłem porty na LNB

- włączyłem funkcje wyszukiwania programów na wszystkie satelity (wyszukiwałem wszystkie kanały kodowane i niekodowane TV jak i radio, a to dla tego że wcześniej przy tych usterkach próbowałem wyszukać tylko te programy które mnie interesowały i wówczas po użyciu klawisza TV/R zrobił zwiechę jak u Ciebie)

- następnie włączyłem pozostałe funkcje które według mnie są przydatna podczas pracy tunera ; kanał startowy, zegar, radio equalizer

- sprawdziłem przełączanie TV/R z włączonym radio equalizerem było wszystko OK

- póżniej na tunerze posortowałem jak i wywaliłem kanały moim zdaniem zbędne.

Dwa dni tuner śmiga jak należy i muszę szczerze przyznać że ta wersja softu 1.05B6 na mojej arivie 200 z kartą TNK w porównaniu do wszystkich poprzednich softów jakie miałem wgrane sprawuje się najlepiej.

W moim przypadku sprawdziły się też informacje zawarte na stronie www fergusona że listy programów tworzone na wcześniejszych softach i wgrywane do nowych softów mogą mieć wpływ na wadliwe działanie tego sprzętu. :D

Ja już się pogubiłem, powiem po kolei jak zrobiłem, wydaje się że prawidłowo, ale ocena nie do mnie należy, gdyż w efekcie powróciłem do starego softu:

1. Wgrałem nowy soft 1.5B6 z poziomu "Allcode+bootloader",

2. Zaznaczyłem i potwierdziłem "parametry fabryczne";

3. Ustawiłem język polski, format obrazu, jego parametry (jasność, kontrast, nasycenie), czas;

4. Skonfigurowałem parametry satelity - ustawienia przypisania konwerterów pod przełącznik "Diseq";

5. Przeszukałem wybrane transpondery satelity HotBird, Astra1, Amos.

6. Wgrałem listę na "gwizdek" z poziomu "Dump" i przeprowadziłem edycję na komputerze;

7. Gotową listę wgrałem do tunera z poziomu "userdb".

8. Dalej to już stwierdziłem że są ciągłe restarty i wróciłem do starego softu.

i to by było na tyle... Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przerażające jest to, że tylko jedna osoba jest zadowolona z softu 1.05B6 i caly czas upiera sie, że jest super. Pozostali mają różne problemy i to zwiny softu a nie złego wgrywania i naprawdę trzeba być trollem żeby wmawiać innym, że źle coś wgrali a robili to od poł roku i działało lub nie. Wszystkiemu winny jest zły soft a Wy dajecie radoche trollowi z Fergusona. Ten user powinien być zabanowany za samego avatora a za posty wywołujące dezinformację powieszony za jaja pod ich fabryką w Chinach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytajcie jego posty - będziesz wiedział że nic sensownego poza zakładaniem tematów z numerem softu nie wnosi. Jego odpowiedzi na problem są z reguły identyczne "u mnie działa, kup se nową antenę"

Dziwie się, że ktoś jeszcze wchodzi z nim w polemikę. Olać.

 

Jak mówiłem wcześniej jest to wina softu tylko i wyłącznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

....
....

 

Nikt was Panowie mądrale nie obrażał więc i wy zachowajcie minimum kultury, chyba że was na to nie stać.... 1.05B6 naprawdę działa stabilnie i nic się na nim nie tnie, a wymyślanie innych od troli tego nie zmieni. Ze wszystkich postów wynika, że rzeczywiście część ludzi ma problem z przełączaniem na radio/equalizer ... ale tu potwierdzają się opinie kilku użytkowników, że tak się dzieje przy wgraniu starej listy. Część ma też problemy z restartami ale dotyczy to głównie wersji edukacyjnej, na której coś skopcili - więc do oryginału od producenta nie ma się co czepiać. Jak już to pisać konkretnie co i w jakiej kolejności nie działa wtedy inni mogą pomóc... a wasze posty nie dość, że nic nie wnoszą to jeszcze obrażają innych... żenada Panowie ręce opadają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...