Skocz do zawartości

Cyfra - pytania poczatkujacego


hellboyek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

mam problem z siłą sygnału na moim dekoderze PVR

na kanałach mam informacje, że brak sygnału sprawdź antenę

wchodzę w ustawienia anteny

i tam widzę siła sygnału 0

ale nic nie robię i po 5 sekundach

siła wskakuje na poziom 4,5

ale to nic nie daje bo dalej nie mogę oglądać programów

na kanałach dalej info

brak sygnału sprawdź antenę

 

typ konwertera mam na -->> pojedynczy

satelita -->> HB

kabel wsadzony do gniazda SAT1

 

doradzicie coś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie jest 4,2 / 5 siła sygnału ale nie gubi nic

 

natomiast mam problem z kanałami HD, działa tylko mtv a reszta albo nie działa w ogóle (brak sygnału) albo zakłócenia są non stop (pikseloza), czy to może być wina nie idealnego ustawienia anteny ?

w sumie antena ustawiona tak że się lepiej nie da (łapie te 4,2/5 max, na drugim dekoderze siła sygnału "dobry" prawie na max natomiast drugi parametr jakość sygnału przełącza się między dobrym a wystarczającym)

czy nie skręcenie konwertera (o 6 stopni chyba) może to powodować ? bo zostawiłem na wprost bez skręcania o te pare stopni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam problem z siłą sygnału na moim dekoderze PVR

na kanałach mam informacje, że brak sygnału sprawdź antenę

wchodzę w ustawienia anteny

i tam widzę siła sygnału 0

ale nic nie robię i po 5 sekundach

siła wskakuje na poziom 4,5

ale to nic nie daje bo dalej nie mogę oglądać programów

na kanałach dalej info

brak sygnału sprawdź antenę

 

typ konwertera mam na -->> pojedynczy

satelita -->> HB

kabel wsadzony do gniazda SAT1

 

doradzicie coś ??

Jak nic masz źle ustawioną antenę:) Ustwa sobie najpierw kąt elewacji i z grubsza konwerter ap potem szukaj azymutu. Też takmiałem i dopiero po dwóch dniach sie skapowąłem o co chodzi:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

przepraszam ale nie wiem gdzie wrzucić me pytanie...wiec spróbuje tu :)

Jaki polecacie dekoder HD z funkcja PVR i możliwością oglądania zarówno Cyfry i Cyfrowego Polsatu?? cena -> w granicach zdrowego rozsądku mogą być dwie propozycje "standard" i "hi-end" dzięki za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W podobnej sprawie pisałem do ICOKu w odpowiedzi dowiedziałem się, że dekoder (kupiony) jest moją własnością, natomiast po dekoder typu PVR należy zgłosić się do autoryzowanego dystrybutora. O cenie nic się nie dowiedziałem - po prostu o to nie pytałem, a jedynie o samą możliwość wynajęcia takiego odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

przepraszam ale nie wiem gdzie wrzucić me pytanie...wiec spróbuje tu :)

Jaki polecacie dekoder HD z funkcja PVR i możliwością oglądania zarówno Cyfry i Cyfrowego Polsatu?? cena -> w granicach zdrowego rozsądku mogą być dwie propozycje "standard" i "hi-end" dzięki za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam

.

Ferguson Ariva 200 - od 445 zł.

Ferguson Ariva TT - od 1599 zł (250 GB), 1759 zł (500 GB).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam, jestem tu nowy wiec swoje pytanai odnosnie cyfry kieruje tutaj. prosze wybaczyc jesli sie problem byl poruszany wczesniej:

 

Najlepiej jesli powiem na przykladzie:

 

1) talerz z konwerterem Twin i dziele sobie sygnał. Dwa niezalezne kable koncentryki SAT idą z konwertera i jeden idzie do gniazda SAT INPUT w tunerze nr1 (na razie rozpatruje tylko jeden kabel z konwertera). Do tegoż samego tunera w ktorym zamontowana jest karta kliencka, dochodzi kabel ze splittera i wchodzi do gniazdka na karcie klienckiej. z tego co widzialem to gniazdka wychodządze ze splittera są to gniazdka telefoniczne R11 i tylko taki !! pytanie - co to dokladnie za kabel, czy on musi byc jakos specjalnie zacisnięty zarobiony ?? jakies specjalne parametry musi miec , i wtyki tez jakies specjalne ?? itd, prosze o przykaldowy link do takiego kabla i pytanie czy samemu go zarabiac czy kupowac juz gotowy z koncowkami ??

 

2) od takiego tunera podłączam sobie kabel hdmi do telewizora, spoko , mam i obraz i dzwiek w telewizorze. pytanie - co jesli chce miec dzwiek w glosnikach podłączonych do amplitunera ? czy podłączam teelwizor wyjsciem audio do amplitunera czy moze podłączam tuner do ampltunera ??

 

3) co do drugiego kabla z konwertera - chcialbym go podłączyc do komputera, czyli miec telewizje w komputerze. W związku z tym kupuje tuner sat np powiedzmy taki http://allegro :censored: i gdzie ja do takiego tunera wloze karte kliencką do ktorej idzie sygnał ze splittera ?? czy ktos moglby zarzucic schemacikiem albo przynajmniej opisem instalacji takiego zestawu ??

 

Bede wdzieczny, dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Przymierzam sie do wziecia Cyfry i mam pytanie czy antena jaka oferuja do zestawu jest dobra czy lepiej samemu sobie kupic cos lepszego?

I drugie pytanie: kiedy konczy sie promocja dla nowych klientow tzn 50% taniej przez okreslony czas + gratisy (kanaly HD, HBO, Canal +)? - wlanie widzialem na stronie ze juz nie ma tej oferty, jest nowa mniej korzystna, chyba trzeba bedzie poczekac do Wielkanocy moze bedzie cos ciekawego.

 

Z gory dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...