Skocz do zawartości

Cyfra - pytania poczatkujacego


hellboyek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

dzien dobry,

przeczytalem kilka stron tego watku do tylu ale nie znalazlem odpowiedzi dlatego bylbym wdzieczny za pomoc.

Chcialbym odbierac cyfre+ na jednym telewizorze + do tego na 2 komputerach. Rozni fachowcy sugeruja rozne konstelacje takiego systemu. Wczoraj instalator zalozyl mi antene tvsat+DVB-T, podlaczyl to z multiswitchem i teraz czeka na odpowiedz co dalej... :-((

W domu mam polozone kable do internetu+ tv.

Jesli ktos ma wiedze jak cos takiego zrobic, ew gdzie moge znalezc rozwiazanie - bede wdzieczny za pomoc

pozdrawiam trolik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do każdego pomieszczenia w którym będzie wykorzystywana telewizja należy dociągnać pojedyńczy kabel od multiswitcha z sygnałem satelitarnym. Podział uprawnień z karty abonenckiej Cyfry+ można rozwiązac na trzy sposoby: Kupując splitter przewodowy (jeśłi jest możliwość rozprowadzenia kabla telefonicznego) lub bezprzewodowy - do serwera wkładamy kartę, a karty klienckie do poszczególnych urządzeń odbiorczych. Trzecią opcją jest multiroom od Cyfry+ jednak pozwala on na podział tylko na dwa odbiorniki. Można się ewentualnie wspomóc opcją sharingu na dekoderach opticum (jeden dekoder ma włożoną kartę i podaje drugiemu uprawnienia). Jeżeli chodzi o odbiór sat na komputerze to albo karta TV+zwykły dekoder lub odbiornik sat montowany w komputerze z czytnikiem kart SECA. To tak w telegraficznym skrócie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za pomoc :-)

Moj instalator (jesli dobrze go rozumiem) chce puscic uprawnienia kablem sieciowym. Moj najwiekszy zgryz teraz to sposob przekazania sygnalu do kompa. Na razie widze to tak:

- jeden super dekoder (opticum 9600) na dole do duzego tv

- jeden darmowy (prawie...) od cyfry do jednego kompa - do tego karta tv w kompie

- jeden dodatkowy dekoder w drugim kompie i rowniez karta tv

czy cos takiego ma sens...?

z gory dziekuje za pomoc

pozdrawiam i zycze milego weekendu trolik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :) Jest to kwestia anteny. Dekoder pokazuje sygnał dla częstotliwości 10892H(TVP 1, TVP 2, Canal+ i parę innych... :D), więc jeśli np. na religia tv masz zakłócenia albo czerwony kwadracik, to wejdź w MENU -> 7 -> 1, jak masz skalę z poziomem sygnału to B i naciskaj strzałkę do dołu, do momentu gdy pojawi się SATELITA HOTBIRD. Zmieniasz satelitę na inny(strzałkami w bok), wpisujesz częstotliwość 11508, polaryzacja pionowa i FEC 5/6. Jak jest u stawione, naciskasz B i sprawdzasz poziom sygnału i będzie wiadomo :) Później oczywiście satelitę ustawiasz z powrotem na HOTBIRD :)

 

Zrobiłem tak jak mówisz, bo akurat mam kwadracik na Religia.TV

Zmieniłem te parametry na satelita : inny

częstotliwość : 11508

polaryzacja pionowa

FEC 5/6

i sprawdziłem sygnał i w ogóle nie mam sygnału przy tych ustawieniach.

Rozumiem, że na Hotbrid i "inny" ( przy tych ustawieniach co podałeś) mam mieć sygnał jakiś tam dobry ?

A te parametry które podałeś są tylko dla Religia.TV czy również dla innych programów które mają problemy z odbiorem ?

Z Eurosport mam cały czas problemy, a Religia.TV cały czas nie działa, tak samo TVN Warszawa.

Czyli teraz mam przestawić antenę, żeby pojawił się na tych ustawieniach jakiś sygnał. Ale jak znowu zniknie mi sygnał z Hotbrid ?

Myślę, że nie trzeba dla każdego kanału ustawiać anteny tylko np. dla dwóch satelit, żeby było na każdej ileś tam kresek i będzie ok ?

Te kwadraciki już mnie dobijają , ciągle się tnie na niektórych kanałach i jest to bardzo irytujące.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie... Czyli to jednak sygnał. Musi być sygnał na zielono, zarówno na hotbird, jak i na inny. Na tych parametrach odbierają następujące programy:

nr 18 TVN Warszawa

nr 65 TVP seriale

nr 81 Religia.tv

nr 138 ESKA TV

nr 142 RTV

Z kolei Eurosport i Eurosport 2 nadają na częstotliwości 11240, polaryzacja pionowa, FEC 3/4. Sprawdź sygnał też dla eurosportu. Spróbuj najpierw poluzować obejmę konwertera i skręcić troszkę bardziej konwerter - jak nic to nie da, skręć, żeby był ten kąt odchylenia konwertera mniejszy. jak też nie pomoże - przykręć konwerter tak jak był wcześniej. Myślę, że powinno pomóc, jak nie to bardzo, bardzo delikatnie pokręć anteną(prawo-lewo). Możesz też zrobić tak, że np. ustaw dekoder na TVN Warszawa(czy jakiś inny wymieniony wyżej) i wtedy koryguj antenę - patrząc, czy jest już obraz :) I jak złapie, to sprawdzić, czy inne też są ok. To jedyne możliwości - czyli albo masz ustawiony dekoder na konkretnym kanale i sprawdzasz, czy łapie albo sprawdzasz sam poziom sygnału. Pozdrawiam!

 

P.S. Jestem dziewczyną ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kate,

Przepraszam, że zwróciłem się do Ciebie w rodzaju męskim.

Dziękuję, za wyczerpującą odpowiedź.

Czyli generalnie na trzech rodzajach ustawień musi być sygnał, żeby kanały prawidłowo odbierały.

Dostęp do anteny mam troszkę utrudniony, ale może jutro podstawię drabinkę i spróbuję konwerterem

najpierw złapać sygnał dla parametrów do ( Religia.TV, TVN Warszawa), a następnie dla Eurosport ...

Nie wiem tylko czy mam możliwość regulacji pionowej samego konwertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem tylko czy mam możliwość regulacji pionowej samego konwertera.

Regulację samego konwertera wykonuje się tylko przekręcając go delikatnie w uchwycie o kilka stopni.Patrząc od przodu na talerz obracamy konwerter przeciwnie do ruchu wskazówek zegara.Regulację pionową i poziomą wykonujemy całą anteną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie tutaj wkleic swoje pytanie z innego tematu, bo tam za duzego ruchu nie ma, a musze sie dowiedziec co i jak przed zakupem.

 

Panowie, ja od Nki sie zwinalem i zielony narazie w Cyfrze jestem, wiec prosze o wyrozumialosc Czytam, czytam i juz mi sie rozjasnia, ale wole jeszcze sie upewnic co i jak. No wiec planuje z ojcem zrobic Multirooma we wlasnym zakresie, on ma Cyfre juz od kilku lat, kilka miechow temu przedluzal umowe i nie bral zadnego dekodera, bo jego stary Strong 6880 spisuje sie do dzisiaj bardzo dobrze. Ma jakis abonament dosyc prosty + Canal+, teraz placi cos kolo 50zl.

 

Teraz ja sie chce do niego wpiac i kupilem na licytacji tuner Ferguson FK 8500 HD, teraz pojawia sie pytanie. Rozumiem, ze do tego dekodera musze dokupic moduł CI ? HDkow narazie nie bede mial, wiec wystarczy mi moduł SD, ale znowu czy w tym dekoderze HD bedzie dzialac moduł SD ? No i czy polecacie jakies konkretne firmy, czy moze jest szansa, ze moj ojciec dostalby ten modul CAM od cyfry bo podobno mozna go dostac za 49zl, bo jesli dobrze rozumiem, to ten moduł CAM to cos takiego jak te cale "CI" ? Poza tym, to czy w ogole da sie na tym dekoderze zrobic Multi, bo w polskim necie praktycznie nic o nim nie ma, sa tylko jakies opinie na niemieckich forach i ma calkiem niezle, ale o multi nic tam nikt nie pisał.

 

Z gory dzieki za jakies podpowiedzi

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem,ponieważ oglądam na Eurosporcie mecze bundesligi,i jak jest mecz to w prawym górnym rogu widać minute nazwę zespołów a wyniku nie?? jak to naprawić myślę ze chodzi o rozdzielczość da się naprawić??

Wejdż w ustawienia terminala,póżniej w parametry telewizora i format ekranu ustaw na normalny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja sie chce do niego wpiac i kupilem na licytacji tuner Ferguson FK 8500 HD, teraz pojawia sie pytanie. Rozumiem, ze do tego dekodera musze dokupic moduł CI ?

Pozdrawiam

Sądze, że musisz kupić splitter żeby rozdzielić uprawnienia z głównej karty na dekoder u Ciebie, ceny przewodowych splitterów myślę, że od ok 100zł w górę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamos97 napisał(a):Mam taki problem,ponieważ oglądam na Eurosporcie mecze bundesligi,i jak jest mecz to w prawym górnym rogu widać minute nazwę zespołów a wyniku nie?? jak to naprawić myślę ze chodzi o rozdzielczość da się naprawić??

 

 

Wejdż w ustawienia terminala,póżniej w parametry telewizora i format ekranu ustaw na normalny

 

 

A wiesz jak to zrobic z jezykiem angielskim?? mam panasonika mozna tylko angielski jezyk ale weszlem w takie cos Aspect; i tam jest 4;3 16;9 i Auto i co bym nei dal to jest dalej tak samo.;/ co robic pomozecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz ja sie chce do niego wpiac i kupilem na licytacji tuner Ferguson FK 8500 HD, teraz pojawia sie pytanie. Rozumiem, ze do tego dekodera musze dokupic moduł CI ?

Pozdrawiam

Sądze, że musisz kupić splitter żeby rozdzielić uprawnienia z głównej karty na dekoder u Ciebie, ceny przewodowych splitterów myślę, że od ok 100zł w górę

 

Ze spliterem to wiem, ale najbardziej mi zalezy na informacji o tej karcie CI. Czy jesli to jest dekoder HD, to moge do niego wstawic bez problemu modul CI SD i bedzie smigac ? No i czy te karty CAM Cyfra HD to cos takiego jak normalne CI i rownie dobrze moge wziac to i ogladac na tym SDki ? Sa jakies firmy konkretne polecane z tego, czy wszystko jedno co ? Bo z tego co widze, to moduly CI HD kosztuja grubą kase, SDki kolo 100zl, a znowu te cale CAM Cyfra HD mozna wyrwac kolo 150zl nawet, wiec nie wiem czemu to takie "tanie" w porownaniu do reszty HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kamos97 napisał(a):Mam taki problem,ponieważ oglądam na Eurosporcie mecze bundesligi,i jak jest mecz to w prawym górnym rogu widać minute nazwę zespołów a wyniku nie?? jak to naprawić myślę ze chodzi o rozdzielczość da się naprawić??

 

 

Wejdż w ustawienia terminala,póżniej w parametry telewizora i format ekranu ustaw na normalny

 

 

A wiesz jak to zrobic z jezykiem angielskim?? mam panasonika mozna tylko angielski jezyk ale weszlem w takie cos Aspect; i tam jest 4;3 16;9 i Auto i co bym nei dal to jest dalej tak samo.;/ co robic pomozecie?

W ustawienia w dekoderze wchodzisz a nie w telewizorze!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...